HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 48 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Teď jsi prolomil vlny :) Alef0

Twoflower: Pokud jsi očarován  nejednáš z vlastní vůle, tudíž nemohl jsi dobrovolně zlomit kodex :) Neber příručky úplně doslova řiď se logikou věci :) Já teď hraju paladina cynika. Jeden hráč mě napomínal že paladin přeci na "špatný" skutek nemůže ani pomyslet :) Tak takhle ne ...


Hore
 Profil  


Odpoveď s citáciou
VINCENT napísal:
Palatin bol v Uhorskom štáte vysoký štátny úradník, ktorý dokonca mohol vládnut miesto krála, a toho teda žiaden kodex nezavezoval, to len tak pomimo :P ,


nič v zlom páni a dámy. Ale z historického hľadiska má pravdu asi len Vincent. Paladin bol v Uhorsku vysoký štátny úradník (asi tak 11.-13. stor., ale bolo to už dávno, čo som sa tomu venoval, takže za to neručím). Takže všetko ostatné je len niekoho výmysel alebo sen, aj čo sa týka príspevku, podľa ktorého to bol niekto za kráľa Artuša v Anglicku. Samotný kráľ Artuš nie je dokázané že existoval, nie to ešte nejaký paladinovia, takže je to skôr zbožná prosba niekoho ako realita.


Hore
   

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ale ved ano, o tom uz to bolo viacero debat. Samozrejme, ze historicky palatin (hovorim palatin, lebo v slovenskej terminologii sa uhorskemu uradnikovi hovorilo prave tak, ak sa mylim, opravte ma) a paladin, ako ho pozname zo stolovych RPG su dve rozne veci.

Debata je o tych stolovorpgckovych paladinoch a ich analogogiach;  tych udatnych bojovnikov, ktori boli plusminus inspirovani 12 paladinmi Karola Velkeho.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  


Odpoveď s citáciou
Vsetci si paladinov po precítaní textu predstavujete rovnako, ale skúste chvílu popremýšlať. Skúste si paladinov predstaviť naozaj ako spravodlivých, múdrych a svätých bojovníkov. Dobre nemusím vás týmto presvecit. Král ako sám Karol Velký a jeho dvanásti bojovníci sú dobrým príkladom spravodlivosti, pretože to oni boli skutoční svätý bojovníci. Král Artuš je síce vymyslený, ale je takisto dobrým príkladom paladina. Ako som zistil niektorý sa vyjadrili, že paladinovia sú zlý, že sú najväčšou hrozbou sveta apod., ale prečo práve paladinovia? Dobre môžete si myslieť, že boli naozaj zlý, ale nemyslím si, že za všetko zlé boli zodpovedný práve oni. Paladinovia nemuseli byť rytieri, no nemohli to byť ani prostí ludia. Chcel by som ešte dodať, že paladinovia naozaj existovali a existujú a neverťe všetkému čo počujete a vidíte a nerobte si o nich milné predstavi.


Hore
   

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Gothic napísal:
Vsetci si paladinov po precítaní textu predstavujete rovnako, ale skúste chvílu popremýšlať. Skúste si paladinov predstaviť naozaj ako spravodlivých, múdrych a svätých bojovníkov. Dobre nemusím vás týmto presvecit. Král ako sám Karol Velký a jeho dvanásti bojovníci sú dobrým príkladom spravodlivosti, pretože to oni boli skutoční svätý bojovníci. Král Artuš je síce vymyslený, ale je takisto dobrým príkladom paladina. Ako som zistil niektorý sa vyjadrili, že paladinovia sú zlý, že sú najväčšou hrozbou sveta apod., ale prečo práve paladinovia? Dobre môžete si myslieť, že boli naozaj zlý, ale nemyslím si, že za všetko zlé boli zodpovedný práve oni. Paladinovia nemuseli byť rytieri, no nemohli to byť ani prostí ludia. Chcel by som ešte dodať, že paladinovia naozaj existovali a existujú a neverťe všetkému čo počujete a vidíte a nerobte si o nich milné predstavi.


Definuj svateho bojiovnika.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  


Odpoveď s citáciou
Vštci si paladinov po prečítaní textu predstavujete rovnako, ale skúste chvíľu popremýšľať. Skúste si paladinov predstaviť naozaj ako spravodlivých, múdrych a svätých bojovníkov. Dobre nemusím vás týmto presvedčiť. Kráľ ako sám Karol Velký a jeho dvanásti bojovníci sú dobrým príkladom spravodlivosti, pretože to oni boli skutoční svätý bojovníci. Král Artuš je síce vymyslený, ale je takisto dobrým príkladom paladina. Ako som zistil niektorý sa vyjadrili, že paladinovia sú zlý, že sú najväčšou hrozbou sveta apod., ale prečo práve paladinovia? Dobre môžete si myslieť, že boli naozaj zlý, ale nemyslím si, že za všetko zlé boli zodpovedný práve oni. Paladinovia nemuseli byť rytieri, no nemohli to byť ani prostí ludia. Chcel by som ešte dodať, že paladinovia naozaj existovali a existujú a neverťe všetkému čo počujete a vidíte a nerobte si o nich mylné predstavy.
Citácia:
Kód:
[list][list=][img[img][/img][/url][/list][/list]


Hore
   

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 17.10.2004
Príspevky: 732
Body: 5
Bydlisko: Snina

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Gothic napísal:
Citácia:
Kód:
[list][list=][img[img][/img][/url][/list][/list]


...pôsobivé...

:ikonka42:

8)


Hore
 Profil ICQ  


Odpoveď s citáciou
Všetci si paladinov po prečítaní textu predstavujete rovnako, ale skúste chvíľu popremýšľať. Skúste si paladinov predstaviť naozaj ako spravodlivých, múdrych a svätých bojovníkov. Dobre nemusím vás týmto presvedčiť. Kráľ ako sám Karol Velký a jeho dvanásti bojovníci sú dobrým príkladom spravodlivosti, pretože to oni boli skutoční svätý bojovníci. Král Artuš je síce vymyslený, ale je takisto dobrým príkladom paladina. Ako som zistil niektorý sa vyjadrili, že paladinovia sú zlý, že sú najväčšou hrozbou sveta apod., ale prečo práve paladinovia? Dobre môžete si myslieť, že boli naozaj zlý, ale nemyslím si, že za všetko zlé boli zodpovedný práve oni. Paladinovia nemuseli byť rytieri, no nemohli to byť ani prostí ludia. Chcel by som ešte dodať, že paladinovia naozaj existovali a existujú a neverťe všetkému čo počujete a vidíte a nerobte si o nich mylné predstavy.                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Viac o mne vedieť nemusíte.


Hore
   


Odpoveď s citáciou
Gothic napísal:
Všetci si paladinov po prečítaní textu predstavujete rovnako, ale skúste chvíľu popremýšľať. Skúste si paladinov predstaviť naozaj ako spravodlivých, múdrych a svätých bojovníkov. Dobre nemusím vás týmto presvedčiť. Kráľ ako sám Karol Velký a jeho dvanásti bojovníci sú dobrým príkladom spravodlivosti, pretože to oni boli skutoční svätý bojovníci. Král Artuš je síce vymyslený, ale je takisto dobrým príkladom paladina. Ako som zistil niektorý sa vyjadrili, že paladinovia sú zlý, že sú najväčšou hrozbou sveta apod., ale prečo práve paladinovia? Dobre môžete si myslieť, že boli naozaj zlý, ale nemyslím si, že za všetko zlé boli zodpovedný práve oni. Paladinovia nemuseli byť rytieri, no nemohli to byť ani prostí ludia. Chcel by som ešte dodať, že paladinovia naozaj existovali a existujú a neverťe všetkému čo počujete a vidíte a nerobte si o nich mylné predstavy.                                                                                                                                                                                                                                                                            Viac o mne vedieť nemusíte.


Hore
   


Odpoveď s citáciou
Anonymous napísal:
Gothic napísal:
Všetci si paladinov po prečítaní textu predstavujete rovnako, ale skúste chvíľu popremýšľať. Skúste si paladinov predstaviť naozaj ako spravodlivých, múdrych a svätých bojovníkov. Dobre nemusím vás týmto presvedčiť. Kráľ ako sám Karol Velký a jeho dvanásti bojovníci sú dobrým príkladom spravodlivosti, pretože to oni boli skutoční svätý bojovníci. Král Artuš je síce vymyslený, ale je takisto dobrým príkladom paladina. Ako som zistil niektorý sa vyjadrili, že paladinovia sú zlý, že sú najväčšou hrozbou sveta apod., ale prečo práve paladinovia? Dobre môžete si myslieť, že boli naozaj zlý, ale nemyslím si, že za všetko zlé boli zodpovedný práve oni. Paladinovia nemuseli byť rytieri, no nemohli to byť ani prostí ludia. Chcel by som ešte dodať, že paladinovia naozaj existovali a existujú a neverťe všetkému čo počujete a vidíte a nerobte si o nich mylné predstavy.                                                                                                                             Viac o mne vedieť nemusíte.


Hore
   


Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Ale ved ano, o tom uz to bolo viacero debat. Samozrejme, ze historicky palatin (hovorim palatin, lebo v slovenskej terminologii sa uhorskemu uradnikovi hovorilo prave tak, ak sa mylim, opravte ma) a paladin, ako ho pozname zo stolovych RPG su dve rozne veci.

Debata je o tych stolovorpgckovych paladinoch a ich analogogiach;  tych udatnych bojovnikov, ktori boli plusminus inspirovani 12 paladinmi Karola Velkeho.


Hore
   

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Co maju znamenat tie citovane prispevky?

Su suce na zabitie?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dnes som bol pasovany za Paladina. Prisaham oddanost jedinemu pravemu bohovi, CYRICOVI !!!

Praise be to Cyric the One, Most Mighty, Highest of the High, the Dark Sun, the Black Sun, the Lord of Three Crowns, and the Prince of Lies! All Blessings and Strength upon his Church and his Servants, who alone shall rule over the Kingdom of Mortals and Dwell Forever in the Palace of Eternity in the time beyond the Year of Carnage!

Antipaladin is ready.

Ako je mozne, ze sa zatial v diskusii antipaladin nespomenul? Moze byt vobec nieco take, ako absolutny zastanca zla a temnych bohov?

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cyric napísal:
Moze byt vobec nieco take, ako absolutny zastanca zla a temnych bohov?


Why not? Podľa mňa by to mohol byť rovnaký rytier ako paladin, len s opačným zmýšľaním, tudiž, škoď a ubližuj kde môžeš.

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Rozmýšľal som aj o bsolútne neutrálnom paladinovi... ale taký už je, nazvaly ho druid. :lol:  :lol:  :lol:
Ale inak prečo nie? Mne sa tiež páči predstava zlého paladina. Ale nie ako blackguard v 3rd edícii. Skôr normálny paldin slúžiaci zlému bohu (s niektorými schopnosťami naopak: "lay hands" zraňuje, nemŕtych nezničí ale ovládne, detect/smite good...)

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 48 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Môžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun