HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 31 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa


Odpoveď s citáciou
otazka pre vsetkych dm/pj -aky je vas najoblubenejsi sposob tvorenia map? pocitacove editory, kockovy papier ,templaty?...


Hore
   

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Najlepší štýl je ,,map generation on-the-fly". Mmapa sa vyrába za behu, tak ako družina behá dungeonom. V tesnom závese je papier (štvorčekovaný) a ceruzka. Čo som videl nejaké editory v akcii, tak mám dojem, že človek skôr vymyslí kampaň štýlu BG, než v tom zhlobí mapu.


Hore
 Profil ICQ  


Odpoveď s citáciou
na kockovom papieri je to dobre


Hore
   

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Na jednom nemenovanom (matematickom) gymnáziu raz vyrobili pánovi učiteľovi ,,kockovaný" papier, keďže ho všade spomínal ;-) Nalepili na papier malé kocky...


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
proste mi nejde do hlavy ta fantasticka umelecka graficka uprava co som videl na nete a tak.
myslim je tam znazornena hrubka stien vsetko na peknom starom pergamene s obhoretym okrajom...

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1040
Body: 43
Bydlisko: Kosice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To su uz manici co vymyslaju dungeony dopredu, mi obycajni PJi vacsinou vymyslame mapy on route :)

_________________
Go for the beer Boo! GO FOR THE BEER!!!!
WAAAAAAGH!!!


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Povedal by som, ze su manici, co vymyslaju mapy on-the-fly; obycajni PJi si ich pripravuju dopredu ;-)

A hardcore DMovia generuju cele dobrodruzstvo za jazdy, cim ziskavaju skusenosti (sic!) v tom, ze ich ziadny hrac nikdy neprekvapi.

Neviem, v com vyrabaju mapy Wizardi (maju nejake vzorove mapy, ktore vyzeraju fajne), ale videl som elektronicku mapu Bostonu z 19. storocia urobenu v Campaign Cartographeri. Neviem si predstavit, ake usilie na to vynalozilii. Je totiz dolezite, ci budem vyrabat mapu pol tyzdna a na ostatne uz cas neostane, alebo ci ju zbucham na stvorcekovany papier a ziskany cas venujem vylepsovaniu pribehu, trenovaniu potvor alebo chodeniu do skoly.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1040
Body: 43
Bydlisko: Kosice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No tak ja sa potom radim ku tym Hardcore DM, bo ja zasadne nevymyslam dobrodruzstva dopredu :D proste idem on the fly :D A potom su zo mna hraci nestastni :D

_________________
Go for the beer Boo! GO FOR THE BEER!!!!
WAAAAAAGH!!!


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 05.08.2004
Príspevky: 87
Body: 5
Bydlisko: Blaen bHóirne@Merian, Sv?kke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Doporucuju mapX (drive RealmCreator) - http://www.realmcreator.com
S trochou upravy ve Photoshopu, nema jeho vystup fakt chybu.. 8)

_________________
Pravda a láska vít?zí nad lží a nenávistí..
..rána mezi o?i vít?zí nad vším!


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mapy robim dopredu lebo sa staram hlavne o vizualnu cast, inak to je ked si ju prekresliuju hraci, pribeh mam vzdy z hruba vymysleny ale upravujem priebeh hry podla potreby, on the fly tak vyuzivam len ciastocne lebo sranda je prave to vymyslanie

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Abzch rekl pravdu u me je to dlouhodoby proces / v prve rade musim mit yapletku, kterou si v hlave prevracim tak dlouho dokud neuvidim mapu, tu si potom tvarove hodim na normalni papir. Udelam si poznamky a pak zacnu na ctvereckovem papire. No a pak to dam Sylvaenovi ktery z toho udela PC mapu, ale poro sebe jen papir ctvereckovany :)

Jina vec pokud prekresluji napriklad hrad / pouzivam hmotovou rekonstrukci, nebo nakresz y archeologickzch nakresu u kterych budto zjistim nebo vymyslim aplikovatelnou velikost a pak prekresluju na papir.

Samozrejme vnitrek hradu uz je otazka znalosti hradni architektoniky a take musi bzt obyvatelny a musi mit vsechnz nalezitosti


Hore
 Profil  

Cestovateľ

Založený: 07.12.2004
Príspevky: 30
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Neviete o dakom dobrom MapMakeri?
Len bodlo by keby to bolo na shadowrun...alebo battletech


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik

Založený: 28.01.2005
Príspevky: 2
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ten Mapx je celkom fajn, len nemá všetko, čo by som potreboval a navyše zrejme je jeho verzia už postaršia, teda aspoň tá, ktorá je na realmcreator.com. Pravda je taká, že som výslednú mapu ešte neskúšal upravovať vo Photoshope, ale ak je možnosť dať link na niečo obsahovo bohatšie-možnosť dopĺňať napríklad stromy, lesy, prírodu, viac detailov a drobností, bolo by to super. Zakladám si na podrobných mapách a ich popisoch, výroba dobrodružstva je síce náročnejšia, ale má to šťavu a hráči majú pocit, že sú in, ak majú možnosť všetko vidieť, nič nie je narýchlo a všetko má detaily...Potom už len pravidlá a hrá sa... Veľmi by mi pomohol odkaz na niečo, povedal by som naozaj super na výrobu máp rôzneho druhu. Ďakujem...


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2004
Príspevky: 102
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No ja robim ako PJ/DM vsetko on-the-fly, a potom je to zabava aj pre mna. Mapy si vobec nepripravujem, ale vymyslam ich za behu. Je to zaujimavejsia aspon pre mna, nez sa s tym babrat doma 2 hodiny a nakoniec tam hraci ani nepojdu. Ked vymyslam vsetko za behu, nemoze sa stat ze hraci neurobia to, co som chcel alebo ze ma prekvapia :)

_________________
Show weakness to hide your strength.


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik

Založený: 28.01.2005
Príspevky: 2
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Zrejme sú tie populárne "On The fly" mapy fakt super a budem sa musieť na ne dať... Len neviem ako rýchlo a či vôbec stihnem "On The fly" nahodiť do mapy tajné dvere a prieduchy a určiť, kedy a ako ich objavia a čo v nich objavia, bachnúť z brucha "On The fly" pasce, ktoré im pekne znepríjemnia prechod dungeonom, cez ktorý nepreletia "On The fly"-nech nemyslia "On The fly" a neposekajú "On The fly" hordu kostier a skurutov-neviemneviem...SkeptikSkeptik... A mapy, ktoré v dobrodružstve nezužitkujem, pretože tam nepôjdu? Vždy sa to dá urobiť tak,že musia prejsť všetko a ak majú mať na výber: idete tam/idete inam, dá sa to po 20 leveli hrať od začiatku s iným výberom... a má to hneď inú dejovú líniu-dajú sa pospájať neprejdené mapy všetkých dobrodružstiev do úplne novej línie a deja, kde môže nakoniec ísť o niečo iné, nie je to potom ako v knihe, ktorú keď človek o 2 roky číta znova, číta to isté...


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 31 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 32 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun