HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 17 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ManiaCCC napísal:
Parta sedi a popija v miestnej krcme.

DM: K vasmu stolu sa blizi krasna vysoka Half-elfka s prijemnym usmevom na tvari.
Paladin: Wow, tak ja nanu pozeram tocim bokmi na stolicke a naznacujem jej ci si nechce zapichat.
DM: To tazko, je to proti tvojmu presvedceniu
Barbar (intel: 4) : Tak ja sa na nu usmejem a vravim jej..
DM: Ty neveis hovorit.
Paladin:Tak sa aspon pomodlim a mozno na mna vystane neajaka fuzata dwarfka..


S tym presvedcenim ma to jemne....zaujalo. O tom by som debatoval, ale nie tu.

_________________
Light hand of Empelol.


Naposledy upravil alef0 dňa St. 01. Mar 2006, 16:20, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ

Založený: 01.03.2006
Príspevky: 38
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
S tym presvedcenim ma to jemne....zaujalo. O tom by som debatoval, ale nie tu.


Paladin by nikdy neukazoval gesto buchajucej vrchnej casti pesti o dlan aby naznacil ci si chce nejaka holka "zapichat"  8)


Hore
 Profil  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A jsme zase u paladinu, Alef0 všímáš si já za to nemůžu, vždycky se to stočí správným směrem. Proč by si Paladin nechtěl zapíchat? Pokud nesloží Velké sliby, tak čistota těla není povinností. Ale to je na jinou diskuzi ne zde a ne teď.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mna ani tak nezaujalo to, ze paladin si chce....zalaskovat, ako to, ze DM zvolal ,,to je proti tvojmu presvedceniu". Ked ty ako clovek behas po svete, mas za sebou nieco rozne od svedomia, ktore ti povie ,,ty hlupak, to nerob?"

Ja mam skor pocit, ze DM by mal potom zratat dosledky a nie a priori zakazovat.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To je problém onoho škatulkování jak do jakéhosi přesvědčení, tak i postav do škatulek svých povolání.

Ale DM by to v žádném případě dělat neměl


Hore
 Profil  

Cestovateľ

Založený: 01.03.2006
Príspevky: 38
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No :) takze co sa tyka toho DM a je to proti tvojmu presvedceniu. DM musi ukorigovat hracov tak aby napriklad dobre charaktery nepodrezavali ludi len kvoli peniazom a tak dalej. :) A to sa tyka aj toho paladina. Ja nemam nic proti laskovaniu paladina len keby to hrac podal inac zvazim dosledky a odpoviem za zenu (co sa napokon aj stalo ale to som uz nerospisoval do toho clanku) ale proste paladin s inteligencou a charizmou 16 jednoducho nebude cumet ellfeka na kozy, nenazacuje jej gesta a nokoniec sa nepostavi a pride k nej a nepovie jej "Pod si zapichat kraska, zoznamim ta s Napoleonom" tak to totiz ten hrac cele povedal (akurat sa mi to nechcelo rozpisovat cele kedze tam islo aj o toho barbara). To som proste musel ubrzdit i ked sa to potom aj tak nieslo cele v humornom duchu :)


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tooolko inteligentnych a peknych chlapov sa chova k babam podobne ;)

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja viem uznat, ze je to najpriamociarejsia cesta, ako povedat hracovi paladina, ze sa ma uvedomit.

Ale: bud sa hra nie-celkom-dostojna kampan, kde sa vsetko berie s humoroum, alebo sa dodrziava dekorum, kde je prirodzene, ze hrac sa v ramci hrania svojej postavy (ak ju hra podla ,,kanonu") ma drzat istych pravidiel. Ak samozrejme nieco v duchu ,,mnich obdivne pri bare bali blondinku".

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ManiaCCC napísal:
No :) takze co sa tyka toho DM a je to proti tvojmu presvedceniu. DM musi ukorigovat hracov tak aby napriklad dobre charaktery nepodrezavali ludi len kvoli peniazom a tak dalej. :) A to sa tyka aj toho paladina. Ja nemam nic proti laskovaniu paladina len keby to hrac podal inac zvazim dosledky a odpoviem za zenu (co sa napokon aj stalo ale to som uz nerospisoval do toho clanku) ale proste paladin s inteligencou a charizmou 16 jednoducho nebude cumet ellfeka na kozy, nenazacuje jej gesta a nokoniec sa nepostavi a pride k nej a nepovie jej "Pod si zapichat kraska, zoznamim ta s Napoleonom" tak to totiz ten hrac cele povedal (akurat sa mi to nechcelo rozpisovat cele kedze tam islo aj o toho barbara). To som proste musel ubrzdit i ked sa to potom aj tak nieslo cele v humornom duchu :)
A proč by sakra nemohl?


Hore
 Profil  

Cestovateľ

Založený: 01.03.2006
Príspevky: 38
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Lebo Lawful good ... o nic ine tam nejde..


Hore
 Profil  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A proč by si LG nemohl zasouložit a koukat se na hezkou dívku? Já žádné takové pravidlo nikde neviděl! Proč by nemohl i proboha rytíř naznačit holce že se jí líbí (pravda tohle už je silné kafe, asi ybch také zakročil nějakou rozumnou formou (podpatek v rozkroku a ztráta class abilities), principielně proč ne,

Proč by LG postava, případně i paladin takhle nemohl takhle reagovat (no u paladina je to fakt už hodně drsný, spíš do komedie, to už by musel být na mraky).

Představi si situaci kdy je ona psotava lehce cynická, má vysoký morální standatt, ale prostě vykonal něco (nebo třeba nevykonal) co ho trápí, tak si občas trochu přihne (trápí ho svědomí), no a přihnul si trochu moc a trochu začal nadbíhat krásné půl elfce která se mu líbí, no a trochu se zapoměl. To je náhodou super námět, který může vést k celé řadě efektů kteří pomůžou psotavě čelit světu čelem :)

Nebo to je jenom žert, který poto paladin kavírským gestem přivede v okouzlení slečny svým chováním a nakonec ji stejně ostane do postele. Je svobody, slib čoistoty neskládá tak s tím problém snad nikde není?

Je pravda že tohle už je fakt moc přes míru, ale v zásadě nejsem proti tomu aby LG postava i paladin se občas chovali jinak než jen přesně podle klapek na očích!


Hore
 Profil  

Žoldnier

Založený: 30.08.2005
Príspevky: 298
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
a co ked to ten paladin myslel tak, akoze to je v zaujme dobra tej poloelfky ci kto to bol?

_________________
Zlato - hospodyni, stříbro - sluhovi, měďáky - všelijakým řemeselníkům.
"Ovšem," odsekl baron a narazil si přilbici, "ale chladné železo vládne nám všem."


Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ

Založený: 01.03.2006
Príspevky: 38
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dalcor napísal:
A proč by si LG nemohl zasouložit a koukat se na hezkou dívku? Já žádné takové pravidlo nikde neviděl! Proč by nemohl i proboha rytíř naznačit holce že se jí líbí (pravda tohle už je silné kafe, asi ybch také zakročil nějakou rozumnou formou (podpatek v rozkroku a ztráta class abilities), principielně proč ne,


Ale moze..to nikto nepovedal ze nemoze..ale musi sa vyjadrovat podla jeho inteligencie a presvedcenia. Nebol ani opity takze to bol len vtipky hraca. a som s tych DM, ktory bere do uvahy to co povie hrac tak vravi aj charakter..a presne tak ako to povedal hrac..takze proste nieco take podla mojho zdraveho rozumu by to na nu paladin az tak nerozbalil..ale zakazane to nema..len musi ist na to trosku inac. :)


Hore
 Profil  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Čo majú spoločné sex a sprosté reči s paladinstvom (mimochodom Int nie je paladina prerequizita)? K prepojeniou na presvedčenie som sa vyjadril v RPG s klapkami na očích - Co smí a nesmí Paladin

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 06.12.2004
Príspevky: 12
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Twoflower napísal:
Čo majú spoločné sex a sprosté reči s paladinstvom

absolutne nic. Paladin sa musi vyjadrovat jak pomatenec trafeny lopatou do hlavy: napr:“Truth lies within ourselves: it takes no rise from outward things, whatever you may believe. There is an inmost center in us all, where truth abides in fullness and to Know rather consists in opening out a way whence the imprisoned splendor may escape than in effecting entry for light supposed to be without.”
a nie ako dedinsky sedlak napr:"VYHUL MI HO KRASKO!!!"
Paladin sa tak vyjadrovat musi lebo ma svoj kodex a svoju moralku.
Preto by sa k tej polelfke nemohol zachovat tak ako chcel - ak ak by sa zachoval => Atonement


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 17 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun