HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 139 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Ďalšia
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Jedine, co mi vadi je prepojenie s cirkvou (skauti tusim nosia betlehemsky plamen), ak to tak nie je, tak sa ospravedlnujem.


Prepojenie s cirkvou? Kde?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 31.01.2008
Príspevky: 74
Body: 5
Bydlisko: Trnava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
co sa tyka betlehemskeho svetla, nosime ho. avsak nosia ho aj sportove kluby. co sa tyka zbrani a cviceni, ako kto. co sa tyka ekologie, ako kto. v skautingu su rozni ludia ktory maju rozne zaujmy aj mimo skautingu. tym padom sa ich snazia presadit aj medzi priatelmi na skaute. v skautingu nic nie je povinne a takmer ziadna cinnost nie je zakazana. mnoho ludi na slovensku je veriacich, cize aj skauti su niektori veriaci. beru to ako cest ze mozu roznasat betlehemske svetlo. zbrane ako take nepouzivame. strelba z luku, boje s gulickovimi pistolami a pod. patria k zaujmom mimo skautingu. avsak casto si svoje zaujmy prenasame aj do skautingu. tym chcem len povedat ze v dnesnej dobe ak vidite skauta strielat z luku tak to berie ako rovnaku zaujmovu cinnost ako vy napriklad futbal. tak isto nie vsetci skauti chodia stale len do prirody. skauting prekvita aj v mestach. nadsenie pre ekologiu sa odvija od lasky ku prirode. ten clovek ktory v prirode stravi dostatok casu pochopi ze sa ju oplati chranit. avsak ten clovek ktory sedi stale doma nalepeny na pocitaci, alebo sa flaka niekde po baroch to nikdy nepochopi. skuste skauting brat ako organizaciu ktora zdruzuje ludi a nie ich riadi. kazda skautska skupina funguje v podstate ako chce. ked ich bavi plavanie, tak plavaju. ked ich bavi hudba, tak hraju, ked ich bavia hory, tak lezu. chcem tym lenpovedat ze v skautingu nejde o to aby clovek vysedaval v lese a spehoval okolie. v skautingu ide o nove zazitky, vedomosti, skusenosti a priatelstvo a zabavu...

_________________
Mladý či starý, stále človek.


Naposledy upravil Vuel dňa So. 02. Feb 2008, 12:08, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
len prosim nieco sprav so svojim pravopisom... ;)
Vuel napísal:
niektory veriaci
odvyja

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Citácia:
Jedine, co mi vadi je prepojenie s cirkvou (skauti tusim nosia betlehemsky plamen), ak to tak nie je, tak sa ospravedlnujem.


Prepojenie s cirkvou? Kde?


Vid druha cast prispevku (ak to tak nie je...) - len mi prislo, ze ked sa stale hovori "skauti priniesli b. svetlo", tak som predpokladala, ze nejaka obskurna konexia existuje - na druhej strane o skautoch viem asi tolko, co mi povedala babka a to, co sa dostane do medii (a to, ze nevlastna sestra sa do toho pridala, lebo to bolo "in", co mi to cele dost znechutilo - ale to je o inom).

Inak skutocne nevidim na tom nic zle - je to zaujmova cinnost ako kazda ina.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Neviem ci existuje nejake prepojenie s cirkvou, iste ale je, ze velka cast (slovenskych) skautov su veriaci a tato skutocnost sa (aspon co som ja mal moznost vidiet) prejavuje aj na ich aktivitach.

Svoje dieta by som tam neposlal


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 31.01.2008
Príspevky: 74
Body: 5
Bydlisko: Trnava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
Neviem ci existuje nejake prepojenie s cirkvou, iste ale je, ze velka cast (slovenskych) skautov su veriaci a tato skutocnost sa (aspon co som ja mal moznost vidiet) prejavuje aj na ich aktivitach.

Svoje dieta by som tam neposlal


ide vsak o to s akymi skautami si sa stretol. poznam tak isto oddiel ktory si na tabor zavolal dokonca duchovneho (byvaleho skauta) aby robit bohosluzby. ale zase napriklad nas oddiel vobec nie je takto zamerany. niektory chodia do kostola, iny zase nie. vsetko zalezi na clenoch oddielu ako som napisal. nikdy to nie vseobecne o skautingu...

_________________
Mladý či starý, stále človek.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
Neviem ci existuje nejake prepojenie s cirkvou, iste ale je, ze velka cast (slovenskych) skautov su veriaci a tato skutocnost sa (aspon co som ja mal moznost vidiet) prejavuje aj na ich aktivitach.

Svoje dieta by som tam neposlal


mam rovnake skusenosti  scoutov poznam osobne

vacsinou su to vymetenci


a inak na to co robia nemusi byt clovek scout

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Citácia:
Jedine, co mi vadi je prepojenie s cirkvou (skauti tusim nosia betlehemsky plamen), ak to tak nie je, tak sa ospravedlnujem.


Prepojenie s cirkvou? Kde?
ako by ti napisal moj znamy.. nie je prepojenie medzi nabozenstvom a skautingom, lebo nabozenstvo JE SUCASTOU skautingu, dokonca je to tak napisane aj v tom originalnom BodenPowewlovom vyhlaseni a stanovach..

Nabozenstvo je fakt obrovska sucast, a co je horsie snazia sa to pretlacit aj do vsetkehop ostatneho a konvertuju neveriacich.. skauting je ideologicky brainwash

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Rytier

Založený: 29.10.2007
Príspevky: 352
Body: 5
Bydlisko: Kralovstvo hračiek

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Baelara napísal:
Nevidim nic zle na tom, ze sa v detoch pestuje zaujem o prirodu, ani ze sa (za fiktivnu odmenu v podobe vyznamenania) ucia ucte a pomoci starsim. Moja babka bola skaut este niekedy v 30tych rokoch, a ma na to pekne spomienky - ale samozrejme nemozem sudit ako je to teraz a ako to bolo predtym.

Jedine, co mi vadi je prepojenie s cirkvou (skauti tusim nosia betlehemsky plamen), ak to tak nie je, tak sa ospravedlnujem.

Dragon: moja nevlastna sestra bola skaut, a tu ti musim dat za pravdu, ze ona je pozer. Mimo nej som sa so zivym skautom este nestretla


No hej a za chvilku nam tu budu behat mali druidi a priesti.


Hore
 Profil  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ono ked hocico prerastie do fanatizmu, tak sa z toho stava nieco nepekne - a v kazdej komunite sa najdu fanatici (zvlast organizacie maju na vyrabanie fanatizmu zvlastnu schopnost).

Pokial je to naozaj tak, ako vravi Vuel, ze zalezi od konkretneho druzstva, tak co...papierovo je 80% (tusim podla posledneho scitania) slovakov krestanmi, cize je tazke sa tomu vyhnut v nejakej organizacii - samozrejme je celkom ina vec, ked sa to prvoplanovo tlaci.

Po zhliadnuti stranky o skautingu ale mam celkom strach z tych reci...z nejakych zahadnych dovodov vzdy, ked niekto meta okolo seba slovami ako "demokracia", "duchovne hodnoty" chyli sa k niecomu zlemu, a ked pridam "skauting je system vychovy a sebavychovy..." a este to, ze je to nadnarodna organizacia - moja paranoja zbystrila pozornost.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
presne tak za tie slova sa da skryt prakticky cokolvek.
A zavisi uz len od jedincov ako to pochopia. Preto aj ked centralne velenie je neutralne (co je otazne) tak niektore kruzky mozu byt polonabozenske a ine polovedecke.
Asi sa da sudit iba kazdu bunku zvlast.

Mna by vsak betlehemsky pramen urcite varoval, rovnako ako cervena hviezda, pentagram a US vlajka. Ale tot len moj nazor

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 31.01.2008
Príspevky: 74
Body: 5
Bydlisko: Trnava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
je pravdou ze duchovna rada sa snazi presadit aj skautsky program so zameranim na nabozenstvo. a je pravdou ze aj zakladatel skautingu bol za nabozenstvo v skautingu. avsak musime zobrat do uvahy i to ze skauting bol zalozeny 100 rokov dozadu co znamena ze bola ina doba. vtedy sa predsa bralo nabozenstvo trochu inak. ale ako vravim, v skautingu nic nie je povinne. aj mna zo zaciatku zarazilo ako sa stavaju niektory skauti k nabozenstvu. myslim si vsak ze ak sa naucia v skautingu dodrziavat urcite pravidla (slusnost ale i statne zakony), pokusaju sa viac dodrziavat pravidla i v nabozenstve. fanatizmom by som to nenazval. je to nieco podobne ako ked si clovek kazdy den precita svoje e-maily ale aj tak nie je pocitacvy fanatik alebo zavislak...

_________________
Mladý či starý, stále človek.


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vuel, fanatizmus bola len narazka na Crossov prispevok (druidi a priesti).

A iste, tazko sudit, ako sa dnes veci maju, nemam osobnu skusenost, ale prirodzene pristupujem k veciam s nedoverou. Ak vsak mas pocit, ze v tvojom konkretnom druzstve sa nikto nesnazi tlacit vas do niecoho, tak je to ok.


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 31.01.2008
Príspevky: 74
Body: 5
Bydlisko: Trnava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ved sa nehadam iba pridavam vlastny nazor. pridavam dalsiu otazku : viete kde sidlia najblissi skauti ? videli ste ich ? navstivili ste ich ?

_________________
Mladý či starý, stále človek.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vuel napísal:
ved sa nehadam iba pridavam vlastny nazor. pridavam dalsiu otazku : viete kde sidlia najblissi skauti ? videli ste ich ? navstivili ste ich ?


V istej nemenovanej firme bol jeden clovek, ktory bol veduci nejakych skautov (oddiel odomna nechcite) a tvaril sa celkom civilizovane.

Ako tak nad tym uvazujem, tak asi kazda vacsia organizacia celi znacnej kritike. Pionierov spominat nemusim, krestanska mladez si uzije hnoja az-az, skauti vyzeraju byt tiez podozrivi, sci-fisti su kocky, a o ostatnych ani nechcem vediet :-) Zjavne je popularne patrit nikam.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 139 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun