HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 1 ] 
Autor Správa

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
pred par dnami mi prisla krasna krabica plna figurok, tilov a nadherne ilustrovaných kariet...

Obrázok

Obrázok

ide o wargame pre dvoch hracov zalozenu na francuzskom systeme Battlelore, ktorý som vsak nikdy nehral - najma kvoli stupidnej, nekonzistentne posobiacej téme (uletene high fantasy zasadene do stredovekeho francuzska) a velmi vysokej cene
battle of westeros a mi podarilo kupit za skvelych 50E a téma mi sadla presne do vkusu.

podme vsak blizsie k samotnej hre. v core set krabici (uz je vonku 5 expansionov) najdete dva zakladne housy - Stark a Lannister. armady, styri druhy jednotiek za kazdy house, 10 hrdinov (5 pre kazdy house - gregor clegane, robb stark, greatjon umber, kevan lannister etc.etc.) a 10 scenarov pre hru. z toho vsetkeho prska na hony atmosfera a flavor! prva vec, ktoru je treba vyriesit po otvorení krabice je to, ze figurky nesedia v podstavcoch a preto je ich tam treba nalepit - ja som to s frajerkou nalepil za taku slabsiu hodinku a mali sme z toho celkom prijemny špás, takze toto neberiem ani tak ako negativum.
v hre je milion tokenov (preto som sa rozhodol kupit v tesku krabičky na šroby - viz. obrazok na konci) a pravidla su hodne hutné, nie vzdy jasné a jednoznacne treba citat FAQ pretoze niektoré veci mi hodne liezli na nervy a FAQ ich krasne vyriesil (napr.oslabovanie armad ako prichadzaju o unity). v hre je relativne dost nahody (na moj pomer teda, ale da sa na to zvyknut a treba hrat troska inym stylom ako pri tru arysk wargames) na hity sa pouzivaju d8 kocky - kazda jednotka ma farebnú vlajku, podla hodnosti (od najnizsej - zelena, modra, cervena) - cim vacsia hodnost, tym sa hybe pomalsie lebo ma tazsi armor ale ma viacej kociek pri utoku. za zasah sa pocita ak sa na d8 hodi taka farba ake ja na superovej vlajke (3 zelene strany, 2 modre, jedna cervena, jeden žolik, 1 vlajka ustupu - pri nej sa jednotka musi stiahnut, je zatlacena) pocet kociek pri utoku je spravidla niekde medzi 2-5. hrdinovia su vynimka a maju do vena dane rozne spešl ability - robb moze pustit protivnikovi na krk greywinda, mountain ma bonusove zasahy a je v takmer neznicitelny ale za to velmi pomaly etc.;

avsak, teraz k tomu dolezitemu. je to fakt mega sranda. hral som to s holkou cely vcerajsok a cely dnesok, len s pauzami na jedlo v podstate:D si ani nepamatam kedy nas nejaka hra takto chytila. ako som uz spominal, atmosfera je uzasna (ak si pustite do pozadia nejaky stredoveky soundtrack je to este lepsie), system elegantny (aj ked sprvu ked som cital pravidla sa mi to zdalo dost zlozite, a cca. hodinu a pol trvalo kym sa mi to podarilo vysvetlit - potom to vsak uz bolo uplne v pohode a preslo nam to bezproblemov do krvi) a len tak lahko sa to neohra - v zakladnej hre, je 10 scenarov. my sme zatial hrali len dva. seriously. dva - pricom ten druhy len dva krat. prvy nas drzal velmi dlho a kazda jedna partia bola uplne ina! je to hodne dobre vybalancovane a za kazdy house sa musim pouzit fundamentalne odlisny postup inak hrac nema sancu. niekedy vie sice nahoda hraca zachranit, ale urcite sa na to neda spoliehat a taketo momentky su skor usmevne - posledny osamoteny jazdec vyzenie z lesa partiu lukostrelcov a z druhej strany ich caka gregor clegane :wink: niektore scenare presne kopiruju bitky z knihy (whispering wood), niektore su improvizovanie bitky medzi housami, kazdy je vsak okorenený nejakým napadom (katapulty, drzanie strategickych mieste, branenie nejakeho uzemia alebo jednotky etc.)

celkovo mam z hry velmi, velmi dobry pocit. uz teraz rozmyslam, nad kupou dalsich expansionov. tesim sa na dalsiu hru :wink:

Obrázok
Obrázok
Obrázok

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 1 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun