HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 21 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majo napísal:
DM musi perfektne rolplayovat, my hraci to mame lahsie lebo sa stale vzivame do tej istej postavy, ale on sa musi vzivat do mnohych a do vsetkych akoby to bola jeho postava.
Ked place NPC, tak place DM, ked krici NPC, krici DM, atd. Vola sa to role plaing game .. nejdem to prekladat.
A som si tym isty: Ked som bol na Gamecone v Cechach, tak sme tam mali roznych DMov, a ti ked zakricali (ako NPC), tak ich bolo pocut snad az von z budovy, az som s nich mal chvilami strach.


co si o tom myslite?

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dusana Jamricha osobne vobec nepoznam takze je dost lahko mozne ze by bol skvely DM :)

Zavisi od toho co ktory hrac chce.

RP je podla mna pre DM taky uzitocny ako ceresnicka na torte. Nemusi tam byt ale ked tam je tak je celkovy pocit z torty lepsi. :lol:

Ked vsak chyba torta ceresnicka straca svoj zmysel.
DM moze uplne genialne zahrat scenku rozhovoru s babkou korenarkou na dedinskom trhu ale ak najzlozitejsia zapletka na ktoru sa zmoze je typu:
"Dedinu napadli skreti"
"Babke ukradli mažiar"
"Chodte do lesa, pobite ich a doneste mažiar babke"
tak podla mna nieje PRE MNA bohvieaky DM (ak jeho styl bude jeho hracom uplne stacit tak asi bude pre nich dobry DM).

Ked DM nebude vobec roleplayovat ale bude vytvarat komplexny pribeh so zapletenim backgroundov postav a ich minulych cinov, bude vediet ten pribeh vediet zrozumitelne a napinavo podat tak ja budem uplne spokojny.

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ako som pisal inde: mozno som odohral malo sessionov, ale moje skusenosti su skor take, ze kvalitny opis vyvazi rev a slzy a smiech DMa. Maloktory DM s ktorym som mal cest hrat, predvadzal herecke vykony a napriek tomu mi absolutne nevadilo, ze tam neboli. (K opacnemu pripadu spada legendarny dialog dvoch DMov - Jirona a Dalcora na letnom stretku, kde bola radost ich sledovat). A naopak, osobne nerobim ziadne permanentne herecke kreacie: su totiz vycerpavajuce a casom cloveka prestanu bavit a ako DM mam kopu inych starosti, nez prave toto. (A navyse, kopu postav by som nevedel doveryhodne odohrat, mozno ak len ich sparodovat.)

Polozme si otazku: nie je divne, ked DM zacne deklamovat nejake hrozne verse a reakcia hraca je civilna?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
moj nazor je podobny ako alefov. mam rad civilnejsi prejav.. emocie robim len naznakmi (na chvilu sa nejak zatvarim ci pouzijem nejake gesto).

mne by to bolo dokonca az neprijemne keby GM (a aj hraci) prehravali... Cerebro mal k tomu sklon,  ked hral so mnou one shot a zacal presvecivo koktat  :lol:

ono niektori ludia si RPG asociuje s divadlom, co je sice pravoplatna preferencia, ale nie je to to co hladam c RPG ja. Mne ide o vytvorenie/prezitie pribehu.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Este by som poznamenal, ze taka kniha na cloveka tiez nekrici a neroni mu slzy, ten zazitok produkuju opisy v nej.

Citácia:
Flowerdew: Sorry, Sir, I think that somebody is overacting the role of a chicken...
Seagoon: What?
Flowerdew: We've found an egg.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2005
Príspevky: 439
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Na rpgforum.cz je niekoľko tém venujúcim sa kvalitám GMa. Dávnejšie hlasovanie ukázalo, že schopnosť hereckého stvárnenia postáv nepatrí k najdôležitejším kvalitám - pozri tu: http://rpgforum.cz/viewtopic.php?t=2530.

Kvality GMa sú rozoberané ešte tu: http://rpgforum.cz/viewtopic.php?t=2425 a http://rpgforum.cz/viewtopic.php?t=3300.

_________________
Charlotte: "You are so big... and so vegetarian!"


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mozno by Dusan Jamrich bol celkom dobry DM, urcite po tej stranke, ze hraci by okrem
herneho zazitku mali aj umelecky zazitok, a to je dobre. Ja si myslim, ze pri rpg hrach by
mal byt aj urcity umelcky zazitok - ako pri citani knihy, ked je kniha dobre napisana, tak z nej ma clovek aj umelecy zazitok.

Na druhej strane neviem ci ma Dusan Jamrich aj ostatne schopnosti, ktore ma mat DM, to uz neviem posudit... :)


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no ja ked chcem umelecky zazitok z hercov tak idem do divadla... ked chcem vytvorit a zazit zaujimavy fiktivny pribeh, tak hram RPG :)

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majo napísal:
Mozno by Dusan Jamrich bol celkom dobry DM, urcite po tej stranke, ze hraci by okrem
herneho zazitku mali aj umelecky zazitok, a to je dobre. Ja si myslim, ze pri rpg hrach by
mal byt aj urcity umelcky zazitok - ako pri citani knihy, ked je kniha dobre napisana, tak z nej ma clovek aj umelecy zazitok.


Ty ked citas knihu pocujes rozlicne hlasy? Skreklavy hlas upratovacky, hrdy hlas blazniveho paladina, podlizavy hlas namestnika a tak? To sa mi stava iba ked pocuvam platnu.
Ja ked citam knihu tak si precitam opis situacie a potom si to v hlave automaticky predstavim. A to je predsa to iste  co sa stane ked mi DM povie "V kute miestnosti sa z poklaku dviha zhrbena mohutna postava. Saty ma sedomodre a vlasy nedefinovatelnej farby jej trcia spod vyblednutej satky. V ruke drzi nadrozmernu kefu a jej pohlad nevesti nic dobre. Skreklavym hlasom sa vas pyta: Co tu chcete a preco ste mi za*ebali celu podlahu masimy spinavymi nohami. Prave som to tu vyrajbala!"
Vobec nemusi skreklavo volat DM.

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
no ja ked chcem umelecky zazitok z hercov tak idem do divadla... ked chcem vytvorit a zazit zaujimavy fiktivny pribeh, tak hram RPG :)


Poznamenam, ze umelecky zazitok a zaujimavy pribeh sa vonkoncom nemusia vylucovat :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mily alef to som predsa ani netvrdil. ja len od RPG divadelny umelecky zazitok jednoducho neocakavam.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Poznamenam, ze umelecky zazitok a zaujimavy pribeh sa vonkoncom nemusia vylucovat :-)


Wushu.

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
lev: odvadzas pietovi tamtiemy ha?  :lol:

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
mily alef to som predsa ani netvrdil. ja len od RPG divadelny umelecky zazitok jednoducho neocakavam.

Ospravedlnujem sa, to nemalo zniet ako vypad. Ak mas popri pribehu aj umelecky zazitok, pride mi to len ako ceresnicka na torte.

lev napísal:
alef0 napísal:
Poznamenam, ze umelecky zazitok a zaujimavy pribeh sa vonkoncom nemusia vylucovat :-)


Wushu.


:ikonka42:

Od prveho novembra. [zatmievacka]. Uz vo vasich izbach [zatmievacka] Wushu.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
podla mna by mali vsetci rpg hraci hrat Wushu (aspon raz)  8)

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 21 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 40 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun