HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 5 ] 
Autor Správa

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 07.01.2006
Príspevky: 553
Body: 8
Bydlisko: WildWildWest

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dávam sem poviedku, alebo skôr také mini dielko, výplod mojej chorej fantázie. Za chyby sa vopred ospravedlňujem.
Vopred za kritiku ďakujem.


Skrytý démon

Tlmený šuchot krídel anjelov zaznel nad drevenou chatrčou. Pach smrti bolo cítiť po celom okolí. Tiché stony a náreky sa niesli lesom, z ktorého sa už dávno vytratil život.
Noty žialu sa vryli hlboko do srdca muža, skloneného nad krehkou postavou dievčatka.
Jej výraz tváre bol pokojný, vyzerala akoby len zaspala...
Slza smútku dopadla na jej chladné líce a pomaly stiekla na zaprášenú podlahu.
„Miláčik, preber sa...prosím.“
Prosba plná zúfalstva odzrkadlujúceho sa z hlasu muža nebola vypočutá.
Šuchot krídel opäť zaznel, no tentokrát sním i slabý dievčenský hlások.
„Prosím, už sa nehnevaj...“
Chatrč stíchla. Pohltilo ju ticho. Ticho, ktoré ochromilo i muža, klačiaceho nad telom svojej dcéri. Nad telom, z ktorého v záchvate zúrivého hnevu vytĺkol život...neuvedomujúc si čo tým spôsobí...neuvedomujúc si vlastný problém, hlboko ukrytý v jeho duši.
Samota vyčkávajúca na túto chvílu pohltila jeho vnútro, naplnila jeho mysel, ochromila jeho plúca.
Beznádej, ktorú pocítil bola horšia ako rana nožom do srdca, horšia než všetko čo doteraz zažil. Tolko sa bál, aby nezostal sám, až nakoniec podlahol vlastnému démonovi. Démonovi vyčkávajúcemu v úzadí...démonovi, o ktorom vedel.
Ticho narušilo zavŕzganie starých, drevených dverí, ktorými pohol vietor ženúci sa okolím. I ten zacítil smútok a pach smrťi obkolesujúci toto miesto. Preto sa ho rozhodol rozohnať, nech spomienky bolestivé zmiznú, aby mohol pocit viny spraviť svoju prácu.
Posledné kroky muža smerovali k studni kúsok od chatrče. Oči plné sĺz uprel na nebo zaliaté krvavočervenou farbou. Slnko mlčky zapadalo, akoby chcelo uniknúť pred pohladom plným zúfalstva. Keď tvár muža pohladili posledné, teplé lúče, zavrel oči. Teplo sa vytratilo, nahradil ho mrazivý chlad. Budúcnosť zmizla údermi rúk a kopancami, spolu s chuťou žiť.
Posledný nádych mu vhnal do plúc chladný vzduch pôsobiaci ako ostré čepele nožov, režúce jeho vnútro. I príroda sa mu obrátila chrbtom.
„Prepáč mi to.“ zašepkal nečujne a oddal sa temnote ukrytej v studni, ktorá ho s otvorenou náručou prijala.

_________________
Len mŕtvi sa dočkali konca vojny. Platón
Když vám bude v živote nejhúř, otočte se ke slunci a všechny stíny padnou za Vás.


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 29.05.2005
Príspevky: 78
Body: 7
Bydlisko: Banska Bystrica

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mne sa to pacilo. Citala som si to pomalycky, aby som sa nadychala celkovej atmosfery navodenej v kazdej vete. Podarilo sa. Pripomenulo mi to jednu Cechovovu poviedku (obsahom). Akurat... Mozno to nemuselo skoncit tak priamo. Mozno by uplne stacila tragedia, aku musi ten chlapik prezivat v svojej hlave. Alebo ked uz si tam spomenul demona, tak ho do zaveru nejako zapojit :) Hmm, to uz je na autorovi. Ked sa mu nechcu kontrolovat gramaticke chyby v tak kratuckej praci, pravdepodobne sa mu nebude chciet vymyslat iny zaver...

_________________
Kto to nemusi vediet, ten sa to uci... kto si mysli, ze to vie, ten to uci... kto to nevie, ten to riadi!


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 07.01.2006
Príspevky: 553
Body: 8
Bydlisko: WildWildWest

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ten demon bol mysleny metaforicky. Rozmyslal som nad zmenou zaveru, v podstate som toto uz napisal davnejsie, no som to po dlhej dobe objavil. Spravim druhu verziu s inym koncom, len neviem ci to bude ono.

_________________
Len mŕtvi sa dočkali konca vojny. Platón
Když vám bude v živote nejhúř, otočte se ke slunci a všechny stíny padnou za Vás.


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 29.05.2005
Príspevky: 78
Body: 7
Bydlisko: Banska Bystrica

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Skus, ved za skusku nic nedas. Co ak to nakoniec bude ono? Ak budes spokojny ty ako autor, potom je vacsia pravdepodobnost, ze budu spokojni aj citatelia :)

_________________
Kto to nemusi vediet, ten sa to uci... kto si mysli, ze to vie, ten to uci... kto to nevie, ten to riadi!


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2008
Príspevky: 131
Body: 2
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ako výplod chorej fantázie je to prijateľné :)


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 5 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 39 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun