HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 347 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 24  Ďalšia

Ak by sa znovu organizovala nejaká herná akcia, mali by ste záujem skôr o:
Komornejšiu akciu do 12 ľudí. Chata pre viacmenej užší kruh 50%  50%  [ 14 ]
Niečo väčšie. Hranie a turnaje pre maximálny počet záujemcov 50%  50%  [ 14 ]
Celkový počet hlasov : 28
Autor Správa

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2005
Príspevky: 424
Body: 7
Bydlisko: Námestovo

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Takže.

Na jednom českom diskusnom servri sa vytvorila skupina ľudí, ktorí sa dohodnú na vydaníj spoločenskej hry vytvorenej nejakým človekom z okruhu fanov.

A ja môžem povedať, že tento raz sa podarilo vydať hru Merry Men of Sherwood od tvorcu Proroctví - Vláďu Chvátila. Môj exemplár sa toho času nachádza u Nightfalla, (ktorý bol tak láskavý a riskoval svoje peniaze a čas).

O hre mám dosť podrobné informácie, takže záujemcom to tu rád popíšem.

BTW: V Altari je ešte zopár kusov.

_________________
Ptám sa enem z banálnej zvědavosti, abysem mohl pozdějc roznášat drby po hospodách.


http://www.spolocenskehry.sk - Slovenský web o moderných spoločenských hrách


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 03.02.2006
Príspevky: 409
Body: 5
Bydlisko: Serenity

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
cafky ja mam/hravam: Age Of Mythology, Discwars, Talisman(+Mesto), Mageknight, LOTR miniatury
Ak by sa nasiel niekdo z NR alebo okolia co by si stel zahrat popr. ma dake dalsie hry nach sa ozve...
Inac saeci ste vitani na stretku v NR-zatial to vyzera na 1.aprila, kde by sa tiez mohli zahrat dake stolne hry

_________________
Môj Svet
"Shiny!"


Naposledy upravil Dorian dňa So. 04. Mar 2006, 11:06, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2005
Príspevky: 424
Body: 7
Bydlisko: Námestovo

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dnes by mi mali v školskom časopise reálneho gymnázia v našom meste vytlačiť článok o Spoločenských hrách. Mal som tam veľmi málo miesta (a ja času na spísanie) tak som tam len zhrnul základné charakteristiky. Niečo podobné ako na prvých stránkach tohto fóra. Teraz už budem len dúfať, že bude aspoň nejaký ohlas.  :cry:

_________________
Ptám sa enem z banálnej zvědavosti, abysem mohl pozdějc roznášat drby po hospodách.


http://www.spolocenskehry.sk - Slovenský web o moderných spoločenských hrách


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2005
Príspevky: 424
Body: 7
Bydlisko: Námestovo

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Takže článok nevyšiel. Redakcia sa rozhodla, že táto téma potrebuje viac miesta a namiesto jednej strany budú aspoň minimálne dve v budúcom čísle. Tak neviem či sa tešiť, alebo smútiť.  :roll:

Ale asi to bude lepšie. Aj mne sa jedna strana zdala málo. Ani som nezačal písať a už som bol na konci.

_________________
Ptám sa enem z banálnej zvědavosti, abysem mohl pozdějc roznášat drby po hospodách.


http://www.spolocenskehry.sk - Slovenský web o moderných spoločenských hrách


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2005
Príspevky: 424
Body: 7
Bydlisko: Námestovo

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Takže 2 rozšírenie k hre Proroctví s názvom Vodní říše (VR) už je na svete a pomaly sa distribuuje do predajní.
Tu je krátke prewiev.

Rovnako ako predchádzajúce rozšírenie (Dračí říše- DR) aj toto obsahuje viacero doplnkov.
Kedže rôzne vychytávky a opravy kariet na základnom pláne z 1. rozšírenia sa stretli s veľkým ohlasom, aj v 2. rozšírení pribudli  kartičky dobrodružstiev na základnom pláne.

Autor sa ďalej rozhodol pridať 5 nových artefaktov. Ak už máte teda 5 starých obohraných, môžte ich skombinovať, alebo si zahrať variantu s 10 artefaktami.

V minulom rozšírení sa ako bonus objavili Rasy. Mohli ste si teda vaše povolanie kombinovať aj s obľúbenou rasou. V aktuálnom rozšírení sa ako bonus objavuje Ostrov pokladov. Pár príspevkov dozadu som to už avizoval a teraz môžem pridať pár podrobností. Ako viete, počas hry, sa na začiatku kola vždy otočí karta náhody, ktorá buď pridáva karty dobrodružstva na hrací plán (Pláne, Hory, ...) alebo má nejaký globálny efekt (Krize, Svěží vítr ...) medzi tieto karty si teraz primiešate karty Část mapy. Každá táto karta má na sebe napísané, kde sa nejaká časť mapy objaví. (Pláne, Hory, ...) Postava, ktorá na toto pole dorazí a porazí prípadne potvory na políčku, si môže Časť mapy zobrať. Ak nájde aspoň 2 časti mapy, môže kedykoľvek vybrať na Ostrov pokladov a vykopať poklad. Pokladmi sú mocné predmety. Niektoré vyžadujú iba 2 časti mapy, iné 3, alebo 4. každopádne sú to ale obyčajné predmety, nie artefakty.

Najdôležitejšou časťou 2. rozšírenia je ale samozrejme nový prídavný hrací plán a karty ktoré sa vyskytujú iba tu.
Dostať sa do Vodnej ríše je možné, (podobne ako v Dračej ríši) cez bránu. Brána má rovnakú rub ako Nižší strážcovia a takto sa na základný plán aj umiestni.
Pohyb pod vodou je obdobný ako v DR. Pohybujete sa z políčka na políčko, na ktorom sa nachádzajú pozitívne, alebo negatívne karty, ktoré musíte buď prekonať, alebo si ich môžete zobrať. Novinkou je ale obmedzenie dĺžky pobytu pod vodou. Pri vstupe do VR si kúpite vak s bublinkami. Čím viac peňazí zaplatíte, tým viac muziky, ehm bubliniek dostanete. O bublinky prichádzate na začiatku každého kola, ale môžete o ne prísť i pri rôznych stretnutiach (negatívne karty). Ak prídete o všetky bublinky a nestihnete sa včas vynoriť, začnete sa topiť = strácať životy.  
Ak sa vám podarí doraziť na koniec VR získate artefakt a Dúhovú perlu, ktorá má rovnaké vlastnosti ako Dračie srdce z DR.
Toľko zatiaľ k Vodnej ríši. Moja VR už je na ceste ku mne, takže po zahraní pridám aj dojmy z hry.

_________________
Ptám sa enem z banálnej zvědavosti, abysem mohl pozdějc roznášat drby po hospodách.


http://www.spolocenskehry.sk - Slovenský web o moderných spoločenských hrách


Hore
 Profil ICQ  


Odpoveď s citáciou
juj nevies kedy to budu mat v brlohu?


Hore
   

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2005
Príspevky: 424
Body: 7
Bydlisko: Námestovo

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Geralt napísal:
juj nevies kedy to budu mat v brlohu?


To sa musíš opýtať Brloháčov. Ale v Čechách sa distribúcia iba rozbieha, takže počítaj skôr s koncom marca, v lepšom prípade. Ale myslím si, že keď budeš otravovať a otravovať v Brlohu, tak to urýchliš.  :D

_________________
Ptám sa enem z banálnej zvědavosti, abysem mohl pozdějc roznášat drby po hospodách.


http://www.spolocenskehry.sk - Slovenský web o moderných spoločenských hrách


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2005
Príspevky: 424
Body: 7
Bydlisko: Námestovo

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Na Vianoce som dostal hru Marco Polo. Ktorú je možné kúpiť v sieti istého hypermarketu na Slovensku.
Kedže som už hru párkrát hral, a už som to tu sľúbil, tu je recenzia.
Neviem, ako sa admini postavia k nasledujúcemu obrázku, ale ak ho zrušia, nech tu nechajú aspoň link,
pretože ten obrázok je veľmi výstižný. veď to poznáte, lepšie raz vidieť ...

Obrázok

Hra Marco Polo je zasadená do 13-teho storočia, keď  bratia Mateo, Nikolo a jeho sym Marco podnikli
dobrodružnú obchodnú cestu z Benátok cez mongolský chanát, až do jeho hlavného mesta Daidu (dnešný
Peking).  Ako je však u dizajnéra tejto hry - Reinera Kniziu zvykom, ide skôr o systém hry, ako o konkrétne reálie.

Hru môžu hrať 2 až 5 hráči. Pričom každý predstavuje jedného obchodníka na ceste do Daidu. Víťazom
sa stáva ten, kto má na konci cesty najviac truhiel zlata a nemusí to vždy byť ten, kto ako prvý dorazí
do cieľa.
Hrací plán predstavuje štylyzovaná mapa s 30-timi políčkami. Ďalej v krabici nájdete 5 farebných ťavičiek
na označenie pozície hráča a 55 nádherne farebných kariet. Kariet je 5 typov v piatich farbách. Ide o 4 druhy
tovaru (hodváb, korenie, olivový olej, ovocie a vodcov karavány) v žltej, zelenej, červenej, modrej a fialovej farbe.
Tieto karty sa používajú pri pohybe karaván po hracej ploche. A truhličky so zlatom na určovanie bohatstva
postavy. Na začiatku dostane každý 3 truhličky, 5 kariet a môžeme vyraziť za obchodom.
Hra totiž neobsahuje kocky a tak je pre pohyb dôležité reagovať a predvídať pohyb súperov. Ak sa
chcete posunúť dopredu, môžete tak urobiť iba vtedy, ak máte v ruke také karty, aké su na príslušnom
políčku požadované. Môžu to byť 1 až 4 karty jedného druhu tovaru. Alebo jeden či dvaja vodcovia
karavány. Iné políčka zasa vyžadujú po jednej karte z každého tovaru a iné zasa karty v určitých farbách.
Pohnúť sa pritom môžete o toľko polí, na koľko máte kariet v ruke. Môžte teda zvoliť postupné napredovanie
po malých krôčikoch, alebo zbierať karty v ruke a potom sa pohnúť o veľký kus cesty. Druhý spôsob ale
vyžaduje pevné nervy, lebo sledovať, ako súperová karavána mizne v dialke a dúfať, že dostanete karty aké
potrebujete nie je nič ľahkého. Okrem toho v prípade, že jedno, alebo viacero políčok pred vami je už obsadené,
jednoducho ho preskočíte a platíte až za nasledujúce voľné políčko. Ak ste teda na konci, stačí zaplatiť
tovarom za prvé voľné pole pred prvým hráčom a razom ste na čele.
Určite vás teraz napadlo, že byť prvým, nie je moc výhodné, lebo potom ostatní len preskočia políčko za
ktoré ste vy museli ťažko zaplatiť. Ale mýlite sa.
Hra totiž obsahuje mechanizmy, ktoré vás budú nútiť ísť stále dopredu. Po hracom pláne je rozložených
niekoľko truhličiek so zlatom, ktoré ale získa iba hráč, ktorý na políčko dorazí ako prvý. Potom už je políčko
bez zlata, ale za vstup sa musí platiť tovarom stále.
Okrem toho sú tu ešte mestá Kančou, a finálne Daidu, ktoré umožňujú získať najväčší počet zlata v hre.
Mesto Kančou sa nachádza v strede cesty. Políčka pred Kančou sú očíslované tak, že Kančou má
6. Najbližšie pole pred Kančou 5 a tak až po 1. Vo chvíli keď ktorýkoľvek hráč vstúpi do Kančou, hra sa
na chvíľu zastaví a každý hráč dostane toľko zlata, koľko ukazuje políčko kde práve stojí. Potom sa všetci
hráči postavia na mesto Kančou a hra pokračuje ďalej do Daidu, kde je hodnotenie podobné. Preto nie je
moc taktické zaostávať, pretože ak niekto dorazí do mesta a vaša karavána ešte nieje na bodovanej
pozícii dostanete figu borovú a nie zlato.
Ak ste to vy kto má na konci hry najviac zlata, vyhrali ste.

Hra je veľmi svižná. Okrem prvej hry, keď sme sa trochu "rozkukávali" ju dnes dohráme vždy do 30 minút.
Pravidlá sú jednoduché. Nerobili problém ani mojej osemročnej dcére. A na nejaké hlboké taktické úvahy
aj tak nebudete mať čas, pretože vaše plány môže veľmi rýchlo zmeniť súper.

Čo teda dodať na záver. Ak máte radi svižné hry, bez prílišného taktizovania, alebo sa chcete zabaviť
so známymi, ktorým nemáte čas hodinu vysvetľovať pravidlá, skúste Marca Pola. Myslím, že nebute
ľutovať.

_________________
Ptám sa enem z banálnej zvědavosti, abysem mohl pozdějc roznášat drby po hospodách.


http://www.spolocenskehry.sk - Slovenský web o moderných spoločenských hrách


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pocuj, Yarpen, ked uz pises taketo obsiahlejsie recenzie, nechces to na hlavnu stranku? Do sutaze mayhaps? (Ak by ta recenzia bola este jemne obsiahlejsia, urcite by si zasluzila miesto v Sutazi).

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Markíza
Obrázok používateľa

Založený: 16.08.2004
Príspevky: 413
Body: 5
Bydlisko: taká útulná tôňka vo Fangorne
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
hm tak ja mam zatial prelozenu asi polovicu pravidiel k War of the Ring > http://www.boardgamegeek.com/image/106453

http://www.fantasyflightgames.com/lotr_support.html

_________________
I will not move, yet
I'll stand still instead

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2005
Príspevky: 424
Body: 7
Bydlisko: Námestovo

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Assassin napísal:
hm tak ja mam zatial prelozenu asi polovicu pravidiel k War of the Ring >


Počkať, počkať. Veď tá hra sa predáva aj na Slovensku. Takže by tam mali byť aspoň české pravidlá. Či nie?

_________________
Ptám sa enem z banálnej zvědavosti, abysem mohl pozdějc roznášat drby po hospodách.


http://www.spolocenskehry.sk - Slovenský web o moderných spoločenských hrách


Hore
 Profil ICQ  

Markíza
Obrázok používateľa

Založený: 16.08.2004
Príspevky: 413
Body: 5
Bydlisko: taká útulná tôňka vo Fangorne
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Yarpen napísal:
Assassin napísal:
hm tak ja mam zatial prelozenu asi polovicu pravidiel k War of the Ring >


Počkať, počkať. Veď tá hra sa predáva aj na Slovensku. Takže by tam mali byť aspoň české pravidlá. Či nie?


keby boli neprekladam z anglictiny...

_________________
I will not move, yet
I'll stand still instead

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2005
Príspevky: 424
Body: 7
Bydlisko: Námestovo

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Assassin napísal:
Yarpen napísal:
Assassin napísal:
hm tak ja mam zatial prelozenu asi polovicu pravidiel k War of the Ring >


Počkať, počkať. Veď tá hra sa predáva aj na Slovensku. Takže by tam mali byť aspoň české pravidlá. Či nie?


keby boli neprekladam z anglictiny...



Kurnik šopa! Na hru za tri litre sa moc neposnažili. Keď to preložíš tak im to ponukni, nech to prikladajú aspoň ako bonus.

_________________
Ptám sa enem z banálnej zvědavosti, abysem mohl pozdějc roznášat drby po hospodách.


http://www.spolocenskehry.sk - Slovenský web o moderných spoločenských hrách


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1040
Body: 43
Bydlisko: Kosice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
najlepsie na tom je ze kocky za svetlu stranu boli chybne...

_________________
Go for the beer Boo! GO FOR THE BEER!!!!
WAAAAAAGH!!!


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2005
Príspevky: 424
Body: 7
Bydlisko: Námestovo

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Shadow napísal:
najlepsie na tom je ze kocky za svetlu stranu boli chybne...


To si nam to moc nevysletlil.  :D  

Ale poprosil by som Assassina, keby nám sem hodil aspon pár viet o novej stolnej War of the Ring.
Ja sice WotR hru mám, ale to je iná, oveľa staršia vec.

_________________
Ptám sa enem z banálnej zvědavosti, abysem mohl pozdějc roznášat drby po hospodách.


http://www.spolocenskehry.sk - Slovenský web o moderných spoločenských hrách


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 347 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 24  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun