HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 6 ] 
Autor Správa

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tych 5 novych postov pri tomto stole ma tak rozjarilo, ze musim zalozit novu temu :)

Hravate este niekto RPG? A ak hej preco sem nepisete? Chodite o RPG debatovat na ine fora? (ake?) Ak nehrate, tak preco?

Ja som nikdy nebol nejaky vasnivy hrac a vzdy ma viac bavilo citat prirucky (Vampire FTW) nez fakticky hrat, ale od skoncenia vysky som k RPG uz ani nepricuchol. Chvilu som to riesil "deskovkami", na ktore bolo predsa len lahsie zohnat hracov, ale aj na tie mi uz zo dva roky pada prach. A nie som si isty ci je dovodom len to, ze mam menej casu, alebo som z toho uz nejak "vyrastol". Kazdopadne dneska je pre mna vrcholom hracskej aktivity Magic na kompe :?


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
RPG našťastie ešte hrám, aj keď to bude tým, že som sa neoženil a nepribudli mi potomkovia :) = stále mám popri robote relatívne dosť času.

Dva-tri razy do mesiaca vediem príbeh v DrD2, a za posledný rok bolo aj zopár (skor vsak sporadických) hier po skype.
na čisto rpg fora nie som, ale občas lurkujem na rpgfore.cz, a v poslednom case aj na iron throne publishing fore kvoli nasledovnikovi The Riddle of Steel.

Napriek potomstvu je však podstatne RPG-hladnejší Aljen :)

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hej, ja som este z toho nevypadol. Som velmi aktivny na ceskom RPGFore, udrziavam vyse roka Twitter @6stena, sadzal som DrD2, este stale sa hybem okolo fanzinu Drakkar, aj ked som nehraval primarne kvoli suverennemu nedostatku casu za posledny rok. Ale hry, co som hral za posledny rok, boli o to bombastickejsie, o co zriedkavejsie sa konali. Bol som na oboch Slezinach RPG Fora a a nakupil som historicky najviac papierovych hier (radsej ani nechcem vediet kolko).

Sem nepisem, lebo je tu mrtvo -- niekdajsia vybuchnuta sopka v podobe bratislavskej sekcie sa prakticky do nohy pozenila, povydavala, uzavrela do seba a ak chcem rozoberat RPG, tak mam na to RPGForum.

Ale D&D by som uz nehral :-)

Vidim stale priestor v tej uplne novej generacii hier; tej ktora totalne opusta "my sme fantasy druzina a PJ nam pripravi hru, kde pomlatime drakov", ale skor to ide ku rozpravacim kratkodobym jednorazovym zalezitostiam, kde je to ovela blizsie k party aktivite a vie to zaujat aj nie-geeky dospelych. Naposledy ma takto uvelicilo Fiasco, ktore som raz hral (a bolo to mega) a chcem este raz s neznamymi ludmi.

Ked uz fantasy, tak In a Wicked Age.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Da sa povedat, ze pravidelne - kazdy tyzden nieco hrame. Najviac stolovky, sem tam nejake RPGcko (uz cca. rok mame tak volne rozohratu stargate kampan v nWoD; pred tým sme hrali Hunter v nWoD a trocha Dark Heresy) Ale prioritne hrame stolovky, ktore sa stali mojou hodne velkou posadnutostou. V poslednej dobe najviac tocime BSG s expansionmi, Cyclady ale hlavne novu reediciu Game of Thrones. S frajerkou hravame casto War of the Ring (najlepsia vec pre dvoch hracov co som kedy mal tu cest hrat) a kartovku Warhammer Invasion, ktore je minimalne u mna zatial neprekonana (seriously, lepsiu kartovu hru som zatial nehral a to som skusal fakt kadečo, mame všetky expansiony co sa k tomu daju zohnat a je to fakt bomba) aj keď mam na ceste akurat novu StarWars kartovku od FFG a Netrunnera, takze;)

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Obrázok

my precious :wink:

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Som peceny-vareny-zjedeny nahttp://rpgforum.cz/forum/index.php kedze na annune ma nebavilo bavit sa sam so sebou o RPG ;)
Lurkujem po http://www.story-games.com/forums kde ej komunita hodne aktivna a taktiez http://www.ironthronepublishing.com kedze TROS ma bavil a Blade vyzera este lepsie.

Na rozdiel od Quicciho mam potomka a to je velky zrut aj casu. Kym este nebol pritomny v tejto realite tak som viedol DrD2 kampan a snazil sa rozbehnut nejake pravidelnejsie hranie cez http://roll20.net/ konkretne 3:16 kampan a Shotgun Diaries. Predtym som hraval dost hodne az kym mi sucasna snubenka nezabrala na hranie potrebny cas :)

Som nadseny zo svetovej renesancie RPG (vdaka kickstarteru a indie publisherom) a vzniku novych hier. Ked mam moznost hravam neklasicke RPGcka ktore su skor o aktivnej spolupraci hracov na pribehu ako o monoraile vystavanom GMom ktory sa hraci snazia prezit (idealne odzubanim GMa, ktory na oplatku kasle na to co hraci chcu - ak nieco chcu).
Medzi srdcovky patri Sorcerer, 3:16, DRYH, Dread, Diaspora, DrD2, Hell for Leather, RatPack, Barbarians of Lemuria, Pendragon a univerzalny d6
Zo settingov Darksun, Hyboria Zombiecalypse a dalsie

Momentalne mam cas akurat na debatu o RPG pocas pracovneho casu, citanie RPGciek pocas cesty MHD a obcasne pisanie Hacku DrD2 na temu Postapo

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 6 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun