HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 19 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Po dlhej, dlhej, dlhej uvahe som sa rozhodol skoncit s WH, najma z dovodu, ze neviem cim to je (asi mnou najviac), ale necitim absolutne ziadne veci pri hrani, neviem ci mi nesada styl hrania, ci som jednoducho blby RP, hocico, ale mam pocit ze napriek viacerym snaham (rozne postavy), mi taketo hranie nesada. Je mi jasne, ze casto kazim hranie aj ja, ale snazil som sa na poslednych sessionoch nechytat na offtopicy, a hrat in character co najviac, ale vysledok bol stale rovnaky. Sorry vsetkym, ktorym to kazi hru.

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
:shock:

tešíme sa až sa vrátiš.  :twisted:

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ach jaj.  :(


tomuto sa hovori hracska kriza.

cakas ze SW bude lepsie? podla mna nie ak to bude s tymi istymi ludmi.

btw. tym sa nam vynara velky problem kde hravat.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
lev: hmmm otazka je co by sa malo zmenit aby ta hranie zase bavilo....


toto je aj pre ostatnych: bol by som vdacny za vase pripomienky, navrhy a napady ako zlepsit moje mastrovanie a aj vase hranie. ked tomu venujeme svoj cas tak nech to hranie stoji za to.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
osobne si myslim že tento levov charakter bol asi najlepšie zahrany :)
ak by nešiel priliš do konfliktov... (zatial to bolo perfektne  :thumbsup: ) a našiel si neskorej aj cestu medzi nas... ako neviem... v zasade je ale problem,, že lev ma vždy, ehm, ine postavy... neviem to vyjadriť, ale určite ma chapete...

každopadne si nemyslim, že by mal odisť alebo čo... bullshit a emo

ad hranie: no ešte existuje aj warp  :lol:

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
ad hranie: no ešte existuje aj warp  :lol:
a kto v 2% z dane venovanych warpu daruje viac ako 2000sk ma vstup na buduci rok zadarmo :)

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Moj hlavny problem je, ze sa na hru nechytam a nemam velmi co riesit, lebo si vsimam, ze veci ktore bavia ostatnych mna nebavia, a mam pocit, ze prave kompromis v tomto pripade sposobi, ze hra prestane bavit kazdeho.

Zistil som, ze konflikty medzi postavami su pre mna hlavna atrakcia, solidne napisane postavy a ich interakcia ma bavi daleko najviac, mam vsak pocit ze pre ostatnych je to skor vedlajsia zlozka, a vsimal som si, ako tu bola snaha odsuvat ich skor do vedlajsej roviny (no prestante sa uz hadat, a podme dalej). Vsimam si, ze vas viac bavi hranie detektivok, politika a podobne, bavi vas viac taktizovat pri boji. Ak by som to mal teraz prehnane povedat, mne by dala viac hra, kde su konflikty postav viac, a toto dianie vo svete (ako sa volal ten a ten?) a prilisne dlhe boje (mozno som nakoniec rad, ak budete v SW skladat nepriatelov rychlo a svizne) je skor potlacene. Neviem, thera konkretne hovorila, ze ju bavi toto planovanie, no ja mam nejako radsej imersion v hre, a mimo hry nad nou az tak nerozmyslam.

Ad moje postavy, to je to co som oznacil za blby RP, aj ked hlavne som sa nejaky cas nechytal na fluff, proste clovek cital iba o velkom svete, a nevedel som ako to bezne funguje vo WH. Posledna postava bola usita na mieru svetu, a tesil som sa na nu, akozto odstranenie vsetkych mojich blbych hrani a dufal som, ze pride nejaky immersion, a nieco, co by mi po hre povedalo, ako fajn sa mi hralo, a ze sa budem tesit na dalsiu session. Nestalo sa, a kedze vidim, ze ostatni sa bavia, myslim, ze je to moja chyba - styly hrania su rozne, a nie kazdemu vyhovuju.

K SW poviem iba tolko - je to dost otazna vec, ale hovoril som o tom uz davno. Je velmi mozne, ze sa rozpadneme po tyzdni. Hovoril som, ze herny styl bude dost iny, a je mozne ze sa vam nebude pacit.

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
konflitky medzi postavami su fajn, ale nemusia zasrať každu seassion... RPG, imhotep, nemusí byť a vyzerať ako dobrá/zlá telenovela... mala by mať aj akusi reakciu.. na konflikty je myslim lepší debatný kružok

nič z toho hore neber ako flejm plz :!:

konflikty su super a oživuju hru...ale mali by sa držať na istej uzde, aby tu hru nezastavili...
aspoň moj nazor:)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
lev: zda sa mi ze by ti asi viac sadol alternativnejsi styl RPG ala My life with master alebo Mountain witch....

Warheart tak ako ho hrame je predsa len klasicke simulacionisticke RPG a chcem mat rovnovahu medzi vztahmi postav a prezivanim pribehu. obe zlozky su pre mna podstatne.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja mam taky paranoicky pocit, ze veci v prispevku nie su take, ako sa na prvy pohlad zdaju a pisatel hlada chybu tam, kde nie je, ale o tom snad v PMke :-)

Ale nie o tom som chcel - prekvapilo ma, ze druzina je postavena na konfliktoch (vsetci vs elfky) a prekvapilo ma, ze to zvladate s prehladom. Z toho, co som zazil s inymi hracmi, totiz mam pocit, ze je castejsia situacia, ked sa herne spory pretavia aj do nehernych a preto sa takemuto niecomu vyhybam, ale tuto je zrejme dobra zostava (ako pozorujem).

Co sa tyka miery offtopicov - mozno som mal stastie a nadabil som na sessnu, kde ich nebolo viac, nez v nasej druzine, podla mna sa to bolo v ocakavanej miere.

Co sa tyka inych zalezitosti - to, ze som zazil temer cisto subojovu sessnu bola nahoda a pravdu povediac, z casoveho hladiska si to neviem predstavit na kratsie hranie (to by musela session prebehnut stylom "vykopneme dvere, vymlatime Kaufmana, zvitazime").

V sumare: nemam co vycitat, podla mna klasicka session.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja som sem nechcel pchat teoriu, ale v zasade suhlasim s Corvusom - mam pocit, ze sa profilujem skor na narativisticke veci (premisa postavy (hraca?) - zabit bezbranneho, ale zrejme zleho?). Do toho chcem pchat aj SW, pretoze ako som pisal, sheety budu tajne a cely conflict resolution bude sviznejsi prave v tom, ze hrac bude tak akurat hadzat kockou (a GM bude casto od oka vyhodnocovat akciu).

Este raz musim povedat, ze nepovazujem druzinu za nejaku zlu, ale mam pocit, ze ocakavam ine veci od RPG (alebo - ine veci ma bavia na hrani), nez oni, takze nevidim velky zmysel v pokracovani.

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
jo stylov RPG je milion... ako to pekne napisal Markus na RPG fore:

Markus napísal:
Někdo si potrpí na realističnost, někdo na ní zvysoka kašle, někdo hraje dlouhé kampaně, další jednorázové hry, někdo hraje hodně herecky, další používá pouze popisy a nikdy ne herectví, někdo hraje takticky, někdo prožitkově, někdo chce, aby GM připravil příběh a servíroval ho hráčům, někdo nesnáší, když GM připraví příběh, někdo chce hrát ve družině, někdo se cítí líp v oddělených scénách, někdo si rád hraje s číslíčky, další má rág magii, někdo má rád dlouhé rozhovory a nicnedělání, další nerad kecá a chce akci, někdo chce mít živoucí a dýchající svět, někdo bere svět jako kulisy a kompars pro postavy, někdo si vypiplá postavu předem a pak ji hraje, někdo si nepřipraví nic a postavu tvoří v průběhu hry, někdo má rád kostky, někdo kostky nesnáší, někdo si vodí hráče za dveře, někdo je přítomen, i když ve scéně není jeho postava, někdo striktně odděluje informace hráče a postavy, někdo naopak schválně využívá informace hráče, atakdále.



ale nieco mi hovori ze levik bude mat sakra problem najst si ludi co budu presne zdielat jeho preferencie.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mierne OT (moja prvá skúsenosť s hráčskymi kompromismi):
Keď k nám raz voľakedy prišli bratranci a šli sme sa všetci hrať s Legom, tak prvá vec ktorú urobili bola, že sa začali mierne a bez zvýšenia hlasu dohadovať kto že to vlastne na konci vyhrá.
S bráchom sme na nich pozerali ako na pukov: dobrá hádka a pár modrín  - to ku hre predsa patrí...

čo sa týka levovho posledného charakteru - bolo cítiť, že ho lev chce konfrontovať s ostatnými, ale videl som, že po niekoľkých vetách sme ho (my ostatní) buď odstavili alebo z hádky ostalo len prázdne *ROAR*. na takéto niečo som nebol pripravený, neviem ako ostatní....?!

Lev, možno je aj problem v tom, že okrem riešenia medzicharakterných konfliktov si "nevieš/nechceš" na zvyšku hry nájsť primeranú zábavu?! (aspoň taký mám dojem z tvojho posledného postu...)

----------

Whinequest - Teil Zwo:
čo mňa kakalo na poslednej hre - Rudolfovo hranie: postava Rudolf ako wannabe wišchunter eprentis sa k riešeniu úlohy postavil ako "dobre, úlohy sú rozdelené, idem si váľať šunky. lôl."
čo mi z hľadiska postavenia o ktoré sa jeho postava snaží prišlo, ehm, nedôstojné.

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Quicci napísal:
Whinequest - Teil Zwo:
čo mňa kakalo na poslednej hre - Rudolfovo hranie: postava Rudolf ako wannabe wišchunter eprentis sa k riešeniu úlohy postavil ako "dobre, úlohy sú rozdelené, idem si váľať šunky. lôl."
čo mi z hľadiska postavenia o ktoré sa jeho postava snaží prišlo, ehm, nedôstojné.


zareagujem len na toto. podla mna na tom nebolo nic zle, kludne si viem Rudolfa predstavit jak to urobil  :lol: ... predsa je len Rudolf taky floutek... ze sa chce stat witchhunterom neznamena ze zacne byt zrazu super zodpovedny alebo tak... to ze to nebolo chovanie hodne witchhuntera neznamena ze to bolo 'zle' hranie.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ako lenivca a darmožráča Rudolfa (postavu) beriem stále...

toto bol skôr pohľad "the elder huntera" - "dal" síce do poriadku oboch hadov v malom meste, ale kebyže sa dozviem ako, tak ho pošlem rýchlikom do Chaos Wastes  :lol:

bez ofensy, ale ak sa so statusom huntera spája aj zodpovednosť, Rudolf by sa mal trochu spamatať...

//ale toto je na iný thread...

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 19 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 15 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun