HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 111 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Ďalšia
Autor Správa

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Pri citani komiksu budem rad spatne hlboko sklamany z filmu 8)



tak to nefunguje :D

a okrem toho to budes mat totalne zaspoilovane. je tam par oci puliacich momentov..... toto je detektivka!

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Spytam sa inac? Pozicias mi to dnes aby som to do soboty alebo nedele precital? :)
Ono sa to povie precitaj si najprv komiks ale komiks stoji minimalne 50 europskych dukatov a neni k mani...

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

holografický odraz
Obrázok používateľa

Založený: 16.06.2005
Príspevky: 3754
Body: 132
Bydlisko: urban space
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja som ho videla v brlohu v utorok.


Hore
 Profil ICQ  

Tommy
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1560
Body: 46
Bydlisko: Somewhere far beyond reality...
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja by som ti ho mohol pozicat will, ak by si zajtra mal cas dakde sa stretnut :) sice len po cesky ale aspon daco :P

urcite si to najprv precitaj, co sme boli v kine tak tym co to este necitali sa to pacilo najmenej

a ako pisal corvus, je lepsie pri citani komixu nevediet co bude dopredu nez pri filme :)

_________________
meh.


Hore
 Profil ICQ  

holografický odraz
Obrázok používateľa

Založený: 16.06.2005
Príspevky: 3754
Body: 132
Bydlisko: urban space
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
a jaké to bolooo?


Hore
 Profil ICQ  

Tommy
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1560
Body: 46
Bydlisko: Somewhere far beyond reality...
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no hlavne dlhe :D teda nie ze by to bolo na skodu, nenudil som sa ale na dvd ked tam daju este dalsie sceny a pridaju ciernu lod to asi bude mat pekne cez 4 hodiny :)

_________________
meh.


Hore
 Profil ICQ  

Konateľ
Obrázok používateľa

Založený: 13.03.2005
Príspevky: 1811
Body: 7
Bydlisko: Drakulovce nad Torysov
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mne sa to celkom páčilo :) nasmial som sa :) par krat skoro zadusil :) a to množstvo penisov, na to sa ani výlet do Miškolca nechytal :)
A hudba úchvatná....
Spoiler! :
Keď začalo hrať 99 luft balons od Neny, skoro som umrel :D

_________________
"Vincent, Tiger s ručaním obmedzeným..."
P.S.:Nechceš šalátik?


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
brcho sa z toho vratil a tiez si moc pochvaloval muzique

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Obrázok

:lol:

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Celkom dobre to bolo. Snazili sa to skoncentrovat na tie temer tri hodiny tym, ze sa zbavili menej podstatnych veci. Sustredili sa hlavnu dejovu liniu a ponechali hlavne veci okolo toho a z hrdinov sa to zameralo na vztah medzi Dreibergom a Juspeczyk.

Cele sa to inak vinie v pomalickom tempe 80. rokov (skoro ako Blade Runner), co v spolupraci s dejom, ktory ani v komikse nema extremnu krivku vyvoja, sposobi, ze akcni divaci a neznalci maju mozno problem nezaspat. K tomu napomaha aj idylicka hudba.

Reziser to vykryl tym, ze zvysil krv a striekance, hrdinom dodal par steroidov (aby vydrzali suboje), cize su v duchu filmovej Vendetty a dodal im par efektnych doskokov s tvrdym vyrazom v tvari a par diabolskych pohladov za kameru.

Napodiv som sa ani nepoburoval nad tym, ze "och, tam mali byt piati namiesto troch" a "och, on mal byt modrejsi nez v komikse", ked mi nieco bilo do hlavy, tak to boli niektore obrazy, ktore boli v knihe silnejsie (a napodiv by ani nebol problem ich nafilmovat). Ale ziadne mimoriadne aktualizacie deja sa nekonaju.

Inak hudba: s odstupom casu mam pocit, ze ten vyber skladieb bol prosto divny. Ked vyberie hudbu Tarantino, tak vyberie obskurne veci, ktore pozdvihne do coolovosti. Tuto sa vybrali velmi zname veci, ktore maju velmi divne asociacie. (Vsetci vedia, ze ked sa pusti Imperial March zo Star Wars, tak je po atmosfere. Tuto bol podobny pripad, hoci s inymi trackmi.)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mne sa to celkom pacilo, aj hudba sa mi pacila, aj vizualny styl (prilis pateticky, ale niektore zabery boli krasne), aj pribeh. Jedine co vadilo boli prilis hyper cool bojove sceny a niektore prilis hyper cool momenty / sceny (vlasy vejuce vo vetre, dramaticke pohlady za kameru aka Anakin Skywalker).

Inak pohoda.

Och a bola tam spravne uchylna, relativne dlha eroticka scena, takze fakt spokojnost. :)

Komiks som necital, ale verim tomu, ze to musi byt celkom slusne pocitanicko, ak je pribehovo na este na lepsej urovni, ako film. Osobne som nemal pocit, ze by sa film nejako vliekol, alebo sa v deji nic nedialo - prislo mi to spravne natempovane a samotny dej, plus tie rozne dejove zvraty, sa mi pacili a dokonca ma aj prekvapili, co sa nedeje kazdy den.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ

Založený: 29.09.2005
Príspevky: 787
Body: 7

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dobre to bolo. Mal som sice zopar WTF momentov
Spoiler! :
Ako napriklad rorschach/psychiater v nemocnici, kde je to v komikse cela kapitola a vo filme to vybavili za desat minut a este to aj mierne ohly.
Ale ak sa na to pozriem rano po s odstupom tak tak to je asi najlepsie a aj negeek divaci pochopia a nestratia sa v mnozstve odkazov. Ako uz pisali, hudba bola zaujimava, akcne sceny naboostovane a krvy tiez celkom dost. Dobry film.

_________________
.


Hore
 Profil ICQ  

Tommy
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1560
Body: 46
Bydlisko: Somewhere far beyond reality...
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
co sa bojovych scen tyka tak podla mna najlepsiu pouzili hned na zaciatku :)
a este ma napadlo - ta kolaz zaberov co bola pri uvodnych titulkoch sa mi hrozne lubila, pekne nastrihane
skladby podla mna vcelku dobre vybrali :) akurat teda hallelujah od cohena bola pouzita v takej situacii ze som sa musel smiat :lol:

_________________
meh.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
Komiks som necital, ale verim tomu, ze to musi byt celkom slusne pocitanicko, ak je pribehovo na este na lepsej urovni, ako film. Osobne som nemal pocit, ze by sa film nejako vliekol, alebo sa v deji nic nedialo - prislo mi to spravne natempovane a samotny dej, plus tie rozne dejove zvraty, sa mi pacili a dokonca ma aj prekvapili, co sa nedeje kazdy den.

Samotna dejova linia v predlohe ostala, ale je na nu navesanych pat miliard konarikov, vetviciek a haluzi. Navyse su viac rozpracovane vztahy (lebo o nich to je), a niektore momenty nie su povedane explicitne, ale musis sa ich dovtipit alebo su podane trochu inak s rovnakym vysledkom:

Spoiler! :
Finale vo filme: Manhattan pobozka Jupiter a odleti na Mars. V predlohe to bolo tak, ze Owlman (ten Spiderman :-)) v radostnom veseli sa pomojka s Silk Spectre II. (zltocierny latex) pri bazene. Manhattan ide okolo nich, smutne sa na to vsetko pozrie a odleti.

Co nie je nejaka dramaticka zmena, ale len to este viac ukazalo, aky je Manhattan traged.

----------------------------
Psickova scena z Rorschachom mi prisla v predlohe ovela silnejsia. Rorschach pozrel na psa, schytil sekacik.

"It was Kovacs who said "Mother!" then, muffled under latex. It was Kovacs who closed his eyes. It was Rorscach who opened them again."

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Wolf napísal:
a este ma napadlo - ta kolaz zaberov co bola pri uvodnych titulkoch sa mi hrozne lubila, pekne nastrihane

Ano ano, toto bolo uplne genialne. Velmi dobry zaciatok, cloveka to hned chytilo.
Wolf napísal:
akurat teda hallelujah od cohena bola pouzita v takej situacii ze som sa musel smiat :lol:

Neviem, mozno som uchylak, ale mne sa ta scena pacila (aj ked bola opat poriadne pateticka), aj s hudbou, tak ako bola (mozno to je tym, ze tuto konkretnu skladbu mam velmi rad).
Spoiler! :
Plus, ten plamenomet na konci to spravne zaklincoval. :)


Je to asi vec individualneho vkusu.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 111 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun