HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 181 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Ďalšia
Autor Správa

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Annun je pravda, ze na rap odbornik niesom, ale dostal som sa aj japonskym a francuskym rapovym undergroundovym skupinam, takze mozno som nepocul vsetok rap (teda urcite som ho vsetok nepocul) ale pocul som dost na to aby som dosiel k zaveru, ze komercny je velmi podobny tomu nekomercnemu.
Annun, ked zoberes do ruky gitaru, das prsty na struny, tak ako ta napadne a zacnes v jednom rytme buchat do strun, to este neznamena, ze robis hudbu. Ja neviem ale rytmus ma aj pracka, vysavac mixer a ked ich zapnem netvrdim, ze robia hudbu. (i ked niektore rapove pesnicky by mohli zavidiet)
Co sa tyka textov, tak ja som myslel komercnu pop scenu, nie rap. Takze tu sme sa trosku nerozumeli.


Hore
 Profil ICQ  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Iliathan napísal:
Ja mam zas pocit, ze vela ludi trpi akymsi zvlastnym typom paradoxu, skus niekomu povedat, ze si metalista, ak ten clovek nikdy neprisiel s metalom do styku, tak na teba pozrie ako na masoveho vraha


jasnee..my sme fetaci,satanisti,masovi vrahovia,zoopoedonekrofili a to preto,lebo nemame modne oblecenie /ktore sa mi mimochodom hnusi..radsej aj hippie modu ako tieto moderne veci/,mame dlhe vlasy a neberie nas o-zone...

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
belial napísal:
oook Annun..slovensky je len ako priklad..rovnako rusky,nemecky,anglicky,srbsky...skratka KAZDY..jediny pocuvatelny je americky a aj to,len pocuvatelny,ze mi pri nom nekrvacaju az tak usi....

To, že sa ti rap nepáči, je vec tvojho osobného názoru a ja ho rešpektujem. Tiež rap nemám nijako extrémne v láske. Nie je to ale žiaden argument v diskusii, či to je, alebo nie je forma hudobného prejavu.
belial napísal:
a Annun,to ci mam proti cernochom nejdem rozoberat,lebo mi das ban :P

Múdro.
Iliathan napísal:
Annun je pravda, ze na rap odbornik niesom, ale dostal som sa aj japonskym a francuskym rapovym undergroundovym skupinam, takze mozno som nepocul vsetok rap (teda urcite som ho vsetok nepocul) ale pocul som dost na to aby som dosiel k zaveru, ze komercny je velmi podobny tomu nekomercnemu.

V poriadku, zrejme ťa nepresvedčím. Každý z nás ma iné skúsenosti, stáva sa.
Iliathan napísal:
Annun, ked zoberes do ruky gitaru, das prsty na struny, tak ako ta napadne a zacnes v jednom rytme buchat do strun, to este neznamena, ze robis hudbu.

Úplne s tebou súhlasím.
Iliathan napísal:
Ja neviem ale rytmus ma aj pracka, vysavac mixer a ked ich zapnem netvrdim, ze robia hudbu. (i ked niektore rapove pesnicky by mohli zavidiet)

Úplne s tebou nesúhlasím. Respektíve ma chytáš za slovíčka. Myslel som samozrejme hudobný rytmus. Nie som hudobník, ale som si istý, že každý, kto študoval niečo také, by ti potvrdil, že naučiť sa udávať správny rytmus je jedna zo základných muzikantských schopností, bez ktorých to jednoducho nejde. A práčka to naozaj nedokáže. Dobrí rapperi to dokážu. Ešte raz opakujem: rap je hlavne o slovách (verbálny prejav) a o rytme. Je to jednoducho diametrálne odlišný typ hudby, ako napríklad práve metal.

Inak, v rámci zachovania objetkívnosti som si práve vypočul celý album od Rhapsody (Symphony of Enchanted Lands), čo-to od The Streets (britská rapová skupina) a soundtrack z Ali G in da House (iný gangsta rap nemám). Rhapsody boli najmelodickejší. The Streets ma najviac pobavili (v dobrom slova zmysle - majú fajn texty a sú vtipní). A Ali G soundtrack ma prinútil pokyvovať si hlavou v rytme. V každej "vzorke" som našiel niečo, čo sa mi vyslovene nepáčilo (Rhapsody sú na mňa niekedy jednoducho trochu hluční, The Streets to niekdy trochu preháňajú s mixovaním samplov a veľa klasického gangsta rapu jednoducho škodí) a niečo, čo ma naopak zaujalo. No všetky boli dielom muzikantov, ktorí sa rozumejú svojmu remeslu. Nemyslím, že by bol niektorý z nich opičiak, ktorý demente mláti do kovových sudov a odriekava pri tom hlúpe veršíky o tom, akého má veľkého.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ

Založený: 22.07.2004
Príspevky: 27
Body: 5

Neprítomný
myslim, ze porovnavat Rhapsody s Alim G je nemiestne a pre clenov Rhapsody urazlive, ale je mi jasne kam si tym mieril, musim vsak podotknut ze uplne suhlasim s belialom a ilithanom!!!!!!!!
a ozaj, ked ti bolo Rhapsody hlucne, co takto dat tihsie vezu?? :twisted:

_________________
I'm the air, the wind and the breeze
I'm the one, the bringer of ease
I lead your soul to eternity
I set your spirit free


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
stargazer napísal:
myslim, ze porovnavat Rhapsody s Alim G je nemiestne a pre clenov Rhapsody urazlive

Ali G je alter-ego jedného britského komika, nevidím jediný dôvod, prečo by to malo byť pre Rhapsody urážlivé. Oni snáď nemajú zmysel pre humor?

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
co sa rapu tyka,tak rap asi najblizsi hudbe su podla mna beastie boys
Annun,asi nam /rozumej metalovemu ludu :D / ide o to,ze sample,slucky,scratche a beaty sa nedaju povazovat za poriadnu hudbu,pretoze za to sa da povazovat len zivo hrana hudba....spravit na pocitaci nieco z vyssie spomenuteho nieje pre nikoho ziaden problem...
keby rap prezentovali ako vyjadrenie svojich pocitov,popripade ako modernu poeziu /sice od poezie by to malo DOST daleko/,ani usta neotvorim...ale rap JE prezentovany ako hudba co je pre skutocnych muzikantov dost urazlive..
som zvedavy kto z vas tu ma daku skupinu...ja hej a ked vidim ako nejaky cigan si nahra cd len tak zo srandy a my sa o to snazime uz isty cas a stale nic,je mi az zle...da sa to dokonca povazovat za diskriminaciu... :evil:
a jeeej,stargazer so mnou suhlasi...co sa v dnesom svete nedeje..... :ikonka18: :D

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
belial:

Citácia:
som zvedavy kto z vas tu ma daku skupinu...ja hej a ked vidim ako nejaky cigan si nahra cd len tak zo srandy a my sa o to snazime uz isty cas a stale nic,je mi az zle...da sa to dokonca povazovat za diskriminaciu...


Asi narazas na Kontrafakt (ci ako sa to pise). Ono ak si myslis, ze su popularni iba kvoli tomu ze maju v kapele Roma tak si na omyle. Patria medzi najlepsie slovenske rapove skupiny a to netvrdim ja ale ludia, ktori tuto hudbu pocuvaju. Takze tie rasove narazky si si mohol usetrit :?

A co sa tyka toho, ze na metalistov sa pozera ako na masovych vrahov, tak to si myslim ze uz davno neplati (samozrejme su ludia, ktori kazdeho kto vypada trochu inak okamzite odsudzuju ale to neplati iba pre metalistov ale pre kazdeho kto je obleceny trochu vystredne)
Ina vec je samozrejme, ked vidis ozrateho a ukrutne smrdiaceho metalistu spat na stanici na lavicke, to sa na neho potom aj ja pozriem opovrzlivo (to sa mi stalo dnes cestou zo skoly vo Vrutkach) :ikonka35:


Inak v ostatnom suhlasim s Annunom 8)


Hore
 Profil ICQ  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
o nie nie Nightfall..keby tam mali dvojhrbeho araba s leprou,bolo by mi to uplne jedno,tam ide o to,ze basnicka plna vulgarizmov,podmaz je len sem-tam stlacenie klavesy klavira a co s tym??no a v tomto type "hudby" ide hlavne o text /to mi vravia hiphoperi/...ta skus objektivne povedat,na akej urovni je ten text... :?: :roll: :o

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ

Založený: 22.07.2004
Príspevky: 27
Body: 5

Neprítomný
zase suhlasim s Belialom :twisted:

_________________
I'm the air, the wind and the breeze
I'm the one, the bringer of ease
I lead your soul to eternity
I set your spirit free


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
belial, stargazer a spol. : pozri, ich hudba sa vam, nemusi pacit, ale preco sa rozhorcujete nad tym, ze vydali album? to ako, ze albumy mozu vydavat iba tie kapely ktore uznate za dostatocne "na urovni"? ved vas nikto nenuti, aby ste to pocuvali

alebo je to len zavist?

mne osobne, aj ked pocuvam hlavne metalovu hudbu, Kontrafakt rozhodne neprekaza a aj ked by som si ich album urcite nekupil, dalo by sa povedat ze sa mi aj celkom pacia..a fakt sa mi nechce presviedcat vas o tom ci su ich texty na urovni alebo nie. proste sa mi pacia a hotovo :roll:

Zn.: Zi a nechaj zit :P


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
belial: a tym mojim povodnym prispevkom som len reagoval na tvoju poznamku o diskriminacii a chcel som ti ozrejmit, ze CD im nevyslo preto, ze maju v skupine "cigana" ale preto ze su v tom co robia a tymi co tuto hudbu pocuvaju (a teda tymi, ktorym je to CD urcene) povazovani za kvalitnu skupinu


Hore
 Profil ICQ  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Nightfall,priznavam sa,je to aj zavist...to mas tak...ked dries a dries a niekto kto toho nespravil ani stvrtinu z toho co ty uz dosialhol ciel,za ktorym sa ides roztrhat...
a nenarazam na to,ze je to kvoli ciganovi,narazam na to,ze je to rap..hned maju kvalitny zvuk,hned maju cd a klip /klip ja mozem oxcat,po tom netuzim/... a co plno ostatnych hudobnikov??ak sa uz podari vydat cd /samozrejme ze bez sponzora,platia si to z vlastneho vrecka/,maju zvuk asi ako keby si mal na usiach vankuse a tak pocuval ich hudbu...
a nieje to tym,ze mozu vydavat cd len skupiny,ktore su na urovni ako si podotkol...ale mohla by byt aspon minimalna rovnost...nech si vydava kazdy kolko xce,ale nie ignorovat ostatne styly..
videl si na metalovej akcii,kde hraju mierne UG kapely hladaca talentov???ja nikdy..no na hiphopovych je ich poprdeli...

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
belial: no podpora vydavatelstiev zodpoveda tomu co chce trh..keby sa dobre predavali metalove CD tak by aj na metalove koncerty chodili hladaci talentov

zase na druhej strane si myslim, ze ani pre metalovu kapelu neni nemozne v SR vydat album :roll:


Hore
 Profil ICQ  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Nightfall,nieje to nemozne ale je to nenormalne tazke..pokial si nenajdu sponzora /takmer vylucene/,musia byt dost bohati,alebo mat DOBRE znamosti... :evil:
zo slovenskych kapiel je malo co ma cd a ak maju 2 a viacej,tak je to takmer zazrak... :roll:

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Nightfall napísal:
belial: no podpora vydavatelstiev zodpoveda tomu co chce trh..keby sa dobre predavali metalove CD tak by aj na metalove koncerty chodili hladaci talentov

Tak toto by som urcite netvrdil. Uz davno neplati, ze sa vydavatelstva prisposobuju tomu o co je zaujem, oni si tem zaujem umelo vyrabaju u lahko ovplyvnitelnych malych deti. Sucasna rapova vlna je umelo vyvolana, keby nenapchali rap vsade kde sa da (TV, radia) tak po nom ani pes nestekne. Tak ako kedysi vsade trepali kadejakych Backstreet Boys alebo Shitney Spears, tak dnes vsade trepu Eminema & spol

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 181 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun