HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 25 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2
Autor Správa

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
To vazne potom kopirovanie zabija hudbu a skor tu nemainstreamovu.

blbost. je to o pohodlnosti. preco by som sa mal ja srat so zohananim cd ked si iho mozem stiahnut? nemainstreamove kapely by sa mali podla toho zariadit a svoju hudbu ponukat na stiahnutie. je vela ludi ktorym sa nechce zase nahanat malo zname veci po torrentoch, takze by tych par korun za mp3 dali radi. cedecka osral pes.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mäsotron napísal:
Len problem su potom male spolocnosti, ktore sa k takymto odskodneniam nikdy nedostanu.
Nedavno som pocul rozhovor kde sa nejaka crustova kapela sa stazovala, ze v poslednej dobre predaje CD nejdu ako kedysi bo si to ludia nastahuju. V tomto vidim blbost niketorych ludi, a nie len u nas. To vazne potom kopirovanie zabija hudbu a skor tu nemainstreamovu.


ze sa prave cruster stazuje... chapem metalicu, pre ktoru je to biznis :D
ale neva.

dlho sa fungovalo na principe distier. ked som ako seplak lozil po koncertoch, na kazdom bolo hafo distier, tricka, cdcka nasivky odznacky.
teraz? aj ked nahodou nejake distro doleze na koncert je ich omnoho menej nez kedysi.

-nepredpokladam ze si crust budes kupovat v Dr.Horakovi/Tescu ako Katku Knechtovu.
male spolocnosti prerazaju a mali by prerazat inak. ich chyba ze to nerobia alebo nevedia.
-internetovy shopping je stale nie moc rozbehany, kopa kapiel ma navyse dementne informacie a na maile neodpovedaju (wolfbrigade viem z vlastnej skusenosti). budem si objednavat z netu nejaku emericku crustoteku ked maju napisane ze shipping len usa? na maile neodpovedaju? +ne kazdy ma gaypal

cize ty sa realne k vacsine andergraundu nemas ako dostat. zahranicnemu vobec nie a slovensky som predavat uz dobre dlho nevidel.
chyba je v nich, nie v useroch a stahovacoch.

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tiez si myslim, ze cely zapas je dvojstranna snaha o opravenie vesmiru. To je ako ked mladi pankaci broja proti systemu, ibaze (Klerikerovo oblubene slovo) systemy su tu dva.

Distributori by sa uz mohli naucit, ze piratit sa bude vzdy a vsade. Ked zakillovali blahej pamati s velkou slavou Napster, vyliezla Audiogalaxy. Ked zachlostili Audiogalaxy, vyliezlo uz neviem co. Ked zabili velky torentovac, spawnlo sa pat dalsich. Ked obmedzia traffic a budu sledovat IPcky, tak niekto nasadi Tor.

Uzivatelia by nemuseli byt lenive prasata ako ja, ktore nemaju odvahu si kupit kartou album z netu.

Stale som si myslel, ze vsetky Cady a podobna haved sa kupuje na koncertoch (a samozrejme rozkopiruje). Ale zase moj plan si kupit diskografiu Kapely ze Wsi Warszawa zlyhava, lebo sa mi nechce patrat po obskurnom nemeckom indie vydavatelovi, potazmo vypisovat maily a potazmo si zriesit kreditku.

A na piatej strane: vsetci hlavni mainstreamisti uz asi 5 rokov bedakaju, ze predaj klesa a hriemu zo zlateho stolca, vokol nich Rihanna + ruci paholci, ale este som nevidel padle nakladatelstvo / skrachovanu kapelu.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Detective: [pissed off] Not a big deal! You think downloading music for free is not a big deal?! Put your couts on! I'm gonna show you something! And I don't think you're gonna like it!
This is the home of Lars Ulrich, the drummer for Metallica. Look. There's Lars now, sitting by his pool. [he's seen sitting on the edge of a chaise longue, his face in his hands, softly sobbing]

Kyle: What's the matter with him?

Detective: This month he was hoping to have a gold-plated shark tank bar installed right next to the pool, but thanks to people downloading his music for free, he must now wait a few months before he can afford it. [a close-up of Lars sobbing] Come. There's more.
Here's Britney Spears' private jet. Notice anything? [a shot of Britney boarding a plane, then stopping to look at it before entering] Britney used to have a Gulfstream IV. Now she's had to sell it and get a Gulfstream III because people like you chose to download her music for free. [Britney gives a heavy sigh and goes inside.] The Gulfstream III doesn't even have a remote control for its surround-sound DVD system. Still think downloading music for free is no big deal?

Kyle: We... didn't realize what we were doing, eh...

Detective: That is the folly of man. Now look in this window. Here you see the loving family of Master P. Next week is his son's birthday and, all he's ever wanted was an island in French Polynesia.

Kyle: So, he's gonna get it, right?

Detective: I see an island without an owner. If things keep going the way they are, the child will not get his tropical paradise.

Stan: We're sorry! We'll, we'll never download music for free again!

Detective: [somberly, dramatically] Man must learn to think of these horrible outcomes before he acts selfishly or else... I fear... recording artists will be forever doomed to a life of only semi-luxury.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
:ikonka19: amen tma

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hehe no dobre si to zabil :D asi tak

Ja osobne si myslim, ze distribucne spolocnosti su prezitok...a vacsia cast ziskov z predaja ide prave im a vselijakemu manazmentu etc, a nie samotnej skupine. V dnesnej dobe je ozaj nacim obracat pozornost na internety, a zacat predavat tam. Pekny priklad je Steam - predavanie hier je tam lahke, rychle, s dobrou podporou a hlavne lacne, a to ani mne nerobi problem si kupit hru, ked neni predrazena. Pretoze tam prave vypadava potreba nejakeho distributora, ktory vytlaci CDcka a shipuje do obchodov po celom svete.

Cely spor je o tom, ze velke distribucne spolocnosti zistili, ze konci ich era, a kopu okolo seba :) a cim skor ich internetove piratstvo potopi, tym lepsie imho...

Taktiez v hudbe sa da poriesit cez internet. Nine Inch Nails dava svoju hudbu zadarmo na nete, alebo za nejake nie velke sumy, a nema label. Takisto Radiohead (aj ked neviem jak to s nimi dopadlo). A NIN zaraba skor na koncertoch, kde sa fakt snazia a robia show. A uvedomuju si, ze mozno velka cast ludi, co pridu na koncert a zaplatia zanho co ja viem 40 eur, su fanusikovia, ktori nevlastnia ani jeden ich original :)
Zato pokial by sme absolutne obmedzili internetove piratstvo, ti pirati by neboli nuteni si tu hudbu kupit, proste by sa na to vykaslali - cize jediny dosledok by bol znizenie poctu fanusikov a menej penazi z koncertov.

Zaver: zanikom distribucnych spolocnosti a orientovanim sa na internet vyrazne klesne cena predavanych produktov a tym sa zvysi ich dostupnost a predaj, navyse ak budu ponukane so slusnou kvalitou a podporou. Nasledne internetove piratstvo do velkej miery strati vyznam :) (ked si mozem stiahnut original podporovanu hru zo steamu za dve hodinky za 10 eur, je to pre mna lahsie ako zhanat crackovanu hackovanu verziu po torrentoch, s troma trojanmi all inclusive)

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
na internety,

Obrázok

Nemohol som si odpustit.

Ono existovala nejaka uvaha, ze kopa penazi priamo kapelam ide napr. z koncertov a ze z predaja skoro nist.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Intelektualne piratsvo ani nikdy nevymizne no ani nikdy nesposobi koniec inovacii.

Vzdy to bude len o tom, ze par ludi sa bude chciet na niecom strasne nabalit a naopak vela ludi bude chciet konzumovat cudzie napady zadarmo.

Jedina otvorena otazka je ta, co z toho je moralne spravne a co nie.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef, no vsak prave z hentoho sa mi to dostalo do slovnika :D
the internets, serious business

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
Intelektualne piratsvo ani nikdy nevymizne no ani nikdy nesposobi koniec inovacii.


Pre tych, ktorych to zaujima, tu je prednaska, ktoru zadelil Cory Doctorow v Microsofte (cim ich v podstate presvedcil, ze DRM je blbost).

Dalsie kvalitne citanie na tuto temu je samozrejme Microsoftacky Darknet paper.

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 25 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun