HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 502 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Ďalšia
Autor Správa

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Low labour costs

Mne vždy slovo Slovakia a Slaves prišlo podobné :D


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pre naklady skrtajucich executives je uz aj to vela. Indovia su lacnejsi.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
na druhu stranu, indovia su sice lacni, ale aj fluktuacia je vysoka. Tak som aspon pocul - ze tam nie je nieco ako vypovedna lehota, takze ked sa ind zamestna v jednej firme a za pol roka sa nauci co sa da, tak pride ina firma, ponukne mu 2x taky plat za tu istu robotu, co je realne stale malo - tak on nema dovod neprestupit.

Ale mozu to byt skreslene info

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
potvrdzujem Jurove slova - presne tak to tam v Hindustane funguje.
akonahle sa nieco naucis a si v tom aspon trochu dobry, ides vyssie, lebo trh rastie extremne rychlo.
niektori ludia ktorych som v 2010 pocas migracie do Indie trenoval na finance analytiku su dnes manazeri so sofermi.


and now for something different -

http://finweb.hnonline.sk/c1-59214470-e ... -slovensko

ked som bol pred 10 rokmi v Estonsku/Talline, prislo mi to ako male zaprdene Finske Rusko
- zjavne tam vsak ludia maju rozum, neviem ci by tam presla populisticka kampan s Istotami.

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Fluktuuju a nevedia nic urobit. Projekt ktory mal by skonceny pred dvoma rokmi uspene vali dalej ... a Indovia netusia co a ako. Ale stale je to lacnejsie nez my.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Fluktuuju a nevedia nic urobit. Projekt ktory mal by skonceny pred dvoma rokmi uspene vali dalej ... a Indovia netusia co a ako. Ale stale je to lacnejsie nez my.


No to moze byt aj problem manazmentu. Je mozne, ze nemaju clear requirements alebo, ze sami manazeri, co projekt riadia, nemaju jasno v tom, co robia, popripade vymyslaju prilis vela change requests. To sa inac stava dost casto. Cize by som automaticky tych Indov neoznacil za amaterov.

Poznam par Indov a su podla mna porovnatelni so Slovakmi, najdes medzi nimi slabsich menej schopnych, priemer a aj velmi schopnych a sikovnych.


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Riso> Nemudruj, bavime sa o common pozciach ako programator, admin atd. Vsetci v Indii maju vyssie ranky ale realne nevedia spravit robotu co v BA robia novacikovia. Hovorim o troch rokoch skusenosti a priameho kontaktu s nimi. Nemaju jasno v tom co robia ani ked im v troch bodoch napises co maju spravit.

Neodsudzujem tym narod ako taky, ajked ich vseobecny problem je nekoordinovanost. Vo vseobecnosti je ale tato bezna IT praca na zlej urovni bez ohladu na to ako jasne alebo nejasne maju zadanu pracu. Uz len preto, ze si nejasne zadanu pracu nedokazu vyjasnit.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Riso> Nemudruj, bavime sa o common pozciach ako programator, admin atd. Vsetci v Indii maju vyssie ranky ale realne nevedia spravit robotu co v BA robia novacikovia. Hovorim o troch rokoch skusenosti a priameho kontaktu s nimi. Nemaju jasno v tom co robia ani ked im v troch bodoch napises co maju spravit.

Neodsudzujem tym narod ako taky, ajked ich vseobecny problem je nekoordinovanost. Vo vseobecnosti je ale tato bezna IT praca na zlej urovni bez ohladu na to ako jasne alebo nejasne maju zadanu pracu. Uz len preto, ze si nejasne zadanu pracu nedokazu vyjasnit.


A na to by som ti vedel odpovedat, ze vela novacikov v BA su slabi ako caj a Indiani programuju DRM, video kodeky, drivers a podobne veci, o com sa tym novacikom v BA ani nesniva. Ja len chcem povedat, ze strasne generalizujes. Podla mna, ked spravis priemer slovenskych a indianskych ITckarov/programatorov, tak velky rozdiel tam nebude.


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Celkom prekvapivo musim suhlasit s Risom, s Indiou mam aj extremne negativne, aj velmi pozitivne skusenosti co sa tyka IT.

Co mozem povedat skoro o ktorejkolvek inej krajine, vratane Slovenska.

Jediny problem Indie je v tom, ze je uz skoro VSADE, takze je ovela vacsia sanca natrafit na negativnu vec a kedze sme vsetci tak trochu rasisti, je ovela jednoduchsie si to zapamatat.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ale ja sa nebavim o extremoch, ja sa bavim o denno dennej praci v priemere. Za posledne tri roky co som s nimi v intenzivnom kontakte prevazuju negativne skusenosti s organizaciou prace a s ich schopnostou vysporiadat sa s problemami nejakym inteligentnym sposobom.

Inac mam samozrejme aj pozitivne aj negativne skusenosti aj mam vsekych rad lebo su daleko a su mi ukradnuti a viacej nenavidim mudrujucich vychytralych vychodnarov ktori zavidia kolegovi 10 eur navyse k platu a za kazdu [vymazané] vyplakavaju team leadovi ako su ti ostatni neschopni.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
suhlasim s Willom ... india support je hroza vo vsetkych smeroch, ja osobne mam len a len negativne skusenosti a india je tu skoro uz zauzivanym pojmom pre neschopnost

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Teraz som zvedavy ci som minusku dostal za kritiku Indie alebo vychodu? :D

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja som si tu poznamku o vychodniaroch ani nevsimol, ale tak na druhu stranu, co cakat od namyslenych spuchnutych rakusanov, co zozrali vsetku mudrost sveta, ze. :ikonka16:

K teme, ja som mal za posledne roky uz tu "cest" pracovat na projektoch s ludmi z polovice zemegule (niekedy s teamami, niekedy len s konzultantami) z najroznejsich kultur a firiem a fakt nevidim kvalitativny rozdiel medzi Indiou a zvyskom. Zazil som katastrofalne veci vyprodukovane v Europe, v Amerike, v Afrike aj v Azii, bolo uplne jedno ci boli autori a manazeri kakaovi, bieli, alebo krasni cokoladovi, vsetci dokazali robit hovadiny ako majstri (ale aj naopak, vsade su aj ozajstni odbornici).

So sa tyka supportu, mne to nepride ako problem Indie a indov ako takych, ale skor ako problem sposobu, akym sa support do Indie outsourcuje a akym sposobom su tam ludia na to trenovani.

India je oblubeny boxovaci panak nas chytrolinov zo zapadneho sveta, ale mne to nepride fer. Keby som mal na prstoch ruky objektivne poratat, kolko krat som nadaval na pracu ludi z Indie a kolko krat na pracu ludi z inych casti sveta, asi by tam velky rozdiel nebol.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
http://www.reddit.com/r/worldnews/comments/1bvn5g/iceland_voted_the_friendliest_place_on_earth/
Slovensko je osme. Zdola. :D

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
kery vymazaniak nas vymazal dole?

kery?

vymazane vymazane americania

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 502 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun