HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 3 ] 
Autor Správa

Daitenshi
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2007
Príspevky: 1533
Body: 33
Bydlisko: hore na kopci a dole pri rieke
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
pustite si pesničku, jeden z mojich najoblúbenejších songov, snáď vás to nezabije...
alefina viem, že to nieje klavír ale osobne si myslím, že toto dokáže spraviť znesitelným každý brak :D
Spoiler! :
- song

Spoiler! :
Všetko skryté rúškom noci. Hmla sa pomaly zdvíhala z pod zeme. Práve včas. Bolo by nemilé, keby sa nám vo svite mesiaca leskli zbrane.
Už len kúsok. Srdce mi šlo vyskočiť z hrude.
Buď teraz alebo nikdy. Budem tancovať nad priepasťou a mojou milenkou bude smrť. Chcelo sa mi smiať. Vedľa mňa sa ozvalo hlasité zavytie a dokonale vystihlo to, čo som v ten moment cítil.
Posledný strom, posledný krok.
Bol tam.
Bez dychu som tasil. Plížil som sa, mlha rozlievajúca sa údolím, bola hlasnejšia než ja. Luna za ním, robila podivnú svätožiar. Inštinkt vraha však nesklamal, otočil sa práve včas, vykryl úder. Zasmial som sťa šialenec. O vzdialenosť kratšiu než úder srdca, som uhol zásahu do krku. V živote som sa necítil tak živý. Pre toto som žil.

Žily ma pálili a v ušiach mi rytmus srdca hlasno hral. Existuje snáď sladší pocit?
Kov prerezávajúci si cestu telom.
Extáza, keď naše ťažké dychy delí od seba len ostrie meča?
Pocit osvietenia v momente keď vieš, že umieraš? Chvíľa imtímnejšia, ako pohľad do očí, ktoré život práve opúšťa?
Nemyslím. Toto mi nemohla dať žiadna žena, dieťa, bohatstvo či nesmrteľnosť rodu.

Som warrior, paladin, vrah, umelec a toto bude jedno z mojich veľkolepých diel. Len on dokáže správne doceniť presnosť a dravosť môjho štetca.
Spoločná milenka. Ískaj nás tejto noci.
Zmysly na maximum.
Krv kvapkajúca na zem.
Lepkavé prsty mrazu na koži.
Symfónia pohybu i vrana sa bála zakrákať.

A potom ticho...
Spomalený moment, ani jednému úderu sa nedalo uhnúť. Zaseknutý v objatí. Strach zmiešaný so vzrušením. Som živý?! Rovnaké dielo dvoch umelcov.

Tak poď, sa pokochať…
- starý text

Prerobené na triple drabble:

Všetko skryté rúškom noci. Hmla sa pomaly zdvíhala z pod zeme. Práve včas. Bolo by nemilé, keby sa nám vo svite mesiaca leskli zbrane.
Už len kúsok. Srdce mi šlo vyskočiť z hrude.
Buď teraz alebo nikdy. Budem tancovať nad priepasťou a mojou milenkou bude smrť. Chcelo sa mi smiať. Vedľa mňa sa ozvalo hlasité zavytie a dokonale vystihlo to, čo som v ten moment cítil. Pridal som do kroku.
Posledný strom, posledný krok.
Bol tam. Presne ako som čakal.
Bez dychu som tasil. Plížil som sa, mlha rozlievajúca sa údolím, bola hlasnejšia než ja. Luna za ním, mu robila podivnú svätožiar. Inštinkt vraha však nesklamal, otočil sa práve včas, vykryl úder. Zasmial som sťa šialenec. O vzdialenosť kratšiu než úder srdca, uhol zásahu do krku. V živote som sa necítil tak živý. Pre toto som žil.

Žily ma pálili a v ušiach mi rytmus srdca hlasno hral. Existuje snáď sladší pocit?
Krásnejší zvuk, ako keď si kov prerezáva cestu telom.
Extáza, keď naše ťažké dychy delí od seba len ostrie meča?
Pocit osvietenia v momente keď vieš, že umieraš? Chvíľa imtímnejšia, ako pohľad do očí, ktoré život práve opúšťa?
Nemyslím. Toto mi nemohla dať žiadna žena, dieťa, bohatstvo či nesmrteľnosť rodu.

Som warrior, paladin, vrah, umelec a toto bude jedno z mojich veľkolepých diel. Len on dokáže, správne doceniť presnosť a dravosť môjho štetca.
Spoločná milenka. Ískaj nás tejto noci!
Zmysly na maximum.
Krv kvapkajúca na zem.
Lepkavé prsty mrazu na koži.
Spoločný nádych...
„Ó, Morrigan! Vyšli k nám Valkýru!”
Symfónia pohybu i vrana sa bála zakrákať.

A potom ticho...
Spomalený moment, ani jednému úderu sa nedalo uhnúť. Zaseknutý v objatí. Strach zmiešaný so vzrušením. Som živý?! Rovnaké dielo dvoch umelcov. Havranie krídla, na zem padá perie a ja tancujem v sieňach Asgardu.
Majstrovský ťah!

Tak poď, sa pokochať…

_________________
Já tvora divokého nespatřil, jenž by se litoval. Pták zmrzlý jistě z větve spadne, leč nikdy neproklíná svůj osud.
Pád to je poslední vec co andel citi.... vzdaleny hlas mu neustale zni v hlave .... ale vubec poprve je to jeho vlastni


Naposledy upravil JuK-i dňa Po. 31. Dec 2012, 16:45, celkovo upravené 2 krát.

Hore
 Profil ICQ Facebook  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
pesnicku som si nevypocul, lebo v autobuse na mobile nemam youtuby.

mne ta pointa pride kuzelna, ten suboj ako umenie, ako tanec, akurat na mna to bolo miestami prilis pateticke, ale to zase je dojem.

ku konkretnym? oprav si slovencinu, niekedy ti doslova z viet razi dojem, ze to znie ako zly preklad z cestiny, napr.
Citácia:
Luna za ním, robila podivnú svätožiar.

"Luna za ním dělala podivnou svatožář" je veta na hrane aj v cestine.

Citácia:
Som warior, paladin, vrah, umelec a toto bude jedno z mojich veľkolepých diel.

Toto ma uz treslo po ociach -- po prve, preco ma postava oznamovat, cim je ("Dobry den, som Benedikt XVI., papez, rimsky kardinal, to len keby ste nevedeli."), po druhe "warior" (???).

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Daitenshi
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2007
Príspevky: 1533
Body: 33
Bydlisko: hore na kopci a dole pri rieke
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
čo s tebou narobím? :roll: :D

- jj aj me ta pointa pride kuzelna, len sa chcem spytat co presne ti tam prislo pateticke? to ako som sa snazila gradovat napatie alebo tie opisy, tak nejak som sa snazila vcitit do tej postavy a predstavit si co asi ho mohlo na takom sposobe zivota fascinovat.


- tu vetu - som warrior, paladin a bla bla... som nemyslela tak ze on je konkretne warrior paladin... ale ze proste vsetci su rovnaky vrah, kral, svatec, ze je jedno za aku svatu myslienku schovavaju svoje ciny, ze je jedno na ktorej strane stoja, ci sam seba povazuje za dobreho alebo nie, proste su rovnaky,vidia to co ostatny nie, niekde hlboko vo vnutri su zvrateny a fascinovany bojom a smrtou, ziju len preto aby mohli dalsi den znovu znovu tancovat nad priepastou, a len oni sa dokazu navzajom pochopit, vidiet umenie v tom co robia a preto boj takych dvoch pre nich znamena viac nez boj proti nejakemu zoldakovi ci nevinnej obeti, pre nich je to ako stret titanov, kazdy tah, kazdy krok sa bud oceni alebo bude posledny a na konci tanca nebude ani vitaz ani porazeny, pre jedeneho z nich pride Valkyra a odvedieho do Valhaly a ten druhy bude tancovat so smrtou dalsi den a bude sa citit viac zivy... hm... neviem to vysvetlit :( a vobec tomu nepomaha uz druhe dnesne Waikiki hmm...

_________________
Já tvora divokého nespatřil, jenž by se litoval. Pták zmrzlý jistě z větve spadne, leč nikdy neproklíná svůj osud.
Pád to je poslední vec co andel citi.... vzdaleny hlas mu neustale zni v hlave .... ale vubec poprve je to jeho vlastni


Hore
 Profil ICQ Facebook  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 3 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun