HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 75 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Autor Správa

el Moderatoro
Obrázok používateľa

Založený: 23.11.2004
Príspevky: 253
Body: 5
Bydlisko: Espana

Neprítomný
Hemos arreglado.


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Spanish Inquisition napísal:
Hemos arreglado.


plz davaj aj po našom te prispefky...  :)

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

240
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2004
Príspevky: 1996
Body: 5
Bydlisko: Wales
Pohlavie: Žena

Neprítomný
ja som ale nechcela aby ste sa mi tu hadali cia definicia sekty je spravna a cia nie..chcela som aby ste pisali nejake poznatky z okolia a podobne..podla mna vsetci vieme co je sekta a neda sa presne urcit co presne to je...skor skuste rozobrat aki ludi a apreco sa takto zdruzuju

_________________
Wrr Wrrr Wrrrr


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 07.01.2005
Príspevky: 1002
Body: 5
Bydlisko: never mind...
Pohlavie: Žena

Neprítomný
no takze Kristinka nie je jedina lyceistka  :roll:

SEKTY sa od NABOZENSTIEV odlisuju tym, ze sa uzavrete, vyhybaju sa okoliu, nepripustaju ine nazory a filozofie, ani o nich nedovoluju uvazovat... Clenovia niektorych siekt maju dokonca zakazane citat akukolvrek literaturu ktora vyslovene nepodporuje ich filozofiu.

Za novych clenov si vyberaju ludi, ktori maju nejake problemy, pretoze tito ludia su psychicky labilnejsi a su lahsie ovplyvnitelni. Sekta im ponukne pomoc, podporu, a postupne im zacne vysvetlovat svoju ideologiu. Ked si aj clovek uvedomi ze su to bludy, ma smolu - "My sme ti pomohli tak neblbni a spolupracuj". Neskor ma chudak uz uplne vymyty mozog, zacne sa distancovat od rodiny a blizkych...

Hlavne nebezpecenstvo sekty spociva v tom, ze akonahle tam raz clovek spadne, tazko sa vyhrabe von... Ak ho sekta vyluci, je to prenho to najhorsie co moze byt, lebo casto uz nema kam ist, nema oporu.




Skusenosti z okolia... Jedna susedka sa nam akosi zvrhla. Jehovistka. Mam pravidelne zasoby Straznej veze  :lol:


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Morwen napísal:
SEKTY sa od NABOZENSTIEV odlisuju tym, ze sa uzavrete, vyhybaju sa okoliu, nepripustaju ine nazory a filozofie, ani o nich nedovoluju uvazovat...


dá sa polemizovať...  :)

ja som mal spolužiaka jehovistu... spolu sme pili, spolu balili baby... šecko v porádku :)

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 19.01.2005
Príspevky: 562
Body: 5
Bydlisko: Banská Bystrica

Neprítomný
Mám o tom celkom prehľad. O sektách sme mali predmet celý jeden semester a kontaktovali sme sa s centrom proti sektám. V SR je cez 100 aktívnych siekt.
Len u nás v okolí sú moonisti, šri čin moi, hnutie grálu a myslím že aj Krestanská veda. No a scientológovia, no tí majú moje sympatie zato, že sa tým netaja. Na ostatné  sekty pozor, nikdy priamo nepovedia, že sú sekta ale vplývajú na človeka psychologicky cez rôzne inštytúcie, ktoré vlastnia.

Gogo, neviem, čo presne by si chcela vedieť. Napríklad Jehovisti. Sú sekta, no už boli uznaní ako náboženské združenie, ale stále majú znaky sekty. Tej menej zhubnej. Mnohé nevystupujú ako sekty, ale ako občianske združenia, na to majú legálne právo. Nato, aby bolo niečo uznané za náboženstvo je potrebný myslím prorok, istý počet členov (v tisícoch) a niekoľko storočná tradícia. Na za náboženské hnutie sa dá vyhlásiť spolok skôr. Mnohé sekty sú v pohode, proste parta podivínov, no niektoré sú zhubné a pripravia ťa o všetko čo máš a ešte sa cítiš šťastná.

Mormoni vlasniaci Salt Lake City mali fiasko, keď nevyšla predpoveď proroka a stratili mnoho nasledovníkov, no stále sa držia a majú silnú pozíciu vo svojich miestach. Proste ľudia sú schopní veriť aj absolútnym bludom, pokiaľ potrebujú veriť a je tam niekto schopný, charizmatický, koho budú ochotný nasledovať.
Inak sekty nemusia byť len náboženské, ale aj ekonomické, či politické.


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 19.01.2005
Príspevky: 562
Body: 5
Bydlisko: Banská Bystrica

Neprítomný
Morwen napísal:
ma smolu - "My sme ti pomohli tak neblbni a spolupracuj". Neskor ma chudak uz uplne vymyty mozog, zacne sa distancovat od rodiny a blizkych...


Len poopravým, vymývanie mozgov je to čo sa robilo za vojny, napríklad vo Vietname. Proste ťa týraju, mlátia a zlomia tvoju vôľu. Čo robia sekty je psychycká manipulácia, prinutia ťa robiť to čo chcú ale tak, aby si si myslel, že to chceš ty sám. Nikoho nenútia fyzicky (apoň poniektoré, ktoré nerobia obety).


Hore
 Profil  

240
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2004
Príspevky: 1996
Body: 5
Bydlisko: Wales
Pohlavie: Žena

Neprítomný
wooow dobreee..jehovisti su asi najznamejsi ..chcela som sem pisat daco o dakom ale nebudem aj tak poniektori vedia 8)

_________________
Wrr Wrrr Wrrrr


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Morwen napísal:
no takze Kristinka nie je jedina lyceistka  :roll:


does it hurt that much?

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Morwen napísal:
SEKTY sa od NABOZENSTIEV

Za to by sa malo vesat. Ludia nic v zlom, ale KRESTANIA BOLI SEKTARI DO CASU, KYM ICH RIM KONSTANTIN NEUZNAL. A nemali tie hlupe znaky, co tu vypisujete. Ked si najdete definicie a pod, zistite,ze Farar ma pravdu. Mate cierno biele videnie. Toto je zle, to je sekta. To neplati, sekta je len nejak vyssie neuznana spolocnost.Viete,co sa stane so sektou, ktora zavrsi cely proces? Cirkev. Je uplne jedno, ci hlasaju jedenie novorodencov alebo milovat blizneho svojho. Tieto nazori o sekte su vseobecne rozsirene ale nie je to pravda.

Mimochodom, k tym jehovistom. Ako som povedal nie su sekta,ale dajme tomu ze mi neverite a nechajte si svoj nazor, ze sekta su vymyvaci mozgov. TAk aha sem

http://www.culture.gov.sk/main/index.php3?ida=435

A hlavne tu tabulku dolu,ked su registrovane cirkvi a spolocenstva. Myslite si,ze by taku bububu sektu bolo mozne niekedy registrovat?? Je jedno,ci suhlasite  s nimi,podstate je to ze po A:: nie su sekta B: sekta neznamena diabla

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 19.01.2005
Príspevky: 562
Body: 5
Bydlisko: Banská Bystrica

Neprítomný
Kleriker: to sú veľmi nebezpečné názory. To že boli kresťania sekta je jasná vec. Tak ako že američania ukradli zem Indiánom a čo teraz?
Ono správne odborne sa to názýva náboženské hnutie ale aj sekta. Sekty sa deli na zhubné a nezhubné. Tiež máme aj Kulty.
Prečítaj si Hasanovu knihu "Jak čelit psychické manipulaci". Bol to bývalý vysoko postavený člen jednej sekty, ktorá patrí medzi najrožšírenejšie na svete. Prípadne sa pozhováraj s ľuďmi, ktorých príbuzný sa stali obeťami siekt. To nie je čierno biele videnie. Proste je to tak.
Poznáš napríklad Božie deti? Tí uznávajú kresťanstvo, ale za základ považujú "milujte sa a množste sa". Svoje ženy dávajú na prostitúciu, aby získavli peniaze. Nezletilé dcéry dávajú do postele tým, čo privedú nových členov za odmenu. Ono nejde o sexuálnu uchylku, ale o spôsobo života sexu každý s každým. Opantávanie sektami je veľmi nebezpečné, preto tu nemá miesto slovíčkarenie.
Že sú legálne, vieš že niektoré sekty majú majetky v milónoch dolárov, vlastné firmy, komplexy a neviem čo všetko. myslíš že je problém zlegalizovať niečo. A ako som písal predtým, nevystupujú vždy ako sekta, ale povedzme ako vzdelávací krúžok, pomoc starším, klub pre mladých atď. Tam na teba začnú vplývať.
Jehovisti sú najmenej nebezpeční, pretože používajú zastaralé techniky verbovania členov. Proste prekecávajú. Psychycká manipuálcia je niečo úplne iné.


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Kleriker napísal:
Myslite si,ze by taku bububu sektu bolo mozne niekedy registrovat??


Pozri, Slovenska Pospolitost bola tiez zaregistrovana ministerstvom. Registracia este neznamena, ze je vsetko OK. V zakone je sice napisane, ze registrovane zdruzenie, cirkev,.. musi splnat nejake podmienky, ale v praxi ich nikto nekontroluje a kym sa nedokaze opak tak sa predpoklada, ze ich splnaju..


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
ale ja som klerikera pochopil, proste nie vsetko co je sekta je zle ved ako to povedal zrudoch v anglictine maju dva vyrazy sekta a kult, keby sa hned na zaciatku ujasnilo ze sa bavime o tych zlych (pre presnost sa vyjadrujem v ciernobielych vyrazoch), nebol by nikde problem

jednoducho nie je sekta ako sekta

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Nightfall napísal:
Kleriker napísal:
Myslite si,ze by taku bububu sektu bolo mozne niekedy registrovat??


Pozri, Slovenska Pospolitost bola tiez zaregistrovana ministerstvom. Registracia este neznamena, ze je vsetko OK. V zakone je sice napisane, ze registrovane zdruzenie, cirkev,.. musi splnat nejake podmienky, ale v praxi ich nikto nekontroluje a kym sa nedokaze opak tak sa predpoklada, ze ich splnaju..


Ja som tym chcel povedat asi tolko, ze sekta neznamena nieco zle uz podla nazvu. Ako aj povedal Corwin, su zhubne a nezhubne. TO ze Jehovisti nie su sekta,som pocul v radiu od toho knaza ci koho,ako som uz rpedtym pisal. Pokial sa nemylim, tyka sa to niecoho ako stupna organizacie. lZjavne to pochopil len Farar,asi som sa ja zle vyjadril.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
:roll:

no vidim že ste sa postrácali v spletitej ríši pojmov a dojmov...

nehandrkujte sa oto, čo je skta a čo naboženstvo... a nevyťahuj tu 2000 rokov staru vec kleriker... absolutne sem sa nehodi.. svet sa troooošku zmenil od tych čias...

ad corwin:  :uc: suhlas

v tom kto koho pochopil vidim istu matricu

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 75 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun