HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 9 ] 
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Toto je diskusia ku článku King Stephen: Temná veža. Aký je váš názor? Súhlasite s autorom? Vyjadrite sa ľudia!


_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  


Odpoveď s citáciou
Ešte som nečítala ale.... To čo je za ROZBOR, preboha??  :shock:


Hore
   


Odpoveď s citáciou
Nuz ja som to cital,ale nedocital.
Tiez po anglicky.Nie som v anglictine az taky dobry, ale cital som aj ine recenzie a von to naozaj dost kritizovali.
Takze suhlasim s kritikou.
Mali by to ale natocit.Keby to zobral do ruky dobry scenarista a reziser mohli by z toho nieco urobit.
Na nestastie vela S.Kingovych filmov nedopadlo velmi dobre.
Neviem kto videl film TO bolo to strasne.
Misery bolo asi najlepsie.Nie pardon najlepsie bolo Vazenie Shawsenk.


Hore
   


Odpoveď s citáciou
A co tak Act Pupil, velmi slusne spracovanie nacistickej tematiky, alebo Tajomne okno tajomna zahrada ? oproti knihe polavil ale film sa dal velmi dobre spracovat. A nesuhlasim ze TO je najviac zmrvene ;) mam to doma a paci sa mi, cital som aj knihu samozrejme. Najhorsi film aky kedy bol spraveny na motivy Kingovej knihy bol Muz na uteku so schwarzim. S knihou to malo spolocnu len myslienku. A Dolores Claiborne ? Taktiez slusne. Pavucina snov ? Good. Insomnia ? trosicku rozvlacne ale da sa :)


Hore
   


Odpoveď s citáciou
A 11 prikazanie pre Vas nepovies slova zleho na Temnu vezu ... :) to dielo je genialne nech si hovori kto chce co chce.


Hore
   


Odpoveď s citáciou
aRagornol- napísal:
A 11 prikazanie pre Vas nepovies slova zleho na Temnu vezu ... :) to dielo je genialne nech si hovori kto chce co chce.


presne tak .. teraz som sice na knihe Carodej a sklo a musim priznat ze je ... hmm no ako to povedat slusne trosku dlha, ale inak predosle diely su vynikajuce.
To ze sa charakter postavy meni? ze su v knihe niektore nelogicke casti? ze sa do nej autor sam vlozil?(teda scasti). no povedzte mi v ktorej knihe niesu. A este  tak rozsiahlom diele ako te Temna veza?.....


Hore
   

Pútnik

Založený: 18.08.2006
Príspevky: 1
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ta recenzia je pre mňa zaujímavá tým, že aj keď mi niekedy nesedeli nejaké veci na Temnej veži, nevedel som si dať určité súvislosti dokopy. Teraz sa mi určité veci osvetlili.
Každopádne ako "Kingista" nemôžem na toto dielo dopustiť. A to preto, lebo je písané v duchu diel písaných pod vplyvom alkoholu. Po prečítaní Memoároch o písaní som totiž vedel, prečo mi novšie diela nesedia - autor pred nimi išiel na riadne palivo. Ale keby ďalej pokračoval, asi by sme už žiadnu Temnú vežu nečítali.
Zaujímavé je, že skoro každý, kto prečítal takmer všetky dostupné Kingovky, má dosť odlišný názor na najlepšie diela.
Tak sa pridám - Nezbytné věci - geniálna stavba deja a tá snaha zlikvidovať všetkých v meste... absolútne úžasná ukážka najhorších ľudských vlastností ako zbrane v rukách kombinátora. Škoda len toho konca.
                       - Misery - tá brutálna reálnosť, že sa to môže prihodiť - bez príšer, diablov a duchov, okrem tých v Sheldonovej hlave,
                       - Cujo, Carrie, Zelená míľa. No radšej toho nechám. Na tom by sa dalo postaviť samotné fórum - Najlepšia kniha od Kinga.
Apropo, v mojej zbierke mi chýba Nadaný žák  - vyšlo ako brožované vydanie spolu s poviedkou Telo. Rád vymením za to, čo mám navyše, Osvícení a 4 po polnoci (myslím, že 1. kniha).


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vyborna recenzia. Ale na vacsinu veci mam iny nazor :)

ad
Citácia:
1. Zmeny pôvodných konceptov v sérii, jej očividné postupné dobudovávanie a Deus ex machina


No toto je celkom pochopitelne vzhladom na to, ako dlho cela saga vznikala. Je jasne, ze za tie roky sa vyvijal ako pribeh tak aj autorov styl. A ako sam King priznal ked zacinal s Temnou vezou tak sam nevedel ako to dopadne a cely pribeh vymyslal "za pochodu". Suhlasim s tebou, ze Roland sa postupne zmenil z bezohladneho pistolnika na akehosi ochrancu slabych. Tiez sa mi to moc nepacilo, pretoze v prvej casti sa mi pacil viac, ale nepovazujem to za nejaku chybu. Bral som to tak, ze sa zmenil pod vplyvom Jakea a ostatnych.
K tym ostatnym rozporom sa neviem vyjadrit, pretoze mam precitane zatial iba prve 4 casti. Ak je to tak ako pises bola by to skoda :(

Citácia:
2. Príliš veľa symbolična a zasúvanie iných príbehov i Kingových vlastných kníh


Neviem ci je toho prilis vela, je mozne ze mnoho odkazov som prehliadol nakolko nie som ziadnym velkym znalcom Kingovych knih, ale osobne mi tie symboly a odkazy, na ktore som narazil nijak neprekazali, skor naopak. Vacsinou ma pobavilo ked som objavil nejaku spojitost s inym jeho dielom. Povazoval som to za akusi hru, ktoru King hra s citatelom.


Citácia:
3. Nelogické scénky a výplňové scény

Tu ciastocne suhlasim. Tych flashbackov a prestrihov do minulosti (ci alternativnej sucasnosti) postav bolo asi az prilis vela a obcas aj mna otravovali. To vsak neplati o Rolandovi, ktoreho spomienky ma vzdy bavilo citat a aj Carodejnik a sklo sa mi velmi pacil. Ano je sice uplne iny ako ostatne casti, ale neni o nic horsi. (ono z tych 4 dielov co mam precitane sa da vlastne o kazdom povedat, ze je iny ako ostatne). K ostatnym veciam sa zas neviem vyjadrit z rovnakeho dovodu ako ad. 1

Citácia:
4. Zabudovanie svojej vlastnej osoby do deja

Toto som tam opat skoro nepostrehol co vsak bude asi aj tym, ze o Kingovi toho moc neviem, takze nevylucujem, ze mas pravdu.

Celkovo mi pripada, ze vetsina tvojcih pripomienok smeruje k poslednym dvom/trom castiam. Mne sa tie prve styri co som precital zatial velmi pacili, tak dufam, ze to ani v tych dalsich nebude tak strasne ako pises  :roll: No kazdopadne recenziu chvalim a dakujem ti za nu  :wink:


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
<minor spoiler alert>

Trochu prilis kriticka recenzia... mne sa to pacilo. Mam tiez vyhrady, ale skoro vsetky smeruju k 7. dielu, ktory bol podla mna jednoducho strasne 'rushed', miestami mi to prislo ako 'rychlo vsetkych vybit len nech uz je koniec'  :? To, ze 7. diel som cital dlhsie ako prvych 6 dohromady hovori za vsetko...

Suhlasim s prehnanym zakomponovanim seba sameho, a tiez s chaosom v niektorych veciach - doteraz si nie som isty, ako to cele vlastne bolo s Martenom, Walterom a Farsonom  :?

Ale ten symbolizmus a Wizard And Glass mi nevadili.  :P

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 9 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Môžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun