HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 45 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A mam filozoficko-lingvisticku otazku: preco Alanis Morisette cita Wunderkind ako ,,vunderkajdn", ked by to malo byt ,,wunderkind" (v nemcine: zazracne dieta)?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  


Odpoveď s citáciou
Už dávno som nevidel taký slabý film. A len tak mimochodom tá Biela čarodejnica či čo to bolo vyzerala a hrala to tak ako Pani Jazera z filmu Merlin, ktorý odvysielala stanica Hallmark, a to až do takej miery, že som mal pocit, že herečka tieto dva filmy natáčala v rovnaký čas a na rovnakom mieste a len tak behala s štúdia to štúdia počas pauzy.


Hore
   

Markíza
Obrázok používateľa

Založený: 16.08.2004
Príspevky: 413
Body: 5
Bydlisko: taká útulná tôňka vo Fangorne
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
hmm len keby to neboli dve uplne ine herecky  :P

_________________
I will not move, yet
I'll stand still instead

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Myslim, ze Miranda Richardson to nebola :-) <OT>Lebo travila svoje chvile bud v Harrym Potterovi alebo v Blackadderovi ;-)</OT>

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
travila svoje chvile bud v Harrym Potterovi

Uvedomuješ si, ako veľmi úchylne to znie? :ikonka55:

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nie.

Pre tych, ktori vidia nepristojnosti na kazdom kroku:

<OT>Lebo travila svoje chvile ucinkovanim v celovecernom filme pre deti a mladez pod nazvom Harold Hrnciar alebo v britskom seriali situacnych komedii Cierna zmija</OT>.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

240
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2004
Príspevky: 1996
Body: 5
Bydlisko: Wales
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
byt v harrym potterovi je frustrujuce..opacne je to frustrujuce este viac..a narnia ma nudila nekonecne..aj ked lev dobry bol

_________________
Wrr Wrrr Wrrrr


Hore
 Profil ICQ  

Barónka
Obrázok používateľa

Založený: 06.09.2004
Príspevky: 147
Body: 5
Bydlisko: LM
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nejak tak nevedomky som sa ocitla v kine prave pocas tohto filmu... jedna vec, ktora mi neskutocne vadila bol slovensky dabing (klasicky problem) + a mala som velmi hlupy pocit z tych pohladov, ktore na seba podchvilou vrhali Lucy s panom Tumnusom (a ked ju chytil za ruku na konci...joooj  :oops: ).. /a to vacsinou nevidim nepristojnosti na kazdom kroku/... ale Peter mal v bitke kraaasne brnenie  :wink:

_________________
Gänsehaut statt Gänsemarsch


Hore
 Profil ICQ  

holografický odraz
Obrázok používateľa

Založený: 16.06.2005
Príspevky: 3754
Body: 132
Bydlisko: urban space
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
to ten plast myslíš?  :lol:


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník

Založený: 10.12.2005
Príspevky: 199
Body: 5
Bydlisko: BA, ale nemôžem za to

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
<littleOT> SadSilence> tak potom na Harryho ani nechod... <spoiler> Harry a Myrtla vo vani... </spoiler>

_________________
Ranger is like God. His paths are unpredictible and lonely.


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Eruantalon napísal:
<littleOT> SadSilence> tak potom na Harryho ani nechod... <spoiler> Harry a Myrtla vo vani... </spoiler>

:lol:  :lol:  :lol:

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Barónka
Obrázok používateľa

Založený: 06.09.2004
Príspevky: 147
Body: 5
Bydlisko: LM
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
:lol:  (dakujem za varovanie)
((ano, presne ten plast... vseobecne nemam rada plasty, ale tento bol na plastove pomery velmi povabny))

_________________
Gänsehaut statt Gänsemarsch


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 14.08.2004
Príspevky: 103
Body: 5
Bydlisko: Košice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Knihu som necital, tak budem hodnotit ciste z pohladu laika, ktory iba videl film:
- vstup do narnie bol podla mna dost podobny Alenke v Risi divov, tu kraliciu noru zastupil satnik (zrejme to malo aj povodny zamer - ukazat, ze detska fantazia naozaj nepozna hranic a vybajenym svetom moze byt cokolvek)
- pribeh samotny bol detsky, ciernobiele vnimanie sveta - toto je dobre, toto je zle. Trosku to zmiernila "zrada" jedneho z bratov, ku ktorej som aj tak nevidel nijaky padny dovod (ja v jeho veku by som sa rozhodne po pociatocnom konflikte s trpaslickym sluhom Carodejnici vyhol velkym oblukom)
- velmi, ale naozaj velmi mi vadi vo filmoch prenesenie tej anglickej "piknikovej" atmosfery do diel literarnych a filmovych (Ujo Tolkien a jeho hobiti, ktori nedaju dopustit na popoludnajsiu salku caju, tuna faun, ktory pozyva na caj a susienky, v stoparovom sprievodcovi sa takisto venovala pasaz tomu, ci si Atrhur na vesmirnej lodi zozenie caj.)

A teraz by som sa dostal ku kladom:
- vyborne stvarnene rasy, ziadne fantazie filmarov, ale klasicky zobrazene potvorky ako Minotauri, Fauni a Kentauri
- herecke vykony boli na peknej urovni a zistil som, ze milujem britsku anglictinu, do takychto filmov je naozaj ako robena
- postupne vyvijanie postav, hoci mi bolo jasne, ze v knihe na to mali viac priestoru, myslim, ze aj tu to bolo pekne zobrazene
- kedze cely dej smeroval hlavne k velkej bitke, tak nieco o nej - bola perfektna. Velmi sa mi pacilo najma to, ako filmari zvladli vytvorit nasilie bez kvapky krvi, aby zachovali dovtedy zrejme zameranie na mladsieho divaka
- skvely pohyb Carodejnice, ked sermovala s tym chalanom. Chlapec sam bol strasne drevo, ale Carodejnica s dvoma mecmi sa hybala takmer tanecne

Urcite som na nieco zabudol, ale z mojho pohladu je to pekny film, ale hlavne pre mladsieho divaka. Rozhodne vsak stoji za to si ho pozriet, aj keby to malo byt len kvoli efektom, ktore vsak aspon nie su tak do oci bijuce a "pompezne" ako v Panovi Prstenov, ci v inom podobnom diele

- jo, este som zabudol na zaciatok bitky, kde minotaurus vyjde na kopcek a zareve - jasny uruk hai z dvoch vezi pri helmovom zlabe

_________________
"Lidé se mi svěřují. Rádi si se mnou povídají."


Hore
 Profil  


Odpoveď s citáciou
nazdar annun...

no myslim ze ty sa este musis vela ucit... napisat recenziu pod dojmom ostatnich recenzii, ktore si cital a ktore tomuto filmu moc vela sanci nedavaju je smiesne az ubohe... kritika je fajn ale kritka zohladnuje aj to ci sa pri tom filme divak dobre citi alebo nie...

a tvoje smiesnosti ako to ze dedomraz rozdava zbrane na vianoce je to najubohejsie... film sa tak pevne drzi kniznej predlohy ze aj toto bolo napisane a nie vymysel scenaristu ci rezisera...

najprv si precitaj knizky alebo radsej nepis recenzie ked absolutne nie si objektivny a nic o danej predlohe nevies... kazdy vie napisat recenziu ked si ju najprv precita od nejakeho renomovaneho kritika...

na tvoj vek su uzasne naivny a ubohy :))


Hore
   


Odpoveď s citáciou
No De Caras...

mozes mi povedat preco chodis na filmy kotre sa ti nepacia?  

to ze hobiti predstavuju anglicanov a narnia je tiez pod velkym vplyvom anglicka su myslienky autorov a ty to nezmenis... ty asi tiez nepoznas kritiku filmu ale krituku predlohy :))

pises ze si laik no tiez ubohy laik :))


Hore
   
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 45 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 22 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Môžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun