HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 117 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Ďalšia

Fajcite?
Ano 28%  28%  [ 12 ]
Nie 72%  72%  [ 31 ]
Celkový počet hlasov : 43
Autor Správa

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
ad tipsy - ale aktivitou mojou nie aktivitou niekoho ineho, no ibaze by to bola moja stara....vratko riady a povysavat!!! :lol:

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
inak ak sa dobre pametam tak ak je napriklad pracovisko a VSETCI su fajciary a VSETCI sa dohodnu ze sa moze fajcit tak aj tak je to protipravne konanie. Zakon chrani aj tych fajciarov. Oni si to asi neuvedomuju ze to chrana je a budu kvakat o naruseni slobody.

Inak co si myslite o tom ze fajciar by mal za niektore ochorenia platit plnu vysku liecby?
Mne sa myslienka pozdava hoci az plnu asi nie ale nejaka sankcia by mohla byt....co vy na to? Problem bude dokazovanie fajciara - ale ze vraj je to lahke - neviem nie som lekar.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Barónka
Obrázok používateľa

Založený: 06.03.2005
Príspevky: 152
Body: 5
Bydlisko: Trencin
Pohlavie: Žena

Neprítomný
No ale to by si musel bojovat aj proti autam, ktore pustaju skodliviny do ovzdusia a proti oteplovaniu a umelemu vypestovaniu ovocia a zeleniny a pod. Preco tak ako na cigaretach neni upozornenie aky je skodlivy alkohol. Ved aj ozrati ludia su neprijemny a chlast tak isto skodi.
A ked niekomu niekto fukne dym do tvare, tak to si treba vyriesit s nim. U nas su aj podniky, kde sa neda fajcit kto chce, nech ide tam. Ja neviem, preco zrazu teraz tak bojuju vsetci proti fajciarom. To skor by mali bojovat proti netolerantym ludom, ktori neberu ohlad na inych. Co taky vodici co idu rychlo a tiez tym ohrozuju zdravie inych.


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
nevezmi to teraz v zlom ale neuvadzas dobre priklady - to nie je o tom istom...
tiez 'nebojujem' PROTI fajciarom. Ak si sa v tom co som pisal nasla - treba sa zamysliet. Mne vobec nevadia kym mi neskodia. Ja bojujem ZA nefajciarov. A bojoval som stale a budem stale.

Napriklad aj vcera som so spolubyvajucimi uz po xty krat riesil to aby v dome nefajcili, hoci na zaciatku ked sa stahovali mali pravidla jasne - v dome nefajcit. Podla mna to je arogancia. A jednalo sa iba o taku drobnost ze ani ten dym tam uz nebol iba som citil smrad. Prisiel som poriadne zhumplovany z prace a chcel som si dat vonavu sprchu a cakala ma iba spradlava kupelna.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 19.01.2005
Príspevky: 562
Body: 5
Bydlisko: Banská Bystrica

Neprítomný
vratko napísal:
Inak co si myslite o tom ze fajciar by mal za niektore ochorenia platit plnu vysku liecby?
Mne sa myslienka pozdava hoci az plnu asi nie ale nejaka sankcia by mohla byt....co vy na to? Problem bude dokazovanie fajciara - ale ze vraj je to lahke - neviem nie som lekar.


Tak potom aj alkoholici. A narkomanov ani neliečiť. Prečo sa na to nepozrieš aj tak, že ľudia pod vplyvom droh a alkoholu robia často nepekné veci. Pod vplyvm cigariet akurát smradíš.


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
moment - ja sa na alkohol a drogy vobec nepozeram tak ako to prezentujes. Ja som iba v teme fajcenie. Nechcem byt OT. To je vsetko. Fajcenie, alkohol, alebo ine psychotropne latky maju na svedomi mnoho skod.

Ale ani jedna neposobi tak ticho ako fajcenie. Je to ticha smrt. Je to ako ziarenie. Ako keby som pri tebe sedel s uranom vo vrecku. Ked si niekto vypije moze akurat niekomu vynadat az zabit. Ihned. Zfetovany podobne. Je to tiez zle a osudzujem to a tiez som proti tomu. Mozno je to zvlastne, ale mne ako osobe sa tento styl javi ovela korektnejsi a cistejsi, ako 'zakerne' plizenie sa nejakej hrozby zo strany dymu fajciara.

A najme je tam velky rozdiel v tom ze agresivita alebo hocico z povahovych vlastnosti nema s podstatou veci docinenia. Podstata je ak vipijem 3 0,5 piva nikomu tym nic nespravitm. Ak vifajcim 3 cigarety. Poskodzujem zdravie vsetkym naokolo. To je ten blby rozdiel. To je to preco nemam rad fajciarov ked su pri mne.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Barónka
Obrázok používateľa

Založený: 06.03.2005
Príspevky: 152
Body: 5
Bydlisko: Trencin
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Vratko: Ale to povedz fajciarom sediacich vedla teba. Nie sa rozculovat na vsetkych fajciarov. A akoze ti nevadia auta ked stojis na zastavke a tam smradia??? Zakazeme jazdit na autach alebo na tych starych???


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 19.01.2005
Príspevky: 562
Body: 5
Bydlisko: Banská Bystrica

Neprítomný
Inak, mne sa hrozne páčil výrok môjho dobrého kamaráta, na otázku, že prečo fajčí:

Počul som, že fajčenie podporuje myslenie. Zatiaľ nič nevidno, no ja sa nevzdávam.


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
ad tipsy - k autam som sa uz vyjadril, vadia mi, avsak musia splnat limity, bez vynimiek, na rozdiel od fajciarov. Teda teraz sa to uz meni. A este na zastavke stravim ja osobne 5 sekund lebo cez nu iba prechadzam a v restauracii sedim aj 5 hodin....
Tiez skodlivost fajcenia je nieco ine ako skodlivost aut.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Barónka
Obrázok používateľa

Založený: 06.03.2005
Príspevky: 152
Body: 5
Bydlisko: Trencin
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Vratko: Nevysedavaj po restauraciach tolko! :lol:
Stale s tebou nesuhlasim, lebo samozrejme, ze len na zastavke auta neskodia, ale vsade v meste. A podla mna viac nez nejaky fajciar. A sice by limit splnat mali, ale tomu sam hadam neveris, ze vsetky splnaju. Vzduch je tak znecisteny, ze az. Ale to je jedno v tejto teme.
O.k. vadia ti fajciari, tak sa im proste vyhybaj. Rozumni fajciari neobtazuju svojim fajcenim inych. Bohuzial ako vsade najdu sa aj tu taki netoleratni ludia. No ale co uz. :) To uz v podstate hovorim stale o tom istom dookola. :D


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Tipsy: ked porovnavas auta s cigaretami, tak mas pravdu v tom, ze oboje produkuje okoliu skodlive latky. Na rozdiel od cigariet su vsak auta pre spolocnost velmi uzitocne a ich exhalaty preto mozme povazovat za nutne zlo (ktore je vsak vyvazovane ich uzitocnostou)

Citácia:
Rozumni fajciari neobtazuju svojim fajcenim inych.


Tak v tom pripade by "rozumnym fajciarom" nemal zakaz fajcenia na verejne pristupnych miestach vadit. Pretoze tam svojim fajcenim inych obtazuju.


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Nightfall napísal:
Citácia:
Rozumni fajciari neobtazuju svojim fajcenim inych.


Tak v tom pripade by "rozumnym fajciarom" nemal zakaz fajcenia na verejne pristupnych miestach vadit. Pretoze tam svojim fajcenim inych obtazuju.

Presne, mne to nevadi, doteraz som na verejnych miestach nefajcil, aj do mojho oblubeneho podniku Cyber Cafe, chodim hlavne preto ze tam maju vnutri zakaz fajcit. Ked si chcem zapalit , ideme s kamosmi na vzduch. :) A cez leto na pive sedime vacsinou vonku, takze nikoho neobtazujem, ked si zapalim.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Nightfall napísal:
Tipsy: ked porovnavas auta s cigaretami, tak mas pravdu v tom, ze oboje produkuje okoliu skodlive latky. Na rozdiel od cigariet su vsak auta pre spolocnost velmi uzitocne a ich exhalaty preto mozme povazovat za nutne zlo (ktore je vsak vyvazovane ich uzitocnostou)

Osobne auta povazujem za podstatne skodlivejsie ako cigarety... ale to je OT.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 07.03.2005
Príspevky: 24
Body: 5

Neprítomný
Pravidla treba respektovat. Vecsina ludi uzna ze na zastavkach, v MHD pripadne vo vlaku(okrem vyhradenych priestorov) by sa fajcit nemalo. To ze to niektory ignoruju by mohli vyriesit aj prisnejsie pokuty a vacsia kontrola. Lepsia by vsak bola ochota neporusovat zakon. 8)


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Silverbow napísal:
Osobne auta povazujem za podstatne skodlivejsie ako cigarety... ale to je OT.


Lemon Curry?

Ehm. Urban Walkers?


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 117 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun