HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 259 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Ďalšia
Autor Správa

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
co ma skot spolocne s trpazlikom? :o

Ze skoro v kazdej hre maju trpajzli skotsky prizvuk?

Citácia:
a v knihe rozpravaju trpazlici moravskym narecim ak si dobre pamatam.

Na Morave sa pouzivaju slovenske slova? Mne to prislo take zahoracke, ale co ja viem.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silverbow napísal:
Corvus napísal:
co ma skot spolocne s trpazlikom? :o

Ze skoro v kazdej hre maju trpajzli skotsky prizvuk?

skotsky prizvuk by v cestine vyznel asi trochu divno nemyslis? :lol:

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
skotsky prizvuk by v cestine vyznel asi trochu divno nemyslis? :lol:

Hej len ide o to, ze skotsky prizvuk = furt anglictina, to, cim rozprava ten trpajzel s madarskym (!!! - tu musim poznamenat, ze vobec pomenovat postavu realnym krstnym menom Zoltan mi pride taktiez dost retardovane, skoro ako Tibor) menom v hre znie ako slovencina so zahorackym prizvukom a nie cestina s <whatever prizvukom>. V anglickej verzii tiez nerozprava po nemecky... :P

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Silverbow napísal:
Will napísal:
Mne to pride logicke, ze v inom regione a ine rasy rozpravaju inym prizvukom ci celkovo inou recou. Ale kedze toto sa v realnom svete nevyskytuje chapem, ze ti to moze pripadat pritiahnute za vlasy. Ber to ako autorovu fikciu, v kope sci-fi tiez pocut zvuk vo vesmire :)

Iny prizvuk whatever, ale preco prave zahoractina a preco prave pre dwarfov? Dwarf/Skot = klasika, dwarf/zahorak = wtf.


Pretoze Skoti maju smiesny prizvuk. Sudim, ze v humoristickych veciach je Skot prvy obyvatel britskych ostrovov, ak si treba udrbavat z prizvuku. U nas su to iste Zahoraci. V Cechach Moravaci (vid napr. Tajemny hrad v Karpatech).

Aky iny preklad by sa ti pacil?


Skor by som povedal, ze skoti a moravaci maju ten spravny "zemity" prizvuk, tzv. tvrda mluva, co ja osobne nepovazujem za vtipne ale v prvom rade trefne. Vtipne je to pouzitimy jadrnymi vyrazmi ktore su proste uzasne ale samotny prizvuk nie.


Silwerbow> Ano narozdiel od vychodnarov, moravaci maju dost slovenskych slov v slovniku.


Zodpovedný redaktor: Silverbow, publikované dňa 10.10.2008

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kristepane

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Silwerbow> Ano narozdiel od vychodnarov, moravaci maju dost slovenskych slov v slovniku.[/published]

Netroll, a nemam pocit, ze Moravaci maju vacsinu slov slovenskych, taka ko Zoltán Csivay (made in Budapest (tm)).

Inak som evidentne dokazal publikovat post namiesto citovania... :oops: :oops: :oops: :ikonka23: :ikonka23: :ikonka23:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silverbow napísal:
Will napísal:
Silwerbow> Ano narozdiel od vychodnarov, moravaci maju dost slovenskych slov v slovniku.[/published]

Netroll, a nemam pocit, ze Moravaci maju vacsinu slov slovenskych, taka ko Zoltán Csivay (made in Budapest (tm)).

Inak som evidentne dokazal publikovat post namiesto citovania... :oops: :oops: :oops: :ikonka23: :ikonka23: :ikonka23:


Svoje pocity si nechaj pre seba a citaj co ti pisem, moravaci maju DOST slovenskych slov v slovniku. Narozdiel od teba niekolkych okolo seba mam a viem ako rozpravaju. Oni sami to hovoria.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Svoje pocity si nechaj pre seba a citaj co ti pisem, moravaci maju DOST slovenskych slov v slovniku. Narozdiel od teba niekolkych okolo seba mam a viem ako rozpravaju. Oni sami to hovoria.

Dost != vacsina, ergo to neospravedlnuje tu atrocity zvanu Zoltan Csivay.

Inak krasny strawman, som rad, ze sa schovavas u mna na hajzli a vsade ma sledujes, aby si vedel kolkych moravakov poznam :roll:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silverbow napísal:
Will napísal:
Svoje pocity si nechaj pre seba a citaj co ti pisem, moravaci maju DOST slovenskych slov v slovniku. Narozdiel od teba niekolkych okolo seba mam a viem ako rozpravaju. Oni sami to hovoria.

Dost != vacsina, ergo to neospravedlnuje tu atrocity zvanu Zoltan Csivay.

Inak krasny strawman, som rad, ze sa schovavas u mna na hajzli a vsade ma sledujes, aby si vedel kolkych moravakov poznam :roll:


Blabla bla ok moravaci nemaju ani jedno slovenske slovo v slovniku, je to cele vymyslene cesko-sionistickou lobby lebo ty poznas celu moravu osobne a jediny vies aka je pravda. Uz idem z hajzla, uzivat si vikend.

Ano, dost = vacsina pan profesor, rovnako ako existuje vacsia ci mensia polovica.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:

Blabla bla ok moravaci nemaju ani jedno slovenske slovo v slovniku, je to cele vymyslene cesko-sionistickou lobby lebo ty poznas celu moravu osobne a jediny vies aka je pravda. Uz idem z hajzla, uzivat si vikend.

Ano, dost = vacsina pan profesor, rovnako ako existuje vacsia ci mensia polovica.

Aha takze moravaci rozpravaju po slovensky. Krasne argumenty len co je pravda, strawman na strawmana a blud na blud. Ale co cakat od XXL krizenca Cerebra a Draca, ze?

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
silwerbow: ty si fakt troll par excelance :)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Zavidis? :lol:

Co je divne na tom, ze si myslim, ze madarski trpaslici rozpravajuci po slovensky v ceskej hre su ako mongolski elfovia rozpravajuci po svahilsky v hre anglickej? :P

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
asi ze: knihu si zrejme vobec necital, sposob akym "debatujes" a nechut prijat svet ako ho stvoril Sapko (ok of korz. ja tiez nenavidim Faeru, dragonsrance, Asterion a podobne. ale (uz) netrolim v prislusnych temach... i ked laka ma to :lol: )

mne prijde debilnejsi cely Baldurov Gať kde maju vsetci oxfordsku english, nech su to trposi ci elfosi ci gay minsc. taky plytky, nevyrazny a v konecnom dosledku nerealny svet je v zaujmavy asi ako Patejdlova pesnicka na online kataster.

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Plytky svet? V porovnani s Capkowskeho vykradackou? Ale no. :mojmoj:

Spoiler! :
Teda nie ze by mi ten svet vo Witcherovi vadil per se. Nahodou je celkom fajn, ale Gyula Trpajszlányi co melie slovensky? Srsly?

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
co je na faerune zaujmave? drow ktory ma rad vsetky rasy? absencia niecoho hlbsieho nez behania po jaskyniach, collektovania xpov a zabijanie drakov (uber lol), neuveritelne spolocenske zriadenia menom magokracia? a to si len matne spominam o com ten uzasny svet je...
to, ze k svetu vyjde stovka RPG kniziek za 29.99 dolarov z toho sveta nerobi hlboky svet...

sapkovskeho vykradacka, ako vravis ty, je svet, ktory ma vlastnosti realneho. pogromy, rasizmus, SS brigady, normalne mena (v zasade...), probelmy s ktorymi sa vies stotoznit, nieco ti hovoria. priznam sa k faerunu som cital par X-logii ako dementa drowa, Moonshane, Mazticca... a za cely cas som mal pocit kvalitneho prazdna... ostatne prave diela Faerunu a Dragonlanče zapricinili, ze som zacal fantazy pohrdat a pohrdam nim az na par vynimiek doteraz...

ani v jednom z hentych 3triednych dolarovo bohatych svetov nieje jedina podobne silna scena ako ciri, geralt a ruza z shaerwedd, utok brigady Vrihed (mimochodom tu sa Sapko neskutocne krasne zahral s historiou. a nie len tym jednym zrejmym faktom... sklbil do seba dve navzajom si odporujuce veci) celych v ciernych uniformach so striebornym bleskom... a tak dalej.
treba poznat historiu, mat nacitane knizky, aby si si vedel sapka vychutnat. lebo aj ked som celu saagu precital mozno 5-6x, stale su tam nove veci, ktore si popri tom ako sa stale svojim sposobom vzdelavam, uvedomujem.
v tom je jeho caro.
a v ludskosti postav.
blby barbar s bumerangovskym kladivom, Drízdal´doUrgena alebo ten posahany trpazlik su obycajne hlupe a prazdne postavy. u sapka maju tie postavy zivot, dusu a su uveritelne.

edit: dula trpazlik co mele po slovensky? nebodaj takych mate na vychodnom slovensku (ostatne na celom slovensku :( )malo :lol:

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 259 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 34 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun