HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 23 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2
Autor Správa

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vcera som mal moznost si Dark Heresy po prvy krat vyskusat. Nezaujimaju ma moc reci o nejakom idiotskom systeme a spol. kedze do pnp rpg som za posledne roky ledva zabrdol (a nejak nemam chut spravit viac). Jednoducho to bol desny fun a ten svet ma totalne pohltil. Nebyt fate pointov tak je kazdy v partii aspon 3 krat mrtvy (hroznym sposobom pravdaze). Skoda ze to bola jednorazovka a asi sa k pravidelnemu hraniu nedostanem...
Asi si budem musiet vybavit inu druzinu :P
Spoiler! :
Obrázok
:lol: :lol:


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ako si sa k tomu dostal?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kamarat to s partiou (predpokladam ze to budu sermiari) hrava(l) a po DrD sessione spred 2(?) tyzdnov (bavili sme sa o tom, pisal som ti vtedy na icq) sme chceli skusit nieco ine, tak nam za GMoval. A je to mnam :ikonka05:


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nebude to clovek s nickom DaMage alebo niektory z jeho spawnov?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kamarat ktory nam vcera GMoval to nie je, ale ci to neni jeden z jeho kamosov, to uz neviem


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Este ta budem opekat:
* ako vnimas pravidla (v porovnani s Dracakom napr.)
* ako vnimas svet (to si uz naznacil)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Podrobne pravidla prilis porovnavat neviem, hral som to len raz. Doteraz mam o nich dost hmlistu predstavu.
d20 v D&D som hral tiez len raz (a dost davno), takze v porovnani s Dracakom... zda sa mi to byt o nieco jednoduchsie. Dracak je zbytocne prekomplikovany a krivy. Kym v DrD si mozem hodit na objavenie mechanizmu, objektu, nahodne objavenie a co ja viem co vsetko, v DH si proste hodim na Perception a je. Tiez sa mi viac pozdava sposob prerozdelovavania XP kludne aj hned po ich ziskani, cim sa da vytvorit omnoho specifickejsia postava, zatial co v dracaku su vsetky schopnosti obmedzene na povolania a je ich dost malo. V DH su obmedzenia v zavislosti od povolania o nieco mensie. Tiez sa mi viac pozdava ten ranking namiesto typickeho levelovania. Je to sice dost kozmeticka vec ale viac cloveka motivuje "este 100 XP a budem Neonate" nez "este 100 XP a budem level 2".
Suboje su fajn, aj ked v nasom pripade boli dost zdlhave z dvoch dovodov. Ten prvy boli katastrofalne hody pri ktorych sme ani netrafili v 2/3 pripadov. Druhy dovod bol ze cela grupa sme boli smejdi a vosli sme do stredu strasnej bojovej zony kde sme len poceste stratili polovicu HP (wounds) skrz zbludile gulky.
Paci sa mi rozdelenie trafitelnych zon na koncatiny, trup a hlavu. To bolo zjavne vymyslene z vacsej casti pre tie slavne critical hit tabulky, pre kazdy typ damagu a kazdu cast tela ine. Pocut vsak od GMa podrobny popis ,ako sa stehno hlucnym sposobom oddelilo od bedrovej kosti a vystrekujuca krv zaslepila okolite postavy (ktore neuspeli v hode na agility :P), vzdy poskytuje silny pocit zadosucinenia.
Insanity a corruption points len umocnuju zazitok. V celej hre si hrac kazdu zmenu svojej postavy k lepsiemu musi vytrpiet a kazdy (aj ten najsmejdnejsi) kus vystroje vypotit.
Tiez sa mi paci styl sveta, v ktorom ma hrac takmer celu hru menej nez polovicu HP a kde sa problem "ako prezit" zvacsuje nie len cez vyssie staty protivnikov.
Aj mimo subojov nutia mnohe polena pod nohami (to uz zavisi od GM ale vo vseobecnosti je Dark Heresy nemilosrdne) hracov k vacsej kreativite. Uz len samotny fakt ze jedine zakuzlenie Imperial Psykera moze sposobit strasnu smrt celej druziny (boze nech mi nepadne deviatka....) vyvolanim nejakej zloby z warpu (nastastie je najhorsie co sa mi prihodilo vcera zrusenie ekosystemu v lese z ktoreho usli z nejakej priciny vsetky zive tvory, ktore nas nasledne takmer udupali).
Samotny setting WH40k sa mi pozdava omnoho viac nez usmievavost a farebnost dracaku. Cez minuly rok som presiel postupnou zmenou a od fantasy som presiel k sci-fi, co mi uz od utleho detstva bolo omnoho blizsie. Taku typicku LOTRovsku fantasy uz ani necitam.


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Thuriazs napísal:
Samotny setting WH40k sa mi pozdava omnoho viac nez usmievavost a farebnost dracaku. Cez minuly rok som presiel postupnou zmenou a od fantasy som presiel k sci-fi, co mi uz od utleho detstva bolo omnoho blizsie. Taku typicku LOTRovsku fantasy uz ani necitam.


:thumbsup: vitaj

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 23 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun