HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 79 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Autor Správa

Lost memoir...
Obrázok používateľa

Založený: 12.04.2006
Príspevky: 2823
Body: 2
Bydlisko: In your mind
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
a kde by som si mohol zakúpiť to slovenské rpg?????
thx. odpovede pošlite, please, ako správu.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Maju to minimalne v predajniach Brlohu - t. j. v Kosiciach, Nitre a Bratislave.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2005
Príspevky: 439
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja som si to dnes chcel kupit ale nemal som cestu okolo Brlohu, asi zajtra. Ak budem mat cas, tak to precitam a oskusam a zrecenzujem.

M

_________________
Charlotte: "You are so big... and so vegetarian!"


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Aha. Čiže obťažnosť je podľa toho od 2 do 6 a každá kocka, na ktorej padne aspoň toľko, je úspech (hádže sa šestkovými, nie?). Spočíta sa počet úspechov a ten určuje mieru uspenia, ale stačí aj jeden.


Ano, funkcionalita je presne takato. 1 je automaticky neuspech, 6 je automaticky uspech.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  


Odpoveď s citáciou
ja si to zajtra idem kupit :) a vyskusam to na par skusobnych kralikoch


Hore
   

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Síce som to ešte prakticky neskúšal hrať, po preštudovaní príručky mi to príde ako celkom pekný skill-based jednoduchý systém. Niektoré nápady síce nie sú až tak originálne, ale ich skĺbením vznikol systém vhodný hlavne pre začiatočníkov. Kebyže to má rozsiahlejší beštiár, repertoár zbraní/zbrojí a možno aj viac kúziel v niektorých školách, tak by to bolo skvelé, takto si musia hráči dodatočne povymýšľať protivníkov a obohatiť si výstroj, čo však na druhú stranu nie je na škodu, veď to podporuje fantáziu a tvorivosť.

Čo sa týka k6 kockového systému, tak ten je dosť podobný tým v GURPSe a WoD. Podľa mňa je jednoduchý na pochopenie. Takisto systém výdrže postáv je riešený podobne ako vo WoD, dostatočne realistický a nie zbytočne komplikujúci.

Ohľadom designu... viac čakať človek hádam ani nemôže. Dodám ešte, že nie vždy je jednoduchá koncepcia na škodu.

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Niektoré nápady síce nie sú až tak originálne, ale ich skĺbením vznikol systém vhodný hlavne pre začiatočníkov.


Do akej miery je potrebny znalec RPG? Rozumej, aka je sanca, ze si to neoboznameni hraci precitaju a pochopia a budu podla toho vediet odohrat?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Do akej miery je potrebny znalec RPG? Rozumej, aka je sanca, ze si to neoboznameni hraci precitaju a pochopia a budu podla toho vediet odohrat?

Povedal by som, ze dost velka. Tot minule som videl nejake noob kids ako to hrali, a celkom im to islo (na to, ze na otazku ci poznaju DnD odpovedali 'WTF?').

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hrali to tak, ze si kupili pravidla a zacali ficat? (Bolo to ich prve stolove RPG?)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Hrali to tak, ze si kupili pravidla a zacali ficat? (Bolo to ich prve stolove RPG?)

Yup (na obe otazky).

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2005
Príspevky: 439
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To som prekvapeny rovnako ako Alef0, lebo z jeho recenzie som mal pocit, ze tam nie je pra GM-a alebo hraca ako takeho ziadne vysvetlenie, co s tym suborom pravidiel vlastne robit.

M

_________________
Charlotte: "You are so big... and so vegetarian!"


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ked neratame fakt stvrtinu prvej strany v duchu ,,toto je interaktivna hra na hrdinov".

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Zrovna dneska jsem si konečně našel čas prostudovat systém Tri-Stat (recenze odeslána Alefovi) a shledávám celou řadu mechanik podobných ;)


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 11.09.2004
Príspevky: 206
Body: 5
Bydlisko: dublin/bb

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tristat som cital, tak som zvedavy :-)

_________________
www.rpg.sk
Slovensko-český portál venovaný stolným RPG hrám
rpginspirations.blogspot.com
Find your RPG inspiration here. One idea a day.


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 27.05.2006
Príspevky: 58
Body: 5
Bydlisko: Košice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Som veľmi rád, že sa rozprúdila debata na tému ČaroDej.

Chcel by som k tomu niečo napísať.

Je fakt, že ČaroDej je pozliepaný z mnohých nápadov z rôznych hier, ale to sa dá odviezť k prvopočiatkom tejto hry.
Chceli sme s JaRom zaangažovať naše krajšie polovičky, úplne amatérky a odporkyne HnH, do našeho "sveta" a preto museli byť pravidlá čo najjednoduchšie.

Hrám RPG už 16 rokov a tiež by som chcel, aby mi spomedzi prstov bolo vyšlo niečo prevratnejšieho (niečo na úrovni Heroiky). Ale finančná situácia je taká, že žiadne renomovanejšie slovenské vydavateľstvo sa nedalo presvedčiť. Dostal som ponuky, že ak by som Heroiku preložil do češtiny, určite by to vydali a pod. Tak som sa do toho rozhodol pustiť sám. Odhadovaný rozsah Heroiky (bez obrázkov) je však 400 strán. Tak som zvolil alternatívu pokusu.

Zobral som mierne otestovaný systém (asi 13 sedení), ktorý mal pracovný názov RPG na kolene, čo svedčí o jeho tvorbe, a zaberal 20 stránok v MS Word. Hodil som ho do pléna u nás v Camerille. Vypočul som si pripomienky v priebehu asi 4-5 týždňov a prichystal sadzbu. Vytlačil som toho 1000 ks a zatial sa nepredalo ani 150 ks. Takže som to zasponzoroval, ale to mi nevadí. Nerobil som to a ani nerobím pre peniaze.

ČaroDej je hra pre násťročných. Má formát A5 aby to zo sebou mohli vliecť do škôl a hrávať (tak ako my Drd) po prestávkach. Musí byť jednoduché a pritom kreatívne, aby nám z tých násťročných vyrástli schopný RPG playery, ktorý budú mať záujem dať 500-600 Sk za Heroiku, alebo inú RPG na úrovni (D&D 3,5 stojí 1050 Sk).

Pravdaže hneď po vydaní sa vyskytli mnohé chybičky, ktoré sa snažím riešiť na stránke http://www.carodej.larp.sk v odseku FAQ, za vytvorenie ktorej patrí tisícero díky Vratkovi  :D

Ak máte záujem a ste niekde na kope, kľudne mi dajte vedieť, rád sa prídem porozprávať o Čarodejovi ale aj Heroike či D&D, keď to trochu zorganizujete.

Niečo k pravidlám popísaných v recenzii

K6 kový system vyplynul z toho aby nebol problém s kockami. Šesťstenky má každý.
Kúziel je veľa aby musel Rozprávač čo najmenej improvizovať a neboli všetky postavy (kúzliace) na jedno kopyto.
Rasy nie sú, lebo pre začiatočníkov je jednoduchšie sa stotožniť s postavou, ktorá je skoro totožná s jeho vlastnými fyzickými parametrami.
Povolanie nie sú definované, nech si hrá každý čo chce a ako chce a hlavne nech si to pomenuje ako chce.
Beštiár je len ukážkový aby dal Rozprávačovi vodítko ako tvoriť príšery. Sú v ňom aj rasy, čo sú ale iné typy archetypov.

To je z mojej strany na úvod všetko
Vďaka za záujem

Zsolo

_________________
Kúzelník, kúzelník .. koľko očí má Beholder ?!


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 79 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun