HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 90 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Autor Správa

Pútnik

Založený: 23.03.2006
Príspevky: 19
Body: 5
Bydlisko: Banska Bystrica

Neprítomný
Preco si nevymysliet vlastnu rasu?Taku,ktora bude plne suhlasit s tvojim charekterom.Potom sa nemoze ani stat,ze niekto si vas predstavoval inak aky ste.Na vlastnej rase nemozete nieco pokazit je predsa vasa. Tak naco studovat po knihach rasy?Hoci moze byt celkom zaujmave nastudovat fantasy rasy a urobit nejaku pribliznu charakteristiku tych najcastejsich.Ale aj tie neobvykle by mohli byt predmetom zaujmu...


Naposledy upravil snovo dňa St. 05. Apr 2006, 17:35, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
vymyslieť si vlastnu rasu ma mrte problemov

1: opis fyzicky jak duševny... zvladaš ju do detailov opisať?
2: nejaky system uvažovania... najlepšie NEludsky
3: nejaka kultura - najlepšie neokopčena zo sweta, ale to sa ťažko robi...
:) a to je len to, čo ma v rychlosti napadlo

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ja mam pocit, ze uz v nejakej AD&D prirucke poukazovali na problemy, ktore postretnu novu rasu a to su asi prave tie, ktore ZRudi opisal.

Inak moje biedne skusenosti su take, ze nova rasa sa zredukuje na startrekoidny popis ,,je to ako clovek, iba to ma supiny a skace to sta zaba".

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
no ja som par ras vymyslel/polookopčil a kedže mam bohatu fantaziu tak im aj urobil kulturu atd...ale trvalo mi to tak 5 rokov dokopy... aby vyzerali schopne :)

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ano vlastna rasa je tazky kusok. Nad fantasy som este nerozmyslal, ale uz dlhsiu dobu pracujem na roznych extraterestrialoch.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik

Založený: 23.03.2006
Príspevky: 19
Body: 5
Bydlisko: Banska Bystrica

Neprítomný
Mne tiez trvalo dlho kym daco vzniklo,ale vysledok stal za to.


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
snovo napísal:
Mne tiez trvalo dlho kym daco vzniklo,ale vysledok stal za to.


prezentuj

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Pútnik

Založený: 23.03.2006
Príspevky: 19
Body: 5
Bydlisko: Banska Bystrica

Neprítomný
Nechce sa mi tu rozpisovat.Nieco vam napisem.Ak sa vam to chce citat tak budis. ..Potom sa ma pripadne este daco  spytajte.Tu je sposob zivota plus zopar dalsich znakov.
Meno radsej neuvediem,pretoze je tak hlupe,ze musim vymysliet daco nove.Tato rasa sa zivy vedomim svojich obeti.Cim inteligentnejsia rasa tym viac potravi.Cim dlhie je na svojej obeti tym viac svoju obet ovlada.Vzdy ked vstupuje do noveho tela vystavuje sa istemu riziku.Postupne riziko opadne ,telo ju dokonale prijme a ona svoju obet uz celkom ovlada a cez toto telo vykonava svoju volu.Sama ma  zmysly,ktore potrebuje k svojej existencii,ale zaroven postupne prijima vsetky zmysli svojej obete.Ked obet opusti zostane uz len telo.Mozno aj nieco viac ak opusti obet skvor.Cely takyto proces az do uplneho vicicania obeti trva tak dlho,aka je obet inteligentna napriklad na dazdovku staci asi pat minut zacial co clovek vydrzi aspon 3mesiace niekedy aj niekolko rokov.To tiez zavisi od jedinca a od daneho utocnika. Inteligencia tychto tvorov je porovnatelna s elfmi ci inymi inteligentnymi rasami.Mimo obeti  je jej existencia znacne zranitelna.Svoju obet vsak nemusi opustit az kym znovu nevyhladne.Ked je samostatna,ale aj ked je v uplne vycicanej obeti dokaze citat myslienky.Jej magicke schopnosti su na dost vysokej urovni.Raz za 5 rokov sa vsetci prislusnici tejto rasy stretavaju na vopred dohovorenom mieste.Najmocnejsia z nich je kazdych 5 rokov vymenovana ako kralovna a stara sa o populaciu tejto rasy.Rozmnozovanie rasy je dost obtiazne a jedinec sa vystavuje maximalnemu riziku.V tejto rase neexistuju pohlavia.Jedinec si vyhliadne nejaku velmi inteligentnu obet,vojde do  jej mysle a zanecha v nej cast zo seba.Tato cast postupne pohlti vedomie obete a stane sa aj priblizne tak inteligentna ako obet.Cast,ktoru do mysle vlozila "matka" bude ta cast,kde su zmysli tejto rasy,pudy,instinkti,cast moci "matky", magicke schopnosti,nejaka cast inteligencie,vyzor,...Tieto veci sa skombinuju s  inteligenciov,schopnostami,zmyslami  pudmy,.. obete".Matka",ktora do obete cast vlozila tuto cast strati a but zomrie alebo bude znacne oslabena a neschopna najst dalsiu obet.Takehoto jedinca udrziavaju pri zivote iny pryslusnici rasy.Niektore jedince su nesmrtelne (tak nesmrtelny ako elfovia)  ak sa narodili v nesmrtelnej bytosti alebo ich "matka" bola nesmrtelnaRiziko je velke pretoze pri oddelovani casti svojej bytosti moze jedinec stratit kontrolu nad obetou ci sebou..Este sa vam pokusim popisat ako vyzera mimo obete a ake zmysli ma mimo obete.Ma tri obycajne zmysli  zrak,sluch,cuch.Sluch je na urovni cloveka.Cuch je na slabej urovni tiez asi taky ako clovek.Zrak ma velmi vysoko vyvinuty lepsi nez napriklad orol.Detaili tvaer vidi(na rovnej ploche)aj zo vzdialenosti 3 km.Hmat a chut nepotrebuje.Dokaze vycitit zive organizmi z vysokej vzdialenosti.Vyciti ich vedomie.Ako som uz spomenula vo vedomi dokaze citat ako v otvorenej knihe. Jej telo nie je hmatatelne clovek tuto bytost dokaze vnimat len zrakom( ak ona chce) pripadne sluchom.Magovia vidia tieto bytosti vzdy a niektory sa vedia im aj ubranit.Vyzor tychto bytosti sa znacne lisi,ale mohla by som ho zhrnut do niekolkych charakteristickych znakov:1.cierna pokozka2.vacsinou velmi stihla postava zalezi od potravy3.Koncatini dve oci dve,...4.Pripadaju vam ako iluzia nic hmatatelne 5.ziadne nohy "telo" akoby postupne mizlo smerom nadol    Zatial som velku cast tejto rasy nepopisala.  Vela veci som nevysvetlila ked budem mat viac casu...


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
tri veci
devourer
ilithid
a ta pratchetova bzuciaca vec

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 19.10.2005
Príspevky: 1885
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ten nenormalny prispevok som sice necital ale dedukujem ze farar_metod ta pekne odkuril  :)


Hore
 Profil  

Pútnik

Založený: 23.03.2006
Príspevky: 19
Body: 5
Bydlisko: Banska Bystrica

Neprítomný
:roll:


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ehm ta tvoja bytost sa mi zda presna kopia jednej bytosti z mysteriozneho serialu (nespomeniem si ktoreho)
Tak moj najlepci vytvor teda je zatial inteligentna bytost plynneho skupenstva. Ale nie ako u Clarka, ze islo o komplet plynnu bytost(anatomicky). U mna je to skor vedomie(alebo ghost) a vyzera to navonok ako farebny oblak hmly.  :)

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
nemozte sa porovnavat s clovekom ktory napisal vlastnu bibliu pre svojich orkov a vymyslel vifona

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Pútnik

Založený: 23.03.2006
Príspevky: 19
Body: 5
Bydlisko: Banska Bystrica

Neprítomný
Tak to je super...Sa namaham daco vymysliet a ono to uz dakto vymyslel.. :cry:


Hore
 Profil ICQ  

Konateľ
Obrázok používateľa

Založený: 13.03.2005
Príspevky: 1811
Body: 7
Bydlisko: Drakulovce nad Torysov
Pohlavie: Muž

Neprítomný
snovo napísal:
Tak to je super...Sa namaham daco vymysliet a ono to uz dakto vymyslel.. :cry:

pšššššt mojo, takému sa hovorí subjektývny objav..., ked si na to prišla bez vedomia toho, že to už vymyslel niekto pred tebov..., pozri, teš sa, ten, čo to vymyslel, je profesional, čo sa tým živý, a ty amatér, pravdepodobne o neporovnanie mladší, si na to prišla sama od seba...,  :lol:

_________________
"Vincent, Tiger s ručaním obmedzeným..."
P.S.:Nechceš šalátik?


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 90 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun