HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 51 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 19.04.2006
Príspevky: 8
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Rád by som vedel aký je rozdiel medzi normálnym DrD a Pluskom. Ďakujem.

_________________
"Kocky sú vržené."
                       Caesar


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Obrovsky.

De facto s ejedna o uplne jinz system, ktery ma spolecne jenom obchodni nazvy. Zkusim sehnat Bouchiho.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Altar CZ vravi:
Citácia:
Dračí doupě Plus – to je pojem, kteří mnozí z vás už dobře znají. Práce na této hře trvala několik let. Nejedná se o žádnou nadstavbu ke klasickému Dračímu doupěti, ale o zcela nový herní systém s propracovanými zákonitostmi fungování světa, kladoucí velký důraz zejména na hraní postavy (roleplaying).

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ak som to pochopil správne, rozdiel medzi DrD a DrD+ je asi taký, ako medzi ADnD a DnD 3e.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Presne. Obchodne meno, ktore zaruci prechod ,,starych hracov", veci, ktore su z kilometra podobne (bojovnici, zlodeji, zivoty), ale vlastne prepracovane pravidla a samozrejme nove veci (povolanie knaza a pod).

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Twoflower napísal:
Ak som to pochopil správne, rozdiel medzi DrD a DrD+ je asi taký, ako medzi ADnD a DnD 3e.
Ne daleko vetsi.

DnD 3,5E ponechava alespon nejake ydani podobnosti a de facto se jedna jen o vzvojovi prvek. Cela reda mechanik a kouyel se jmenuje stejne, povolani maji stejne ability psotavene pouze na jinem systemu. System tvorbz vlastnsoti je stejny.

DrD+ ma s DrD stejne jen cast ras a cas povolani a to jenom nazvem. Pracuje s naprosto odlisnymi mechanikami, ktere s temi starymi nemaji vubec ale vubec nic spolecne


Hore
 Profil  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 19.04.2006
Príspevky: 8
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ďakujem za vyčerpávajúce vysvetlenie. Mohol by som sa dozvedieť aké sú tie odlišné mechaniky týchto dvoch systémou a čo sa viacej hráva DrD alebo DrD+. Hrávam totiž s jedným kamošom DnD, ale nehrávame v skupine iba ja a on, takže je to oproti skupine o dosť ochudené. Nepoznám nikoho v okolí, kto by hrával DnD, ale DrD a DrD+ sa v okolí hráva, takže by som sa chcel rozhodnúť pre jeden systém a zohnať si príručky. Čo mi doporučíte? Ešte raz díky.

_________________
"Kocky sú vržené."
                       Caesar


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
najrozumnejsie ale mozno najtazsie riesenie je prekonvertovanat drdistov na DnD... nebudete lutovat...

inak hrava sa urcite viac DrD nez DrD+...

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
najrozumnejsie ale mozno najtazsie riesenie je prekonvertovanat drdistov na DnD... nebudete lutovat...


Súhlas.

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nodus napísal:
Ďakujem za vyčerpávajúce vysvetlenie. Mohol by som sa dozvedieť aké sú tie odlišné mechaniky týchto dvoch systémou a čo sa viacej hráva DrD alebo DrD+. Hrávam totiž s jedným kamošom DnD, ale nehrávame v skupine iba ja a on, takže je to oproti skupine o dosť ochudené. Nepoznám nikoho v okolí, kto by hrával DnD, ale DrD a DrD+ sa v okolí hráva, takže by som sa chcel rozhodnúť pre jeden systém a zohnať si príručky. Čo mi doporučíte? Ešte raz díky.


Neber ma za slovo, ale zhrniem to: hrava sa viac DrD. Hlavne asi preto, ze Plusko je na trhu len nieco vyse roka a navyse prva seria vytlackov Pluska trpela niektorymi lokalnymi nedostatkami preklepoveho i ,,systemoveho" razu a dosledky toho prejavuju este aj teraz. Zle jazyky hovoria, ze neradno hrat Plusko bez oprav stiahnutelnych zo stranky. (Samozrejme, nechcem kydat na Plusko). Vacsina hracov asi nechce/nemoze/nema chut prejst na Pluskovu verziu.

O mechanikach ti toho vela nepoviem, Plusko som totiz nikdy nevidel a na klasicke DrD si uz nepamatam.

Este zajtra dopisem privet k DnD.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Shrnout to proste neni mozne, je to komplexně nový systém navíc tady  DrD+ nikdo nehraje, protože DrD a DrD+ se netesi prilis dobre povesti mezi hracstvem, kteri jiz okusili jiny system (At už to je WOD, GURPS či D20, ci naratvivnejsi systemy ktere ma v oblibe Bifi a Hard Core hraci)

V zasade se jedna o to ze se vsechno vyhodnucuje hodem 2D6+ (misto D20v DnD a x D6 v DrD). T je nejzasadnejsi zmena. Pribila nova povolani, napriklad knez, povolani jsou rozdelena d tri druhu - no nejlepsi bude kdyz si najdes nejake recenze. Nejlepe na strnakach Pevnosti (nebo v predposednim cisle je tam clanek od SEBa).


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Hrávam totiž s jedným kamošom DnD, ale nehrávame v skupine iba ja a on, takže je to oproti skupine o dosť ochudené.


<reklamny blok>
Ked hravate DnD takto, mozem asi predpokladat, ze a) mate k dispozicii prirucky b) nemate prevazne problemy s anglictinou. Tym ste prekonali dve veci, pri ktorych ma DrD navrch oproti Dungeons & Dragons.

Principialnych ideovych rozdielov medzi DrD(+) a D&D nie je vela. Skuseny DrD hrac sa da prevychovat za niekolko malo sessionov - ak sa mu ukaze, kedy ktorou kockou sa ma hodit. Je pravda, ze DrD ma vyhodu v tom, ze pedagogicka faza sa da casto zredukovat na vetu ,,tu mas pravidla, studuj", kde vopchas hracovi do ruk pravidla.

Co sa tyka hracskej zakladne: na Slovensku ma z trojice DrD, DrDPlus, D&D najvacsiu zakladnu prvy system. Lez zase D&D je zase pred Pluskom. (Vsimnite si, ze nespominam celosvetove meritko.) To je vsak dosledkom toho, ze cestina a cena valcuju vsetko.

Co chcem povedat na zaver je, ze osobne by som sa ako skuseny D&Dckar ,,priklanal" k DrD len v pripade velkej nudze. Skor by som si ,,prekonvertoval" dracakistov (je treba povedat, ze hlavne preto, ze DrD je pre mna uz v podstate neznamy system) - co naozaj nie je az taka narocna uloha.

<finale reklamneho bloku>
Uz len preto, ze k D&D je k dispozicii horda priruciek, obrovska komunita, a je to stabilny a perspektivny system. Ak ho pouzijete do 7 dni, dostanete technicku podporu po ICQ (;-)) uplne zadarmo.
</finale reklamneho bloku>

</reklamny blok>

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 19.04.2006
Príspevky: 8
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nie, že by mi DnD nevyhovoval, ale podľa mňa je to trochu obmedzujúce, keď si hráč postave vyberie povolanie a postava žije s daným povolaním celý život. Samozrejme sa dá využiť systém Dual-class, ale ani to mi príliš nevyhovuje. Počul som však, že DnD existuje okrem systému povolaní aj ako systém dovednostný. Čo je na tom pravdy? A kde by som poprípade mohol zohnať pravidlá na dovednostný systém DnD?

_________________
"Kocky sú vržené."
                       Caesar


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Odpoviem obsiahlejsie neskor, ale: podla mojich vedomosti je DrD / DrDPlus v tomto ohlade presne taky isty, ako D&D (sudiac podla mojich niekdajsich znalosti a sudiac podla priruciek povolani).

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
v DrD sa NEDA multiclassovat, teda si uplne zviazany s povolanim...

v tomto je DnD omnoho pestrejsi. mozes takmer volne multiclassovat... a to nespominam prestige classes....

ak ti vadi zviazanost postavy a povolania tak DrD nie je pre teba..

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 51 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 36 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun