HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 1161 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 78  Ďalšia
Autor Správa

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cerebro napísal:
Fujinmi napísal:
Majo napísal:
ked mas vela penazi = mas silne zbrane = kilujes prisery uplne lahko = hra je nudna, bez napatia.


Vzdy existuju aj _silnejsie_ prisery ;-)
nezda sa mi vhodne zvysovat obtiaznost questov tim ze budem zvysovat silu priser... :-)

No ja aspon dufam ze na vyssom leveli nebudeme stratavat (bojovat) podomovych obchodnikov s vysavacmi a cisticov kanalov ale casom prejdeme aj na danovych kontrolorov a mozno aj na politikov.

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 03.10.2007
Príspevky: 3
Body: 5
Bydlisko: SC

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nechcem sa vam do toho pliest, ale pride mi, ze DM (ako aj on hovoril) nevybral najlepsie dobrodruzstvo pre postavy lvl1 - take by asi tazko rozhodli nejaky konflikt v meste apod. skor mi pride, ze tych 20g ste mali dostat za nieco omnoho jednoduchsie, iked mozno stale dost riskantne (pre lvl1)


Hore
 Profil ICQ  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
okej, okej, zase k teme... bolo napisane ze sa ideme stretnut aj take typom ze 1v1 :-) takze napiste kedy kto mozte... od Teba Aljen cakam nejaky cas pocas vikendu nech hned aj nieco zahrame... ako MSH amm na mysli;) ak sa niekto chce pridat, nech sa ozve... :-) cize hlaste sa kedy Vam to vyhovuje, ja som cely vikend volny a potom som pocas tyzdna volny tak: pon. 18+, ut 17+, stre 17+, stvrt 18+, piatok N/A - idem do skoly...  ;)

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Takze navrhnuty termin a cas:

Buduci STVRTOK o 18:15

miesto sa dohodneme

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mozno je dobry napad tie stretnutia 1v1, ale ja by som na to asi nemal cas. Ale chcel by som vediet ako je to s mojim pozadim, lebo moja postava by asi chcela najst svojho ucitela, ktory jej bol skoro ako otcom, ak este zije. Mozno ze ma nejaku stopu, ktorou by mozno mohla zacat.
Ale toto je vec, ktora by sa dala vyriesit tym ze by som na dalsie hranie prisiel napr o 10 min skor a dohodol by som sa s DM


Hore
 Profil ICQ  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majo napísal:
mozno je dobry napad tie stretnutia 1v1, ale ja by som na to asi nemal cas. Ale chcel by som vediet ako je to s mojim pozadim, lebo moja postava by asi chcela najst svojho ucitela, ktory jej bol skoro ako otcom, ak este zije. Mozno ze ma nejaku stopu, ktorou by mozno mohla zacat.
Ale toto je vec, ktora by sa dala vyriesit tym ze by som na dalsie hranie prisiel napr o 10 min skor a dohodol by som sa s DM
presne o tomto ma byt to stretko vo stvrtok... :-) nebude sa hrat v skupinke, ale viac menej jeden ekca so mnou kym zvysok chlasta... :-D zjednodusene povedane....

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier

Založený: 08.10.2007
Príspevky: 212
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No ja mozem zajtra aj v sobotu v podstate kedykolvek od 11:00... nedelu, ak sa dohodneme, tak aj vtedy niekedy po stvrtej a ainak kazdy den po stvrtej okrem pondelka, vtedy po siestej


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier

Založený: 08.10.2007
Príspevky: 212
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Stale si nemozem pozret tie pravidla na tom linku... moze mi niekto podrobne povedat, co to chce ? Mne sa nejade ani prihlasit...


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 29.08.2005
Príspevky: 234
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
K tym odmenam by som snad len tolko dodal. Je treba zvazit, aky dopad budu mat nizke odmeny na relativnu silu encounterov. Je totiz rozdiel, ci partia na lvl X stoji proti monstram ECL X v predpokladanej vybave, alebo polovicnej. V tom druhom pripade sa zvysi relativna narocnost encounteru. Cize v podstate taky co ja viem Ogre Mag nebude Lvl 8 monster, ci kolko je, ale povedzme lvl 10. Na to si bude treba davat bacha pri ich tvorbe.

V principe mi je jedno ake odmeny budu. Co by som sa vsak rad spytal, budu k dispozicii aj item creation feats? :)


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 29.08.2005
Príspevky: 234
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aljen napísal:
Takze navrhnuty termin a cas:

Buduci STVRTOK o 18:15

miesto sa dohodneme


V stvrtok musim byt o 20:45 v Dome sportu (pri Poluse), takze sanca mojej pritomnosti sa zvysuje nepriamo umerne so vzdialenostou od Polusu. Taktiez podmienkou su nefajciarske priestory  :wink:


Hore
 Profil ICQ  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majlo napísal:
K tym odmenam by som snad len tolko dodal. Je treba zvazit, aky dopad budu mat nizke odmeny na relativnu silu encounterov. Je totiz rozdiel, ci partia na lvl X stoji proti monstram ECL X v predpokladanej vybave, alebo polovicnej. V tom druhom pripade sa zvysi relativna narocnost encounteru. Cize v podstate taky co ja viem Ogre Mag nebude Lvl 8 monster, ci kolko je, ale povedzme lvl 10. Na to si bude treba davat bacha pri ich tvorbe.

V principe mi je jedno ake odmeny budu. Co by som sa vsak rad spytal, budu k dispozicii aj item creation feats? :)
featy ano... ci bude aj amterial, to je otazne... ;)

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Poiux
Prihlasis sa.
Stlacis nastavenia.
V nastaveniach dole stiknes -suhlasim-.
a asi tam zadas aj heslo ...to je vsicko.    ak daco nepojde, daj vediet.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
stvrtok mozem tak od 18,30 hod


Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ
Obrázok používateľa

Založený: 20.06.2007
Príspevky: 42
Body: 5
Bydlisko: Bratislava / Piešťany

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vo stvrtok mozem cca od 16:30.

@Majlo: Systemaniak?


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kedze nie vsetci si myslia ze taketo stretnutie je potrebne napisem este raz dovody preco ma take stretnutie zmysel (aj ked sa mozno budem opakovat):

Umyslom tohoto stretnutia je nahradit session ktoru sme uplne vynechali (pretoze sme boli po dlhom cakani nazhaveni na dobrodruzstvo) a to je diskusia o svete a jeho principoch, povolenych featoch a nejasnych pravidlach, ujasnenie si bozstiev, ale hlavne vymysliet spolu preco vlastne ako druzina existujeme. BTW Podla bozstiev asi hrame v nejakom klone Greyhawku (resp aspon v nasom svete niektore bozstva funguju). Vobec tu nejde o to ze kazdy teraz povie pozadie svojej postavy (samozrejme ze je zaujimavejsie to odhalovat postupne v hre) ale najst dovod nielen preco trebars ideme do mesta X ale aj preco ideme spolu.
Ak tu nebude chut hracov-postav aby nasli spolocnu rec a aspon maly dovod preco byt v druzine tak sa nam zakazdym bude hra rozpadavat na 4 dejove linie, a to GM neukociruje - sa proste neda (tak aby sa vsetci bavili a nenudili sa cakanim kym na nich pride rad). A ak nebudeme hrat aspon vacsinu casu ako druzina postav aky ma potom zmysel vobec chodit za Cerebrom hromadne? Mozeme chodit a hadzat si s nim kockami 1v1.

Stretnutie by podla mna malo dospiet k tomu ze si predovsetkym povieme co kto od kampane ocakava (hadzanie kockou v boji a kreslenie map?, Cerebrom vyrozpravany pribeh? Tvorba pribehu a postav?) Podla mna by bolo vhodne ze sa dohodneme a vymyslime nieco ako session 0 tak aby to bolo zmysluplne, logicke a aby boli vsetci hraci spokojni. Co sa stalo kym sme dosli do mesta (Cerebro nepripravil dobre prve dobrodruzstvo pre postavy co sa absolutne nepoznaju a nemaju k sebe ziadny vztah a preto sa hra viacmenej rozpadla - to sam priznal. Ja verim ze to nieje ziadny tazky problem a spolocnymi silami to mozeme napravit - teda ak je o to vobec zaujem a nechcete si len zahadzat kockami), mozno eventualne by bolo vhodne aj zahrat nejaku session s touto temou a az potom pokracovat v meste X.

Taktiez je podla mna vhodne urobit nejaky brainstorming ohladom postav - ak si niekto nebude celkom isty aka jeho postava priblizne je, co znamena ze ma take a take povolanie, vieru, pozadie a ake mozno plany by mohla mat a ake zachytne body (na dalsie dejove zvraty, osobne questy a mozno aj psychologicky vyvoj by mohla mat) tak sa moze poradit s ostatnymi - pretoze viac ludi viac rozumu = zaujimavejsie a originalnejsie postavy. Podla mna by bolo mozne aj zmenit povolanie ak sa to doterajsie ukazalo ako nie celkom to prave pre styl a chut hraca. Pretoze aby som hrat s postavou ktoru dost dobre nechapem alebo ju neviem zasadit do herneho sveta nebude zabavne ani pre mna ani pre ostatnych (kedze sa nebudem spravat hodnoverne).

Cielom vsetkych nasich stretnuti je ako verim pre nas vsetkych sa proste zabavit, uzit si dobrej fikcie a pohrat sa s vlastnou fantaziou. Ja mam velmi rad roleplaying, vyvoj postavy ovplyvneny cinmi druhych v zaujimavom, podrobnom a vierohodnom svete a tvorba tejto fikcie (Napriklad railroadove dobrodruzstvo komplet urcene DM by mi mozno stacilo pred 15 rokmi ked som hral Eye of the Beholder, teraz urcite nie) . Stretavat sa kvoli tomu aby som si zahadzal kockou a pohybal figurkami na planiku ma nelaka.
---
Takze nejde o to aby sme vsetci vyklopili ostatnym komplet info co su nase postavy zac ale vymysliet cestu ako sa zgrupit ako funkcna druzina (mozno sa pritom dokonca budu musiet urobit aj nejake kompromisy, ustupky a prisposobenia sa).

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Naposledy upravil Aljen dňa Po. 15. Okt 2007, 15:40, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 1161 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 78  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun