HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 42 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Takže zjavne sa to stretlo v Hostinci s veľkým úspechom a aj u mňa. Zase však musím poznamenať, že od skutočnej legendy a aj od Piesne Nibelungov sú tam veľké nedostatky. Nebudem to celé vypisovať, lebo by som musel napísať celý príbeh. Sú tam aj fakty z legendy ale je to všelijako pokrútené a tak. Keby mám celú legendu objasniť bolo by to nadlho. Úplne sa zhodovala ale pasáž kúpaní v dračej krvi. Keby máte záujem napíšem legendu do kompu a hodím to niekde na net. Inak ako príbeh vo filme bol pekný a aj mne sa to ľúbilo. Teším sa na druhú časť.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Naposledy upravil Finrod Elensar dňa Pi. 20. Máj 2005, 14:37, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 444
Body: 5
Bydlisko: Bratislava - Šedé Veže

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja som zvedavy ako to ukoncia, lebo ako vsetci vieme Nibelungovia nekoncia happy endom :) Takze zatial je otazka ci ku koncu autori pristupia a la Hallmark a ich (inak vynikajuci) Jason a Agronauti, kde dali prednost happyendu, alebo sa budu drzat povodneho pribehu.

_________________
"I wanted to be a Teminator but they require you have an armored hyperalloy skeleton and mine's mostly recycled truck tires."
Obrázok
http://mickmage.bloguje.cz
http://www.kulturakriplu.net


Hore
 Profil  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ako vidím film ste videli, príbeh poynáte tak mi prosím vás vysvetlite kto to sú tí Nibelunguvia.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 13.01.2005
Príspevky: 1193
Body: 5
Bydlisko: ako kedy - najma BA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Twoflower napísal:
Ako vidím film ste videli, príbeh poynáte tak mi prosím vás vysvetlite kto to sú tí Nibelunguvia.

heh, neznas? Vlastne ani ja ........ teda pocul som o nich.
tusim su to starogermanske "bytosti" (skriatkovia? :P ) z legiend ............... :roll:

_________________
Obrázok
deti .. neverte setkemu co sa povie, bozeee  :P


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vo filme vyzerali skôr ako nejaký duchovia/duchovné bytosti.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 13.01.2005
Príspevky: 1193
Body: 5
Bydlisko: ako kedy - najma BA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Twoflower napísal:
Vo filme vyzerali skôr ako nejaký duchovia/duchovné bytosti.

no neviem co su ty Nibelungovia zac, naposledy co som o nich cital zmienku v jednej knihe tak ubehlo cca 8 rokov ............. setko si ani Horusko nemoze pamatat - zial :cry:
:lol:

_________________
Obrázok
deti .. neverte setkemu co sa povie, bozeee  :P


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vo filme vyzerali ako ludia, ale su to skriatkovia ako uz bolo povedane. A s tym zlatom to bolo uplne inak a aj Andvariho psrten ma ini pribeh.
Inač aj ja som zvedavy, teda Jasona som videl iba prvu časť, no dufam že v tomto pripade uvidim aj druhu, a tiež si myslim že na konci bude happyend.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ
Obrázok používateľa

Založený: 29.04.2005
Príspevky: 35
Body: 5
Bydlisko: Zvolen

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Neviem ale mne sa ten film zdal ako za trest:( Mám rád fantasy a historické filmy a teším sa keď sa ku mne dostane nejaký film alebo kniha. O to viac sa teším keď sa týka severskej mytológie, ktorá sa mi páči najviac zo všetkých. No od tohoto filmu som čakal omnoho viac. Odhliadnuc od Niektorých hereckých výkonov a od niekedy až stupidnych dialógov (netvrdím že napíšem lepšie ale ak to idú sfilmovať tak by som čakal niečo viac), ma zaráža ako sa odkláňajú autori filmu od legendy z ktorej jednoznačne čerpajú. Ak už nič iné tak nechápem prečo Brunhilda nie je valkýra a tiež meč ktorý si v legende nevykul hlavný hrdina sám ale bol opravený meč jeho otca ktorý má vlastnú históriu a je darom od bohov. Keby to bol Americký film tak by som to chápal ale takto? Je to nemecký film (aspon sa mi zdá) a tak sa divím že Takto humplujú (dá sa povedať že vlastné) legendy ktoré len tak mimochodom pretavil do kvalitných opier aj Richard Wagner. Môžem len povedať že som z toho filmu veľmi sklamaný (a to aj v tom prípade ak by som kašlal na pôvodnú legendu) :cry:


Hore
 Profil  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nechcel som tu spoilerovať a písať aká je origin legenda. Máš pravdu porovnávať to s ňou nemá ani zmysel, je toho veľmi veľa pomeneného. Ale odhliadnuc od legendy bol ten film podľa mňa lepší než dobrý.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Originál skoro vôbec nepoznám tak som si fil vychutnal.
Volsung napísal:
Takto humplujú (dá sa povedať že vlastné) legendy ktoré len tak mimochodom pretavil do kvalitných opier aj Richard Wagner. :cry:

Rádd by som ich videl. Ak vieš v ktorom divadle to dávajú napíš. Šiel by som za tým trebárs aj do La Scaly. Wagnwr z toho totiž urobil tri opery po šiestich hodinách. Určite krásne ale ešte som nenašiel operu ktorá by to hrala.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Cestovateľ
Obrázok používateľa

Založený: 29.04.2005
Príspevky: 35
Body: 5
Bydlisko: Zvolen

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Zatial som takú operu našiel iba v Nemecku na Wagnerovych dňoch v Dusseldorfe ale bohužial som sa tam nedostal. Aspon Valkyru sa mi podarilo kupit na CD (mam lacnejšiu verziu od mnichovskej opery za 50 mariek, ale stalo to zato) Skoda ze som nemal peniaze aj na ostatné casti.


Hore
 Profil  

Švárny šuhaj
Obrázok používateľa

Založený: 08.09.2004
Príspevky: 1108
Body: 5
Bydlisko: zatiaľ mám
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tiez nepoznam originalny pribeh, teda len to co sa spomina v skole a musim povedat, ze som sa tesil, ze to nebude dalsia americka hovadina, ale zdalo sa mi to akesi divne. Nehovorim, ze to bola uplna hruza, ale ako niekto poznamenal, napr. niektore tie dialogy boli divne.

Finrod keby sa ti chcelo mohol by si niekde hodit ten origos pribeh? Aj v nejakej skratenej verzii, ak sa da. :)

_________________
Hokejžurnál.com


Hore
 Profil  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mr_Fixir napísal:
Finrod keby sa ti chcelo mohol by si niekde hodit ten origos pribeh? Aj v nejakej skratenej verzii, ak sa da. :)

V stredu mám po matúrach takže dovtedy treba vydržať. :)

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Švárny šuhaj
Obrázok používateľa

Založený: 08.09.2004
Príspevky: 1108
Body: 5
Bydlisko: zatiaľ mám
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Finrod Elensar napísal:
Mr_Fixir napísal:
Finrod keby sa ti chcelo mohol by si niekde hodit ten origos pribeh? Aj v nejakej skratenej verzii, ak sa da. :)

V stredu mám po matúrach takže dovtedy treba vydržať. :)


OK, to ja zmaturujem o tyzden neskor :D

Inak kedy ide druha cast :?:

_________________
Hokejžurnál.com


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Twoflower napísal:
Rádd by som ich videl. Ak vieš v ktorom divadle to dávajú napíš. Šiel by som za tým trebárs aj do La Scaly. Wagnwr z toho totiž urobil tri opery po šiestich hodinách. Určite krásne ale ešte som nenašiel operu ktorá by to hrala.


V tom Nemecku to kazdy rok davaju. Asi pred mesiacom to islo v Prahe (dost znacna kulturna udalost). Ale treba si uvedomit, ze 15 hodin opery v nemcine, to by teda podla mna zabilo kazdeho nehardcore fanusika....

Inak, kratka synopsis v anglictine je na Wikipedii. Len neviem, aky je vztah, medzi filmom, Wagnerovymi operami a povodnou Nibelungenlied z 12. storocia.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 42 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun