HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 22 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2
Autor Správa

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ozzy> Ako som ti povedal na Kopraci tiez sa asi chystam na nakup a kedze si pytas flejm prispejem svojim chvalospevom na WM :D

Zacnem ale od konca, ajked myslim, ze v tomto ty mas jasno. Ano Nokie maju tie iste funkionality ale postradaju tu najzakladnejsiu vec, dotykovy display. Odkedy som si to vyskusal v praxi nechapem ako som mohol doteraz mat telefon bez. Kedykolvek teraz puzivam nahradny telefon (tzv. korculovy) akurat tak bojujem s ovladanim a veskera interakcia s telefonom je obmedzena na zaklad. Zaroven absencia dotykoveho displaya neguje jednu z prednosti smart zariadeni - plnohodnotna plocha. Je to ako ovladat Windows iba klavesnicou. Ano da sa to.

Ked som presiel na WM bol som sice prvotne zhrozeny (videl som pred tym obrazky) a povedal som si, ved oni iba preskinovali 3.11 ale to je fuk. HTC sa davno vydalo cestou vlastneho rozhrania a napriklad Mobile Shell od SPB ponuka presne to co som si povodne predstavoval, zmensenu plnohodnotnu plochu Windows. Wallpaper, ikonky, widgets... vsetko. Konkurencia teda podla mna zareagovala dost pruzne na to co ponukli iPhone a Android.

Najcastejsia staznost, ovladanie WM nieje prisposobene ja prsty avsak tieto [WM] rozhrania to dokazali bez potreby mat na celej obrazovke 6 slonich ikon. Tym, ze kapacitny display potrebuje prst a prsty su velke musia byt velke aj vsetky ikony a ovladacie prvky. Az moc velke. Pritom nieje predsa problem ovladat rozhranie dotykom nechtu a ja osobne mam stylus rad. Komu sa neche vytahovat stylus, kombinacia dotyk a nejake smerovatko je ultimatna.

Velkost displaya, odvija sa od odstavca vyssie. Mam teraz 2,8" a uplne mi staci. Kedze mi vyhovuje aj tlakovy display nevyzadujem uz ani ziadne klavesnice ci d-pady. Na terajsom iPaqu mam dotykove koliesko a mobilovu klavesnicu ale vsetko je duplovane na displayi. Na pisanie pouzivam dotykovu full screen qwerty, alebo pisem stylusom rovnako ako keby som pisal na papier. Viem, ze ty chces harwareovu co je v poho ale neviem ci by som siel do vacsieho displaya. Je to komfortnejsie na par veci urcite ale zvaz, ze este stale je to device ktory chces nosit vo vrecku gati. Ja prave mierim do kategorie "minimum ovladacich prvkov" aby bol device co najmensi.

Od samotneho WM som dostal presne to co som od windows cakal. Relativne suchy zaklad ktory ale hravo obohatis podla svojich potrieb. Od sledovaca prenesenych dat az po uplne ine rozhranie. Rovnako ako na "velky" windows, vsetok sw najdes na torrente ;) a pouzivas na nom tie iste programy ako na stolnom PC. Pre mna hlavne ten isty office, takze wordovy dokument otvorim a zeditujem na telefone rovnako ako na desktope, outlook je ten isty a synchronizuje sa uplne nativne.
Inac realnu zmenu ma priniest az verzia 7. 6.5 co som zbezne cital hlavne integruje sluzby ako Microsoft Market Place bez ktoreho som si svoj telefon fakt nevedel predstavit.


Wi-Fi, Bluetooth su u tychto zariadeni takmer povinnost a nejaky novsi model som bez GPS tusim ani nevidel (aspon co som pozeral HTC). Povodne som to povazoval za pridanu hodnotu, dnes uz chcem aby to device mal. Zvykol som si nielen v aute ale aj peso v cudzom meste je fajn ked vytiahnes device a pozries si mapu...

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
zvykol som si nielen v aute ale aj peso v cudzom meste je fajn ked vytiahnes device a pozries si mapu...

nechcem rypat ale use your brain & mouth pyco sak :P

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior> ano samozrejme. Ale taktie mam skusenost, ze v [vymazané] riti 10 kilometrov za Nitrou neni ani zivej duse a cover verzie Tublatanky z dedinskej zabavy na ktoru smerujes este nieje pocut aby si siel za zvukom...:P

Okrem toho... skus ist v piatok vecer (ergo za tmy) do Brna cez Rakusko a po starych cestach a ja sa pozriem ako sa opytas na cestu :duch:

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Warrior> ano samozrejme. Ale taktie mam skusenost, ze v [vymazané] riti 10 kilometrov za Nitrou neni ani zivej duse a cover verzie Tublatanky z dedinskej zabavy na ktoru smerujes este nieje pocut aby si siel za zvukom...:P

Okrem toho... skus ist v piatok vecer (ergo za tmy) do Brna cez Rakusko a po starych cestach a ja sa pozriem ako sa opytas na cestu :duch:


no ja mam lepsie. dokonca aj v polsku nas v kazdej rici vedeli navigovat smer osviecim :D

tak ked budem stat vo vezi svojho pzkpfw II, tak do toho protektoratu uz nejako trafim :D

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vies, taka Budapest...

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tam su proti nam, slovakom, nastelovany. urcite ked vedeli ze ides, tak menili ukazovatele :P

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
tam su proti nam, slovakom, nastelovany. urcite ked vedeli ze ides, tak menili ukazovatele :P

To je skoro pravda, na Deli Palyaudvar som chodil podla nich hladajuc metro a nenasiel.

Spasil ma taxikar, vzor Tuzex 86.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 22 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun