HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 161 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Ďalšia

Pacila sa ti tato kniha?
Ano 79%  79%  [ 34 ]
Nie 21%  21%  [ 9 ]
Celkový počet hlasov : 43
Autor Správa

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
alef0 napísal:
Nightfall napísal:
Dobre, ale to vsetko mohol pan autor urobit aj bez toho, aby svoje dielo vydaval za historicky pravdive.
Ked raz pisem fikciu, tak sa za to nehanbim a na uvod knihy to napisem..alebo minimalne by bolo slusne napisat, ze nie vsetky udalosti, v knihe vydavane za fakty, boli historicky potvrdene :roll:


Ale pri brade sv. Arundeliny! Toto je beletria! Podla mna to z nej razi na sto honov! Chcete na zaciatok kazdej beletrie pisat, ze ,,Vazeni citatelia. Osoby, postavy a miesta (najma Nastupiste 9 3/4) su vymyslene a akakolvek podobnost je cisto nahodna?".

Nj tato veta chyba na biblii a na zac Brown presne povie co je 100percentna pravda.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Nieco v duchu ,,Povercivost prinasi nestesti?" :D [zase som si neodpustil citatik]


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
alef0 napísal:
Ale pri brade sv. Arundeliny! Toto je beletria! Podla mna to z nej razi na sto honov! Chcete na zaciatok kazdej beletrie pisat, ze ,,Vazeni citatelia. Osoby, postavy a miesta (najma Nastupiste 9 3/4) su vymyslene a akakolvek podobnost je cisto nahodna?".


No..vela knih z beletrie tieto upozornenia ma. Ale nie, nevadilo by mi keby tam nebolo. Mne vadi, ze autor o tej knihe tvrdi, ze vsetko v nej je historicky fakt !!! Takze ked uz neupozorni na moznost, ze nie vsetko je pravda, tak by aspon nemusel klamat :x


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ja si sypem popol na hlavu. Presiel som totiz tym, cim sa ocakava, ze by kazdy mal prejst
* zlanarenie pod vplyvonm ,,hypu"
* navsteva Brlohu
* odovzdanie 289 Sk do bradatej papule Velkeho Ghula
* precitanie (dakujem prostriedkom kosickej MHD za prijemne prostredie)
* navsteva prislusnych stranok

Ja slubujem, ze uz nikdy nic nepoviem. Precital som tu, suc pouceny, som daval pozor na niektore fakty. Kopa veci sedela, kopu som poznal z Foucaultovho kyvadla a kopa bola z troch kilometrov vymyslenina (666 tabliciek skla v Louvreskej pyramide...).

A vskutku je tiez na povazenie, ked v interview Dan Brown nezabuda pripominat, ze okrem R. Langdona je vsetko, vsetko pravda (az na niektore technicke detaily).

Ale citat skutocnu historiu po ,,historii" bolo zabavne (veselo je s Opus Dei :-).

A zabudol som dodat, ze aj ja raz napisem taku knihu :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Minule som na Discovery videl nejaky dokument prave o DaVinciho kode a celou zalezitostou s Kristovym rodokmenom...Bohuzial len poslednych 10 minut(a to dvakrat :evil: )
Dosli k tomu, ze cely ten humbuk okolo stale zijucich Merovejovcov a kristovych potomkov vzikol v hlave nejakeho Francuza(zrejme mierne svihnuteho- vraj bol posadnuty tym, ze je clenom Merovejskej dynastie-, ale to je detail :P )
Ten sfalsoval nejake listiny, povymyslal nejake rodokmene a spisal celu tu srandu o novodobom Priorstve(podobnost nazvu so stredovekym cisto "nahodna" :P ) a zaverovom kameni a Da Vinciho listine s Mapou ku Gralu

Dokument koncil vetou (volny citat): Kristuv rodokmen i Da Vinciho kod jsou jeden velky podvod.

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Tot kratka hysteria okolo Priorstva Sionu.

Pierre Plantard zalozil so svojimi kamaratmi Priorstvo Sionu niekedy v roku 1956 ako ,,obcianske zdruzenie" najomnikov v Annemase . Nazov Sion vznikol podla kopca Mt. Sion. Je pravda, ze vedenie obcianskeho zdruzenia si davalo cudne ,,prilepky" (Pokladnik, Jeho Druidske Velicenstvo...).

Sam Plantard neskor zalozil dalsie zdruzenie, Alpha Galater, ktore bolo jemne antisemitske. Lenze cosi sa nepodarilo a Plantard skoncil kvoli defraudacii vo vazeni.

O nieco skor, v roku 1953, Saunierov dedic Noel Corbu zacal sirit spravy o tom, ze otec Saunier objavil vo svojom kostole pri renovacii akesi zvitky s pecatou Blanky Kastilskej skryte vo vizigotskom obelisku. Marne sa niektori historici snazili poukazovat na logicke chyby v Corbuovom pribehu (nesedel napr. skutocny a Corbom prezentovany rok renovacie kostola).

Plantard, ako spravny posadnutec mytmi, sa chopil tychto sprav. Zacal si dopisovat z Corbuom i casom sa rozhodol spisat knihu s Corbuovym pribehom. Nezabudol samozrejme ,,objavit" v Narodnej kniznici kopiu onych zvitkov -- jeden z nich mal obsahovat rodostrom Merovejovcov od cias Krista az do vtedajsej sucasnosti. A lavina sa spustila.

Potom vysla kniha Svata krv, Svaty Gral. V nej sa Plantard opisoval nicht nur ako velmajster Priorstva Sionu, sondern auch ako posledny dedic Merovejovcov.

Nuze, vsetko by bolo dobre, keby sa v roku 1989 Plantard nepriznal, ze onen zvitok s rodokmenom je falosny a takmer doslova odpisany z akejsi dejepisnej knihy.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
mne bolo jedno ci je to vymysel alebo nie ale jednoznacne sa to fasa citalo.....ako vela inych knih......vsak fantasy je co a aj tak je to po prdeli

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ano, myslim, ze nikto neodopiera, ze kniha musi byt skutocna. Ale debata je (aj bola) o tom, ze pan Brown kade chodi, tade vyhlasuje, ze vsetko do bodky je pravda, co taky Szapkowski nerobi (ani s Vezou blaznov).

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
to je uz druha vec a vobec mu to nesluzi ku cti......je to blbe lebo keby to fakt bola vsetko pravda tak gral by potom objavil on sam :P

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
ad all - ja som nikde nevidel zeby vyhlasoval ,ze vsetko do bodky je pravda. Staci si len dobre precitat akysi epilog na obalke knihy a vzadu. Zavisi od vydania. Jednoznacne sa tam hovori ,ze pribeh je 'vymysleny' - mysi sa dej. A co sa tyka pravdivosti vyjadruje sa iba k backgroundu a ten tvrd, ze je zalozeny na pravde - teda na citacii roznych materialov. To co nastudoval napr. v kniznici vo vatikane. Ak oni klamu aj on klame.
Priklad. - postavy su vymyslene, ale zmienka o starych verziach evanielii, alebo o zmienkach o davinciho kode a podobne su zalozene na zmienkach o tom istom v kniizniciach, alebo hocikde inde na svete. On iba tie zmienky dal dokopy tak, ze to do seba zapada, ale nemusi to byt jedina a spravna moznost. A je to tam aj vysvetlene. A potom k tomu napisal dej.
CItali ste tu knihu poriadne aj s okolitou omackou?

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
No, ja som si povodne (predtym nez som to cital) tiez myslel, ze to treba brat ako fikciu. Ale po precitani minimalne dvoch interview s autorom som zistil, ze je to tak -- autor (z marketingovych dovodov?) vyhlasuje, ze vsetko do bodky je pravda (interview mozem casom pohladat). Co nie je celkom pravda (vid Chateau-de-Rennes, pravost Priorstva Sionu a pod).

Navyse, uviest nultu kapitolu ako fakty je dost....no zvlastne, jasne, ze sa miesa meta a nonmeta uroven, ale to by sa hadam nemalo stavat (vadi mi tam ten nadpis Fakty).

Okolitou omackou myslis fakty z realneho sveta??

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
alef0 napísal:
No, ja som si povodne (predtym nez som to cital) tiez myslel, ze to treba brat ako fikciu. Ale po precitani minimalne dvoch interview s autorom som zistil, ze je to tak -- autor (z marketingovych dovodov?) vyhlasuje, ze vsetko do bodky je pravda (interview mozem casom pohladat). Co nie je celkom pravda (vid Chateau-de-Rennes, pravost Priorstva Sionu a pod).


nesmela poznamka: Co ak si Dan Brown myslel, ze tie dokumenty a Priorstvo, ktore si ten francuz vyhaluzil, je pravdivy historicky dokument? Predsa len, je to American :P :lol:

_________________
When in doubt, set something on fire!


Naposledy upravil Aldebaran dňa Št. 26. Máj 2005, 8:56, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Aha! Ze mi to skor nenapadlo :DD

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
No,ak si to aj myslel,tak mu to podla mna velmi rychlo niekto osvetlil(este spociatku histerie),ale co uz mal chudak robit,nemoze predsa povedat mylil som sa.Cize to,co hlasa na tlacovkach,je bud loz,alebo jeho vedomie nechce priznat dany fakt.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
alepreco myslite ze to este nemoze existova....bolo to tak brutalne vyvratene ze jednoducho a definitivne sa potvrdilo ze to co je v tej knihe je cista loz a falos???t

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 161 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun