HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 103 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
Autor Správa

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ale alef0: sotva dve vety si napisal..že sa nehanbiš konkurovať greyovim traktatom :D

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A este k tej ekonomickej stranke. Ako uz Grey spominal tak liecba fajciara nieco stoji a nie malo. Tak ked si niekto s plnym vedomim ublizuje, tak by bolo podla mna od neho fer keby potom odmietol liecbu a usetril tak prostriedky pre ludi, ktory za to, ze su chori nemozu. Vopred dakujem.


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 19.01.2005
Príspevky: 562
Body: 5
Bydlisko: Banská Bystrica

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Grey: Už sa opakujem, ale o fajčení sa viedla plodná debata tu: http://forum.annun.sk/viewtopic.php?t=1 ... c&start=10.


Chcem oznámiť a pochváliť sa, že už rok nefajčím a to som bol fajčiar 10 rokov.
No zároveň si stojím stále za tým, čo som predtým vyhlásil, že fajčiari nie sú žiadni odpad, že zakázať fajčenie na verejnosti je blbosť a že fajčiar musí byť tolerantný.
A cigarety sú fajné! No pokiaľ sa dá, nefajčite. Škodia zdraviu, je to fakt.


Annun napísal:
To, že fajčenie ohrozuje zdravie fajčiarov, mi je úprimne fuk, teda aspoň do momentu, ak nejde o niekoho mne blízkeho. Vtedy sa im snažím pomôcť prestať fajčiť - nie preto, že mi to vadí, ale preto, že mi na nich záleží.


Takže selektívny altruizmus, či egoaltruizmus?

Nightfall napísal:
A este k tej ekonomickej stranke. Ako uz Grey spominal tak liecba fajciara nieco stoji a nie malo. Tak ked si niekto s plnym vedomim ublizuje, tak by bolo podla mna od neho fer keby potom odmietol liecbu a usetril tak prostriedky pre ludi, ktory za to, ze su chori nemozu. Vopred dakujem.


Adrenalínového športovca do toho tiež nikto nenúti, takže keď sa doláme, tiež by nemal ísť do nemocnice a mal by tak šetriť prostriedky. V podstate každý, kto v rámci svojho voľného času a slobodnej vôle vykonáva niečo riskantné.


Annun napísal:
Grey ma svätú pravdu v tomto. Boli časy, keď som sa to aj ja snažil takto to tu usmerňovať.
Bohužiaľ, sily aj nervy došli.
Ale to je na samostatnú debatu.


Nevzdávaj sa!


Hore
 Profil  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja by som to zhrnul  :lol:
pozitkarska zapadna civilizacia zacala tabak masivne zneuzivat - ked si nejaky Indian raz za cas zapalil fajku mieru, bolo to ok, takisto ked zul koku, alebo ked si nejaky ind dal v spolocnosti fajku hashu, bohuzial my sa riadime heslom ked uz, tak uz!


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corwin napísal:
Annun napísal:
To, že fajčenie ohrozuje zdravie fajčiarov, mi je úprimne fuk, teda aspoň do momentu, ak nejde o niekoho mne blízkeho. Vtedy sa im snažím pomôcť prestať fajčiť - nie preto, že mi to vadí, ale preto, že mi na nich záleží.


Takže selektívny altruizmus, či egoaltruizmus?

Cudzie slová to sú pekné, vskutku, ale hanbiť sa kvôli nim nebudem. :)

Samozrejme, že mi viac záleží na ľuďoch  mne blízkych ako na ostatných.

Volajte si to ako chcete.

Ak by som sa mal starať o každého, fúkať každú ranku a plakať kvôli každej neprávosti, vyplakal by som dušu.

Kto tvrdí opak, je pokrytec.

Ale to už je OT.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Citácia:
Milujem a nedam dopustit.


V tvojom ponimani je co ZLE? Zdravotne negativa su malo? Otrava vzduchu je malo?

,,Rad jazdim 160kou po dialncici. Co je na tom zle? Viem, ze mozem zabit ludi a ze mozem zabit seba, ale neberte mi to. Co je na tom zle?"

co je to zle? saq to je uplne subjektivne, nemozes povedat ze toto je zle a toto dobre, prave preto, ze objektivna pravda neexistuje. A preco neexistuje? No aj keby existovala, nie sme schopni ju poznat, pretoze kazdy z nas je obmedzeny svojimi zmyslami, ktore su u kazdeho tvora ine. To znamena, ze aj ked existuje nejake objektivna pravda, kazdy ju pochopi inak, cize si ju zosubjektizuje, a nikdy nebude schopny ju zobjektivizovat, pretoze za cely zivot zije len vo svojej hlave, a nie v hlavach inych ludi, a tak nedokaze poznat zmyslanie hocijakeho ineho cloveka. Tak, dufam ze sa to dalo pochopit.

Na zaklade tohto sofistickeho zakladu chcem povedat, ze to co je zle pre teba, alebo aj pre celu spolocnost, vobec nemusi byt zle pre neho. To, ci mu jeho nazory mozeme brat alebo nie (keby sa jednalo napriklad o nazor, ze rychla jazda nie je zla), nam povedia zakony statu, ktore boli (alebo by mali byt) vytvorene tak, aby zachovali prava vsetkych.
Cize, clovek moze mat nazor aky chce, a moze mat svoje ponimanie dobra a zla. Jedine, na co pri tom musi mysliet je, ci neporusuje zakony statu (pretoze ak sa mu nepacia a nesuhlasi s nimi, ma stale pravo odist do krajiny, kde take zakony nebudu).

Btw nehovorim konkretne o Greyovi, ale vseobecne o kazdom cloveku a jeho chapani dobra a zla.

Co sa tyka prispevkov, ma pravdu, keby som tu bol moderator, mazal by som, tak jak mazem na skolskom fore. Kazdy prispevok bez ad hominim (utociaci na uzivatela a nie na jeho argumenty), bez pointy, spam... Tak ale je pravda ze pri takom mnozstve prispevkov za den je to otravna robota, a kedze je neplatena...

Cely tento prispevok je offtopic. Pardon. Ale ked uz sa tu rozprudila takato debata, treba prispiet dacim 2+riadkovym.

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dobre, ale niektore veci su specialne specialne v tom, ze ,,zlo" hodnotia ako relativne vzhladom na spolocnost (ako skupinu ludi (vsimajte si ako zamerne natahujem prispevky (napr pouzivanim vnorenych zatvoriek))).

Teda fajcenie, jazda v 160 a pod sa mozno da v tychto intenciach (Intencie(tm). Chlapi chlapom) vnimat ako ,,horsia" vec, nez adrenalinovy spor.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 19.01.2005
Príspevky: 562
Body: 5
Bydlisko: Banská Bystrica

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
Corwin napísal:
Annun napísal:
To, že fajčenie ohrozuje zdravie fajčiarov, mi je úprimne fuk, teda aspoň do momentu, ak nejde o niekoho mne blízkeho. Vtedy sa im snažím pomôcť prestať fajčiť - nie preto, že mi to vadí, ale preto, že mi na nich záleží.


Takže selektívny altruizmus, či egoaltruizmus?

Cudzie slová to sú pekné, vskutku, ale hanbiť sa kvôli nim nebudem. :)

Samozrejme, že mi viac záleží na ľuďoch  mne blízkych ako na ostatných.

Volajte si to ako chcete.

Ak by som sa mal starať o každého, fúkať každú ranku a plakať kvôli každej neprávosti, vyplakal by som dušu.

Kto tvrdí opak, je pokrytec.

Ale to už je OT.


Ďakujem, práve som si tie slovné spojenia vymyslel :ikonka34:
Každému normálnemu človeku záleží viac na ľuďoch jemu blízkych než na ostatných. Aj mne (nenápadné naznačenie, že som normálny  :)  )
Každý vníma utrpenie iných inak. No to som vysvetlil v téme o tých mŕtvych vojakoch a mačkách.
Nie som pokrytec (hoci si nenápadne naznačil, že by sa u mňa mohla vyskytnúť eventuálna alternatíva existencie tejto povahovej črty).
Ospravedlňujem sa za OT, niekedy mi je ťažko nerypnuť do niečoho, čo ma zaujme.

A ani pochvala, že už nefajčím, len prudká ofenzíva. Máš zlú náladu?


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ospravedlňujem sa za možno prudký tón, nebolo to myslené útočne.

Len si rýpol do zlej veci, nemám rád, keď do mňa niekto džubká kvôli nejakej "pseudocnosti" len preto, že som bol úprimný.

A gratulujem k ukončeniu fajčenia. :)

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 19.01.2005
Príspevky: 562
Body: 5
Bydlisko: Banská Bystrica

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
A gratulujem k ukončeniu fajčenia. :)


Ďakujem.  :ikonka18:


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2006
Príspevky: 228
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corwin napísal:
Adrenalínového športovca do toho tiež nikto nenúti, takže keď sa doláme, tiež by nemal ísť do nemocnice a mal by tak šetriť prostriedky. V podstate každý, kto v rámci svojho voľného času a slobodnej vôle vykonáva niečo riskantné.


tak tak
este k tomu su tabakove vyrobky  zatazene nehorazne vysokou danou (a stale sa ich cena zvysuje), tak si myslim ze si fajciar pobyt v nemocnici pocas zivota celkom slusne "predplati"


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ano, ako bolo uz niekde pisane (ze corvus  :wink: ) fajcenie je zle a na verejnosti by malo byt zakazane. Mne je jedno ak sa ozeries a zryhas ak to nespravis na mojom travniku. Ak to spravis na svojom je mi to jedno.

Analogia na zdravie - ak ho dzubes mne je to na zvazenie, kto je mentalne nesposobili a zasluzi remenom na zadok. Poda mna su fajciari super netolerantni a zaslepeni iba koli tomu, ze maju zfetovanu/zavislu/ hlavu a chcu si nicit zdravie. Ich problem len nech to nepchaju mne do pluc. To ze je to iba jedna z veci je nepodstatne.

A teraz ina analogia - predstavte si ze si vypijem tri litre piva a nacuram vam to do ust...tak to je fajciar.

Inymi slovami nie len vy, ale aj ja mam svoje prava. Pravo dychat cerstvy vzduch. Vase pravo dychat zasvineny je take iste, ale je mi to jedno lebo je chore. Moje tu bolo prve drahy smradosi :wink:

Ad sportovci. To ze aj tam je system nie celkom dobry je na zvazenie, ale neospravedlnujte tym fajcenie. Nehovoriac o tom ze spolocnost fajcenie diskriminuje a sport naopak podporuje a to pre zname dovody. :ikonka01:

osobne povazujem kazdu debatu o pravach fajciarov a pod. za totalne smiesnu a vyslovene nazorovo ubohu. UPLNE/TOTALNE.

Tolerantny fajciar je taky o ktorom neviem ze je fajciar. Ibaze by mi to z neznameho dovodu povedal sam.


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2006
Príspevky: 228
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mne zas vadia autickari, smradia ovzdusie mali byt na verejnych priestranstvach zakazani...
malokedy sa stretavam aj u zariteho nefajciara, ze by mu vadilo ako si niekto pokuruje len tak na uliici ty si asi vynimocny
na miestach kde sa zhromazduje vacsi pocet ludi (ako zastavky mhd a podobne )sa fajcit nesmie a ak smie tak je to len otazka casu..fajciari uvedomujuci si svoj zlozvyk povacsine drzia hubu a fajcia obdalec
nefajciarskych hospod by mohlo byt samozrejme viac(zato ale fajciari nemozu) snad aj raz bude ale plati  ze ked sa ti nepaci fajciaska tak do takej nelez,  
a ked sa tak rozliadnem v krcme po ludoch tak mozno je to s nefajciarskymi aj tak : maly dopyt mala ponuka
uz prestante s tym cistym vzduchom, kazdym nadychnutim  dostavame do tela  strasne sracky aj nebyt fajciarov
fajcenie je na svete od nepamati a s radostou sa mu oddavat je pravo kazdeho z nas
a keci ako by malo byt verejne zakazane si strcte do prdele ....


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corwin napísal:
Adrenalínového športovca do toho tiež nikto nenúti, takže keď sa doláme, tiež by nemal ísť do nemocnice a mal by tak šetriť prostriedky. V podstate každý, kto v rámci svojho voľného času

Adrenalinoveho sportovca ziadna poistovna nepoisti a teda ak sa mu nieco stane plati si osetrenie z vlastneho vrecka, alebo ma uzavrenu specialnu poistku kde ale plati omnoho vyssie poistne ako normalny clovek a teda na neho ostatni bezni poistenci nedoplacaju. Fajciar ale plati uplne rovnake poistne ako nefajciar aj ked rizika ochorenia a naklady liecby su u neho ovela vyssie.

andym napísal:
fajcenie je na svete od nepamati a s radostou sa mu oddavat je pravo kazdeho z nas a keci ako by malo byt verejne zakazane si strcte do prdele ....

Vrazdy su tiez na svete uz od nepamati....a je snad preto pravom kazdeho s radostou zabijat?
To ze okrem cigaretoveho dymu dychame aj ine sracky je pravda ale neni to dovod preto, aby sme dychali este o dlasiu sracku navyse. Takze som uprimne presvedeceny o tom, ze fajcenie (a hlavne vyroba a predaj cigariet) by malo byt zakazane. Vsade.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
Takze som uprimne presvedeceny o tom, ze fajcenie (a hlavne vyroba a predaj cigariet) by malo byt zakazane. Vsade.

:ikonka15:  :ikonka31:  :ikonka26:

sorry že len tak kratko a len so smajlikami, ale na viac sa pri tej vete nezmožem

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 103 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun