HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 28 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kedze mam pred sebou asi tri mesiace pomaturitnej nudy, vymyslam vselijake sposoby, ako robit nieco uzitocne. Jednou z moznosti je aj zmaknutie nejakeho toho certifikatu anglictiny.

Takze sa chcem vas popytat, mate nejake skusenosti s certifikatmi anglictiny? Najma ma zaujimaju tie cambridgeske co robi British Council, a to CAE (certificate in advanced english) a CPE (certificate of proficiency in english). Robili ste ich niekto? Ake narocne su a pomohlo vam to v niecom? :)

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Markíza
Obrázok používateľa

Založený: 16.08.2004
Príspevky: 413
Body: 5
Bydlisko: taká útulná tôňka vo Fangorne
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
CAE uroven je podla man narocna, ale CPE by som sla robit az po rokoch zitia v dajakej anglofonnej krajine... CPE je ten najvyssi ktory sa da ziskat...

_________________
I will not move, yet
I'll stand still instead

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Sage
Obrázok používateľa

Založený: 28.01.2006
Príspevky: 1076
Body: 5
Bydlisko: Rivendell
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mno, Advanced je na také dosť intenzívne štúdium a Proficiency... to je proste profi ovládanie jazyka, to by som si zrejme netrúfla ani po absolvovaní výšky v odbore anglický jazyk... na to treba vedieť krásne plynulo a "zložito" rozprávať... chápeme... žiadne "Aj lajk tu  du gejm... ääh... tu plej gejm.... gejms.   :lol:  "

_________________
~Those who refuse to give up deserve to be raised above humanity.

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Konateľ
Obrázok používateľa

Založený: 13.03.2005
Príspevky: 1811
Body: 7
Bydlisko: Drakulovce nad Torysov
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nic sa ty neboj, my v nasej skolicke vygumovanej, sme mali robit take tie testy z Nemciny a na pocudovanie, sme to zvladli..... naucis sa, co nenaucis, to kasli, ved ani anglican nevie vsecko, hovor hovorovov recov, pouzival sleng a miesaj to z prudko konzervativnymi odpovedami slovnikoveho typu.... a malo by to dopadnut oukej  :)

_________________
"Vincent, Tiger s ručaním obmedzeným..."
P.S.:Nechceš šalátik?


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
VINCENT napísal:
Nic sa ty neboj, my v nasej skolicke vygumovanej, sme mali robit take tie testy z Nemciny a na pocudovanie, sme to zvladli..... naucis sa, co nenaucis, to kasli, ved ani anglican nevie vsecko, hovor hovorovov recov, pouzival sleng a miesaj to z prudko konzervativnymi odpovedami slovnikoveho typu.... a malo by to dopadnut oukej  :)


Hm, dovolim si povedat, ze nemas predstavu o narocnosti britskych certifikatov tejto urovne. Na teste a pri pisani eseje ti slang rozhodne nepomoze.

Kamarat robil pred piatimi rokmi CPE (proficiency). Uz vtedy bol jednym z top anglictinarov v bilingvalnej triede, pol roka sprtal knihy na British Councile a nakoniec vravel, ze to bude tesny fail alebo tesny pass. Spravil to, ale vravel, ze to rozhodne nebola sranda - frazeologizmy lietali zhora zdola, gramaticke casy mnohorakych druhov sa hmyrili.

Ak by som nebol lenivy, spravil by som si asi ten Advanced, mal som dojem, ze ak spravis FCE bez pripravy, advanced by si mohol spravit po nejakej rozumnej priprave.

_________________
Light hand of Empelol.


Naposledy upravil alef0 dňa Po. 25. Jún 2007, 13:22, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Konateľ
Obrázok používateľa

Založený: 13.03.2005
Príspevky: 1811
Body: 7
Bydlisko: Drakulovce nad Torysov
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Na teste a pri pisani eseje ti sleng rozhodne nepomoze.


ale samozrejme ze som len trochu zvelicil, esej ako taká je trochu odbornejsi slohovoy postup, a tam samozrejme sleng neobstoji..... ale kolegovia zabodovali pri skusobnej komisii par vtipmi v Bavorskom nareci a podobne....

_________________
"Vincent, Tiger s ručaním obmedzeným..."
P.S.:Nechceš šalátik?


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Okrem toho podla specifikacii (ale to som uz dohladal) je speaking len 20% hodnotenia.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No, ja som držiteľ CAE, ťažko sa mi náročnosť hodnotí celkom objektívne, ale ak máš rozumnú skúsenosť s daným jazykom, pracuješ s ním (písomne aj hovorovo) a nemáš problém došprtať sa nejakú tú gramatiku, nemala by to byť tragédia.

V každom prípade Vincovu radu naozaj PRUDKO ignoruj, treba ovládať všetky nuancy angličtiny, od tej hovorovej, až po tú prudko formálnu, treba poznať a mať natrénovanú štruktúru jednotlivých literárnych žánrov, treba vedieť hovoriť a musíš poznať gramatiku (netreba vedieť pravidlá, ale minimálne ju musíš mať v krvi z dlhodobého používania). Inak vyletíš.

CPE je už vec vhodná tak akurát pre učiteľov / tlmočníkov a podobne, bežný človek to a) nespraví b) nevyužije

Inak k tomu využitiu, ja mám CAE strčené niekde v zásuvke už roky, okrem uznanlivého pohľadu tety na British Council som z toho zatiaľ nikdy nič nemal. Ale uvidíme.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Markíza
Obrázok používateľa

Založený: 16.08.2004
Príspevky: 413
Body: 5
Bydlisko: taká útulná tôňka vo Fangorne
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
proste ak neovladas anglinu slovom aj pismom proste zbytocne vyhadzujes prachy...

_________________
I will not move, yet
I'll stand still instead

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
Inak k tomu využitiu, ja mám CAE strčené niekde v zásuvke už roky, okrem uznanlivého pohľadu tety na British Council som z toho zatiaľ nikdy nič nemal. Ale uvidíme.



tak nejak, dva roky dozadu sme mali s headerom strasne nutkanie si  tieto certifikaty spravit, on si ho nakonic spravil ,ja nie- ked som videl  ake blbosti sa musi ucit ktore nemaju so schopnostou anglictiny nic (aky okres ma v erbe bodliak ?wtf?) tak som bol celkom rad, o to viac ma hreje, ze ten certiikat ma tiez niekde v policke

okrem miest kde ho vyzaduju je cloveku nanic, takze si to spravim az ho budem potrebovat

plus dalsia vec- po tom co sa jahnatek pochvalil so svojou engrish a ze ma statnice, by som sa nejak nechvastal  :ikonka01:  :ikonka01:  header si teda vdaka tomu zazil par posmeskov

_________________
Blep


Hore
 Profil  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nuz gramatika je asi moja najsilnejsia stranka, tazsie to uz bude s tym speakingom :)
Porozmyslam teda asi nad CAE, ako som si aj inde zistoval, CPE je fakt pre ucitelov (aj ked, moja sestra ho ma, a ma odpustene seminare aj skusky na vyske, po dohode s profesorom...)

O peniaze ani tak nejde, ministerstvo skolstva totiz preplaca 5k vsetkym maturantom s percentilom nad 50, ak si spravia certifikat tohto roku :). Takze taky CAE ma vyjde na 550,- :)

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Zaujimalo by ma, ci ma niekto nejake info o CAE, ci ho popripade niekto ma. Vsetko co o tom viete, najlepsie osobne skusenosti. Cenove hladiny a podobne zalezitosti si sice zistim, ale budem rad, ak ich spomeniete. Vdaka

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

holografický odraz
Obrázok používateľa

Založený: 16.06.2005
Príspevky: 3754
Body: 132
Bydlisko: urban space
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
inak, CAE by som potrebovala ak by som náhodou chcela ísť niekam do anglicky hovoriacej krajiny na výšku?


Hore
 Profil ICQ  

Sage
Obrázok používateľa

Založený: 28.01.2006
Príspevky: 1076
Body: 5
Bydlisko: Rivendell
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nie som istá, ale mám pocit, že na to by si potrebovala mať proficiency

_________________
~Those who refuse to give up deserve to be raised above humanity.

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

insomniak
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 5461
Body: 46
Bydlisko: dočasné
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nezalezi to dost od skoly? mam spoluziakov byvalych co studuju v anglicku a nemaju nic...

_________________
'Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'
'That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.
'I don't much care where--' said Alice.
'Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 28 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun