HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 67 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Autor Správa

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak toho pravidla jsme si nevsimli :)


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vie mi niekto povedat, ako je tato hra hratelna v roznych poctoch hracov? Hlavne ma zaujma hratelnost v trojici.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
Vie mi niekto povedat, ako je tato hra hratelna v roznych poctoch hracov? Hlavne ma zaujma hratelnost v trojici.


Velmi zalezi od toho, ktore rody zoberies, a ci hras s expanziami.

Ak ale hladas dobru hru pre troch, tak toto nie je ona.

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nemame velmi odskusane neparne pocty, takze ti neviem dat presnu odpoved. No hra o 5 hracoch je podla mna na nic, hlavne v expanzii, tu hru je fakt najlepsie hrat v 4 ci v 6 hracoch. Akurat zhanam ludi,ideme dnes hrat a sme 4 no a silou mocou sa uz snazim najst dvoch hracov a nie jedneho,lebo je to podla mna ovela horsie. Problemom je rozdelenie uzemi, ked jeden hrac moze byt akosi posilneny,mat volne lukrativnejsie uzemia ako zvysok, nepriatela dalej a tak. Trojica by vsak mohla tento problem eliminovat, lebo hraci by mali v podstate vela volneho priestoru, teoreticky kazdy za chybajuceho hraca. Obavam sa vsak najvacsieho defektu tejto hry,ze to zbabre, a to uzemie medzi Starkom a Lannnisterom,kde su nasekane same bohate uzemia. Teda 3. Uvazujeme nad vytvorenim vlastnej mapy, mohlo by to pomoct tej hre.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Bez rozsireni.

Su nejake dovody preco neni vhodna pre troch? A docital som sa o moznosti hrat ju vo dvojici tak, ze kazdy hrac bude ovladat dva "spriatelene" rody. Nejake nazory na takuto variantu?

edit: Kleriker dik za vysvetlenie


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No, dnes sme hrali traja, podla pravidiel expanzie hra Stark, Lannister a Tyrell. Nie je to najstastnejsie riesenie, lebo Lannister sa neustale musel branit na dvoch frontoch, co zas nebolo az tak narocne, ked ma more pri lannisporte pod kontrolou a aj vonkajsie, tak jeho supportovanie na okolite uzemia lodami robi zazraky. Lenze expandovanie je problemom. Hra ako taka bola dobra inak.

Dosli sme k zaveru, ze ovela lepsia alternativa by bola, ak by namiesto Lannistera hral Baratheon. Predpokladame, ze bitky sa zvedu medzi troma hracmi pri Darkwateri az Lannisporte. Vela ale zavisi aj od znalosti hracov, ci si uvedomia, ze sa nemozu starat len o seba a udrziavat rovnovahu.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2006
Príspevky: 196
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Keby mal niekto záujem o české preložené pravidlá úplne základnej verzie hry, zalámané podľa originálu, tak ich nájdete tu ;)

J.

_________________
Bags, nothing is ever easy....


Hore
 Profil  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Povodnu verziu som nehral, ale na vianoce som dostal novu second editon. Vcera sme to prvy krat hrali v stvorici. A pravdu povedat som dost nadsený z tej hry. Atmosfera z toho priam prská, more taktických mozností a tak akurat nahody (komu by nestacilo mozes si prilepsi ToB kartami).

Prvu hodinu sme zabili vysvetlovaním pravidiel ktore su naozaj hodne komplexné a niekedy pomerne nejasné (porty) ,takze prvu hru sme prerusili v polovici a vrhli sa znovu do toho od zaciatku. Este pred samotným hraním som na boardgamegeeku nasiel plno staznosti na velmi zly balance pre 4 hracov tak som pouzil jedno z ponukanych riesení (zablokoval som urcite oblasti na juhu - co sa ukazalo neskor ako dobry tah). Stala sam nam vsak takato vec. Hra sa v podstate rozdelila na dve polovice ja (baratheon) som sa rubal s Lannisterom a na druhej polovici Greyjoy so Starkom. Sem tam Greyjoy trocha postrasil Lannistera a Stark Baratheona ale nic viac. A ked sme sa pri 8 tahu spamatali a spomenuli si co je vlastne cielom hry tak nejake aliancie a intrigy nam prisli bezpredmetne. Je citit z tej hry ze potrebuje viac hracov, pri siestich si viem predstavit tu skvelu melu a nutnost aliancii. Takto mi to prislo relativne zbytocne. Zajtra hrame zase a uz to ma kazdy z nas troska viacej rozlezane v hlave tak som zvedavý ako to pojde tentokrat.

Kazdopadne som sa vsak hodne bavil ako uz dlho pri nicom. 6 hodin utieklo ako voda.

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Hra sa v podstate rozdelila na dve polovice ja (baratheon) som sa rubal s Lannisterom a na druhej polovici Greyjoy so Starkom. Sem tam Greyjoy trocha postrasil Lannistera a Stark Baratheona ale nic viac. A ked sme sa pri 8 tahu spamatali a spomenuli si co je vlastne cielom hry tak nejake aliancie a intrigy nam prisli bezpredmetne.

A preto to treba hrať s Klerikerom. :D

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nevie sa, v com je rozdiel v 2e?

Kleriker by sa tradicne vykombil so Silverom a Silver by prehral :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
v 2e su nove unity (siege engines - sila 4 proti regionom s castle/stronghold, ale nejsu schopne retreatu); nove specialne tokeny s hviezdickou napr raid ktory moze zrusit defense order a consolidate power token ktory sa da vyuzit ako muster token v jednom castle/stronghold - tam kde sa zahra logicky), porty su integrovane uz hned na doske a este asi nejake detaily, prvu ediciou som vsak nikdy nehral takze toto len opakujem co som cital na boardgamegeeku

akurat sme btw dohrali hru piatich hracov. zase sme sa dostali az na 10 kolo, tj nikto nezabral 7 pevnosti. zvrhlo sa to do urcitej miery v 3vs2; baratheon,stark,tyrell vs lannister a greyjoy (ja); kedze baratheon asi vypil moc vina tak prevaha bola na nasej strane, nakoniec sa mi podarilo obsadit pocas jedneho kola starkovi winterfell este aj s jednym prilahlym uzemim co vobec necakal, trocha sme sa pohadali a nakoniec vyhral tyrell ktoremu sa podarilo v poslednych dvoch kolach vybabrat s baratheonom a zabrat mu dva hrady. hrali sme cca 4 hodiny. kazdopadne zatial ma to bavi viac a viac. je tam nekonecno moznosti, kazdy house treba hrat inak uz len kvoli zaciatocnemu regionu, vyhovuje mi ze jedina nahoda v hre su v podstate karty s hrdinami a aj to sa da odhadnut cca ak hrac dava pozor. uz sa tesim na dalsiu hru, teoreticky sa nam dokonca crta aj siesty hrac na zajtra tak snad to vyjde :wink:

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
siege enginy boli uz v prvom datadisku, detto specialne ordery s hviezdickou, porty myslim nebooli.

a hej, nahoda je tam minimalna, to je de facto sach, ved uz my sme to hrali na sachove otvorenia (greyjoy v prvom kole move na X, lannister na Y)

inak drzim palce na 6 hracov, nam sa to tusim podarilo len raz

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Otazka ako presne funguju tie porty? Treba na to march order alebo si vramci tahu mozem davat lode do a z pristavu at will? Z pravidiel mi to nebolo jasne.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
My porty hrame ako samostatne uzemia, co sa pohybu tyka, teda davame march order. V podstate lod v pristave moze mat vlastne ordery, napr defence, alebo aj influence, ten je istotne aj v pravidlach spominany, takze spravne by podla mna mala mat aj march ak sa chce hybat, nebolo by spravne aby pouzivala ten co ma lod na mori, takto by mohla pouzivat dva rozne ordery, napr supportla by lod na mori a v dalsej faze vyuzila march lode na mori a pohla sa mimo.

No uz by sme mali dat niekedy tu sestku, pospajame sa z celej krajiny? :lol: A inac porty su v tom prvom datadisku tiez, druhy nemame alef, tam je tusim nejaky weather system a nova mapa kompletne

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hej prave preto, ze Port je popisany ako samostatne uzemie, hmm dobre to znie rozumne.

Este otazka, nasiel niekto co sa stane ked clovek nevyhra nad neutralnymi jednotkami? :D V prvej hre sa nam to podarilo kedze sme sli krok po kroku a o boji sa docitas neskor nez o pohybe, pricom vsade je popisany len vitazny scenar. Neskor ma ale napadlo, ze pri schopnosti rusit ordre sa teoreticky da protivnikovi sposobit, ze vopred vyratany suboj proti neutralnym jednotkam nevyhra. Co vtedy? Alebo clovek radsej zrusi march order (teraz si nepamatam ci sa da zrusit aj ten)?

Hej posleme vitazov krajskych kol do narodneho finale :ikonka01:

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 67 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun