HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 86 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Autor Správa

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Zjavne premietani Gravity na ktorom som bol nebolo ojedinele rozmrdane, kamarat co bol dnes hovoril to iste. Takze [vymazané] [vymazané] 7 eur za listok do digitalneho kina a mat to rozmrdane jak z filmoveho pasu v 93. za 50 korun.

Stazuj sa v kine. Posli im email, nebo neco, hm?

My sme s kamosom minule boli na nieco (asi pred 3 mesiacmi) a ku koncu v jednej scene asi na 30 - 60 sekund umrel zvuk. A ked sme odchadzali, kino nam dalo kupon na listok zadara na hocijaky 2D film (aj henten bol 2D) za to. :) Celkom potesilo. Videli sme Elysium zadarmo. :D

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Sure ale nezaskodi to aj vykricat do sveta :)

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ziadam svoje peniaze spat za to, ze som nevidel zaver Listiciek, lebo nejake decko vyvolalo poziarny poplach v celom nakupnom.

Doteraz neviem, ze preco bola hrdinka taka [vymazana].

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Ziadam svoje peniaze spat za to, ze som nevidel zaver Listiciek, lebo nejake decko vyvolalo poziarny poplach v celom nakupnom.

Doteraz neviem, ze preco bola hrdinka taka [vymazana].


fuha, ceskoslovensky film. a s CERNOCHOM! must see

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ono to bolo nic moc, aby sa to muselo pozerat, ledazeby si mal rad slovenske filmy a cernochov (cernocha si uz nepamatam), a temu o emigrantoch

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Rush je paradna, paradna jazda od zaciatku do konca. Ron Howard opat raz serviruje historicke udalosti s intenzitou pri ktorej aj ked poznate vysledok bez problemov zavahate, ci si to naozaj pamatate spravne.

Po technickej a technologickej stranke je to brilatne predstavenie ktore od prveho zaberu naplno vrati spat cas takze aj priame historicke zabery vkomponovane do filmu posobia ako keby boli natocene nanovo spolu s filmom a naopak, tie natocene pre film bez vyhrad zapadnu do dobovej televizie.
Moderne rozstrasene a hekticky nastrihane sekvencie ktore by v kope inych filmov stali za vyliz rit, tu dokonale predavaju tempo F1. Z platna tak naplno sala doba ked vsetky timy bez vynimky, ludovo a vulgarne povedane, jebali tomu co to dalo.

Z viacerych stran som pocul ohlasy, ze vo filme je malo zavodov ale netusim kde sa vzali pretoze na trati, pri nej alebo pri autach sa dej zdrzuje mozno iba nieco malo pod polovicou stopaze. Mozno niekto cakal recap sezony ale film je v prvom rade o dvoch spickovych jazdcoch F1, z ktorych jeden sam o sebe znamena eru tohto sportu.

Pan Zimmer sa pocas filmu prekvapivo nedostane az tak prominetne k slovu ale skladba "Lost but Won" krasne vybicuje finalnu GP Japonska.

Poznamka pod ciarou: ist na tento film autom za dazdiveho pocasia je ... no proste este ze som siel do kina co mam takpovediac za rohom :D


K castemu porovnavaniu Rush vs. Gravity poviem len to, ze Gravity ajked je spektakularna od zaciatku do konca jednoducho v druhej polovici pre mna kruto stratila dych a zostala iba technologickym divadlom. Akokolvej to je brilatne a chcem to videt znovu aspon tri krat, na adrenalin ktory ponuka Rush to proste nema.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
k Rushu:

Citácia:
Oktober je zatial velmi dobry mesiac na film. Minuly tyzden Gravity, teraz Rush. Jedno lepsie ako druhe. Moj oblubenec Daniel Brühl spolu s Thorom hraju ako o zivot a to vsetko doplna precizna rezia a uz klasicky genialny Zimmer. Formule som naposledy videl ako 10 rocny a o Laudovi som vedel len to, ze mal ten spominany accident. No a mam pocit, ze film som si vdaka tomu uzil dvojnasobne. Nechapem vsak to absurdne hodnotenie na csfd (94p....wtf?). Na imdb to ma 8.5 which is more like it. Rush je super a stoji za to, ho vidiet v kine ale urcite nejde o nejaky kinematograficky zazrak a ani o film, na ktory sa bude spominat nasledujuce desatrocia. Je to vsak viac ako slusny snimok, ktory ma na tie dve hodinky totalne pohtlil. Inak, taka perlicka - vo filme je Margery Tyrell, jeden z "monopostov" sa vola Tyrell a hlavna tema (konkretne tie slaky) sa az napadne podoba na Rains of Castamere;)

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Z viacerych stran som pocul ohlasy, ze vo filme je malo zavodov ale netusim kde sa vzali pretoze na trati, pri nej alebo pri autach sa dej zdrzuje mozno iba nieco malo pod polovicou stopaze. Mozno niekto cakal recap sezony ale film je v prvom rade o dvoch spickovych jazdcoch F1, z ktorych jeden sam o sebe znamena eru tohto sportu.


priznam sa, ze v prvej polovice filmu som sa obcas nudil, koli preskakovania hlavnej linky pomedzi ve hlavne postavy a nie kazdemu uplne sedi taky typ podavania pribehu ... v kazdom pripade uznavam potrebnost tychto scen, pretoze obohacuju pribeh o kontext, ktory vyrazne umocnuje silne zakoncenie

Citácia:
Gravity poviem len to, ze Gravity ajked je spektakularna od zaciatku do konca jednoducho v druhej polovici pre mna kruto stratila dych a zostala iba technologickym divadlom.


druha polovica Gravity je naozaj slabsia, skoda, ze reziser na budovanie napatia pouzival stale tie iste figle

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Wormwood> to zas pisal nejaky znalec co? Tyrell je samozrejme konstrukter F1 po ktorom sa volal cely tym a s GoT to ma pramalo spolocneho.

Iliathan> Nejde ani tak o budovanie napatia ale to, ze od momentu pred ISS sa film viac a viac dostaval uplne mimo realistickost nastavenu na zaciatku. Pri finalnej scene som uz nevedel ci sa mam zacat smiat alebo vlozit hlavu do dlani, bolo to nieco co by som cakal od Baya a nie tuna. Velmi mi to skazilo vysledny dojem. Od jedneho momentu som sa dokonca uz prestal o hlavnu postavu bat, pretoze uz bolo jasne, ze je nesmrtelna.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will: pisal som to ja:D a viem, ze Tyrell je konstrukter len mi to proste prislo celkom vtipne. mojim cielom nebolo nikoho tym nasrat :lol:

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Wormwood> Nenasralo, len taka spojitost na urovni tajnych odkazov Illuminatov ma fakt nenapadla :) ale inac hej, v Lost but Won ta smycka znie uplne ako Rains of Castamere.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Inac na tento film sa bude spominat este dlho, je to totiz zatial jediny F1 film podla skutocnych udalosti a zaroven celkovo jeden z, co ja viem, troch filmov o F1 vseobecne. Z toho tie dalsie su tragicky Driven so Stallonem ktory nema s nicim nic spolocne a stary Grand Prix, ktory ma tiez vymysleny pribeh. Senna je dokument.

Po technickej stranke je zaujimavy mimo ine tym ze na najmodernejsie digitalne kamery nasadili koli retro looku dobove objektivy ... a je tam toho viac. Takze urcite nam tu Rush zostane este dlhu dobu.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Thor the Dark World potesil takmer v kazdom ohlade. Povazujem to za zatial najvydarenejsi sequel nejakej Marvelovky. Vychadzam taktiez z toho, ze sa mi jednotka velmi pacila svojim az divadelnym ponatim (v Asgarde) a sviezim pristupom na Zemy. Plus celkovy look vsetkeho bol vyborny, tak ako sa mi strasne pacilo ponatie Kapitana vo WWII. Bal som sa preto co s tym spravi posun k televiznemu reziserovi a trailery celkovo posobili dost tuctovo. Opat ale trailery nastastie zakryli cely potencial filmu, v kine ma tak cakala hromada prijemnych prekvapeni.

Vizualny styl zostal zachovany a bol znamenite rozsireny. Samotny pribeh nastastie nestava len na Elfoch a ich pokusoch znicit a ovladnut cely vesmir (ffs Marvel) ale dost vyrazne sa opat do deja zapoji Loki ktory zostava skutocnym Thorovym antagonistom a imo hybatelom celeho deja. Je vidiet, ze Lokiho postava od svojho prveho vystupu je uz dostatocne prepracovana a za svoju ucast aj v inych filmoch nabrala rozmer a smer. Naproti tomu Malkith v podani inokedy skveleho Ecclestona je uplne nevyrazny a typicky Marvelovsky zaporak ktory je sice prastary, takmer nesmrtelny, vladnuci obrovskou mocou ale vlastne uplne zbytocny. Keby svoj plan uvalit cely vesmir spat do temnoty zrealizoval tak Thor 3 proste budu 2 hodiny cierneho obrazu. Umelecke ale k smrti nudne. Pritom je ako postava zaujimavy uz len tym, ze konecne je to protivnik ktory malo nakeca ale o to viac a o to rozhodnejsie vykona. Zasluzil by si rozhodne lepsi dovod preco zatopit Asgardu. Takto je jeho plan prilis meta - kde a preco a ako existovali Elfovia v temnote pred tym nez vznikol nas vesmir? Co tam budu robit ked tu temnotu opat dosiahnu? No proste ...

Poriadny pribeh sa preto zacne odvijat az v momente ked sa Loki opat dostane na slobodu a zacne realizovat svoje vlastne plany. Cele je to okorenene poriadnou davkou humoru ktory je naozaj vtipny. Bohuzial, trochu moc nakazeny tretim Iron Manom v tom ako rychlo film prepina medzi vtipnym (az parodickym) a vaznym. Co je vyrazne minus a zamrzi ovela viac nez akakolvek plot hole alebo napadite kopirovanie inych veci. Plati to pre oba pripady, vazne sceny niekedy nevyzneju pre nahly gag alebo sa clovek este dochechtava a pribeh uz je opat vo vaznej rovine. Je to o to vyraznejsie, ze na rozdiel od IM3 tuna vazna rovina naozaj funguje, miestami tak ma clovek fakt pocit, ze boli zlepene dokopy dva filmy od dvoch scenaristov.
Napriek tomu, ze uvod posobi ako jednotka cez kopirak musim extra vyzdvihnut zaverecny suboj ktory sa odohrava across nine worlds a je vskutku zabavny aj putavy.

Suma sumarum chce to este opakovane zhliadnutie ale rozhodne je Thor 2 vacsim a hutnejsim pokracovatelom nielen svojho predchodcu ale aj celkoveho deja ktory sa postupne pretina v Avengers a opat odvija od nich.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pre mna bola postava Thora v avengers a celkovo na zemi tak trocha pest na oko a wtf pajac a vobec mi nesedel
ale ked dostal vlastnu seriu ,opustil zem a zacal si riesit svoje bozske problemy mimo zem a priestor
tak sa s toho stala celkom pekna heroicka fantasy ala he-man a dostal u mna plus
podla vsetkeho dvojka ide tymto smerom tak nanu asi pojdem :)

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ano. Sice je stale previazany so Zemou ale v zaklade je to klasicka heroicka fantasy navyse svet Asgardu je take techno-fantasy, funguju tam lazorz, spaceships and such a je to dobre sklbene takze to neposobi ako Perseus s lighsaberom v novom Suboji Titanov. V recenziach sa dost spomina Star Wars a naozaj to funguje na podobmom principe, dost to pripomina hlavne KOTOR seriu. Dokonca teda jedna pasaz je tam cisto obslahnuty TOR trailer kto si pamata (navrat Sithov na Corusant) ale vyzera to skvelo a divak nema pocit, ze to iba prvoplanovo kopiruje.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 86 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 25 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun