HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 7 ] 
Autor Správa

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Na Zrudiho GMovanie

Wolfgang Kant je 24 ročný muž s less than a perfect record. Narodený do chudobnej  Middenheimskej rodiny, v ktorej matka Isabelle zomrela na nejasnú chorobu a otec Ulrich bol zavraždený neznámym nepriateľom (človekom?) počas povinnej vojenskej služby, a rodiny, ktorej zvyšný skromný majetok vol uchytený byrokraciou Middenheimu. Wolfgang vyrastal prevažne na ulici, bez vzdelania, bez viery, bez hociakého záchytného bodu. Tým sa nakoniec stal jeden z Middenheimských gangov, ktorý ho využíval na krádeže a neskôr ako jedného z Protagonistov, teda profesionálneho zasievača potupy. Loajálny svojmu gangu je však iba naoko, a v skutočnosti kope za viaceré strany (dokonca aj za oficiálne autority, ak zaplatia, vystaví členov vlastného gangu do problémov rôznych druhov). Také chovanie má svoj dôvod - jeho dôvera v gang sa zlomila, keď bol vyslaný upraviť charizmu G.F.Mellovi, ktorý ako sa ukázalo (počas upravovania charizmy) bol kultista. Bol, pretože po neúspešnom kúzle mu rozpolil lebku Wolfgangov meč.

Wolfgang neveril že by v gangu nevedeli kto bol (v skutočnosti) Mell. Keď sa zobudil tej noci, postava v plášti s hlbokým hlasom ho lákala do iného kultu.

Wolfgang je sebec, ale jeho oči však ukrývajú vnútri srdca chaos, v ktorom sa zmieta. Keď poznáte ulice Middenheimu do detailu, vidíte všetkú tú špinu. Nemôžete sa na ňu nedívať. Priťahuje vás a odpudzuje zároveň. Tak sa dozvedel o ilegálnom chaosovom kulte; jeho vodca zaujal Wolfganga natoľko svojimi temnými výjavmi o tom, že svet je vydaný napospas chaosovým bohom, ale jeden z nich sa otočil proti ostatným - a kto sa s ním nespojí, ten bude pohltený v chaose triumfujúcich beštii.

Wolfgang sa dodnes skutočne nerozhodol, a je otázne ako sa rozhodne. Láka ho moc, láka ho nezávislosť. Oboje však mať nemôže. V súčasnosti je často na cestách od mesta k mestu, pretože tak najlepšie zahladí stopy a rozruch (ak vôbec nejaký nastane, pretože Wolfgangovi sa darí ututlať veci).

Rozhodovanie na čas zatienilo upaľovanie kultistov v Middenheime. Jeho spojka s kultom sa už neozvala.

Čo dostal do vienka na hrubej sile a chladnokrvnosti, to nepostráda ani na rozume, sebectve a chamtivosti. Jeho hlavnou hybnou silou sú peniaze, ale napriek tomu nie dostatočnou, aby sa usiloval dostať na vyššie pozície v zločine. (radšej bude chudobný ako sa strkať do zadkov vyššie postavenému) Má rád nezávislosť. Filozofia Kanta je neexistujúca - za správnu cenu (často aj nízku) rozbije hubu hocikomu. Napriek tomu sa v ňom začína vyvíjať spiritualita, aj keď v negatívnom smere, a postupne začína odmietať ponuky a hľadá si svoju cestu. V zásade sa vyhýba plateným vraždám, iba z dôvodu že si nechce robiť prílišné problémy, ale za dobrú cenu, život nebude prekážkou. Navyše vie ako vybabrať so zákonom, a koniec koncov je charismatický (aj keď skôr v zmysle toho, že človek je radšej na jeho strane než na opačnej) a vie vycúvať z problému. V mestách Middenheimu ešte iba začína byť známy zločinu aj autoritám, ale dôkazy chýbajú (prípadne peniaze, dobré slovo a  meč na krku často prinútia ľudí zabúdať). V iných mestách je ešte neznámy, v minulosti občas vyberal peniaze na cestách. (za bezúrazový prejazd)

Wolfgang je stredne vysoký a má zavalitú postavu. Má bradu, vlasy si holí dohola. Na cestách nosí krúžkové brnenie. Je silný a budí rešpekt, no zatiaľ je iba na začiatku, a dokonca sa mu raz  nalepila smola na päty. Ktosi si najal na neho Bounty Huntera, ktorý ho napadol počas cesty do Middenheimu. Wolfgang ho zabil, a zobral si jeho štít a koňa. Ako zbraň už roky používa svoj meč a svoje tvrdé päste. Na svojich cestách nepohrdne dobrému pivu, ženám (najlepšie na jednu noc) a všeobecne dobrému hostincu. Časom sa však po náročných cestách, a nástraham spojenými s ním naštrbila psychika a občas ho chytajú depresie, a naopak prílišná aktivita.

Stane sa z neho kultista hlásiaci sa k vzbúrenému chaosovému bohovi, alebo bude pokračovať v nezávislom putovaní svetom?

Dooming: Thy blood shall be spilled in fury mad.

Skills: Dodge Blow, Common Knowledge (the Empire), Speak Language (Reikspiel), Gossip, Intimidate, Ride
Talents: Disarm, Suave, Street Fighting, Strike Mighty Blow, Strike to Injure, Strike to Stun, Very Strong, Resistance to Disease
Trappings: Backpack, Blanket, Breeches, Dagger, Sword, Leather Jack, Mail Shirt, Purse, Riding Horse, Saddle, Harness, Shield, Shirt, Tattered cloak, Wooden cutlery set, Wooden tankard, Worn boots

WS BS  S  T  Ag  Int WP Fel A  W SB TB FP
44  24 43 32 24  30 30   34  1 12   3    3   2

Star Sign: Gnuthus the Ox (Sign of Dutyful service)

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Naposledy upravil lev dňa St. 08. Nov 2006, 21:27, celkovo upravené 9 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Inak tu si mozete urobit rychlo postavu:

http://www.snotling.org/modules/warhamm ... 2ac0d3d89f

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ako sa volas a kolko mas rokov?
Moje meno Jurgen Kraus a mam 23 rokov.

Vyska, vaha a popis?
185cm, 80kg, stihla slachovita postava, dlhe cierne vlasy v konskom cope, tmave oci, 3 dnove strnisko zakryvajuce jazvy po akne. Kruzkova kosela, kozenna vesta, jazdecke kozene nohavie a cizmy. Za pasom dlhy mec a pistol. Cez plecia plast.

Znamenie?
Vobis the Faint (Sign od Darkness and Uncertainity)

Odkial si?
Pochadzam z Reiklandu z malej dediny Starkbad. Je to pekna diera a hned ako som mohol som odtial zdupkal, pretoze som sa tam nechcel zasit do konca zivota a to by ma asi aj cakalo keby som sa tam ozenil usadil a zacal sa hrabat na kusku zdedenej pody. Osrat taky zivot.

Aku mas rodinu?
Moj foter Dietrich je sedliak. Cely den sa plahoci na poli a hovno z toho. Matka Ulrike zomrela pri porode mojej najmladsej sestry. Sestry mam celkovo tri. Jednu starsiu Marie a dve mladsie Gretchen a Bianku. S rodinou nemam ziadne kontakty odkedy som odisiel z domu. Neznasam sa pozerat ako si tam ziju svojim trapnym sedliackym zivotom bez ziadnej buducnosti.

Co si robil v minulosti?
Odkedy som zdrhol z domu (mal som 16 rokov) som sa dlho flakal. Mal som velke sny ze rychlo zbohatnem a budem si zit do konca zivota ako cisar. No viacmenej na tom stale pracujem, ale moc sa mi zial nedari. Chvilu som robil vselijake podradne prace a ledva som sa prebijal zivotom. Zmena v mojom zivote nastala az ked som stretol roadwardena Leopolda Engelsa. Bolo to celkom zaujimave stretnutie. V skratke sa jednalo o to ze som mu pomohol s vypatranim jedneho banditu co sa schovaval v zajazdnom hostici kde som robil paholka. To som mal 19 rokov a Leopoldovi som sa zapacil. Vtedy som este nevedel preco. No ale dopadlo to tak ze som s nim odisiel. Najprv som mu robil pomocnika a neskor som sa stal pravym roadwardenom. Leopold bol na ma velmi dobry a ucil ma vsetkym potrebnym zrucnostiam. Nasa praca vacsinou spocivala v patrolovani na cestach medzi Nulnom a Altdorfom. Obcas sme sprevadzali koce, niekedy nahanali lapkov a podobne veci. Bol to celkom dobry zivot a vacsinou sme netrpeli nudzou ( to viete kto nechce mat problemy so zakonom, tak je ochotny pustit z mesca nejaku tu zlatku), ale moj plan stat sa strasne bohatym moc nenapredoval. Zlom nastal v jeden den (mal som vtedy 22 rokov) ked sme sa s Leopoldom opili v krcme. Pijavali sme dost casto, ale vacsinou sme to neprehanali. Tentokrat to bolo ine. Leopold sa zacal spravat ku mne divne. Zacal ma objimat a rozpravat mi ako ma ma rad, ako ho tesi ze s nim pracujem a travim volny cas a podobne veci. To mi este neprislo az take divne. Horsie to bolo ked som zacitil jeho ruky smatralky. Ten parchant ma tam zacal obchytkavat. To som si samozrejne nenechal, pretoze nie som ziadny posraty buzerant. Skoncilo sa to bitkou a ja som z hostinca zdrhol. Takto sa skoncila moja roadwardenska kariera a Leopolda som viac nestretol. Odvtedy sa taram po Imperiu a zarabam si ako zoldak. Ale svojho sna stat sa bohacom som sa este nevzdal!

Co ty a nabozenstvo?
Som vychovany ako sigmarita ale nie som moc nabozny. Myslim ze bohovia maju ine starosti nez sa starat o moj osud.

Kto su tvoji najlepsi priatelia a nepriatelia?
Nemam priatelov. Mam znamych ale nikoho som si nepustil k telu tak, aby som o nich mohol povedat, ze su to moji priatelia. K mojim nepriatelom by som pravdepodobne zaradil Leopolda.. Nase stretnutie by sa asi skoncilo krvipreliatim. Dalej ma asi nema moc v laske par banditov, ktorych som pomohol chytit a uvaznit.. Podobne aj niekolko obchodnikov, ktori nam boli nuteni platit za ochranu..

Mas nejaky majetok, ktory si cenis?
No moc toho nemam. Cenim si akurat tak svojho kona, hoci to nie je ziadny tatos, este ma nikdy nesklamal. Druha vec je moj pistol. Staram sa o nu, takze je celkom spolahliva …na pistol.

Komu si loajalny?
Akurat tak sebe. Niekedy som aj dost paranoidny a neverim nikomu.

Koho milujes/nenavidis?
Este som nemal dlhsiu znamost. Boli tu len nejake kratke romaniky s dedinskymi dievcatami, vacsinou z mojej strany len za ucelom sexu. A ak neboli ziadne po ruke, bola dobra aj prostitutka. Niekedy sa mi zda ze nenavidim cely svet a svet nenavidi mna. Clovek je odkazany len sam na seba a zda sa ako keby mu osud stale hadzal polena pod nohy.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Cisárovná
Obrázok používateľa

Založený: 17.04.2006
Príspevky: 893
Body: 3
Bydlisko: intrákové podzemie Bratislavy
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Gaby Fuchs, povolanie: messenger
20 rokov, narodená v dedinke Hovel v Nordlande, vysoká cca 155 cm, útlej postavy, krátke svetlo hnedé kučeravé vlasy ostrihané na spôsob vrabčieho účesu, svetlé sivé oči, malý do hora vyhrnutý nos, pleť veľmi svetlá, oblečenie preferuje predovšetkým pohodlné, kožené čižmy, hmavohnedé nohavice, biela košeľa a na to hnedá kožená vesta, čierny ošúchaný plášť s kapucňou. Má valacha s menom Tor, dva dýky, každú v jednej čižme, krátky meč a malý luk. V súčasnosti prezlečená za chlapca.

Narodila som sa v početnej rodine, čo si budeme hovoriť. Matka Eliza, čo pracuje ako kuchárka v neďalekom hostinci, otec Albert vlastniaci malú stajňu s pár koňmi. Dvaja starší bratia Hans a Klaus, potom ja, a za mnou ich nasledoval celý zástup. Brigitta, Bruno, Dieter a najmladší trojročný Félix, môj miláčik. Rodičia mali čo robiť, aby nás nejako uživili, nuž na nejaké vzdelanie neostalo času. Len čo som mala sedem rokov, už som sa ocitla v stajni pri koňoch a odvtedy som sa odtiaľ nepohla. Veď ma aj tak volali, šedá myš skrývajúca sa za konským zadkom. Len čo Hans a Klaus trochu podrástli, poslal ich otec na skusy do sveta, nech máme doma o pár hladných krkov menej. Z Hansa sa stal uznávaný kováč žijúci o tri dediny ďalej a Klaus jeho rekord ešte prekonal. Žije aj so svojou manželkou Editou až v piatej dedine na východ od nás a zarába si najjednoduchšie, ako sa dá, ako farmár.

Detstvo som mala veselé, veď v takejto početnej rodine sa vždycky niečo prihodí. Keď som dosiahla vek 12 rokov, povedali si rodičia to isté, čo pri mojich starších súrodencoch, a tak ma poslali k môjmu strýkovi tentoraz do naozaj ďalekého sveta... do dediny nasledujúcej za tou Klausovou. Strýko bol nájomný posol, nuž viac nebol ako bol doma. Deti sa im s tetou Wilhelminou nepošťastili, bola to teda oproti tomu, čo som bola zvyknutá, veľká zmena. S tetou som si, mierne povedané, veľmi neporozumela. Ale ako nehádajte sa s niekým, kto vás chce obliekať do ružových šatôčok s krajkami. Fuj! Opäť som teda väčšinu času strávila v stajni pri koňoch. A čakala som. Kým neprišiel môj čas. Jedného dňa, mala som práve 17 rokov, strýko mal opäť odísť na pár dní preč, mal totiž zaniesť nejaký list od váženého obchodníka Von Liebena až do ďalekého mesta za riekou, si strýko jednoducho zlomil nohu. A tak som sa mala vydať na svoju prvú cestu ako posol namiesto neho, samozrejme, že prezlečená za chlapca. Nebudem tu rozpisovať aké dlhé, náročné, strastiplné a nebezpečné putovanie to bolo. Dôležité je, že som to zvládla. A odvtedy som jazdila na tieto cesty spolu s ním.

No život je sviňa a ženám v tomto svete nepraje. Asi pred dvoma mesiacmi som sa opäť vydala na jednu z kratších ciest namiesto strýka. Zásielka prebehla bez problémov, veď príjemcom bol náš starý známy obchodník Madlenburg, ktorého sme už dlho poznali.  No malo mi to byť hneď jasné, že tu niečo nesedí, už keď som prijala jeho pozvanie na obed... ten sa však nedal odmietnuť, veď obchod je obchod a pohnevať si bohatého zákazníka sa....prinajmenšom nevýpláca.  Najprv len nejasné náznaky, samozrejme, nemohli chýbať ani chlipné pohľady. Hlupák akýsi. Že aká som odvážna, takto cestovať sama. Kým som začala šípiť, že tu nie je niečo v poriadku, vyrútili sa na mňa jeho dvaja strážcovia a zavliekli ma do jeho izby. Našťastie pre takéto prípady so sebou nosím vždy dýky, ktoré mi pomohli aj teraz. Čo si somár myslel, že mu budem vďačná, že sa rozhodol takto sa ku mne znížiť a oblažiť ma svojou... prítomnosťou?! A tak milý Madlenburg asi bude mať do konca svojho posratého života trošku väčšie problémy so svojím pravým okom...keďže sa mi pri obrane podaril taký pekný zásah do jeho prasačej tváre. Bolo mi však jasné, že k strýkovi sa asi vrátiť nemôžem, nuž som vzala nohy na plecia a utekala kade ľahšie.

Ostrihala som svoje krásne dlhé kučeravé vlasy, navliekla sa do chlapčenských handier a teraz si putujem svetom hľadajúc nejaký jeho zmysel...aj keď jeden by sa našiel...mať dostatok peňazí na kúpu koní, zarábať si ako profesionálny posol a hlavne môcť vziať od mojich rodičov môjho malého bračeka Félixa, zaplatiť mu štúdium a tak...aby mal proste nejakú budúcnosť.

_________________
Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music.
Don't try to change things you can't change. Try to learn how to accept them.


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
a sme kompletka Zrudi!

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
samé lepšie existencie  :ikonka55:

už sa tešim

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nasiel som uplne fajnovy WFRP PC generator:

http://malleus.dk/NpcGenerator/Default.aspx

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 7 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun