HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 87 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Existuje este niekde vo vesmire zivot?
Ano 78%  78%  [ 35 ]
Nie 4%  4%  [ 2 ]
Neviem, ale snad sa dozijem odpovede 18%  18%  [ 8 ]
Celkový počet hlasov : 45
Autor Správa

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
http://natura.baf.cz/natura/1994/9/9409-3.html
Nekonecnost vesmiru, bez komentara, len si to precitajte

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Grey_Rashka napísal:
Viete o tom že rádiové vlny nezanikajú? Ja nie. Ale predstavte si aky randál musím robyť zo všetkými tími vysielačmi, telkami , radiami.... a šíri sa to do vesmíru.... keby bola nejaka inteligentna civilizacia "nedaleko" na prechácka vesmírom... tak naša planéta by svietila ako jeden megagigaturboduplexsystemovobesnukleopara radiomajak. Keby mali okuliare co vydia radiove žiarenie ta pri pohlade na zem oslepnu....


No to je sice pravda ale je aj pravda ze s tretou mocninou sa znizuje vykon ..resp. sila signalu ...takze si to spocitaj ....ten sign co vysielame prejde tak max do vzd 5x dalej ako je priemer nasej slnecn. sustavy ...a na konci z neho ostane iba sum ..ktory ti nic nezachyti pretoze bude na urovni vesmirneho sumu ...takze tak...

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Riso napísal:
arwald napísal:
waw ani som necakal ze moj provokativny prispevok vyvola take ohlasy
osobne si naozaj <a teraz je to fakt moj nazor> myslim ze statistika nepusti a naozaj niekde mozno rastie mach na niejakej plenete ale inteligencia tak ako ju definujeme my je podla mna len u nas na Zemi. a podstatne je podla mna to co to pre nas znamena ci niekde nejaký zivot je.

Mas pravdu, ze statistika nepusti - ale ved prave preto je velmi mala pravdepodobnost, ze jedine na Zemi sa vyvinul inteligentny zivot. A aj to vtedy, ked sa do vzorca zarata len zopar milionov nami zmapovanych hviezd, okolo kt. mozu kruzit obyvatelne planety. A vezmi si, ze vesmir je relativne nekonecny. :P


stovky milionou hviezd... a samozrejme miliardy galaxii
PS. vesmir je konecny ..pretoze pojem nekonecno v tomto pripade neplati...rozpinanim hmoty vznika cas a prietor ...a nemozno sa pitat co je za vesmirom pretoze na to ti odpoved obycajna 3D logika istotne neodpovie..takze nekonecno radsej nepouzivajme ....
PPS nie som ziadny vedec tak prosim vas nechcite jasne odpovede..
a este taky dodatok co vydime je uz v podstate pasee pretoze sa to stalo pred milionmi rokou..a ak niekto zacal s vysielanim ...je dost mozne ze uz sem aj ide ... a dost pochybujem ze pohony budu pracovat na takom principe ako si teraz myslime ..to by sa nikam nedostali...

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
SylwerDragon napísal:
stovky milionou hviezd... a samozrejme miliardy galaxii
PS. vesmir je konecny ..pretoze pojem nekonecno v tomto pripade neplati...rozpinanim hmoty vznika cas a prietor ...a nemozno sa pitat co je za vesmirom pretoze na to ti odpoved obycajna 3D logika istotne neodpovie..takze nekonecno radsej nepouzivajme ....
PPS nie som ziadny vedec tak prosim vas nechcite jasne odpovede..
a este taky dodatok co vydime je uz v podstate pasee pretoze sa to stalo pred milionmi rokou..a ak niekto zacal s vysielanim ...je dost mozne ze uz sem aj ide ... a dost pochybujem ze pohony budu pracovat na takom principe ako si teraz myslime ..to by sa nikam nedostali...

Suhlasim. Ale neviem si predstavit ucinny - rychly a jednoduchy - sposob pohonu, kt. by sa dali prekonat medzihviezdne vzdialenosti (kt. sa postupom casu zvacsuju). Rychlost svetla je fajn, ale hmotny predmet ju nemoze vyvinut, to by sme sa museli odhmotnit. Este ma napada zakrivenie vesmiru a cervie diery, ale to je aspon v najblizsej dobe nerealny sposob dopravy. Ale beriem, ze buducnost moze priniest vselico.
BTW ja tiez nie som vedec, takze som sa mohol seknut... :)


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Su sice teorie a tom ze by sme cestovali rychl. svetla ale v skut by sme isli pomalsie ..cele to je zalozene na principe bubliny ...ale znamena to ze by sme museli vytvorit zakriveni priestor pred a za lodou a to samo o sebe bude dost narocne na energiu ...cital som niekde/resp pozeral/ ze energia nutna na takyto pohon sa rovna energii ktoru dosiahne asi 1000 slncii ,,,a to len na vytvorenie takejto bubliny +k tomu stiti ktore by museli zabespecovat to aby sme sa sami nepokryvili...a to znamena len rychlost svetla ....rychl svetla by sme vlastne nedosiahli aj ked pre okolie by sme ho v podstate dosiahli...
a to by bolo stale malo na dosiahnutie skutocnych hviezd ....vid Startrek potrebujeme ine typy pohonou zalozenych na principe cervych dier ....alebo ktoho vie coho..

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1040
Body: 43
Bydlisko: Kosice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
NIekde som cital ze warp pohon zo startreku je technicky mozny, lenze by sme ako bolo spomenute potrebovali mnozstvo energie.. napriklad taku fuziu hmoty a antihmoty :) a potom dokazat zuzitkovat 100% tej energie ktora vznikne... Ale technicky to mozne je :)

_________________
Go for the beer Boo! GO FOR THE BEER!!!!
WAAAAAAGH!!!


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Shadow napísal:
NIekde som cital ze warp pohon zo startreku je technicky mozny, lenze by sme ako bolo spomenute potrebovali mnozstvo energie.. napriklad taku fuziu hmoty a antihmoty :) a potom dokazat zuzitkovat 100% tej energie ktora vznikne... Ale technicky to mozne je :)


no je teda problem hlavne ako vytvorit dostat mn. antihmoty ..noo to je dost zlozity problem .. a materiali co by oddelovali tie dve fiktivne nadrze to je tiez problem..a podla mna to este nebude stacit... pretoze to je stale male mn. energie..Hlavne si musime pripomenut ze v sucastnosti vsetko premiename na paru ...a to je dost neefektivne..
ale bolo by istotne zaujimave vydiet Startrek v podani parneho generatora to by som si pozrel...//Kapitan dochada k zvysovaniu pari v nadrzi 3 ..Kapitan: zvyste strukturalnu stabilitu parneho vedenia 1024 ...povolete ventil 1000258 ...takze to by mohla byt pekna parodia na startrek..//

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Tazko ziskat vacsie mnozstvo antihmoty, ked ta hned reaguje zo skutocnou hmotou, a parny mechanizmus je uzasny vynalez, len moooc neefektivny. Stacilo by vytvorit, dostatocne tepelne odolny material a mozme zacat z jadrovou syntezou vodika, takou akou je naslnku.
Alebo teda jadrove reakcie s antihmotnymi casticami.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 410
Body: 5
Bydlisko: Fokin Koshice Sity

Neprítomný
staci vymysliet teleport... a neprenasat celu lod... ale len jak informáciu.....(01000110100101010000110110101010000010...)

šup sem šup tam... presnosť na nekonecno... a tym padom by si sa zhmotnil tam de ces aj s takymi myslienkami ake si mal predtym.... kazdy atom na svoje miesto... hehehe

je sice pravda ze aj tak by to bolo len rychlostou svetla... ale koho to sere ked pocas cestovania vlastne existujes len ako datovy tok.... jo... a mas to....

je tu sice este problem prenosu dat... ale vytvor spominanu cervikovu dieru a prenasaj cez nu data....

je sice pravda ze najprv by si potreboval umiestnit koncove zariadenia... taze jedna dve cesty by museli byt velkymi lodami... hmmmm....

_________________
I´m not Jesus. I´m just full of peace.


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Finrod Elensar napísal:
Tazko ziskat vacsie mnozstvo antihmoty, ked ta hned reaguje zo skutocnou hmotou, a parny mechanizmus je uzasny vynalez, len moooc neefektivny. Stacilo by vytvorit, dostatocne tepelne odolny material a mozme zacat z jadrovou syntezou vodika, takou akou je naslnku.
Alebo teda jadrove reakcie s antihmotnymi casticami.


To ohladne jadrovych reakcii s antihmotami je zaujimavy napad aj ked si myslim ze zbytocni ...pretoze zlucenim ant. a hmoty vznika cista energia takze nie je potrebne vytvarat jadrovu fuziu...ta v tomto pripade nema zmysel..a co sa tyka toho materialu ..tak to tiez nie je potrebne vyuzivaju sa supravodive magnety a tie zabespecuju aby nedochadazlo ku kontaktu s horucou plazmou...Inak planuje sa postavenie asi dvoch elektrarni na principe fuzie vodika resp Helia teraz si uz nepamatam co je vyhodnejsie

To Grey_Rashka: teleportacia uz je vymyslena zatial len na atomarnej urovni..vyuzivaju sa kvantove principy / Mna sa nepitajte ja o tom neviem ani fnn../...Zatial sa teoreticky dokazalo ze ak ta transportuju na ine miesto mozes to aj prezit ..resp budeto mozne ..ale nie je mozne vytvorit tvoj klon...nebudes moct byt na dvoch miestach...Platia tam iste zakonitosti...no uz sa pokusali nieco aj prenasat / pomocou magn. vln/ ale zatial to je iba vo faze testou..Ale jedno je iste takyto sposob cestovania je v dalekej buducnosti...hlavne pre slabe techn. zabespecenie...ale ono sa to zlepsi... ja sa toho si nedozijem ale mozno niekto iny ano..

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ja by som enem rad vjedel, ako ma chcu zakodovat do {0,1} do poslednej bunky, molekuly, atomu, castice, kvarku...

---------
Nuz prejdite, dietky! Cas zazrakov prisiel k nam. Zahodme hriechy a prejdime spolu do Zahrady Pana. S Bozou milostou sa stretneme na druhej strane.
^
^ -- Sestra Miriam Godwinson,
^ "Posledny Zakon"

-- Sid Meier's Alpha Centauri, blurbs.txt


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1040
Body: 43
Bydlisko: Kosice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Jednoducho, niekto spocital ze kolko miesta treba na zakodovanie cloveka do binarneho kodu :)

_________________
Go for the beer Boo! GO FOR THE BEER!!!!
WAAAAAAGH!!!


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Co sa tyka antihmoty, tak atomove reakcie antihmoty podla mojich primitivnych vypoctov a vypoctov mojich kolegov v skole vykazuju radovo vysise hodnoty energie ako keby len nechame antihmotu reagovat s hmotou. Dost zaujimavy fakt kedze ako bolo uz pisane antihmota pri reakcii s hmotou by mala davat cistu energiu, ale ono to zas take iste neni.
A jeden fakt teleportacia funguje z hodcijakimi casticami, ale musia byt zohriate na neviem kolko tisic stupnou. A videl si uz Silwerbow elektraren ktora vyuziva v praxi supravodive magnety aby boli pouzite na takyto ucel. Ono to je teoreticka zalezitost, namiesto materialu pouzit na odizolovanie od okoliteho sveta urcity typ pola.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Toto je uz riadny odbeh od temy filozofovanie o energia a fvedeckych vymozenostiach
Spat k zivotu vo vesmire Are we alone ? a co nato NASA :
http://planetquest.jpl.nasa.gov/overview/overview_index.html
edited : Doporucujem pozret si aspon flash video na tejto stranke, ked uz ne citat ju

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Shadow napísal:
Jednoducho, niekto spocital ze kolko miesta treba na zakodovanie cloveka do binarneho kodu :)

to je dost zaujimave ...hlavne v pripade ze chces potom s toho vyst cely...aj ked asi by takyto prenos nemohol byt stale sa opakujuci.../v kratkom case/
..mam pocit ye sa bude jednat o stratovy prenos..

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 87 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun