HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 4691 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189 ... 313  Ďalšia
Autor Správa

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Corvus napísal:
Citácia:
Pfff, moze byt cover up aby ich nechali na pokoji

potom je to zavadzanie takmer na zidovskej urovni :D :P


Mas pocit, ze nacizmus vymyslal vela vlastnych veci? :D Orlice, standardy, zdvihnuta pravica na pozdrav, ohnove slavnosti, svastika...? :D

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
http://www.sme.sk/c/4373985/siestaci-by ... mkoch.html
rozmyslam dokedy chcu skolstvo degradovat....
vyjst zo zakladky a nevediet co su zlomky? a z gyma bez pary o funkciach? za chvilu sa bude na gyme ucit nasobit pod seba. Idiocrarcy was right

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
axxis: ja mam 7 rokov po gymnaziu a mam iba veelmi vzdialenu predstavu o tom co funkcie vobec su, nieto aby som s nimi vedel pracovat. Takze..na co to bolo dobre?

Vlastne..ked sa tak zamyslim..aj tie zlomky by mi asi robili problem :|


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Otazka je, co je vseobecny prehlad a co uz nie.

Ono ale: gympel je vseobecnovzdelavacia vec, teda dava moznost ludom si vybrat.

U nas je problem, ze sa naleju do ludi kvanta informacii, z ktorych pozabudaju styri patiny. Radsej pre teliatka a zapamatatelne ako naopak.
A dalsi v tom, ze na jednej strane sa tuzi po specializacii co najskor a na druhej strane sa zabuda, ze este v stvrtaku malokto vie, kam chce ist.
Paralelne s tym, ze chceme aby detvake neboli hlupe v ziadnej z klasickych oblasti ("OMG ONI NEVEDIA KDE JE MACEDONSKO") a na druhej je de facto standardom doucovanie kvoli vysokym skolam, lebo sa to na strednych nestiha.

Rozumna moznost je mat normalne zaklad pre mna za mna aj na urovni americkych ucebnic "für Idioten" a ostatne veci odhadzat do volitelnych predmetov.

Aby sa informatik nemusel ucit latinske nazvy na biologii (ale zase aby rozoznal hrusku od zirafy), ale dozvedel sa o derivacii.
Alebo chemik sa naucil polyetylenglykoltereftalaty a nemusel vediet programovat.

Tu nutno dodat, ze ked sa ma minule batrflaj pytal na integrovanie, tak som asi 15 minut googlil pravidlo integracneho suctu, lebo som si nepamatal (uz len predstava integrovania vo mne budila nocne mory), ci to plati a to bol akoze najidiotskejsi priklad. Je vsak rozdiel o veci nikdy nevediet, alebo na nu zabudnut alebo byt v stave sa zobrat a pripomenut si ju.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
šak načo zlomky a funkcie...

<hyperbola on>

31. marec 2040, po tretej Belovsovej reforme školstva
pýta sa reportér mladého podnikateľa pred daňovým úradom:

R: a čozhe si to dneskáj robil tutok pri dwerax?
D: ná, šak sém to oné šel zanést to toho oného, né, woe. a že tam po ne scú vyskoškoskú mátiku, né, a že či im zayyebáwa? jaké precenta? jaké podiely kua? šak mám krčmu, né?

<hyperbola off>

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Konateľ
Obrázok používateľa

Založený: 13.03.2005
Príspevky: 1811
Body: 7
Bydlisko: Drakulovce nad Torysov
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Quicci napísal:
šak načo zlomky a funkcie...

<hyperbola on>

31. marec 2040, po tretej Belovsovej reforme školstva
pýta sa reportér mladého podnikateľa pred daňovým úradom:

R: a čozhe si to dneskáj robil tutok pri dwerax?
D: ná, šak sém to oné šel zanést to toho oného, né, woe. a že tam po ne scú vyskoškoskú mátiku, né, a že či im zayyebáwa? jaké precenta? jaké podiely kua? šak mám krčmu, né?

<hyperbola off>

Na túto hlúposť sa dá reagovať len podobne....
"
1. april 2040
Cech účtovníkov ďakuje Belovsovovej, a ochotným paniam na daňových úradoch za nevýdanú prosperitu svojho remesla. Občania sa pripájajú, keďže tým pádom odzvonilo daňovým nedoplatkom a podobným omylom pri vypisovaní daňových priznaní.
"

_________________
"Vincent, Tiger s ručaním obmedzeným..."
P.S.:Nechceš šalátik?


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
tvojej hlúposti nerozumiem :)
vôbec.

(a že v hyperbola tagu je nadsázka si istotne pochopil...)

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
matiku mam v <> ale z historie vseobecnej ist na narodnu je epic fail.
mozno pre usa ne, ty su off, ale mi ktorych brutalne ovyplyvnovali udalosti europske?

hlavne mikolaj snSSkar nam poskytne detailny ohlad na Tuku&company. v ramci budovania narodnej hrdosti nebo neco
uprimne dufam ze henta mesažže je žart

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Warrior napísal:
matiku mam v <> ale z historie vseobecnej ist na narodnu je epic fail.
mozno pre usa ne, ty su off, ale mi ktorych brutalne ovyplyvnovali udalosti europske?

hlavne mikolaj snSSkar nam poskytne detailny ohlad na Tuku&company. v ramci budovania narodnej hrdosti nebo neco
uprimne dufam ze henta mesažže je žart

hovoris mi z duse... na dejepis su narodne dejiny preberane pol roka (aspon to bol plan nasho dejepsisara, ze podla osnov, budeme prvy polrok rpeberat svetove dejiny a druhy polrok narodne .. rok co rok... to ze sme nasim tempom preberali stvrtrocne ucivo cely skolsky rok je uz o inom :D) co viem... pol roka su preberane svetove dejiny... ked som sa toto dozvedel, tak som si z chuti zanadaval, ze z toho mala co maju svetove dejiny sa ubere a prida sa k tomu vela zbytocnosti narodnych dejin, kde nic nie je... -.-

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
jak nejni v narodnostnych. Sano Mach, Tuka, Hlinka a.. konecna :D
este par buditelov z roku jedna dva a inak sami madari a cesi :) akurat ich zakoncuje Husak

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Nightfall napísal:
axxis: ja mam 7 rokov po gymnaziu a mam iba veelmi vzdialenu predstavu o tom co funkcie vobec su, nieto aby som s nimi vedel pracovat. Takze..na co to bolo dobre?

Vlastne..ked sa tak zamyslim..aj tie zlomky by mi asi robili problem :|

pocul si niekedy o tmavej hmote a tmavej energii?
su to veci, ktore nikto nikdy nevidel, nikdy ich neuvidi a mozno ani neexistuju. jedine naco su dobre je aby niekomu sedeli rovnice tak si ich domysleli. a investuju sa do toho miliardy a naco to kedy komu bude dobre? proste aby sme vedeli...

ja som tiez chodil na gymo a uz nikdy neuvidim druhu svetovu a chemicke vzorce a predsa viem kolko trvala a ked mi niekto ponukne NaCl budem vediet, ze na mna neutoci chemickou zbranou...a naco mi to je dobre? aby som nebol uplne vygumovane paka.

je to presne ako vravel Alef, ked uz idem na gymo mal by som mat o vsetkom co sa tam deje aspon paru a ak chcem nieco studovat tak si z toho dam seminare.

a okrem toho si myslim, ze funckie na gymnazialnej urovni niesu tak tazke ucivo, ze by sa muselo vypustat ci presuvat...

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
tiez si myslim ze ked som tie funkcie tam zvladla ja, mal by to zvladnut kazdy.... a to ja som bola z matiky vseobecne tupa :D

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
axxis: nevravim, ze to je tazke ucivo. ale ako som spominal, po siedmich rokoch z neho neviem nic (a mozno som vygumovany pako, ale ani mi to nikdy nechybalo). cize vysledok uplne rovnaky ako keby sa to vobec nevyucovalo. naco mi to teda bolo dobre? imho je ovela dolezitejsie ludi naucit si informacie v pripade potreby najst, zpracovat a prezentovat, nez im do hlav tlacit kvanta veci, ktore nikdy potrebovat nebudu a za par mesiacov ich aj tak zabudnu


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Mam len egy otazka:
* co zo strednej skoly si vlastne pamatas? [= pamatas si aspon to zo strednej?]

Citácia:
imho je ovela dolezitejsie ludi naucit si informacie v pripade potreby najst, zpracovat a prezentovat, nez im do hlav tlacit kvanta veci, ktore nikdy potrebovat nebudu a za par mesiacov ich aj tak zabudnu

Toto toto. Zial, ono ani na vysokej skole sa to casto nenauci.

Ale suhlasim: u nas sa schopnost "ucit sa" vytvori po case, ked clovek musi natrieskat do hlavy kvanta informacii a az sam zisti, ze nie vsetko je podstatne. Namiesto toho je ovela lepsie ucit zaklad a ukazat cestu. Ale na strednych skolach na to malokto ma chut / naladu / motivaciu.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
kvanta veci, ktore jakziv nikto neuvidi su skor domenou vysokej....
ale tak ako tak, ulohou skoly nieje len naucit ziaka limity, musi sa naucit zvladnut kvantum veci v kratkom case....
ak niekomu vyhodia sproste limity, lebo sa im to zda vela tak co budu robit potom v reale? myslim, ze gymo by svojich studentov malo donutit k tomu aby aspon raz za tyzden boli triezvi a otvorili ucebnice. resp. stratit panictvo/pannenstvo v 14-tich (...a podobne preferovane zalezitosti) nieje najvacsi win na strednej.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 4691 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189 ... 313  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun