HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 40 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Autor Správa

poet
Obrázok používateľa

Založený: 30.10.2008
Príspevky: 1862
Body: 1
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Quicci napísal:
najhorsie su 12rocne deti co pridu, nafeeduju za 10 minut, ziadna komunikacia, a potom rant ze im neviem pomoct.

!!! :ikonka45:

btw, tak je zaujem o tu spolocnu hru?

_________________
Každého umelca kvôli niečomu považujú za šialeného; ja som pre iných šialený, lebo sa považujem za umelca.


Hore
 Profil  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Quicci napísal:
Aeris napísal:
najzákladnejšie herné mechaniky


o, enlighten me please. hram to nejaky cas a zatial som sa k nim nedostal.

a nikomu nehovor ze je noob, lebo budes hned kurwa [vymazané].
najhorsie su 12rocne deti co pridu, nafeeduju za 10 minut, ziadna komunikacia, a potom rant ze im neviem pomoct.

Ak sa niekedy budem fakt natolko nudiť, tak ich niekde spíšem a môžem postnúť, ale momentálne nemám náladu sa do detailov rozpisovať. Uvediem však napr. úplne basic veci, ktoré noobovia nechápu/neovládajú:

* Normálny základný tým má kompozíciu Jungler (toto je kľúčové a bohužial low ELO hráči absolútne nechápu výhody 4 nafarmených ľudí - Support zo zásady nelasthituje, pokiaľ nie je sám na lajne - oproti 2, keď Jungler chýba), AD carry, AP carry, Support, Tank ... Jungler ako taký môže byť v podstate Tank alebo AD carry, tým pádom solo top môže byť ďalšie Carry, príp. Assassin ak Jungler tankuje
* Support nelasthituje, ale zarába Gold per 5 itemami a Gold per 10 mastery, zo zásady musí mať Clairvoyance spell, pomáha vyhrať bot lane pre AD carry a je primárny zásobovač a umiestnovač wardov, druhým je Jungler, obvykle kupuje Oracle's Potion a čistí džunglu od nepriateľských wardov
* drak a barón sú kľúčové peniaze a buffy a teda je nutné čo najviac brániť súperovi ich získať, idealne ich získať pre svoj tím ... nápodobne, red/blue buff a neutral creepy v džungli sú dobrý zdroj výhod a peňazí nie len pre Junglera, ale primárne patria jemu (minimálne do late midgame)
* AD carry a AP carry musí vedieť dobre lasthitovať
* AP carry má primárnu úlohu vyhrať mid lane, rýchlo sa nafeediť na súperovi, zničiť turret a tým činom vyhrať pre svoj tím early game, v late game stráca účinok pokiaľ nie je extrémne nafeedný (a má Void Staff a MagicPen) alebo nemá veľa CC schopností; sekundárna úloha je gankovať top a bot lane keď má voľno
* AD carry má za primárnu úlohu nechutne nafarmiť, vystavať AD, AS a ArPen a vyhrávať pre tím late game
* solo top má za primárnu úlohu farmiť a brániť v tom nepriateľskému solo top, pokiaľ je solo top Tank, mal by byť schopný rýchlo odbiehať na pomoc ostatným lajnám
* top a bot lane by mali mať neustále v kríku wardu, pokiaľ má nepriateľ Junglera alebo gankovacieho Stealth champa
* Jungler primárne farmí v džungli a gankuje ktorúkoľvek lajnu keď je príležitost (resp. má prázdnu džunglu), nie je nutné pri gankoch úspešne zabiť, hlavné je znemožniť súperovi efektívne farmiť/vyhrať lajnu; sekundárne dáva pozor na pohyb nepriateľov medzi lajnami a warduje dôležité miesta

To je asi úplný basic stuff, ktorý by mal človek pochopiť po zhliadnutí pár lepších turnaj-level hier.

Noobom budem hovoriť noobovia, pretože je to normálny zabehaný výraz a to, že niekto má problém s kritikou (mimochodom, vždy dotyčnému napíšem prečo je noob, nevykrikujem to len-tak, na to sú klasickejšie nadávky) a nevie sa objektívne pozrieť na svoje hráčske schopnosti, nie je môj problém, navyše je to Tribunalom uznávaný dôvod na report, takže asi tak.

Čo sa týka detí a úplných noobov a retardov ako píšeš, s tým sa nedá nič robiť, ELO systém nie je dokonalý a holt LoL hrá strašne veľa casual ľudí bez záujmu zlepšiť sa v hraní, či vôbec bližšie pochopiť tú hru.

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Dreamer
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 1453
Body: 8
Bydlisko: Trencin/Brno
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ucebnicova znalost sucasnej metagame neznamena ze si imba skiller imo. To co si napisal je sice pravda a suhlasim s tebou ale netreba sa len na to spoliehat, ze ked mas team podla high elo meta tak musis hned vyhrat. Dokonca aj high elo teamy obcas rozlozenie lajn zmenia podla situacie. Hlavne treba vediet rozmyslat a rychlo reagovat. Btw normalna warda ti proti ganku od stealth champa velmi nepomoze.

Napriklad videl som hry kde ranged ad crary (Cait) bol na mide a toho apckara rozsupoval.

na odlahcenie jungle Veigar :) http://www.own3d.tv/video/200987

_________________
We are the wounds and the great cold death of the earth
http://last.fm/user/vampirequicky


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Quicky napísal:
Ucebnicova znalost sucasnej metagame neznamena ze si imba skiller imo. To co si napisal je sice pravda a suhlasim s tebou ale netreba sa len na to spoliehat, ze ked mas team podla high elo meta tak musis hned vyhrat. Dokonca aj high elo teamy obcas rozlozenie lajn zmenia podla situacie. Hlavne treba vediet rozmyslat a rychlo reagovat. Btw normalna warda ti proti ganku od stealth champa velmi nepomoze.

Napriklad videl som hry kde ranged ad crary (Cait) bol na mide a toho apckara rozsupoval.

na odlahcenie jungle Veigar :) http://www.own3d.tv/video/200987

Nie, neznamená, ale je to akýsi predpoklad, že má človek vôbec "nejaký" skill (teda, aspoň má rozum). A high elo mety su rôzne, hento je basic MOBA meta z ešte spred 8 rokoch v Dote, samozrejme ich poznám v LoL viac a nemusia vždy fungovať, každá z nich ale je navrhnutá tak, že je strategicky výhodná. S rozmýšľaním a reagovaním je najväčší problém u ľudí, ale s tým u random spoluhráčov neurobíš nič. Samozrejme si si mal byť schopný domyslieť, že slovom "warda" nemyslím len konkrétne zelenú, ale aj ružovú, podľa potreby, ale slovíčkárenie nechám tak.

To nepopieram, dá sa hrať rôzne, chcel si ale basic mechaniky a hentá meta je as basic as it gets. Dobrá Akali napr. vyhrá mid proti hociktorému AP carry.

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Dreamer
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 1453
Body: 8
Bydlisko: Trencin/Brno
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To som nechcel ja, to chcel Quicci :lol:
A hej to s tou wardou som bol trochu hnidopich :ikonka01:

_________________
We are the wounds and the great cold death of the earth
http://last.fm/user/vampirequicky


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Chaos Sorcerer
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1277
Body: 16
Bydlisko: the Screaming Vortex
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Quicky napísal:
To som nechcel ja, to chcel Quicci :lol:
A hej to s tou wardou som bol trochu hnidopich :ikonka01:

<autocenzura> aj s vašimi podobnými nickmi, už som vyšiel z cviku po niekoľkoročnom only-lurkovaní Hostinca D:

_________________
Chaos is the only answer


Hore
 Profil ICQ Facebook  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
inu, Aeris, pekne si to popisal, realita je však veľmi často iná.
zo skúseností, 8/10 junglerov nevie časovať hru a gankovať. + v podstate je jedno či je na mide AP alebo AD carry.

S bandou s ktorou hrám sa nám osvedčilo pushovanie (W/L ratio cca 80/20) na linke, s cielmi
1.nefeedit supera
2.zlikvidovat prvy turret
3.podla moznosti chmatnut nejaky kill.

Po nasom turrete ( cca lv 7-9) nasleduje otvorenie ostatnych lajn, po otvoreni 2 inhibitorov sa likviduje baza. V skratke

own turret >> survival >> enemy turret >> champion kill >> farma

S tymto dokazeme vyhrat aj ked pri tom mame len asi 60% killov v porovnani so supermi; pravidelne hrame 5v5: traja premade s dvomi random ludmi, ktori vacsinou nevedia ako lasthitovat, sledovat tanka, nepoznaju ulohu v teamfighte.

Hry vyhravame cca v pomere 55:45, vela zalezi na tom ci prave dvaja randomaci vedia komunikovat.

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 01.10.2006
Príspevky: 538
Body: 6
Bydlisko: Slnečné Mesto
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aeris napísal:
Eruner napísal:
Ktorí herovia sú OP?
Nehovor že Trynda a Morde

OP sú napríklad spomedzi junglerov momentálne Lee Sin a Nocturne (oproti ostatným junglerom), napr. z AD carry je rebríček Caitlyn > Kog'Maw > Vayne a Corki >>> ostatné AD carry, z AD fighterov/solo-top je napríklad momentálne absolútne useless Xin Zhao v porovnaní s Jaxom, či Talonom, atď. atď.

....drvivá väčšina hráčou sú noobovia a neovládajú ani najzákladnejšie herné mechaniky (to sú tí čo tvrdia, že Trynd a Morde su OP), ale čím vyššia úroveň hry, tým viacej sa tie balance veci prejavujú a brutálne klesá používanosť ne-OP championov.


Len som chcel vedieť ktorých champov ty považuješ za OP (rozumnejšie povedané silných/výhodných)


A okrem teórie európskej kompozície môžte načať 5-tank team a double-jungle tactic, ktoré by som rád vyskúšal v nejakom premade

_________________
Múdri musia byť silní, aby sa ich zlí báli.


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 18.01.2007
Príspevky: 586
Body: 31
Bydlisko: Zlaté Moravce

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vytiahnem túto tému z hlbín, keďže na DOTE 2 sme sa zas rozbehli :)
dáme nejaké spoločné matche?

_________________
Keď má problém riešenie starosti sú na nič. Keď problém riešenie nemá starosti nepomôžu. (Dalajláma)


Hore
 Profil  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja by som celkom rad - mam konto na EU East.

PM/mail pls, príp. Ublala Pung na Steame.

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 40 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun