HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 117 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Ďalšia

Máte rádi, představujete si, elfy jako:
Tolkienovi majestátní elfy 51%  51%  [ 25 ]
DnD Arogantní elfy 10%  10%  [ 5 ]
Nezbedné skřítky a víly 4%  4%  [ 2 ]
Sapkowského "lidské" elfy 29%  29%  [ 14 ]
Jiné... (Jaké? odpověďí přispějte) 6%  6%  [ 3 ]
Celkový počet hlasov : 49
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
K tejto téme ma inšpiroval krátky off-topic v privítacej téme tu na fórach o tom, ktorí elfovia ako starnú.

Teraz hneď by som poprosil všetkých, ktorí dostali náhlu chuť duchaplne sa vyjadriť v zmysle "elfovia smrdya, xixixy, haha, temno rulezzszszs!!!111JEDNAJEDNAJEDNA", aby túto tému opustili. Ďakujem.

Čiže, pokračujme v tom starnutí.

Prečo sa to tu volá "hostinec U starého elfa?" Veď ako všetci vieme, tolkienovskí elfovia predsa nestarnú!

Nik ale netvrdí, že hostinský je tolkienovský elf.

Lebo ani nie je. Ak to tu niekto spomenie, urazím sa. :) (poznámka pomimo: taktiež neovládam elfštinu a nemám rád Legolasa)

Hostinec bol pôvodne hostincom v svete Forgotten Realms (pre úplných maniakov: pri rozdvojení rieky Delimbyir, severne od mesta Loudwater pod High Forestom) a Annun bol predstaviteľom rasy divokých elfov. Hostinec už momentálne tento svet opustil a putuje celkom slobodne sférami (možno je práve teraz vo vašej skrini!), no to na Annunkovom pôvode nič veľmi nemení.

A prečo je starý? Inu, má totiž veľa rokov. Padol argument, že ani tí "FR elfovia" nestarnú. Nikdy som sa nestretol s ničím, čo by túto teóriu potvrdzovalo (a o FR mám toho o lefoch načítaného celkom dosť). Starnú pomaly, pretože sa môžu dožiť veľmi vysokého veku (až tisíc rokov, väčšinou okolo 700 - 800) a ľudia nemajú vďaka ich odchodu na Evermeet často príležitosť tento proces sledovať (aj keď  Ústup sa pomaly končí a elfovia sa začínajú dokonca vracať). A Evermeet sám o sebe nie je žiadne "nebo"  (doporučujem prečítať si Elves of Evermeet).

Ďalšia vec je, že keďže sa malí špisouchovia rodia ako deti a normálnym spôsobom dospievajú (teda starnutie u nich funguje), zdalo by sa mi podivné uvažovať, že potom sa zrazu zastaví a elf jednoducho v sedemstovke klepne pepku s vzhľadom plážového playboya. (toto je inak jedna vec, čo ma zarážala aj u tých tolkienovských, ale na nich odborník nie som, takže ak to niekto vie vysvetliť, do toho).

No aj keby to bola pravda, staroba nie je len fyzická únava, je to vyspelosť (a niekedy únava) aj ducha. Mať na krku niekoľko stovák rokov, bol by som starý, aj keby nemal na čele vrásky. Hostinský je starý minimálne tým, že to je cynický, unavený chlapík, ktorý toho zažil viac, ako by si možno sám prial a ktorý dobre vie, že zlatá mina v ruke je vždy lepšia, ako dramatický blonďavý účes (čo sa tak akurát pletie do tetivy od luku).

Elfovia iných svetov, ako napríklad Sapkowského, starnú celkom dokázateľne (a tragicky).

EDIT by Dalcor: Hlasování

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

*meh*
Obrázok používateľa

Založený: 06.08.2004
Príspevky: 1866
Body: 6
Bydlisko: Košice....
Pohlavie: Muž

Neprítomný
osbne sa nevyznám, ale strašne ma štve predstava elfov ako nesmrtelných bytostí... v ktorom svete to oni vlastne žili?

_________________
Obrázok
http://www.eve-online.com
for those better gamers :p


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ja som vždy myslel a aj myslím že tolkienovský elfovia proste dospejú a potom  stárnutie u nic hspomalí,  za tých pár tisíc rokov zostarnú len o desiatku rokov. A čo viem tak sú imúnny voči chorobám a vo FR neviem ako to chodí. Warcraftovský nihgt elfovia - Kaldorei (deti hviezd ) sú nesmrteľný, immuny voči chorobám a otravám a tí dospejú a nestárnu. A k tej ich nesmrteľnosti, tú nemajú od prírody. Získali ju zo studne večnosti (well of eternity). No tá bola zničená a Ilidanom znova vytvorená jej menšia verzia. Do nej jedna dračica zasiala semienko z ktorého vyrástol magický strom (World tree) ktorý siaha až po nebesá. Tomuto stromu dal každý z troch najvyšších drakov kus svojej energia a tak elfovia získali spatosť s prírodov, spomínanú nesmrteľnosť a druidi sú viazaný k spánku a chodeniu v astrálnej forme v smaragdovom sne (Emerald dream). (asi napíšem históriu NIght elfov apošlem ju Annunovi. Je to veľmi pekný a poučný príbeh.) Toť k nesmrteľnosti elfov, teda čo ja viem. Starý elf je podľa mňa krásny mlado vyzerajúci (skoro ako Annun, len nie so suchým zipsom na brade) ale múdry a skúsený (ako ja aspoň  :lol:) a starší viac než jedno tisícročie.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ja si predstavujem elfske dospievanie i starobu ako ten isty proces ako u ludi ale 100x pomalsi...skratka elf dospeje,je pekny sympatak do nejakej 400vky a potom sa na nom zacnu prejavovat znamky staroby a v nejakej 1000ke zhebne...
predsalen,nesmrtelni su len demoni vo fantasy svete,nie??

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Nooo Annun nie si nahodou zavrety v jednej miestnosti moc dlhooo ....neskodi ti to trosku  :?:  :?:  :?:

K otazke ktoru si tu nastolil .....elf bude skoro vzdy stary samozrejme pre ludi,  preto sa hovori u stareho elfa.....podla ludi ak ma niekto 170 uz to mozno povedat ze je dost stary ...aj ked podla elfov je len dospely toto pomenovanie u stareho elfa mu istotne musel dat clovek pretoze elfovia nepoznaju slovo stary..u nich nema taketo pomenovanie ziadny vyznam.......

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ve Forgotten Realms elfové neumírají na věk, ale když je svět omrzí odejdou do Arvaandoru kde žijí s Corellonem Larethianem, tvůrcem elfů.

Jinak samozřejmě přirozeně ačkoliv pomalu stárnou. Jsou ovšem vyjímky, stejně jako mezi lidmi jako je Její veličenstvo Amrauil Lunokvěta, královna Evermeetu. (BTW jeden z důvodů proč opravdu nemám rád Forgotten Realms)

V Dragonlance jsou elfové stvořeni Paladinem a dožívají se okolo 700 let kdy normálně zemřou na sešlost věkem.


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
IMHO ja mam rad Sapka takže jeho elfoši su pre mna smerodajny...
ale... myslim si, jak annun, že ked nekto žije už nad 100 rokov a viacej, že sa mu staroba podpisuje na duši. tiež aj na potencii a sexualnom chtíči :lol: (jop, sapko... ale aj realita)
takže čim dlhšie žiješ, tým si menej...ehmmm... sa rozmnožuješ, tym si viacej videl (sklamania, tragédií...) a tym duševne starneš, aj ked tvoje telo si môže fičať dalej... v najhoršiom to neunesiemozog a zomrieš :)

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 19.01.2005
Príspevky: 562
Body: 5
Bydlisko: Banská Bystrica

Neprítomný
Všetky tie bytosti starnú a napokon zomierajú. Najkratšie žijú ľudia, gnómovia, kentaury; potom sú trpaslíci, gargolovia, obri, kyklopi; a napokon najdlhšie žijú elfovia a draci. Výnimky tvoria zrejme len upíry a lichovia, ale to už nie je úplne o živote.
:wink:   8)


Hore
 Profil  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
je zaujimave, ze je to takto...preco temer v kazdej fantasy ludia ziju najmenej? Nie je to zaujimave, ze sa kazdy fantasy autor snazi ludi vykreslit ako slabych, kratkodobych, a este k tomu moralne skazenych, odsudenych k zaniku svojou chamtivostou atd.? Poznate nejaku fantasy, kde by ludia boli tie najvyssie bytosti? Co takto napisat dielo, kde budu ludia zit najdlhsie, a elfovia budu len mali zakrpateni lesni skriatkovia zijuci 15-20 rokov? Co poviete? Nezda sa vam, ze fantasy autori vidia ludstvo prilis cierne? (aj ked v skutocnosti je to mozno este horsie :D)

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 13.05.2005
Príspevky: 805
Body: 5
Bydlisko: Shadows of Beroun

Neprítomný
no pro mě jsou elfové ať už tolkienovi, FR nebo z Warcraftu ztělesněním dlouhověkosti (ba i nesmrtelnosti )
moudrosti, umění grácie atd. ... takže bych byl docela naštvanej kdyby to nějaký autor udělal
:ikonka21: Chraňte elfy bez ohledu na barvu pleti  :ikonka21:

_________________
Show weakness to hide your strength.


Hore
 Profil ICQ  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
no ved to je ta predstava, ktoru temer vsetci prijimaju, a ktoru nam predkladaju mnohi autori...velky podiel ma na tom tolkien...ale ved v tradicnychrozpravkach su predsa elfovia lesni skriatkovia, mali drzi lumpovia, mozno nieco ako vily!

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
:D no a? ved ludia su prasatenka..ale ked sceš skazenych elfov a dobrych ludi, Andree Norton a knižka Krv elfov...
je to capina, ale elfoši tam su zli...

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Elvenbane, nevím kdo to napsal, teoreticky je to možná i stejná kniha (lidská dívka vychovaná drakem, která zruší staletí elfí nadvlády)

Margaret Weiss a Tracy Hickman - Trilogie Temný meč, tam je situace "trochu jinak"

I v Dragonlance tedy elfové rozhodně nepatří k těm nejpozitivnějším, ačkoliv stvořeni nejvyšším stělesněním dobra, jejich dobro je takové trošku jiné....
Neskuteční rasisti, arogantní a uzavření od světa. Vždyť v Sylvaestu byli zotročováni i elfové podras jako Kagonesti.

Lidé naopak jsou krátkověcí, ale mají možnost volby a jejich životy jsou většinou naplněné a stvořil je nejvyšší entita Neutrality - Gilean

Takhisis - královna temnot stvořila ty nejkrásnější a nejbestiálnější stvoření - High Ogre - Irda (Raistlinova dcera), z nich se nakonec působením Šedokamu stanou časem klasičtí Giants a Ogres a jedna větev Irda přežije (Než otevře Šedokam, pak je Chaos spálí na prach :( )


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Dalcor... PRESNE... ta knižka... elvenbane...
Andree Norton... to som si zapamatal jej meno, aby som si ju už nikdy nepožičal :lol:

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 13.05.2005
Príspevky: 805
Body: 5
Bydlisko: Shadows of Beroun

Neprítomný
A nebo si taky vemte Pratchtovi elfy ... to nejsou dobráci :)

_________________
Show weakness to hide your strength.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 117 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun