HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 117 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Ďalšia

Máte rádi, představujete si, elfy jako:
Tolkienovi majestátní elfy 51%  51%  [ 25 ]
DnD Arogantní elfy 10%  10%  [ 5 ]
Nezbedné skřítky a víly 4%  4%  [ 2 ]
Sapkowského "lidské" elfy 29%  29%  [ 14 ]
Jiné... (Jaké? odpověďí přispějte) 6%  6%  [ 3 ]
Celkový počet hlasov : 49
Autor Správa

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
No Juro spomínal to, že elfovia boli pôvodne malí záludní škriatkovia, čo je pravda, ale pozor LEN V GERMÁNSKEJ kultúre, v Saskej kultúre sa jednalo o tajomné lesné bytosti (myslím že im hovorili Aeidhe) a pôvodne ich považovali za strážcov zvere a prírody a boli vykreslovaní ako vysoké postavy podobné ľuďom ale mali zelenkastú, skoro priesvitnú pokožku a preto ich nebolo dobre vidieť, no časom sa z nich stali tradiční welšskí a írski škriatkovia... čiže to je dôvod prečo sa takto ľuďom vryli do pamäti a ich (no dobre skoro) pôvodnú podobu im dal až Tolkien a od neho sa inšpirovali pri tvorbe aj iní autori a samozrejme DnD, ale s tým, že elfovia niesú len takí ako ich representuje FR, Tolkien či Warcraft, súhlasím, ale každý má právo na vlastnú predstavu.

2 Annun: Čo sa týka teba a starnutie, som to myslel tak, že elf dôchodca (niečo po 350 rokoch myslím) určite nebude vyzerať ako človek dôchodca a taktiež nemyslím si, že vo FR elf zostarne natoľko, aby sa na ľudského dôchodcu podobal, ale to, že psychicky sa to prejaví je pravda a čo sa týka vzhľadu, tak svaly síce trochu oslabnú, ale nie natoľko ako u ľudí a vrásky sa takisto objavia, ale 1000 ročného elfa so zošúverenou kožou a opierajúceho sa o paličku si vo FR nedokážem predstaviť :lol:

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 876
Body: 5
Bydlisko: Hmm to akože má byť čo??

Neprítomný
hmm jedna vec, germanska podoba elfov/ mam dojem ze povodne Alfov/ bola podstatne skor ako ta saska. Milim sa snad??

_________________
Blahoslavení tí, ktorí nicia falošnú nádej, lebo oni sú pravými Mesiášmi - prekliatí tí, ktorí sa klanajú Bohu, lebo budú ostrihaní ako ovce!


Hore
 Profil ICQ  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
hmmm...nie su sasi germani? :D

nuz ale moze byt...ja nejsom na toto zas taky odbornik

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 13.01.2005
Príspevky: 1193
Body: 5
Bydlisko: ako kedy - najma BA

Neprítomný
Juro napísal:
hmmm...nie su sasi germani? :D

nuz ale moze byt...ja nejsom na toto zas taky odbornik

ak ti hovori daco slovo anglo-sasi tak asi tazko budu germani :roll:
germani su z gotov (viso/ostro - goti)........

_________________
Obrázok
deti .. neverte setkemu co sa povie, bozeee  :P


Hore
 Profil ICQ  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
bohuzial, horus, sasi germani su...aj anglo-sasi...preco potom podla teba patria anglicania do germanskej jazykovej skupiny?

inac...sasi a anglo-sasi nie su to iste :)

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
No asi ste ma zle pochopili, poviem to takto, iné predstavy mali na Britských ostrovoch ako v Západnej Európe, keďže na pevnine boli odjakživa elfovia malí škriatkovia, či už dobrí alebo zlí, alebo boli považovaní za lesné víly, ale vzhľad sa zhodoval v tom, že nikdy neboli vyšší ako 30 cm, ale mali ľudskú postavu, niekedy navyše krídla. Ale čo sa týka Alfov, tak tí boli myslím v časoch 6-8. storočia na území Francúzska, ale veľa sa o nich nevie, len to, že žili v hvozdoch a hustých lesoch, taktiež ich vzhľad nie je veľmi jasný, takže toto neviem posúdiť. Ale oficiálny názov elf, je nemeckého pôvodu a vznikol niekedy v období priemyselnej revolúcie, možno neskôr, to si ešte podrobnejšie preštudujem. Taktiež doteraz sa na Nemeckom a Rakúskom vidieku s pomenovaním elf stretnete a väčsinou ide o víly, málokedy o škriatkov.

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
no a slovania maju kopu víl klasických báb...
elf žebybol až priemyselna revolucia? hm... tak predtym len seidhe? :? neviem.. alemože byt

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 13.05.2005
Príspevky: 805
Body: 5
Bydlisko: Shadows of Beroun

Neprítomný
co d

_________________
Show weakness to hide your strength.


Hore
 Profil ICQ  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 876
Body: 5
Bydlisko: Hmm to akože má byť čo??

Neprítomný
Aeris: lamo,

_________________
Blahoslavení tí, ktorí nicia falošnú nádej, lebo oni sú pravými Mesiášmi - prekliatí tí, ktorí sa klanajú Bohu, lebo budú ostrihaní ako ovce!


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
....tak to nebyly tolkienoelfov


Hore
 Profil  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 17.10.2004
Príspevky: 732
Body: 5
Bydlisko: Snina

Neprítomný
...alfovia su z melmaku, lameri..... :ikonka20:


Hore
 Profil ICQ  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 876
Body: 5
Bydlisko: Hmm to akože má byť čo??

Neprítomný
dalcor: ked uz na to upozornujes, mas celkom pravdu.

_________________
Blahoslavení tí, ktorí nicia falošnú nádej, lebo oni sú pravými Mesiášmi - prekliatí tí, ktorí sa klanajú Bohu, lebo budú ostrihaní ako ovce!


Hore
 Profil ICQ  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
No, ja sa opat vratim k povodnej otazke temy, ak dovolite :)
_________________
When in doubt, set something on fire!

Hore
 Profil ICQ  

Cisár
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 876
Body: 5
Bydlisko: Hmm to akože má byť čo??

Neprítomný
Aldebaran: nesuhlasim, elf uz kedysi prehlasil ak sa spravne pamatam/prosim opravte ma ak sa mylim/, ze su mu najblizsi prave szapkacovi elfaci/veverkyyyyyy/. A to su pre mna osobne jedini prijatelni elfaci. A to poznam elfov u tolkiena, viac menej aj tych vo fr aj ked sa v tom moc nevyznam a tiez szapkacovi a par dalsich/napr tych malo elfov u feista/ a jednoznacne vedu:)) neboli nesmrtelni, mali aj zle a zakerne stranky a aj ked boli navonok taki chladni, tak sa dokazali nadherne nasrat a potom byt zliiiii:)))

_________________
Blahoslavení tí, ktorí nicia falošnú nádej, lebo oni sú pravými Mesiášmi - prekliatí tí, ktorí sa klanajú Bohu, lebo budú ostrihaní ako ovce!


Hore
 Profil ICQ  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Selar napísal:
Aldebaran: nesuhlasim, elf uz kedysi prehlasil ak sa spravne pamatam/prosim opravte ma ak sa mylim/, ze su mu najblizsi prave szapkacovi elfaci/veverkyyyyyy/. A to su pre mna osobne jedini prijatelni elfaci. A to poznam elfov u tolkiena, viac menej aj tych vo fr aj ked sa v tom moc nevyznam a tiez szapkacovi a par dalsich/napr tych malo elfov u feista/ a jednoznacne vedu:)) neboli nesmrtelni, mali aj zle a zakerne stranky a aj ked boli navonok taki chladni, tak sa dokazali nadherne nasrat a potom byt zliiiii:)))


ak si pozornejsie precitas moj prispevok, zistis, ze som povedal, ze sapkovych elfov nepoznam(kedze som mal moznost precitat len Krev Elfu, a tam o nich bolo len par zmienok, preto si netrufam ich nejak komplexnejsie hodnotit.) A to, ze aj hostinsky ma blizko k "veverkam" nepopieram, ja som skor narazal na to DnD na stretku :)
_________________
When in doubt, set something on fire!

Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 117 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun