HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 46 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
Autor Správa

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Bifi napísal:
Definuj "fungovalo". Videl som skupiny, v ktorých hráči neboli voči sebe navzájom otvorení. A dlhodobo hrali.


Pardon, zle som sa vyjadril - ked to teraz po sebe citam, nie je zrejme, ze aj prva veta je myslena subjektivne. Pod "fungovalo" myslim "aby mna ako ucastnika hra uspokojovala natolko, aby som bol ochotny do nej dalej investovat svoje casove a energeticke zdroje".

Takze: iste, aj ja som videl take skupiny... ale vravim, ze hra v nich (by) ma neuspokojovala dost na to, aby som chcel v nich ostat.

Bifi napísal:
Nemám v tomto bode jasno - "hlboký" je v mojom slovníku prepojený na slová "zodpovedný", "úprimný", "vážny".


Skusim sa spytat takto: "hlboky" pre teba znamena vaznost hernych tem, serioznost individualneho pristupu hracov k hre, alebo vaznost atmosfery na sedeni? Alebo tvrdis, ze to navzajom suvisi?

(odpoved asi nebude jasne vyhranene "ano" na jedno z toho, ale skus odpovedat na istej miere vseobecnosti, lebo mam pocit, ze sa zbytocne zamotavame do piplavych detailov a pointa mizne v dial).

Preco by to, ze hram <insert system here>, o ktorom si myslim, ze je totalne nafigu, malo znamenat, ze nebudem hlboko prezivat, ked mojej postave skreti zabiju otca a znasilnia matku? Zda sa mi, ze okolo tohto sa primarne toci tato debata, tak si to chcem ujasnit.

Bifi napísal:
Mám pocit, že existuje nejaké prepojenie medzi "hlboký" ako otvorený a úprimný postoj (motivácia, prístup k hre) a "hlboký" ako hra, ktorá vo mne hlboko rezonuje (správanie pri stole).


Vies si spomenut na nejaku hru, ktora by bola spravanim pri stole odlahcena a napriek tomu v tebe hlboko rezonovala?

Bifi napísal:
Tvoj súhlas je dôležitý z toho hľadiska, že spolu hráme, ale inak na tie isté procesy existuje zároveň veľa platných pohľadov a netvrdím teraz, že každý musí prijať inštitucionálnu perspektívu.


Ech... zasa raz zly termin z mojej strany. Snazim sa pochopit tvoje nazeranie na vec, aby som zistil, kde (ak vobec) vznika odlisnost pristupu. Teda "nie som si isty, ci suhlasim" nema naznacovat, ze moj suhlas je potrebny alebo co - skor ide o to, ze pre diskusiu je nutnou prerekvizitou spolocna terminologia (resp. zhodna semanticka interpretacia danej terminologie)... a ze zatial nemam dojem, ze by toto nastalo.

(tvoje frameworky prave travim, zaujimat ma rozhodne zaujimaju)

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 46 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun