HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 19 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Toto je diskusia ku poviedke Priateľ. Aký je váš názor? Páčilo sa? Vyjadrite sa ľudia!


_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  


Odpoveď s citáciou
neopakovatelne....


Hore
   

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Taký čajíček... Sú tam nejaké gramatické chyby a preklepy. Páčil sa mi lyrický opis. Ak som správne pochopila podľa tieňa, mal byť Dartes upír... Ale bolo tam povedané, že sa mení v noci. A nakoniec bol teda hlavný hrdian ten zlý? Nechal tam chlapca? Takže nezabil jeho, len Dartesa? Alebo som sa ja zamotala?

„Hmla padá na krajinu ako ťažký závoj, ako závoj padá a mätie ľudské zmysly“. Vtedy určíte netušil, koľko pravdy sa v jeho slovách skrýva. -> A prečo to teda povedal?

Chlapec mi s obavami položil otázku, ktorej odpoveď už dopredu vedel:
        - Čo teda urobíme?

-> Odkiaľ poznal tú odpoveď? Toto sa inak fakt stáva v príbehoch (knihách, filmoch..), že postavy si navzájom priam čítajú myšlienky...  :? Neuveriteľné....

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
<spoiler>Podľa mňa si sa zamotala.

Ja som to pochopil tak, že hlavná postava vôbec nebola "postava", ale jednoducho obyčajný strach (alebo podobná emócia - paranoia?), ktorý chlapcovi našepkával, aby sa zbavil svojho partnera.

Dartes bol obyčajný človek, ktorý z pochopiteľných dôvodov hlavnú postavu nevnímal / nevedel o nej.

Chlapec vedel čítať myšlienky hlavnej postavy preto, že tá bola de facto jeho súčasťou. Dartesa zabil chlapec, nie hlavný hrdina. Ten mu len zmagoril hlavu.

V skratke, Glum2
</spoiler>

(túto teóriu nemám ale overenú od autora)

Ak vypichneš preklepy, opravím ich, tie sú aj moja zodpovednosť.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Naposledy upravil Annun dňa Po. 26. Feb 2007, 21:52, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  


Odpoveď s citáciou
Mila nage. Pravdupovediac, tohoto som sa trochu obaval...Som rad, ze komentujes posudzujes, prirovnvas hadas a odsudzujes, ale mozno by si si mohla dat tu namahu a precitat este raz a skusit pochopit znova.
k tym vyhradam:
1.)Vtedy určíte netušil, koľko pravdy sa v jeho slovách skrýva.
Nikdy sa ti nestalo, ze by si poznala odpoved na svoju otazku, ale bala si sa pomysliet na to, bala sa odpovede samej? Potrebovala sa spytat, tajne dufajuc, ze odved bude ina?
2.)Vtedy určíte netušil, koľko pravdy sa v jeho slovách skrýva.
a toto nekomentujem, nemyslim, ze kazdy basnik, bard alebo turbadur musi vzdy hovorit slova ktorym chape. Proste chcel byt zaujimavy ja neviem, vsak trochu fantazie...


Hore
   


Odpoveď s citáciou
mila/y nage ta poviedka je velmi zlozita a podla mojho nazoru len skuseny citatel rozpozna ze zmienka o Dartesovej nenormalnosti(otom ze sa ma premienat v noci na nejaku haved)je tam dana na oklamanie chlapca a neskuseneho citatela s tohto nam vypliva ze rozpravac-hlavny hrdina bude zaporak .co sa tika tvojej dalsej otazky ci tam chlapca nechal o tom si myslim ze jasne hovori nasledujuci citat  -Odišiel som nechávajúc chlapca temným myšlienkam, temným ako som ja sám-z toho by si uz mohol/a identifikovat ko co urobi Dartesovi.
potom si tam dala nejake citaty ktorym si zjavne neporozumela.
citat cislo 1: autor pravdepodobne poukazoval na to co sa javi ako pravda ale vskutocnosti je loz a ze jeho dielo treba citat velmi pozorne(hlavne ked sme neskuseni)
citat cislo 2:tebe sa este nikdy nestalo ze si sa pitala niekoho na nejaku vec a ty si uz odpoved dopredu vedela???lebo ak nie tak ta ma pan zivot este co vela ucit kym po teba pride slecna smrt....[/u][/b]


Hore
   

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
By som chcela vedieť, čo znamená neskúsený čitateľ...  :?

Díky, Annun, už to chápem. Wow, v tomto prípade to bolo výborné.... Len sa nejak nechytám na metafory.

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja som to tiez typoval an to co dal annun, respektive ze hlavny hrdina je duch(nieco ako v Siestom zmysle :) )

celkom dost zaujimave ale nedivim sa Nage.. autor to nijak nezaruci ze je to presne tak ako to on myslel.
Menej skuseny citatel, narocnejsi citatel... akosi mi to pripomina Postmodernu bubu bu wuuwuu

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dragonlord napísal:
Menej skuseny citatel, narocnejsi citatel... akosi mi to pripomina Postmodernu bubu bu wuuwuu

Mne to označenie menej skúsený čitateľ pripadá, akože mám 10 rokov a neprečítanú žiadnu knihu ani poviedku alebo čo....  :?

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no man to tiez akoez zaraza... toto si dovolit tvrdit o niekom... no akoze dost huste
ale mozno je ten dotycny nejaky nadriadeny Angie z Ustavu slovenskeho jazyka abo kej matere.. :lol:

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  


Odpoveď s citáciou
nage- prepac, dlzim ti ospravedlnenie,nechcel som aby to vyznelo, ze som nieco viac, rozhodne som enmal v umysle sa vyvisovat nad teba. Len ma irituje ked sa ludia radsej pytaju ako snazia sa pochopit, Ja som tiez najprv zle pochopil...Ale potom som si posmenul ze nieco podobne som cital, len tam hlavny hrdina potom rozkrajal celu dedinu


Hore
   


Odpoveď s citáciou
velmy zaujimave a vydare dielo ktore prinuti cloveka zamysliet sa..velmi pekne opisi a umelecke metafori.. a hlavne pribeh ma dobru atomosferu... lubilo sa mi to akym stylom to je napisane... to svedomie( ci ako to nazvat) skratka super.. ma to svoje muchy .. ale aj tak davam za 5...


Hore
   

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 02.01.2006
Príspevky: 190
Body: 20
Bydlisko: In the shadows of Géwaudan

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
genialne.... zboznujem diela nad ktorych obsahom a pointou sa treba zamysliet...  teda mne sa to rozhodne pacilo... odhliadnuc od drobnych chybiciek je to rozhodne za 1 (teda v tomto pripade za 5)  :lol:

_________________
"Pohanská princezna v kožíšku vlčice..."


Hore
 Profil  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja už aj viem, prečo som to nepochopila.. ja som totiž čakal fantasy.... holt škoda... ono sa z toho vykľulo dielo hodné povinného čítania...  :D

Tož ja sa tiež rada zamyslím... ale nie vždy sa mi chce a nie vždy čakám, že to budem musieť robiť...

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
popravde, mne sa to zdalo trochu prilis prekombinovane na taku kratucku zalezitost a stracal som sa v postavach, hlavne preto, lebo priama rec bol bez uvadzacich viet, se tam by sa tam zisli...inak velmi fajn ze sa tu objavilo aj nieco lyrickejsie...

btw taka rozsiahla diskusia k poviedke...len tak dalej hostinec  :thumbsup:


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 19 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 41 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Môžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun