HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 60 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Toto je diskusia ku článku Autogramiáda Alexandy Pavelkovej. Aký je váš názor? Súhlasite s autorom? Vyjadrite sa ľudia!


_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ehm ako je to prislovie o jednookom kralovi? Myslim, ze v nasich pomeroch by sa malo pretransformovat na jednooku kralovnu.
Momentalne ma totiz nenapada ziadna ina autorka, ktora by u nas publikovala nejake SF&F. Takze vsetky tie kecy ako "najuspesnejsia  slovenska SF autorka" a "Lady Fantasy" by si uz konecne mohli jej vydavatelia ci kto to vymysla odpustit. Obzvlast ked produkuje pekny brak. Teda aspon pokial ide o jej dielo Piesok vo vetre, ktore som v knihkupectve zakupil za priznacnu cenu 30 Kc (tolko k jej "oblube v Cechach"), a nasledne sa ho radsej zbavil.

Edit: Preco sa pri zverejnovani clankov nerozlisuje medzi Oznamom a Reklamou?


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nuz, obcania, ktori neboli najuspesnejsimi slovenskymi fantasy autormi, nech sa prihlasia u sudruha Zincicu. Pri prezerani stranky som sa tiez pousmial :-)

V kazdom pripade som podporil Slovart a pojdem sa dat podpisat.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Uz si to aj precital?


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To je mozno na diskusiu do inej temy, ale: prekvapila ma hrubka knihy - mozno take hrube ako Foucaultovo kyvadlo - az kym sa neukazalo, ze tych 350 stran je na papieri hrubky kartonu.

Precital som akurat prvu uvodnu poviedku a jediny dojem, ktory z toho mam, je, ze to malo atmosferu niektorych Jakubiskovych filmov - hmla a ozveny kratkych replik :-) Z coho sa nazor este urobit neda.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 16.02.2006
Príspevky: 19
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Prvá poviedka je podla mna jedna z "najkontroverznejších" :) AP je zaujímavá tým, že píše žensky :) a čím drsnejšiu a akčnejšiu poviedku sa snaží napísať, tým je to zretelnejšie... JANTAROVA KVAPKA je bez akcie - môja oblubena poviedka. Ked nechcete kupovat knihu, tu je link aspon na tuto poviedku - aj ked slovenčina dala stranke zabrat :)
http://www.ikarie.cz/texty/kvapka.html


Hore
 Profil  


Odpoveď s citáciou
jediná "Lady fantasy" je u mňa a navždy bude Ursula K. Le Guinová. A že Slovenská lady fantasy?


Hore
   


Odpoveď s citáciou
dobrý vtip :D


Hore
   

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Sacred:) napísal:
dobrý vtip :D

Lady Fantasy je titul, ktorý dostane osoba ženského pohlavia, ktorá vyhrala poviedkovú súťaž. Len neviem ktorú, ono je ich v Česku aj u nás celkom dosť... Nie som si istá, či ju Saša envyhrala viac ako raz.

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dvakrat. Lady fantasy preto, ze cena sa vola Rytier fantasy, co by v tomto pripade bolo...nevhodne.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  


Odpoveď s citáciou
Tak ja neviem, ale ja by som dal tituly kráľ a kráľovná fantasy....vtedy by možno pani Pavelkova bola  lady...ale takto? pochybujem aj tak že sa niekomu podari to čo panovi Sapkowskemu. Ten je ozajstny poviedkovy kráľ. :)


Hore
   

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Sacrediq napísal:
pochybujem aj tak že sa niekomu podari to čo panovi Sapkowskemu. Ten je ozajstny poviedkovy kráľ. :)

:roll: OMG... a ostatní sú teda úplni shiťáci, čo?

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  


Odpoveď s citáciou
Nage: nie, to som nepovedal, to jen len projekcia tvojich pocitov, k mojmu vyjadreniu, na mňa. Nesnáž sa mi vkladať do úst slová (v tomto prípade mi nevkladaj písmenka na ktoré som nenaťukal). Ak chceš moje vyjadrenie k ostatným poviedkovím autorom, založ si na to topic a ja ti tam rád odpíšem. :)


Hore
   

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Já jsem od ní četl povídku v Legii nesmrtelných a asi o týden sjem se s ní osobně sešel na pivu a selátku v Ostravě...

Velice milá a příjemná osoba a co se týče té povídky. Musím říct že v Legii patřila k těm lepším a dost se mi to líbilo.


Hore
 Profil  


Odpoveď s citáciou
Ja si ten reklamny "slogan" najlepsia autorka, a pod. vysvetlujem tak, ze ide o vseobecne o najlepsieho autora a nim/nou teda AP urcite je. Teda aspon najocenovanejsia urcite. A kedze ona je zenskeho rodu, vysklonovanim dostaneme slovo "autorka", ale to este neznamena zuzenie skupiny len na zeny. Mozno mala byt len lepsie formulovana veta, napr. "najlepsia autorka" spomedzi spisovatelov zanru SF, alebo nieco take...


Hore
   
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 60 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Môžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun