HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 13 ] 
Autor Správa

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Forum je tak trochu mrtve, aj ked som ho na par dni ozivil.

Rozmyslam, ako forum vylepsit na stabilnejsej baze. Pamatam si a bolo to este celkom nedavno (par rokov dozadu), co tento web bol celkom rusny.

Navrhy?

Po prve, forum pouziva velmi zastaraly dizajn, ktory vyzera archaicky a nehodi sa pre generaciu odrastenu na Facebooku. Co takto prejst na Discourse? Moderny forum engine na baze socialnej siete, ktory bol vyvinuty zakladatelom StackOverflow (IT ludia ho poznaju z blogu CodingHorror) ako evolucia doterajsich diskusnych aplikacii.

http://www.discourse.org/

Co myslite? Pomohlo by to foru? Myslim, ze by to prilakalo viac mladych ludi.

Dalej, vsimol som si, ze Slad takisto zomrel. Co takto pridat kategoriu pre larpy a prilakat tak ludi, co byvali na Slade?

Dalsi napad - co takto aby bola uvodna stranka blog - s novym prispevkom kazdy tyzden/dva. Forum by sa presunulo na sub domenu forum.annun.sk. Blogy by prilakali viac ludi, ku kazdemu blogu by mohla byt zalozena diskusia. Komentare postnute pod blogom by boli programaticky automaticky pridavane aj ako prispevky do korespondujucej diskusie.

Na komentare by som pouzil Disqus a cez APIs ho prepojil s Discourse.

http://disqus.com/

Dalej, prepojenie na Facebook. Zalozila by sa stranka na Facebooku s nazvom Hostinec U Stareho Elfa alebo nieco take - kazdy blog by bol programaticky postnuty automaticky aj na Facebook, komentare na stene by sa programaticky sirili aj na forum a na blog. Myslim, ze tu je kopec web developerom, cize pospajat tie APIs by nemal byt problem. Vyslednym efektom by bolo ovela zivsie / modernejsie / dynamickejsia komunita, ktora by automaticky lakala novych ludi a hned by tu bolo veselsie.

Dalsi napad - aplikacia pre iOS / iPad. Ak sa pouzije Discourse, tak to je jednoduche, kedze ten je optimalizovany pre tablety a mobily.

Mam kopec dalsich napadom, ale pre zaciatok by to stacilo.

Co si myslite? Suhlasite / nesuhlasite? Bola by vobec vola u Annuna a Alefa (de facto lidrov fora) na taketo vacsie zmeny? Ale si myslite, ze to je zbytocne a forum by ste nechali postupne zomriet.


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Problem neni technologicky, ale personalny. Nie su ludia co by zakladali nove temy, pisali clanky na hlavnu stranku etc. Nemam to nijak podlozene, ale myslim si, ze forum navstevnost stale ma - stamgasti chodia, len sa nikomu nechce pisat. Fenomen Facebooku tomu samozrejme tiez nepomohol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
Problem neni technologicky, ale personalny. Nie su ludia co by zakladali nove temy, pisali clanky na hlavnu stranku etc. Nemam to nijak podlozene, ale myslim si, ze forum navstevnost stale ma - stamgasti chodia, len sa nikomu nechce pisat. Fenomen Facebooku tomu samozrejme tiez nepomohol.


Myslim, ze problem je trochu aj technologicky. Ked pridem na forum, chcem hned vidiet, co je nove. A klikat na jednotlive kategorie, potom klikat na temy je otravne. Takisto neustale klikanie na dalsiu / predchadzajucu stranku. Ak by forum fungovalo na modernom principe nekonecnej steny, pomohlo by to.

S tym Facebookom si nie som isty. Je nejaka ina integracia nez like button, co vidim na pravo?


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Takto, momentalna situacia je taka, ze annun.sk je v stave dozivania.

Ja osobne som z postu redaktora a moderatora rezignoval uz davno, hlavna stranka (hostinec.annun.sk) bola zamrazena pred viac ako dvoma rokmi a odvtedy sa tu aktivne vlastne nic nerobi.

Bolo to rozhodnutie z mojej strany, ku ktoremu prispelo viacero faktorov, bol som tu z toho dost psychicky vycerpany a znechuteny a taktiez som zacal nabiehat na skutocny, nestudentsky zivot, co mi nenechavalo vela casu sa tomu tu venovat.

Momentalny stav je z velkej casti dosledok tohto rozhodnutia - kym som na strankach aktivne pracoval, velku cast svojho casu a energie som venoval propagacii stranok, aktivne som zapajal hostinec do sirsej komunity sfaf a taktiez som non stop zhanal novy obsah na hlavnu stranku. Ked toto skoncilo, samozrejme ze klesol aj prilev novych ludi. Je to primarne problem personalny a nie technologicky - mozes mat uzasne modernu Web 10.0 stranku, no kym aktivne nepracujes na tom, aby bola popularna (alebo nemas extremne stastie), popularnou sa vacsinou nestane.

Fora stale maju aku-taku nasvtevnost (verejne dostupne statistiky su tu: http://annun.sk/access/ ), no ak si dobre spominam, nedosahuje ani stvrtinove cisla toho, co tu bolo v case najvacsieho boomu.

Fora neplanujem zrusit - za prevadzku domeny a hostingu by som zrejme pokracoval platit aj keby fora uplne umreli a nemam dovod to tu nejako formalne zatvarat, na druhu stranu nemam uz cas a asi ani volu snazit sa to tu znova nejako rozbiehat.

Osobne si ani nie som isty, ci to v dnesnej dobe ma zmysel. Nevidim velky prinos takehoto typu for a zakladat novy blog mi pride zbytocne (kto by tam pisal? co? preco by si zvolil annun.sk oproti milionu inych, lepsich rieseni), podobne ako zakladat novu socialnu siet.

Mozno este k takej mojej "vizii": annun.sk nikdy nebolo planovane ako biznis, peniaze ma prevadzka vzdy len stala a nikdy mi ziadne nezarobila. Vzdy som sa urputne branil umiestnovaniu platenej reklamy na stranky, pripadne akejkolvek komercializacii. Z rovnakeho dovodu som sa taktiez nesnazil "prerazit" do viac mainstream oblasti slovenskeho internetu - idea vzdy bola, ze tu budeme relativne mali, ale pritom dost velki na to, aby sme vedeli zit. Stranky boli ucelovo staromodne (napriklad system rucne pisanych noviniek na hlavnej stranke) - uprednostnoval som akysi "charakter" pred konformitou, co samozrejme bolo kontraproduktivne rastu stranky. Myslim, ze aj napriek tomu sa mi celkom dlho darilo uspesne udrziavat dobru navstevnost, bohuzial nieco take ma tendenciu rychlo zakapat, ak to pride o denno-dennu starostlivost.

Z tychto dovodov nie som velmi nakloneny snaham nejako to tu umelo ozivovat, hlavne ak by to znamenalo de facto uplnu zmenu toho, cim vzdy hostinec bol. Na druhu stranu, ak si myslis, ze by vybudovanie novej diskusnej / tvorivej platformy na troskach hostinca stalo za to, velmi rad tvoje snahy podporim napriklad tym, ze tvoju platformu vyhlasim za "neoficialneho pokracovatela" a budem na teba linkovat z nejakeho viditelneho miesta. Aktivne participovat na jej implementacii ale urcite nebudem, lebo na to jednoducho nemam cas.

Prosim toto neber ako nejaku kritiku svojho navrhu, ja si velmi vazim, ze sa niekto nad tymto vobec zamysla a ze pre neho tato stranka znamena tolko, ze uvazuje nad jej vzkriesenim.

EDIT: integracia s Facebookom okrem Like buttonu (na ktory za celu jeho existenciu kliklo dokopy asi menej ako 10 ludi) nie je ziadna. Moj nazor na Facebook myslim celkom dobre odzrkadluje fakt, ze tam ani nemam konto. :)

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hmmm ked si ako uzivatel pozriem ten sandbox co je na stranke tak v konecnom dosledku nevidim ziadny rozdiel v strukture. Mam skor pocit, ze to limituje na zalozenie jedneho konrektneho topicu nez zakladanie vseobecnych tem (ale ten je samozrjeme psychologicky). Na to aby to bolo organizovane ako forum tak tam rovnako budu musiet byt sekcie. Halabala nasadzane temy, zoradene podla oblubenosti su dobre ked sa system automaticky premazava ale fora maju dlhodoby horizont fungovania.

Ale inac suhlasim, ze modernejsie technologie pomocou ktorych sa da lepsie robit kdejake prepojenie, sharovanie a stats su urcite lakave.
Este najst geroja co to prerobi a idealne rovno od finalneho dizajnu nech to tu neni rozdrbane pol roka lebo sem uz vsetci nadobro prestanu chodit.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No to chapem.... mne tiez studentsky zivot skoncil pred tromi rokmi a odvtedy som bol super busy s budovanim karieri, cize cas na vedlajsie projekty velmi nemam. Aj ked prave vyvijam hru pre iPad a pred par mesiacmi som releasol app pre iPhone (plus mal par dalsich apps rozrobenych). Ale chapem, ze na to nemas cas. Ja by som tiez nemal velmi cas pomoct.

Ale taky Alef, on ma pomerne lezernu pracu pokial viem - robi pre vysoku skolu. Cize casu by mal mat viac. Aj ked on zase asi robi nieco aj pomimo skoly.


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Takze Discourse sa ti nepaci, Annun? Myslim, ze system, akym funguje fora typu phpbb, smf a pod je pomerne zastarali. Momentalny trend je nekonecne vertikalne rastuca skrolovacia stena.


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Teraz som sa na to pozrel a nemozem povedat, ze by ma to nejako ocarilo. Vyzera to ako stena z Fejsbuku, len bez Fejsbuku.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ano, to je pointa. Domnievam sa, ze typicke bulletin fora uz nemaju buducnost. Nove diskusne fora vacsinou funguju na principe fejsbuku, proste jedna stena, temy radene podla popularity, otagovane... a stenou vies vertikalne skrolovat. Znamena to menej klikania a lahsiu navigaciu. Takisto mas vsetko momentalne zive temy pokope na vrchu steny, co je dobre, ludia si ich hned vsimnu.


Hore
 Profil  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak ako prednedavnom nemalo buducnost nic, co by nevyrobil Apple, amirite?

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silverbow napísal:
Tak ako prednedavnom nemalo buducnost nic, co by nevyrobil Apple, amirite?


pwn :D

Co som si ja vsimol vsetky velke fora (herne, filmove, korporatne) su dizajnovane ako bulletin board a nie ako nekonecna skrolujuca stena ajked su upgradnute o easy sharovanie, lajkovanie a ine featury.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silverbow napísal:
Tak ako prednedavnom nemalo buducnost nic, co by nevyrobil Apple, amirite?

The end is nigh!

Ale vazne prestante sa uz navazat do Risa, uz to nie je vtipne.

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ono tie napady su inspirativne pre nieco, co by bolo duchovnym nastupcom Fora, napr. ako separatny projekt, lebo je to presne priklad, ked nova Chajda na zelenej luke nemusi robit kompromisy a nenesie za sebou zle veci minulosti.,

Toto forum uz je, ako to raz povedali poeticky na The Forge, v jesennej faze a za seba by som povedla, ze ho treba nechat tak, ako memento jednej ery: hlavne nie som si isty, co by som od toho este chcel vidiet, resp. co ine by mi to dalo nez to dobre, co tu je teraz.

Hej a inak vdaka za ozivenie!

Citácia:
Ked pridem na forum, chcem hned vidiet, co je nove.

search.php?search_id=newposts

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 13 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun