HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 16 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
O, vy ctihodni obcania hostinca!

Uplynuli tri mesiace a za tie je asi chvila bilancovat. Co si myslite po tejto dobe o sutazi o najlepsi clanok? Ma to vyznam? Oplati sa to?

Mali sme s Annunom mikrouvahu na prepracovanie sutaze na sposob ,,prinos komunite za mesiac XY" (Annun vypustil zo svojej klavesnice magicke slova cena Istron za fantasy pocin roka)?

Hm?

A nespite, lebo ked spite, som zmatena.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
tu cenu určite mne :)

inak sa mi pači snaha poradne annun.sk nekam posunuť! gratz!

:)

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
no.. penazna odmena za naj clanok je dobry napad, no system hlasovania by som radsej volil iny, napriklad odoslanim emailu alebo nejakeho "autorizovaneho unikatneho kliku pre kazdeho registrovaneho uzivatela" :P

podla coho ale hodnotit prinos pre komunitu? pocet prispevkov na meter kubicky?

mozno by sa mohla vyhlasit nejaka Velka hostincovsk sutaz o naj esej/uvahu/poviedku/roman/dramu/obrazok. hlavna cena: sud piva :) v kazdom pripade by to zviditelnilo stranku..

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
ja by som za minuly mesiac aj hlasoval ale niak som si tu temu absolutne nevsimol, teda ak je nizka ucast to co riesite

_________________
Blep


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
ZRudi T.M. Hein napísal:
tu cenu určite mne :):)


Posli clanok a pri pocte prispevkov mas dost velku sancu na odmenu.

Citácia:

no.. penazna odmena za naj clanok je dobry napad, no system hlasovania by som radsej volil iny, napriklad odoslanim emailu alebo nejakeho "autorizovaneho unikatneho kliku pre kazdeho registrovaneho uzivatela" Koťuha


System hlasovania nepreukazal zatial nedostatky: post sluzi namiesto e-mailu, je vseobecny, viditelny a prehladny. Unikatny autorizovany klik akurat zbavi uzivatela povinnosti nieco spisat, na druhej strane zase by mohol prilakat neregistrovanych ludi.

Citácia:
podla coho ale hodnotit prinos pre komunitu? pocet prispevkov na meter kubicky?


Nie, pocet prispevkov asi nie. Ja len poviem, k comu viedla uvaha. Napr. yarpen sa pomerne angazuje v neobkukanej oblasti stolovych hier. Corvusov d20 Warheart urcite rozviril vody RPG. Atd atd. Tato uvaha viedla k zamysleniu sa nad Osudom.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
alef0 napísal:
System hlasovania nepreukazal zatial nedostatky: post sluzi namiesto e-mailu, je vseobecny, viditelny a prehladny. Unikatny autorizovany klik akurat zbavi uzivatela povinnosti nieco spisat, na druhej strane zase by mohol prilakat neregistrovanych ludi.

Cim viac hlasov, tym objektivnejsie hodnotenie. Na druhej strane to vsak treba zabezpecit, aby nedoslo k "manipulacii". Verim tomu, ze su uzivatelia, ktori nechodia na forum, len si precitaju clanky a keby mali moznost hodnotit, hodnotili by.

Alebo, aby sa neopakovala situacia z marca, ked nikto nehlasoval, mozno by sa mohol spravit nejaky putavejsi oznam napriklad formou vyskakovacieho okna, aby hodnotit nezabudol naozaj nikto (ten popup by vyskocil len raz..). Ja som nehlasoval, lebo som jednoducho zabudol.. Ak by som ale mal par dni pred ocami vyzvu "Hlasujte teraz," bolo by to ine.
alef0 napísal:
Nie, pocet prispevkov asi nie. Ja len poviem, k comu viedla uvaha. Napr. yarpen sa pomerne angazuje v neobkukanej oblasti stolovych hier. Corvusov d20 Warheart urcite rozviril vody RPG. Atd atd. Tato uvaha viedla k zamysleniu sa nad Osudom.

Destiny of the Endless... Ale aj taky "prinos" by bolo nutne aspon hmlisto definovat, aby nevznikli zbytocne pochybnosti a debaty

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

Kráľ

Založený: 29.09.2005
Príspevky: 787
Body: 7

Neprítomný
ten "fantazy pocin roka" nie je zly napad, ale co tak zhrknut dokopy viac for, abo stranok abo coho  :?
zaujimalo by ma ci sa ta sutaz o clanok mesiaca  propaguje aj na inych forach (mam na mysli take toto co Annun vzdy napise v novinkach, ak sa kona sutaz na dajakej inej stranke), lebo ak nie, tak by sa mala aby sa tu dostalo viac clankov
btw, tiez som zabudol hlasovat, a suhlasim s tym, ze by bolo lepsie dakde napisat vyrazne ze TREBA hlasovat, alebo napisat pred zaciatok kazdeho clanku, ze nezabudnite hlasovat vtedy a vtedy


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Cyric napísal:
Verim tomu, ze su uzivatelia, ktori nechodia na forum, len si precitaju clanky a keby mali moznost hodnotit, hodnotili by.

Alebo, aby sa neopakovala situacia z marca, ked nikto nehlasoval, mozno by sa mohol spravit nejaky putavejsi oznam napriklad formou vyskakovacieho okna, aby hodnotit nezabudol naozaj nikto (ten popup by vyskocil len raz..). Ja som nehlasoval, lebo som jednoducho zabudol.. Ak by som ale mal par dni pred ocami vyzvu "Hlasujte teraz," bolo by to ine.


Mozno by mohol byt pod kazdym sutaznym clankom link na temu kde sa hlasuje. A ten oznam na hlavnej stranke trochu vyraznejsi.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Uvazoval som este naozaj to viac zreklamovat na inych forach.

Metatron, ten link na zaciatok clanku je dobry napad.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník

Založený: 10.12.2005
Príspevky: 199
Body: 5
Bydlisko: BA, ale nemôžem za to

Neprítomný
alef> len to ma chybicku... ludia citaju clanok (a teda aj link) vtedy ked sa clanok zverejni... a hlasovat sa da len tych par dni v mesiaci...
... a keby sa aj dalo hlasovat furt, tak ako mam vediet, ci este do konca mesiaca nepride daco lepsie? (a hlasovat moze kazdy len raz...)

_________________
Ranger is like God. His paths are unpredictible and lonely.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Dobre, teda ty vravis toto: chce sa celomesacne hlasovanie (ktore zacina prvym dnom mesiaci a konci vyhlasenim vitaza za dany mesiac), ale take, aby diviak mohol svoj hlas opravit?

Hutam, ako by sa to dalo technicky zabezpecit: urcite by to mohlo fungovat len pre registrovanych ludi, a teda je to asi ekvivalentne zaslaniu prazdneho prispevku do fora (nieco v style, v akom sa hlasovalo v elektronickej mafii).

Alebo by sa to mohlo skombinovat: nieco ako anketa plus hlasovanie vo fore, obe by bezali cely mesiac. Hm?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.03.2005
Príspevky: 788
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Staci drobna aplikacia s radiobutton anketou a tlacitkom "ulozit" kde by sa uploadoval zoznam clankov a ku ktorej by bol pristup po cely mesiac. Na konci obdobia by sa automaticky vybralo to, co ma najviac hlasov a cele sa to vynulovalo. Verim, ze nieco take nie je problem do phpbb doprogramovat.

Alebo klasicky, editovatelny prispevok vo fore. Ked vyjde clanok, ktory zaujme viac, tak si ho proste uzivatel edituje a prepise.

_________________
Miskatonic University, external student


Hore
 Profil  

Kráľ

Založený: 29.09.2005
Príspevky: 787
Body: 7

Neprítomný
suhlasim s Cyricom, a mohlo to byt nieco na styl ako ta diskusia k clankom, a ludia tam proste napisu, a neskvor to budu moct editovat. Len problem bude s anonymnimi uzivatelmi  :?


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Preto by sa to mohlo urobit ,,dvojmo", jednak ako ste navrhovali a jednak dodatocna anketa. Teda:
1. bezalo by hlasovanie na forach. Presne v tom duchu, ako teraz, ibaze by namiesto troch koncovych dni bezalo cely mesiac. Hlasovanie v tomto bode by bolo posielanim prispevkov. Prispevky mozu byt aj prazdne (aby Silverbow nemusel vysvetlovat komu, co, ako, preco), teda obsahujuce len nazov clanku, za ktory sa hlasuje. Ak si hlasujuci zmysli, ze prislo nieco lepsie, novsie atd, jednoducho zedituje prispevok. Spominal som, ze presne tak sa hlasovalo v hre Mafia, co bezala pred rokom. Takto sa splnia vsetky poziadavky, co tam Meatatron navrhol
2. paralelne by bezalo hlasovanie na hlavnej stranke. Jednoducha anketa, do ktorej domlatim Annuna. Hlasovanie by bolo anonymne, nemenitelne, ale zase otvorene aj ludom mimo fora.

Tieto dve hlasovania by sa zobrali do uvahy pri finalnom rozhodnuti.

Hm?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
uff, nieje to trochu prekomplikovane? mozno by sa mohli clanky hodnotit ako poviedky a hotovo? lebo ludia su od prirody hnili a neverim ze moc ludi bude revidovat svoje rozhodnutia...


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 16 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun