HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 47 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
K založeniu tejto témy ma inšpirovali nasledujúce dva citáty z témy o USA:

ZRudi T.M. Hein napísal:
Zober si to takto: si roboš, makáš jak vôl 12 hodín denne a máš z toho +-14.000 (a to som štedrí)
si nejaký JuDr. alebo iba úradník volade v kancli... nepotíš sa na slnku ani nemrzneš v zime... nemáš 12 hod robotu...večšinou... a bereš za NIČ nerobenie (zalepovanie obálok a písanie listov a popíjanie kávy teda robota nejni) 25.000 a viac...
Mňa to rozčuluje...

alef0 napísal:
Ehm. Zrudi: s robosmi vs pravnikmi spejes k uplne novej teme. Odporucam do pozornosti Gurzigostove stranky (http://gurzigost.webzdarma.cz/main.php3. Velmi poucne (a zaroven smutne) stranky.


Poznajúc Alefa, cítim v jeho poste jemný sarkazmus a neostáva mi teda len s ním súhlasiť, že gurzigostove stránky sú v skutku smutné. V dobrom i zlom.

O čo mi ide? Zaujímal by ma váš názor na manažérov (a inak skôr duševne pracujúcich ľudí) a robotníkov (či iných ľudí pracujúcich fyzicky), na to, či si myslíte, že jední vykorisťujú druhých, či sú spravodlivo peňažne ohodnotení a podobne. Už tradične by ma potešili hlavne príspevky, čo majú hlavu a pätu a hlavne poskytnú nejaký argument, posty plné nenávisti si prosím radšej pripnite doma na nástenku, nech vás pochváli mamička.

Osobne si myslím, že existuje práca fyzická a práca duševná a obe dokážu byť rovnako namáhavé, pričom jedna skôr zaťažuje telo a druhá myseľ. Nemyslím, že by práca duševná bola menejcenná, keďže človek takto pracujúci (hlavne na tých vysokých, dobre platených pozíciách) je neustále vystavovaný obrovskému stresu plynúcemu zo zodpovednosti (a prosím, neargumentujte tým, že nič také ako zodpovednosť v týchto pozíciách neexistuje). Samozrejme, existujú výnimky (koniec-koncov, ľudia nie sú čestní), no rovnaké viem nájsť aj medzi ľudmi pracujúcimi manuálne, takže v priemere sa to myslím celkom vyrovnáva.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
no moj oco je advokat a tiez som si kedysi myslel ze nic nerobi, kym som nezacal unho brigadovat a preto nemozem suhlasit so zrudim(ty imperatorsky poskok!waagh!) :lol

pokial je clovek ochotny zaplatit za jeho suzby tolko kolko si uctuje nevidim problem preco nie trh je slobodny mas na vyber ak to robis lacnejsie nech sa paci
nic tym robotnikom nebrani zalozit si zivnost alebo nieco , pokial manazer udrzi firmu pri zivote a tej sa dari nevidim problem v jeho plate

_________________
Blep


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
No, tazko mi k tomu povedat nieco inteligentne, ale uvazovat sposobom ,,ti ludia šedza v kancelarňach, nic neroba a my hudoba robotnicka ľem makame" je prinajmensom ehm netolerantne.

V kazdom pripade sa asi nema velky vyznam hadat, co je lepsie, pretoze kazdy bude branit to svoje. Manualne pracujuci budu kritizovat kancelarnikov, ze nerobia nic, len si varia kavu (vsakano) a ti druhi zase budu kritizovat ,,robosov", ze si odrobia 8 hodin a nemusia sa starat, ze kde im chyba 30 Sk v uctovnictve. A zase mam pocit, ze keby si to tieto dve kategorie cas od casu vymenili pozicie, hned by bolo veselsie :-)

Problem je akurat v rozlicnom ohodnoteni a v potrebnych znalostiach -- inu, ale taky je trh. Mozno kruto a cynicky povedane, nik nebrani robotnikovi, aby sa zobral a vytrenoval sa na IT odbornika, po ktorom bude dopyt; a nik nebrani informatikovi, aby isiel kopat rinu pre opticky kabel.


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 23.10.2004
Príspevky: 567
Body: 5
Bydlisko: (Belfast, UK, NI) okr. Nitra, mala dedinka na konci sveta

Neprítomný
Ja to poviem asi takto ...tak si to pani robotnici vymente..
...Nebavme sa ci to je spravodlive alebo nie ...ale pozrite sa na to z druhej strany...Neviem ako ostatny ale ja viem ze nikto neda nikomu 25000Sk za nic ...a kto si to mysli ten sa velmi myli...za posielanie obalok/lepenie a pod/. dostanete 8000Sk.a nie viac...takze tak..

_________________
Žijem chaosom a vládnem chaosom.
Som Mág Chaosu. Kto sa postaví mojej vôli??
http://www.youtube.com/watch?v=kNBAl-vADZE


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Zalezi na tom, co dotycny robi... napriklad taki pravnici robia - ich nikto neplati za nicnerobenie. Detto vacsina manazerov etc... ja osobne na tych povolaniach nevidim nejake "platenie za nicnerobenie". To ovsem neznamena, ze take nieco neexistuje - rozne dozorne rady a generalni riaditelia (najma v statnych podnikoch, velkych akciovkach a bankach) nic nevedia, nic nerobia a beru plat doslova za sedenie na stolicke... samozrejme, ze ich tam niekto natlacil (rodinkarstvo, stranictvo), ale v konecnom dosledku su skodlivi pre svoju firmu... osobne mi to pripada totalne na hlavu padnute a nelogicke (snad ked aspon trochu rozmyslam, tak si nenasadim do firmy parazita kvoli tomu, ze je to svokrin brat), ale na Slovensku to uz je raz tak... :?

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Švárny šuhaj
Obrázok používateľa

Založený: 08.09.2004
Príspevky: 1108
Body: 5
Bydlisko: zatiaľ mám
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Urcite je namahava fyzicka aj dusevna praca, rozdiely vsak mozu vzniknut ak porovnate jednu konkretnu fyzicku a jednu konrektnu dusevnu pracu, ale z toho zakladneho hladiska su obe namahave...

_________________
Hokejžurnál.com


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 19.01.2005
Príspevky: 562
Body: 5
Bydlisko: Banská Bystrica

Neprítomný
Este stale som student, no brigadnicky som mal moznost robit aj to, aj to, takze mozem potvrdit, ze namahave so obe prace (aj dusevna, aj fyzicka).

No to, ze su neobjektivne (alebo skor nespravodlivo) ohodnotene je pravda. Ked clovek stale vypisuje nejake lajstra a cumi do PC tak ho to tiez vytazi, ale ak za nim pride stranka (nie clovek, ale stranka), tak mu niekto bachne jednu peciatku, cim je vsetka cinnost so strankou skoncena a za to vezme 150 SK - tak to je nehorazne. V uradoch sa clovek skor schova, tak sa tam najde mnoho vypocitavcov, ktory naozaj nic nerobia a beru plat a makaju za nich im podriadeny, ktory robia aj svoju pracu aj ich. Taky sa najdu aj pri fyzickej praci, ale nie az tak a za take prachy.

Alef0: trh prace nie je nekonecny a nezamestnanost je stala. Ak by sa vsetci fyzicky pracujuci rekvalifikovali, tak aj tak by pre vsetkych nebolo miesto. A aj na to treba peniaze - za kurzy a ak chce nieco viac, tak dalsie peniaze na rozbehnutie vlastneho byznisu. Mozes mat v hlave tolko ze az, ale ak nemas peniaze, tak to nerozbehnes.
Poznam skoncenych vysokoskolakov s titulmi, ktori robia manualnu pracu, lebo inu proste nenasli - takze to nie je len o vedomostiach.

Ako povedal Silverbow u nas je na dobre fleky vzdy velka tlacenka. Mladych (bez tlacenky) neberu, lebo nemaju skusenosti a starsych odbiju tym, ze je u nich mlady kolektiv - co povazujem za blbost, lebo starsy (ak robi v danom obore) ma viac skusenosti. To je ako v RPG - cim viac experience, tym lepsia postava.

Netvrdim, ze vsetci by mali mat rovnaky plat, no robit mensie rozdiely by nezaskodilo. Sucasny trend totiz diferencuje obyvatelov na vrstvu bohatych a chudobnych a strednu triedu pomaly vytlaca.


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Hehe... je pravda aj to aj to... celkovo v kancli je to tiež riadne hell... ale mno... nescem nejake rozbroje robit...
Len nemám rád šéfov...hihi... a JuDr. a manažerov...sú to (aspon čo ja poznám 100-150) chrapúni :P
ale to aj vela robošov...ale ty aspon nemajú moc nadomnou

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Švárny šuhaj
Obrázok používateľa

Založený: 08.09.2004
Príspevky: 1108
Body: 5
Bydlisko: zatiaľ mám
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Inak s tymi poziadavkami na pracovnikov a konkretne dnes je stale viac a viac pripadov, ked firrmy hladaju ludi a casto sa tam vyskytuje jedna podstatna vec a to konkretne, ze podmienkou prijatia je niekolkorocna prax v odbore. Na jednej strane je to logicke, ze chcu niekoho so skusenostami, ale ako mame ziskat prax mi mladi? Ak to bude pokracovat v coraz vacsej miere tak uz ziadny praceschopni ludia s niekolkorocnou praxou tu nebudu... ako keby si ludia neuvedomovali, ze treba davat sancu aj mladym aby sa nieco naucili, a nie odbijat ichso slovami: prepac, ale nemas skusenosti. No a casto krat nie je tie skusenosti kde ziskat... :roll:Pripada mi to ako zacarovany kruh, ktory sa raz moze pekne krasne rozpadnut. Ono to sice suvisi aj s celkovou zamestnanostou. Je to cim dalej veselsie :roll:

_________________
Hokejžurnál.com


Hore
 Profil  

Murphy Payne
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2005
Príspevky: 1625
Body: 0
Bydlisko: Noir York City
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Vezmime si to takto: Ako fyticky pracujucého človeka si vezmime policajta a ako duseven pracujucého človeka si vezmime programátora.

Taký policajt strávi aj niekoľko hodín v teréne kde zabraňuje šírenu sa kriminality a aj tak potom musí prísť na policajnú stanica a napísať report zločinu ktorý vyšetruje.

Programátor sedí pred počítačom a kliká na myš ťuká do klávesnice a kričí na kolegov.Áno sem tam sa odpojí nejaký kábel a treba ho zapojiť ale povedzme si to na rovinu, pri dnešnej modernej technike sa málokedy stáva že by niečo veľké zlyhalo. Sem tam sa pokazí varička kávy ale prežiť sa to dá.

Zárobky (približné tak ma nezabite):
Policajt-15000 Sk/mes.
Programátor-20000-40000/mes.

A čo chcem týmto svojím blbým príspevkom povedať?
Že fyzická práca je nedocenená a že taký programátor ktorý sedí pred kompom a vytvára antivírusy a všelijaké vecičky zarába viac ako poliš ktorý ochraňuje ľudí pred všelijakými úchylmi a inými individuámi.

Programatóri a príbuzny programatórov nezabite ma ja nehovorím že programatóry su nanič. Ja len hovorím že by mohli mať rovnaký plat ako iný ľudia. Samozrejme sú aj viac zarabajúci ľudia za nič na svete si v tejto večernej hodine neviem spomenúť vhodné povolanie.

Mimochodom Annun ty si programátor alebo policajt? :D

_________________
<insert cliché quote here>


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Sakra prafda. firmy by radi 20 ročných ludí s 30 ročnou praxou...

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
@Saimon: to by si sa divil, ale ja by som uprednostnil robotu toho policajta (a to akoze studujem za toho programatora). :P

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
zrudi.....lenze na robosa nemusis mat ani zakladku skoncenu...proste to robia s prepacenim nevzdelani ludia ktori zrejme nemali na to aby robili nieco seroznejsie.....to ci uz pravnici robia nieco alebo nie je ich vec...a je jasne asi kazdemu ze v dnesnom svete sa uz manualna praca neceni tak ako kedysi.....zoberte si len takych bannikov...za sociku jedny z najlepsie zarabajucich ludi a teraz?nemaju skoro nic. este aj ich choroby prehodnocuju a polka invalidov je zrazu sxopna normalne makat. je na chybe ten system co tu bol alebo ten co tu je??

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
co takto porovnat psychicku pracu a fyzicku pracu...

a zoberte si,ze ti psychicky pracujuci ludia museli do toho aj nieco investovat predtym..nemyslite??Nejaku tu vysoku skolu vychodit nic??
Ked bude potrebny pre miesto robotnika titul Ing.murar tak potom mozme hovorit o neferovosti platov :roll:

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
presne tak.....jednoducho povedane:"nato aby si bol robos mozes byt blby, ale na to aby si bol daky programator alebo pravnik potrebujes iste vzdelanie.....

ale v dnesnej dobe ak si murar a niesi blby a nevisedavas po krcmach a nenadavas na dzurindu a jeho vladu si mozes pomerne dobre zarobit...ved kolko prachacov si stava nove domy alebo preraba stare nie za male peniaze

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 47 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun