HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 84 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Koľko by ste chceli frakcií?
Anketa bola ukončená dňa St. 27. Apr 2011, 12:26
2(banditi,občania) 70%  70%  [ 7 ]
3(banditi, zákonníci, občania) 0%  0%  [ 0 ]
4(banditi, zákonníci, občania, neutrál-bounty hunter) 30%  30%  [ 3 ]
Celkový počet hlasov : 10
Autor Správa

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Na úvod by som uviedol: robím na settingu, ktorý je založený na Westerne- amerika za čias cowboyov, banditov, šerifov, etc... Keďže som dosť posral Gothem Mafiu, kde GM bola Juk-i - hlavne som viac chcene ako nechcene podvádzal- by bol toto pre Juk-i taký malý darček, aby si za to že pre nás makala aj zahrala... a týmto sa vám chcem aj ospravedlniť za paseku čo som vám na Gotheme narobil...

Čo sa týka settingu:
- pri najvyššej pravdepodobnosti také mierne RP (Roleplay- hra na hrdinov, resp. hranie za postavu)-samozrejme budete mať svoje vlastné rysy osobnosti... nebude to RP až tak strašne moc podstatné, ale prijal by som kebyže raz za čas napíšete dačo kurzívou...
- Ako už bolo spomenuté Western
-Plánovaný počet hráčov je 12, ale ak sa vás tu toľko nenazbiera (čo si myslím že sa nenazbiera), nebude pre mňa problém upraviť a dorobiť setting...
-Okrem RP chcem nejakú hlavnú dejovú líniu, ktorá by vás do hry viac vtiahla - samozrejme budete mať svoju voľnosť

To je zatiaľ asi tak všetko... ak bude teda záujem (čo dúfam), všetko upravím aby vám to bolo šité na mieru....

EDIT: Nájde sa niekto? Budem rád ak hej.. a nech sa dotyčný zapíše pod.. thx


Naposledy upravil Weerty dňa Ne. 17. Apr 2011, 12:26, celkovo upravené 3 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
taký menší refresh:

Sú následovné frakcie:
-Zastancovia zákona
-Banditi-
-Obyvatelia mesta
-Neutrál

Dopredu hovorím že všetko je vyrovnané.

Postavy:
-Každý má reálne meno-neodporúčam zverejňovať ajkeď som ich vytváral sám-to znamená že podľa žiadneho filmu, knihy etc... A okrem reálneho mena máte možnosť rozkrikovať svoju prezývku až dokým sa z toho nezbláznite (keď som hral- stále som sa chcel predstavovať, ale to nie je nejak podstatné...)
-Každý dostane na začiatku hry PM s menom, prezývkou, povolaním, ku ktorej frakcii patrí, schopnosť a nočná identita s heslom. Každé povolanie je jedinečné (nikto nemá také isté) takisto schopnosť.

-Povolania: svojim spôsobom sú až na výnimky konštruované tak, že sa z nich nedá vyčítať frakcia-
Za to že vo veľa filmoch sú dajme tomu nejakí zlí hodinári- tak hodinár automaticky nemusí byť bandita.. česť výnimkám.
-Šerif je kategória sama o sebe a rozmýšlam že o ňom bude vedieť každý- vyvážil by som to buď tým že má ochrancu- ktorého budú musieť banditi hľadať, alebo bude známy aj hlavný bandita... čo vy na to?

Priebeh hry:

Cez noc si môžte vybrať kde budete tráviť čas so svojou normálnou identitou- avšak sú aj tajné stoly frakcií(kam budete písať cez svoje tajné identity) samozrejme.
-to znamená že bude viacero miest kde budete môcť ten čas zabiť: napr. Nevestinec, Bar, atď... Samozrejme každý budete mať svoju tajnú identitu a svoj tajný stôl kde budete komunikovať so svojou frakciou- nevedno kto je kto v realite.

Cez deň sa bude na verejnom stole hlasovať o tom koho verejne zavesíte na oprátku- smrť.
(deň bude asi v realtime kratší ako noc-pretože cez noc sa využíva väčšina vašich schopností)

Setting už mám napísaný (pracujem na ňom od včera) takže je na vás či ho chcete hrať... proste sa prihláste :) myslím že to bude fajn hra...


Naposledy upravil Weerty dňa Pi. 15. Apr 2011, 23:11, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Weerty napísal:
- Na 100% RP (Roleplay- hra na hrdinov, resp. hranie za postavu)

Toto sa mi nepáči. Mafia by podľa mňa nemala byť o RP.
Na mafiu sa hlásim kedykoľvek, ale nie takúto.

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dead Boss napísal:
Weerty napísal:
- Na 100% RP (Roleplay- hra na hrdinov, resp. hranie za postavu)

Toto sa mi nepáči. Mafia by podľa mňa nemala byť o RP.
Na mafiu sa hlásim kedykoľvek, ale nie takúto.


nemyslel som 100% roleplay, ale že na sto percent to bude roleplay- čo znamená samozrejme aj vaše rysy, ale boli by postavy, etc... hneď to zmením


Hore
 Profil ICQ  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ach tak.
Dobre, predbežne sa hlásim.

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dead Boss napísal:
Ach tak.
Dobre, predbežne sa hlásim.


Ok, som rád, tak počkám kým dohráte Gothem a potom to odštartujem (dúfam že sa dovtedy nazbiera dosť hráčov).

Takže zatiaľ
Hráči:
1. Dead Boss
2. ???

kto bude ten záhadný? ???


Hore
 Profil ICQ  

átra
Obrázok používateľa

Založený: 13.02.2008
Príspevky: 1360
Body: 13
Bydlisko: Tešik-Taš
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nejak sa mi mafia zapáčila :D . Ale ja chcem byť až ten tretí :)


Hore
 Profil  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Täysikuu napísal:
Nejak sa mi mafia zapáčila :D . Ale ja chcem byť až ten tretí :)


Jo nápodobne :lol: , ináč by som nevytvoril setting.. :D Tak rátam s tebou a počkám na druhého :)


Hore
 Profil ICQ  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
vies co ja by som si rad zahral, lenze neviem este kedy skonci gothem a ako na tom potom budem s casom, predsalen, semester konci atd. ale zaujem z mojej strany je, len neviem nic slubit teraz

inac si trufas na GMovanie? neni to az taka jednoducha vec, zerie to hromadu casu a najma si clovek musi fakt davat pozor aby daco nepokazil alebo neprehliadol alebo nedoplietol, zvlast pri takychto zlozitych mafiach kde je hromada frakcii a vselijakych miest a pravidiel a neviem coho. Lebo ked ako hrac dopleties nieco, tak sa nic nedeje, akurat odvisnes - ale ked to dopleties ako GM tak 12 ludi sklames :D

napriklad, si si isty ze chces az 4 frakcie? nebude to az prilis chaos ked sa bude riesit kto potrebuje koho atd?

s tym serifom odhalenym: dobre, v BANGu to funguje, ale tam to funguje preto, ze nikto nemoze nic robit tajne, tj kazdy vidi akcie vsetkych inych hracov, a ked niekto zacne utocit na serifa, tak je jasny. tuna bude aj faza noci a tam kazdy zlocinec nahadze vsetky svoje bloky, zabijacky a neviem co na serifa, pokial to len pojde. alebo naopak cez den bude prilis silnou postavou, kazdy sa bude nanho odvolavat a co on povie bude svate a neviem co proste. nevravim, ze to nemoze fungovat, napriklad skrz toho ochranu, len nad tym treba velmi silne porozmyslat ci sa to da potom vyvazit a ci nebude hra prilis rychla alebo co, alebo minimalne naklonena jednej/dvom frakciam. a cim vias mas frakcii a povolani, tym tazsia matika to je (a zachvilu to naozaj uz bude cista matematika, tak ako Magic the Gathering vymyslel matematik :))

a dalej, hodilo by sa konecne prepisat pravidla odznova, tak aby boli kompletne, jasne, prehladne a jednoznacne (pripadne mozno aj s prikladmi v kurzive alebo v spoileroch, neviem). tak pokial zatial nemas co robit a mas chut, mozes sa pustit do toho :D

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

poet
Obrázok používateľa

Založený: 30.10.2008
Príspevky: 1862
Body: 1
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ajm in. napriek tomu, ze sa obavam, ze to mozno trochu pri tom GMovani dopleties. ale mafia ma nesmierne bavi :)

_________________
Každého umelca kvôli niečomu považujú za šialeného; ja som pre iných šialený, lebo sa považujem za umelca.


Hore
 Profil  

Pútnik

Založený: 03.04.2011
Príspevky: 8
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mne sa to zdá celé okopírované - netuším ako to je s autorským právom (predpokladám že nie je žiadne), ale aj tak pridanú hodnotu v tvojom nápade nevidím žiadnu.
Zmeníš postavy a prostredie, áno, ale všetko ostatné budeš čerpať z nápadu iných, až nápadne podľa dejovej línie nie od teba (frakcie, ability, deň/noc).

Ako to máš zabezpečené s moderátormi? Kto ti vytvorí stoly (nielen na začiatku), máš s nimi dobré kontakty a vzťahy či dúfaš že sa to nejako vyrieši?
Okrem rozdelenie (ako to nazývaš ty settingu) máš premyslené aj ďalší vývoj v ďalšie dni? Vieš ako dlhé to chceš mať? Ako komplikovane či budeš improvizovať (okrem prvého dňa si nič ďalšie nezažil v inej Mafii).
A ak som to správne chápal, hráš mafiu prvýkrát - nemáš skúsenosti ani s hraním, trúfaš si na GM?? Či opäť, improvizácia to vyrieši?

A nakoniec, prečo rozbiehaš ďalšiu mafiu ešte predtým ako sa predchádzajúca začala? Nie je to "truc podnik" proti JuK-i a ostatným?

EDIT: oprava gramatických chýb.


Naposledy upravil Demon dňa So. 16. Apr 2011, 10:15, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Demon napísal:
Ako to máš zabezpečené s moderátormi? Kto ti vytvorí stoly (nielen na začiatku), máš s nimi dobré kontakty a vzťahy či dúfaš že sa to nejako vyrieši?
vyjadrim sa k tejto veci, ekd budu hraci, toto spravit je minimum - alef alebo iny mod co nebude hrat nebude mat problem vytvorit to...

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tri rady zo zakopov:

* este bezi prva Mafia. Stalo sa dvakrat, ze vyhlasenie druhej mafie v tesnom zavese po beziacej Mafii bolo nestastny napad, lebo ludia boli vyšťavení, hlasil sa ovela mensi pocet a i ten bol malo aktivny, pamatam si, ze druha mafia po sebe, co som viedol, dobehla len velmi agonicky.
* neprepadni syndromu americkych filmov / americkych serialov, ze ked nieco (ne)funguje, tak to skusme vylepsit tym, ze dodame este viac efektov, este viac 3D, este viac krakenov, este viac cliffhangerov, gangbangerov, suckerpunchov a dejovych linii. Uz JuKiina mafia je na hrane (ona ju sikovne zvlada!), ale este dalsie skombinovanie bude dost hroza (hlavne v kombinacii s bodom 1).
* styri frakcie su prilis vela, zachvilu bude kazdy hrac vo vlastnej frakcii. Pri takom pocte hracov, aky je, budu v kazdej frakcii dvaja, obcas traja. Poloz si otazku: preco to tam chcem mat? Bude to este vybalansovane?

Uz len v klasickej mafii treba velmi citlivo volit mafianov a i to sa nie vzdy podari. Niekedy ani pat mafianov nie je dost, a inokedy je jeden mafian schopny holymi rukami vyvrazdit pol mesta (cau Juro!). Pri mnohofrakciach je to uz masaker, tych kombinacii je mnoho a vyhodnotenie je hypernarocne pre GMa. V Dafne som mal jeden megaexcelovsky subor. V jednu noc prebehli tri pricinnonasledne akcie typu ,,utok->protekcia->zrkadlo" a vsetci sa rano velmi divili, co sa vlastne v noci dialo a po skonceni kazdeho herneho dna som travil hodinu a pol urcovanim vysledku. Nehovoriac o tom, ze tam je extremne lahke sa seknut a to moze v hre zakakat tak, ze jedina moznost je ju zavriet.

* kedysi, ked este Annun bol statny junak, som mal v pravidlach explicitny zakaz metagameu. Potom som zistil, ze je to na nic. Rovnako roleplay, ten je dobry, akk ho udrzia vsetci a je k veci. V Gotheme 2 sa velmi casto stavalo, ze je popisanych 5 stran roleplayingu, ktory je na prd. Je to presne rovnaky roleplay v Dracaku, ked prvu hodinu postavy rozoberaju, ako sa stretli, kto ma ake dlhe elfske usi, kto zacne balit elfsku casnicku v Hostinci, a kto si usmazi aku prazenicu na panvici. To je sice super a zabavne, ale ako hrac fantasy pribehov som prisiel hlavne pozerat to, ako pwnu draka a nie to, ze tretina casu su bezvyznamne kecy.


Ja by som si zahral klasicku Mafiu, co i westernovu. Chcel by som ale naozaj back to the roots. OK, s roleplayom, ale len klasickymi edit: dvoma frakciami, bez schopnosti. Tam sa ukaze, kto je aky geroj.

_________________
Light hand of Empelol.


Naposledy upravil alef0 dňa So. 16. Apr 2011, 10:40, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Ja by som si zahral klasicku Mafiu, co i westernovu. Chcel by som ale naozaj back to the roots. OK, s roleplayom, ale len klasickymi troma frakciami, bez schopnosti. Tam sa ukaze, kto je aky geroj.
neni su standardne len dve frakcie? obyvatelia mestecka vs. mafiani? (conrado a lekar su obyvatelia mestecka :D)

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Su :oops:

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 84 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 24 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun