HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 64 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Autor Správa

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 11.09.2004
Príspevky: 206
Body: 5
Bydlisko: dublin/bb

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Finrod Elensar napísal:
Súhlasím, že nie všetkým sa SW páčia a nie všetkým sa páčila E3, ale Hostinský podľa mňa až moc moc preháňal.


Podla mna ani nie, pomenoval veci pravym menom, kult nekult, sw nesw, bolo si treba naliat cisteho vina. Lucas to zbabral, az na niektore svetle okamihy

_________________
www.rpg.sk
Slovensko-český portál venovaný stolným RPG hrám
rpginspirations.blogspot.com
Find your RPG inspiration here. One idea a day.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Neuznávam filmy, ktoré ťažia z vymakaných efektov a kultu vytvoreného svojimi predchádzajúcimi dielmi. Ak film nie je dobre spracovaný po scenárovej stránke, môže byť zasadený aj na Zeměplochu (svet môjho srdca) a mať rozpočet dvesto miliónov, no zadupem ho pod zem.

Je mi jasné, že aj na toto sa dá dívať dvoma pohľadmi. Môžete argumentovať tým, že ak sa idete do kina pobaviť a jednoducho zistiť, čo sa presne stalo s Darth Vaderom, SW3 vás uspokoja. A naozaj vám nič nebráni napísať recenziu v tomto duchu. Ja vo filmoch bohužiaľ potrebujem niečo viac, respektíve potrebujem, aby sa film nevydával za niečo iné ako je naozaj.

SW3 sa snaží prezentovať skoro ako psychologická dráma zasadená do rozprávkového scifi sveta. Nič v zlom, ale to je blud.

Možno som im nemal dať 3/10. Možno som mohol byť dobrý a dať im 5. Tie dva body hore dole ale nič nezmenia na fakte, že som rád, že mám SW3 za sebou a pri troche šťastia to už nikdy viac nebudem musieť zhliadnuť znova.


PS: možno ak by SW režíroval taký Tarantino, to by bola iná káva :)

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  


Odpoveď s citáciou
Ja som na rozdiel od teba fanusik SW, ale s recenziou v podstate musim suhlasit. SW 1-3, je neskutocny brak. Samozrejme, že mi to bolo jasne, že idem na podpriemerny film, ale tak ako kazdy som isiel lebo som chcel vediet ako sa to cele vyvrbi. Lucas to vie tiez a preto si moze dovolit odflaknut cely film a pritom s usmevom pocitat prachy. Inac k tej poslednej scene, ked Obi wan odchadza od raneneho Anakina a hovori mu : Ty si bol vyvoleny atd. Skutocne asi jedina scena kedy mi prebehol mraz po chrbte bohuzial.


Hore
   

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
s recenziou suhlasim... az na to, ze mne sa farebne baterky nesmierne pacia, vo vsetkych velkostiach a farbach :)

Yoda je BOH !

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

Pútnik

Založený: 17.12.2004
Príspevky: 20
Body: 5
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dalcor >
Uz mam pripraveny citat na recenziu Epizody 7:
7. epizoda je podle Lucasova „závazku“ nejlepší ze všech sedmi kapitol a výrazně se tak liší jak od exoticky pohádkové Epizody I (1999), tak od kýčovitě romantické Epizody II (2002), a taky od kýčovitě temné a psychologické Epizody III(2005).
:lol: :lol:
Ale inac, dabing dokaze fest doku*vit film. Videli ste niekto LOTR1 na markize ?
každý fanoušek ví, co se stane, neví však, proč se to stane
A tak to uz len vyzera, ze si musi Lucas vymysliet nejaky debilny dovod preco sa to stane, aby sme boli aspon trochu prekvapeni...

Annun >
PS: možno ak by SW režíroval taký Tarantino, to by bola iná káva
Cakas od filmov len krv?

Yoda je BOH !
Yoda sa mi zdal byt trochu divne spracovany... Ved je to jak mucha, lieta okolo a mava mecikom...


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Morgoth napísal:
Annun >
PS: možno ak by SW režíroval taký Tarantino, to by bola iná káva
Cakas od filmov len krv?

Nie, nečakám, bol to vtip.

Ale aj tak mi nedá. Tarantino sa aspoň na nič nehrá.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
Ale aj tak mi nedá. Tarantino sa aspoň na nič nehrá.

Tomuto som neporozumel. Osvetli mi to trochu ?

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 14.08.2004
Príspevky: 103
Body: 5
Bydlisko: Košice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Finrod: ze Tarantino ma vlastny psychouchyl styl a netazi z toho, co uz predtym natocil. On ma kazdy dalsi film novy, neopakovatelny a originalny. Zatial co Lucas natocil SW a tazil z nich vsetk odo dalsich filmov. Jo a ta krv by bodla aspon obcas "Cožpak nekrvácíme, když nás říznete?"

_________________
"Lidé se mi svěřují. Rádi si se mnou povídají."


Hore
 Profil  


Odpoveď s citáciou
no ta recenzia je trosku zo zleho pohladu cital som mnoho recenzi a ten film je hodnoteni velmi kladne je to najlepsi film z poslednych troch epizod
dej ma prepracovani velmi dobre us asi pred desiatimi rokmi som na internete cital celi scenar aj ked nebol taky dobry a lucas tam mnoho veci dobre premyslel
strasne vela veci vtej recenzi sa da okomentovat lebo nechapes logiku hviezdnych vojen
tak ako v fantazy je vela veci nemoznych tak aj v star wars


Hore
   

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 29.07.2004
Príspevky: 119
Body: 5
Bydlisko: Košice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nech si moja priatelka o mne mysli, co len chce, musim priznat suhlas s Annunom, SW je dost des... Nie som sice nejaky skalny, ale predsa som si tu premenu Anakina na Temne Vedro predstavoval malinko...no...povedzme ako dlhodobejsi proces... Jedine co na poslednej epizode ozaj ocenujem je, ze oproti tym predoslym sa tam aspon obcas nieco dialo. Aj ked, na druhej strane, vsetkeho vela skodi (Obuvaj vs Anakin)...Hercov obvinovat nebudem, aj tak nedostali vdaka menej vydarenemu scenaru moc priestoru, ale nepaci sa, cuduj sa svete, postavit film len a len na efektoch, to podla mna meni film na pocitacovu hru...Moj osobny a skromny nazor je, ze oproti 70-tym rokom ludia malinko vo svete kinematografie pokrocili a to co sa divakom pacilo vtedy sa im uz dnes pacit nemusi...A pozerat film len z tradicie a ucty k predchadzajucim dielom, to ozaj nieeeee!

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Alak, aku logicku hviezdnych vojen ma Annun chapat ?
Jedna vec su nelogickosti vo filme a druha vec je zjavne nezvladnuty scenar. Ja osobne mam velmi rad svet SW , a preto mi je velmi luto ako Lucas pokazil novu trilogiu svojou neschopnostou napisat dobry scenar.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Čo sa týka toho Tarantina, nechcem zachádzať nejako do OT, ale viac menej som chcel povedať to, že pri ňom je jasné, čo točí. Točí krvavé, parodicko / ironické filmy plné výborných dialógov a zvláštnych zápletiek. Nehrá sa na to, že sú jeho filmy niečo viac, ani sa z nich niečo viac nesnaží spraviť.

Naproti tomu Lucas v tretej epizóde natočil hi-tech rozprávku no silou - mocou sa snaží tváriť, že ide o drámu.
Alak napísal:
no ta recenzia je trosku zo zleho pohladu cital som mnoho recenzi a ten film je hodnoteni velmi kladne je to najlepsi film z poslednych troch epizod
dej ma prepracovani velmi dobre us asi pred desiatimi rokmi som na internete cital celi scenar aj ked nebol taky dobry a lucas tam mnoho veci dobre premyslel
strasne vela veci vtej recenzi sa da okomentovat lebo nechapes logiku hviezdnych vojen
tak ako v fantazy je vela veci nemoznych tak aj v star wars

Najprv jedna vec. Nezaujíma ma, koľko pozitívnych recenzií na SW3 existuje. Toto je môj názor a moja recenzia. Recenzie sú subjektívne. Tak to je.

Nič v zlom, ale scénar bol, až na pár svetlých momentov, slabý. Bol patetický, plný záplat "len aby to súhlasilo s históriu" a bez nejakých zaujímavejších postáv (respektíve, aj tie čo boli, mali svoju "zaujímavosť" ani nie tak vytvorenú filmom, ako skôr všetkým tým "hype" okolo SW ako takých).

Ad nelogickosti: v recenzii som tak akurát spomenul, že tam nelogickosti sú, nejako bližšie som to nekomentoval, ani som na tom nepostavil svoju kritiku. Osobne mi síce niektoré pasáže prišli smiešne, ale som ochotný akceptovať argument, že ide o fantasy, tak prečo nie. Ešte raz ale opakujem, to nebolo srdce mojej kritiky. To spočívalo v úbohom scénari, dialógoch a postavách. Možno som staromódny, ale ja si na tieto veci vo filme dosť potrpím.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 13.05.2005
Príspevky: 805
Body: 5
Bydlisko: Shadows of Beroun

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Podle mne přeměna Anakina na Vader byla celkem dost dlouhá ... začala prakticky už tim vyvražděnim tuskenů ve dvojce, pak ho Palpatin nahlodával (kousek po kousku) a jinak do něj celej film mě co hučel(Anakin mu věřil...) a nakonec holt chtěl být všemocný a zachránit padmé

_________________
Show weakness to hide your strength.


Hore
 Profil ICQ  


Odpoveď s citáciou
suhlasim s recenzio v mnohom, pri niektorych dialogoch, hlavne medzi Anakinom a princeznou, mi tiekla voda zo zubov. prva polka filmu bola dost divna, som cakal od toho daco lepsie, aj ten prerod Anakina na Darth Vadera bola nejaka prilis rychla a priamociara. ale sak co nespravi namotany chlap kvoli zenskej, ze ano. ale musim povedat, Yoda je typek. a ku koncu filmu ma potesil kamarat jednou hlaskou, vtedy, ked sa prvykrat ozvalo astmaticky dych Darth Vadera, precedil medzi zuby: A sme v pi*i...


Hore
   

Barónka
Obrázok používateľa

Založený: 06.03.2005
Príspevky: 152
Body: 5
Bydlisko: Trencin
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citala som viacero recenzii a vcera som videla film a je vzdy jasne citit, kto ako ma SW rad. Ako bolo v jedne recenzii napisane, bud ich mate radi alebo nie. Takze to co napisal Annun sa mi viac nepaci a tiez by som priradila 3/10. Tu recenziu co tam dal link Dalcor tak tak si to nejak predstavujem aj ja. Osobne mam rada recenzie od Cervenaka. Su mi asi tak najviac blizke. Co sa tyka filmu ma aj svoje + aj -, su tam ozaj veci ktore proste nesmiete brat prilis vazne ako tie "vrciace" krizniky. Mna skor zaujimalo co tak asi dychali na tej poslednej planete. :)

Predchadzajuce prispevky som necitala.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 64 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Môžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun