HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 42 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia

Robite dobrodruzstva on-the-fly alebo si ich pripravujete dopredu
Robim ich on-the-fly, nie je nic lepsie 59%  59%  [ 10 ]
Starostlivo si pripravujem dobrodruzstva pol roka dopredu :-) 41%  41%  [ 7 ]
Celkový počet hlasov : 17
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Chcem sa opytat DMov, do ktorej sekty patria -- teda, ci si svoje dobrodruzstva starostlivo pripravuju dopredu, alebo ci vsetko riesia za jazdy (on-the-fly)? Ako sa k tomu stavaju hraci? Vedia o tom? Viete tymto sposobom pripravit aj kampan/tazenie?


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2004
Príspevky: 102
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No ako som uz raz pisal, robim ich on-the-fly, ja sa pri tom viac zabavim a prekvapim aj seba (casto) a nestava sa mi, ze som nieco zbytocne chystal a hraci sa tam ani nedostali. Ale zasa na 2. strane pravidla mam pekne spisane vsetky (skoro) na papieri a vymyslal som ich uplne sam (na co som ako 1 z mala veci sam na seba hrdy). A hraci vedia, ze ich robim za pochodu, a preto ma povazuju za boha, ze oni by to nedokazali (podla mna hej a zbytocne ma chvalia a teraz sa tu chvalim sam a zasa moja schyzofrenia a tak... a drz hubu!!).

_________________
Show weakness to hide your strength.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Sam sa zvacsa priklanam k vyrobe dobrodruzstiev za jazdy, ale zvacsa mam pripravenu dopredu aspon nejaku zapletku. Ked je velmi zle, tak pouzijem nejake predpripravene dobrodruzstvo (Free Online Adventures na Wizards.com sa niekedy hodia), ale aj to sa zvacsa pocas sessionu prudko upravi :-)

Otazkou je len potom, ze co s kampanami. Urcite je pre hracov krajsie a poucnejsie, ked vidia, ze ich dobrodruzstva zacinaju davat zmysel (velmi pekny je priklad z BG1, ked sa prve questy riesili v Candlekeepe a ku koncu hry sa clovek stretol s tymi istymi postavami na tom istom mieste, len to bolo uplne o niecom inom), alebo ked vidia, ze sami rozkrutili kolotoc udalosti, oproti pripadu, ze druzina prechadza z jedneho samostatneho dobrodruzstva do ineho samostatneho dobrodruzstva. Len je otazka, ci tento sposob da urobit aj za jazdy?


Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ
Obrázok používateľa

Založený: 20.01.2005
Príspevky: 30
Body: 5
Bydlisko: Münster, Germany

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nuz, ja si vacsinou pripravujem dobrodruzstva dopredu - mozno nie pol roka, ale urcite aspon jeden den :ikonka30: ak sa mi velmi chce a mam cas, tak kompletne a velmi podrobne (vratane pokladov a player handoutov) - ale to sa stava zriedkavo. Vacsinou spociva priprava v hrubej dejovej linii, hlavnych NPC, map a udalosti - a zbytok sa vykrystalizuje pocas hry. :ikonka45:
S kampanou to vyzera podobne - hlavne crty su davno rozhodnute, priblizny priebeh tiez - a postupne ju dotvaram prikazdom dobrodruzstve. Myslim, ze inak to ani moc nejde. Do vsetkych podrobnosti a kompletne kampan aj tak nemozno pripravit, pretoze kazdy vie, ze dobrodruhovia aj tak pojdu namiesto doprava dolava (tota [vymazané] slobodna vola :roll: :P ). Jednoducho pripravim prostredie a buduce udalosti, a do toho hodim dobrodruhov, nech si robia, co chcu.
A celu kampan robit on-the-fly je podla mna tiez nie moc stastne... kampan potrebuje aspon nejaku stabilitu a zakladne fakty, ktore treba rozhodnut dopredu - ci je baronka skutocne zla, alebo posadnuta demonom, alebo zalubena do miestneho masiara, ktory je v skutocnosti nepriatelskym agentom... Da sa viest kampan, ktora sa len odohrava na rovnakych miestach s rovnakymi NPC - ale je myslim lepsie, ked v jej priebehu zdanlivo nahodne fakty postupne do seba zapadaju a davaju nejaky zmysel.
K.

_________________
There is nothing wrong with any one person that can't be fixed with a hired assassin.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 410
Body: 5
Bydlisko: Fokin Koshice Sity

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No... v shadowrune som sa s nejakou rozsiahlejšov kampňou nestretol.... Družina sa dosť obmieňa.... vzhľadom na to... že chyby su kruto trestané.... ni že naschvál.... ale hráči už vedia čo smú a čo nie a občas im je to jedno a potom.... no to nič....

Je to proste uplne inak.... Zapletku si vymislim cestou v autobuse.... a ked nie... tak si idem zafajčiť a vymyslím to priamo tam.... a potom je to na nich.... niekedy ked neviem nič vymyslieť.... tak ich nenásilne vediem k tomu aby si hľadali prácu....život začínajúceho runera je ťašký... zakázky si musíš zháňať keď chceš prežit.... začnú sa túlať po meste... niečo sa pritrafí sem , niečo tu... tam vypadne nejaka mrtvola z okna.... tu nejaky pochôckar si všimne že hráč ma pod bundou desert eagle a hned sa to rozbehne...

... potom to už letí...

_________________
I´m not Jesus. I´m just full of peace.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ano, ale myslim si, ze na dobru kampan sa len tak lahko nezabuda -- najlahsie, ale asi najnevyhodnejsie je, ked sa vobec neberie do uvahy, co postavy napachali pred tym (,,To je ten dedko zo sceny, pardon z roku 24!")


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 19.10.2004
Príspevky: 404
Body: 5
Bydlisko: BA - Gunshell station

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mno ja robím rozsiahlejšie kampane, takže mi vždy trvá tak 1-2 mesiace urobiť alebo prerobiť časť sveta, popis miest + nejakú základnú zápletku - neni som schopný sadnúť si a ako na WC za pol dňa niečo vytlačiť....to skôr nad tým rozmýšľam napr. v autobuse a tak a nakoniec z toho aj niečo zmysluplné vylezie.

Dobrodružstvo samo nakoniec upravujem za pochodu, ale potrebujem mať jasné mantinely...


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
poctivo is pripravujem mainline a hlavne questy lebo ma to neuveritelne bavi od pisania historie kralovstva ku kresleniu obhoretych maap a skladanie basniciek pre bardov ale on the fly vyuzivam v sub questoch a dungeonoch tak

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Cestovateľ
Obrázok používateľa

Založený: 10.11.2004
Príspevky: 34
Body: 5
Bydlisko: BA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vacsinu si pripravujem, lebo ma to bavi, ale nie vsetko sa da pripravit... Najviac ma bavi "stavanie" hradov, miest, atd.... Ale snazim sa vacsinu si pripravit, to jest questy (niektore idu "on the fly"), prostredie, postavy (NPC, priserky,...).

Je to vlastne jedno, lebo zalezi na DM-ovi. Ak je schopny DM-ovat "on the fly" a hraci su spokojny, tak sa mu to neoplati doma pripravovat :P


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Väčšinou so to nejaký ten deň dopredu chystám a väčšinou to nepomôže. Čo má nachystané použijem len z malej časti (zvyšok môžem "recyklovať na najbližšom stretnutí). Najviac zábavy si užijeme pri mimprovizovaní.
Ja najradšej hrám ako postava - nie PJ. Hrozne rád si tvorím rôzne postavy.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ak chces mat dobre dobrodruzstvo on the fly nie je ten spravny pristup....musis mat dopredu pripravene hlavne tahy a zabavne momenty - inak je to jedno ci pojdu dolava alebo do preva ale zaujimavu hadanku alebo zaujimavy rp priserky na on the fly systeme nehrozi.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2005
Príspevky: 439
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kombinacia obidvoch. Pripravim si prostredie, ktore ma velmi silny potencial, najma surova atmosfera a skoro ziadne podrobnosti, urobim mapu vztahov a snazim sa hracov prepojit na NPc-cka, spolu s hracmi posedime a pokecame o ich postavach a o tom co chcu hrat, vymyslime kickery a ja si zapamatam par napadov pre nejake klucove lokacie ci sceny ktore sa daju hodit hocikam a odkopneme to...

V priebehu hry sa cisto nechavam viest hracmi ale vsetci mame referencnu predstavu o prostredi a uzsom "zanri" v ktorom hrame, takze to sluzi ako os. Pri rezolvovani prvych kickerov zapajam (improvizujem) do hry dalsie hooky a takto to ide do kola: bang-scena-bang-scena... Popritom splietam nitky veduce k nejakemu epickemu rozuzleniu.

M


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Bifi napísal:
Pri rezolvovani prvych kickerov zapajam (improvizujem) do hry dalsie hooky


Prepac, ale nedopustim si: ,,moj wizard defenzivne castuje fireball (ziadna oportunita!), saveujte sa (DC patnast)" :D


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2005
Príspevky: 439
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
:D Zatial este neboli implementovane ziadne uspesne pokusy kodifikovat slovensku terminologiu RPG teorie.

M


Hore
 Profil  

Žoldnier

Založený: 29.09.2005
Príspevky: 206
Body: 5
Bydlisko: Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak já se vám svěřím...
Někdy si připravuju dobrodružství dlouho dopředu... obvykle je to katastrofa (ale fakt). Člověk (= já) si tak nějak představí, jak se to bude vyvíjet, hezky si to sepíše a pak je mu líto to nevyužít, takže ehm, je to mírně řečeno dost rail-road. Naštěstí si dobrodružství většinou nepřipravuju.

Druhá strategie spočívá v tom, že si udělám pár "odpichů". Momentů, které dokáží děj pohnout dopředu a jsou více méně nezávislé na tom co se stane. Jeden odpich tvoří onu příslovečnou zápletku a další použiju, když se zdá, že to nějak zkomírá. A jinak to nechávám na hráčích. Snažím se jim do toho moc nekecat, aby hráli spíš mezi sebou. Tyhle dobrodružství jsou obvykle úspěšnější.

_________________
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!
_______________________________
Hraji: Qin: The Warring States
GMuji: Star Wars Saga, OG, The Esoterrorists


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 42 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 39 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun