HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 171 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Ďalšia
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Quiliquantheniel

To urcite znamena "Kraj mena vzniknuvsieho nahodnym tukanim do klavesnice".

Citácia:
aký máš vzťah k slovíčkam typu liege, brethren, fornicate

Mne sa velmi paci taka ta vzletna, pateticka anglictina, najlepsie s prichutou stredoveku, teda taka, ktorou nikto nikdy nehovori(l). Nemusi to byt nutne Shakespeare (ktory je v originale originale pre mna tazko stravitelny), ale taky Oscar Wilde, ktory prevaloval slova v pere dva dni, kym ich vypustil, alebo sucasny Stephen Fry, ktory sa i v beznej reci pohrava so slovami uplne nadherne a to az tak, ze si z neho utahuju, su radost pre oko a ucho.

Stephen Fry parody napísal:
It is impossible to express within the constraints of the English lexicon the longitude, fathomage, latitude and stature of my dismay.
(In plain English: Oh no!)

(Inak: liege = lenny pan, bezne ako sucast titulovania "My Liege!", brethren = bratia, fornicate = obcovat (pouzivane napr. v Biblii))

Citácia:
omg fux0rz loladin hed 2 teh instance guyz!!!11!!1!!eleven

I LOL @ PE0PLEZ HATING L33T!
Podla mna je to lahkym zdrojom sarkazmov a vtipov a dobre sa z toho robi sranda na ICQ, len je dost tragickokomicke, ked to niekto pouziva seriozne, pripadne ako standardnu formu komunikacie. Potom to vyzera ako bajna poema Mor ho, co sa vala v Kniznici literarnych experimentoch [tu si prihrievam svoju polievocku] alebo este horsie. Mne osobne trha oci, ked niekto aj v slovencine vehementne pouziva X namiesto Ch a robi podobne nepristojnosti.

Ale tiez som sa pristihol parkrat pri tom, ze hovorim OMG, co pomerne neznasam.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
z coho presne pozostava tvoje doktorantske studium? budes aj publikovat? na aku temu?

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dragonlord napísal:
z coho presne pozostava tvoje doktorantske studium? budes aj publikovat? na aku temu?

Ako kazde ine doktorandske, boli nejake skusky (nastastie uz za sebou), v plane je spisovanie dizertacky (ak chces vediet nazov temy, tak Formalizacia metod dataminingu). Kto by to bol povedal, jestvuju uz aj nejake publikacie, ale tie su este trochu mimo priameho zamerania toho, co robim. Ale publikacii sa dockas, lebo ako hovori filozof, publish or perish.

Ako kazdy doktorand som povinny drezurovat studentov (co je celkom zabava, pretoze mam pod palcom cely predmet, kde som sam sebe panom.) Popri tom spolupracujem na jednom slovenskom vyskumnom medziuniverzitnom projekte, kvoli ktoremu som tak casto v Bratislave ;-).

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Sage
Obrázok používateľa

Založený: 28.01.2006
Príspevky: 1076
Body: 5
Bydlisko: Rivendell
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
sú tvoji študenti rovnaké flákadlá ako moji spolužiaci? :D
ako riešiš, keď sa prd učia a hrozí, že väčšina pôjde na dekanský? :lol: :lol: :lol:

_________________
~Those who refuse to give up deserve to be raised above humanity.

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Iluviel of Darnassus napísal:
sú tvoji študenti rovnaké flákadlá ako moji spolužiaci? :D
ako riešiš, keď sa prd učia a hrozí, že väčšina pôjde na dekanský? :lol: :lol: :lol:


Doktorandi nemaju pravo mat predmety so skuskou ani s prednaskou, takze u mna ziaden dekansky nehrozi, leda tak neudelenie zapoctu. Co sa tyka rozlozenia, tak nie je to take tragicke - z 30 ludi je stale takych 8 velmi sikovnych ( = inteligentni, maju volu si to vysediet, netvaria sa kyslo, da sa s nimi normalne debatit atd), potom rovnaky pocet sikovnych, do ktorych treba kopat a stuchat, aby sa priviedli k aktivite, potom je neurcita seda masa, ktorej je to jedno a kdesi dole su ludia, ktori to prechadzaju cestou najmensieho odporu.

Nastastie totalnych flakacov som zazil minimum a ked bol nejaky problem, tak sa prevazne vyriesil deus ex machina, teda sam od seba (minuly rok som zistil, ze ti traja ludia, co nedostali zapocet, sa ani nejak velmi nesnazili ho ziskat).

Nastastie moj predmet je taky, ze sa tam neda vyhovarat na "teoretickost, neuzitocnost, blbost, uplne-mimo-praxe" ako je folklorom, lebo ani jednu z tychto podmienok jednoducho nesplna, takze extremne vzbury na lodi nehrozia.

Ale inak sme raz s ostatnymi ludmi prisli na zasadu, ze nema zmysel sa zapodievat so sedou masou a snazit sa rozkrajat na kusocky, aby sa ulahodilo tym flakacom, lebo to je cesta k vyhoreniu. Ak su sikovni ludia, treba sa ich chytit a podporit (lebo u nich vidiet, ze to ma nejaky efekt) a zvysok nech si poradi (alebo umrie alebo utahakuje ak ma odvahu) sam.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 31.01.2008
Príspevky: 74
Body: 5
Bydlisko: Trnava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
čo znamena "röndör" ? a celkovo mas zalubu v jazykoch ? ake jazyky ovladas a ake sa ucis ? aku vahu ma pre teba v zivote slovo ? co je podla teba slovo ?

_________________
Mladý či starý, stále človek.


Hore
 Profil ICQ  

Rytier

Založený: 29.10.2007
Príspevky: 352
Body: 5
Bydlisko: Kralovstvo hračiek

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vuel napísal:
co je podla teba slovo ?


Mozes mi tuto otazku vysvetlit?


Hore
 Profil  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nemas nahodou nejake materialy k CISCO certifikacii, ktore by si rad daroval alebo odpredal? :D

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vuel napísal:
čo znamena "röndör" ? a celkovo mas zalubu v jazykoch ? ake jazyky ovladas a ake sa ucis ? aku vahu ma pre teba v zivote slovo ? co je podla teba slovo ?

röndör je RNDr. s madarskou vyslovnostou, autorom tohto patvaru je Silverbow, ktory to vymyslel v den rigoroznej skusky o pol jedenastej v noci, ked nan dolahla noc a filmovy zazitok z Da Vinciho kodu.

Citácia:
a celkovo mas zalubu v jazykoch?

Neviem, co znamena zaluba v jazykoch, zeby som sa fascinovane vrhal z jazyka do jazyka, neda sa povedat. Ovladam anglictinu (bez nej by to bolo smutne), v kritickych pripadoch nemcinu (pozdravujem vsetky profesorky, ktore mi tento vesely jazyk spojili s traumami), pri ktorej mi je luto, ze ju neovladam viac, a zaklady spanielciny (ale v Spanielsku by ma este stale predali a zjedli).

Inak latincina je vec, ktora ma stale fascinuje, chcel by som sa dostat do stadia, ze viem citat napisy na kostoloch a rozumiet vlastnym podpisom.

Citácia:
co je podla teba slovo ?

Tu sa dostavame do urovne hlbokych filozofickych uvah nad osudom vsehomiru, jednotlivca, a ludstva ako takeho, voci ktorym (ako je povedane vyssie) mam takpovediac trochu odpor. Samozrejme, mohol by som oblazit svet desatstranovou esejou na temu "Etymologia a semantika slova", ale popravde, nechce sa mi celit odpovediam TLDR (too long didn't read) (v preklade: nechce sa mi).

Citácia:
aku vahu ma pre teba v zivote slovo?

Nuz:
V poslednom case mam stastie na spisovatelov, ktori dokazu napisat jednu vetu tak, ze sa na nu dokazem pozerat dve minuty a divit sa, ako je nieco take mozne (pozdravujem ruskych spisovatelov, Oscara Wildea a podobnu chasu).

Alebo sa mi pacia kratke vykriky do tmy, ktore ludia (ano, vy potvory z fora, aj o vas hovorim! :) ) vypustia (prevazne nevedomky) a pritom sa za nimi skryvaju uplne hlboke mudrosti.

A kedze nemale mnozstvo dialogov s velkym D som zviedol zhodou okolnosti cez ICQ, kde to slovo je doslova vidiet pred ocami, tak odpoved je v sume jednoducha a neoriginalna:

Velku.

Cyric napísal:
nemas nahodou nejake materialy k CISCO certifikacii, ktore by si rad daroval alebo odpredal?

Poloz tuto otazku do PMky alebo Bazaru :-)
V skratke: stare materialy k starej certifikacii, ktora sa ku mne dostala nahodou, ale CISCO nie je to, comu by som sa chcel venovat.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Rytier

Založený: 29.10.2007
Príspevky: 352
Body: 5
Bydlisko: Kralovstvo hračiek

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Neodpovedal si vuelovi na otazku ktoru som nepochopil- co je podla teba slovo?


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 31.01.2007
Príspevky: 1392
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cross - :?:
alef0 napísal:
Citácia:
co je podla teba slovo ?

Tu sa dostavame do urovne hlbokych filozofickych uvah nad osudom vsehomiru, jednotlivca, a ludstva ako takeho, voci ktorym (ako je povedane vyssie) mam takpovediac trochu odpor. Samozrejme, mohol by som oblazit svet desatstranovou esejou na temu "Etymologia a semantika slova", ale popravde, nechce sa mi celit odpovediam TLDR (too long didn't read) (v preklade: nechce sa mi).



Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cross napísal:
Neodpovedal si vuelovi na otazku ktoru som nepochopil- co je podla teba slovo?

Odpovedal som tak hmliste ako bola polozena otazka :-)
------------------------------------------
Dalsia otazka?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Dalsia otazka?


Existuje kniha, o ktorej si uz v polovici vedel, ze to bude totalna strata casu, ale napriek tomu si ju docital v nadeji, ze sa to zaverom vylepsi (a nevylepsilo)?

Existuje taka, kde sa to vylepsilo?

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ono je malo knih, ktore som zacal citat a nedocital, lebo som si myslel, ze je to strata casu. Ked uz nieco zacnem, tak to docitam, nech je to hocijaka blbost. Existuju vsak knihy, ktore som zacal citat, ale z roznych dovodov som ich odlozil a nevratil sa k nim, ale keby bolo viac casu, tak ich vyhrabem a docitam. (Paradoxne mi napadli rovno dva priklady zo slovenskej fantastiky: Liecitelka a Invocatio Elementalium... a ehm, Conan ... lezia kdesi na polici a cakaju na docitanie).

Stratam casu sa vyhybam tak, ze ku kniham pristupujem velmi opatrne a radsej trikrat zvazim ako si nieco kupim / poziciam. Inak povedane, recenzie a odporucania dost znizuju riziko omylu. Preto mam velmi rezervovany postoj k vacsine fantasy: veci, ktorych su plne police Brlohu radsej ignorujem, ako by som si ich mal kupit a potom uprostred zahodit. Teraz mam klasicky priklad dilemy: Grrrrr Martin a jeho Pisen ledu a ohne, na ktoru som pocul chvaly, ale aj presne opacne nazory.

Skor sa mi stava, ze kniha, ktora sa tvari mudro, sa ukaze ako velky omyl. Takto som sa dostal na Tajuplnom plameni kralovnej Loany od Umberta Eca, ktory je sice v rebricku oblubencov, ale poslednu tretinu tejto veci som uz len listoval a listoval a listoval a divil sa schopnosti jeho grafomanie. A Daniil Charms (Kharms), kde sa mi zrejme podarilo kupit odpad z vyberu jeho poviedok, ktoru som nebol v stave docitat kvoli vulgaritam, obscennostiam a zjavne nadmernemu poctu vodky podavanej do zily.

Priklad, ked sa to vylepsilo, bol Chrobak v mravenisku od Strugackych, ktory sa zacal ku koncu strasne tahat, flashbacky sa kopili bez nejakej navaznosti na hlavny dej a diali sa tam mnohe tiahle a nudne pasaze. Uz by sa bol ocitol vedla Liecitelky, ale posledne 4 strany to zaklincovali. (Sposobom, ze som sa pozeral na poslednu prazdnu stranu a cakal, ze este pride nieco viac a ono to neprislo.... a potom sa mi rozlezalo, ze vlastne pisat viac by bolo zbytocne. Ozzy mal kedysi dramaticky vykrik v duchu "cital niekto z vas brouk v mravenisti? chcel by som s dakym pokecat", a po docitani som ho pochopil.)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Existuje nejaka kniha/basen, ktora ti hovori z duse? Nejaka literarna postava, s ktorou si sa stotoznil? (Okrem Williama z Baskervillu :)) Vies uviest, v pripade, ze taka postava existuje, aj nejake paralely s tou postavou?

_________________
Thinking isn't sufficient. I want to know. -- J. Bristow
"I am free, no matter what rules surround me. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do."


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 171 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun