HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 502 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 34  Ďalšia
Autor Správa

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
bojujem tu s veternymi mlynmi a nemam momentalne cas na obsiahlu odpoved. tak aspon heslovito.

najtfal: takze sudis vyhradne na zaklade tvojej pozitivnej skusenosti z ciech. co sa tyka zahranicnych skol, obzvlast uspechu "statnych" unies z uk a switzerlandu - nezazili kolektivizaciu. + uk aj switzerland maju relativne nizku mieru angazovanosti governmentu v akychkolvej instituciach. a ak su aj kvalitne, tak su neskutocne drahe.

riso: neboj, uz som pocul lepsie na svoju adresu. zaujimave, ze vzdy to vyeskaluje do tohoto a argumenty ako keby vyfucia prec. btw.nechodim ani na pan ani na city u.; zaujimave ako ich tu vsetci svorne dissujete pricom tam nikto z vas nechodil a vyzera to tak, ze ani nepozna nikoho kto tam chodi.

alefo: kde tvrdim taketo nieco? zopakujem to uz asi treti krat. nova skola = nova konkurencia = viac prilezitosti = motivacia pre ine skoly. co je na tomto zle?

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
a este: kolko ludi vyhodili z paneura? a kolko sa k tomu prizna? lebo toto je debata o kvalite


nevim cisla, ale mam taky dojem, co som pocul od znamych, ze na tie sukromne skoly vacsinou chodia deti papalasov / goril / byvalich stbakov (ktori su bohuzial kapitalotvrona vrstva slovenskej spolocnosti), pretoze tam maju iste, ze za $$$ dostanu diplom. kvalita tych skol je biedna, ale rodicia tych deticiek ich tam vacsinou daju preto, lebo na urcite pozicie v statnej sprave moze podla tabuliek byt dosadeny len niekto s takym ci onakym titulom.

ti ludia si myslim, ze vacsinou maju teple miestecko v dozornych radach / statnej sprave dopredu vybavene... a na sukromnu skolu idu len kvoli titulu.

to je moj dojem. ale mozem sa mylit.


Naposledy upravil Riso dňa So. 28. Apr 2012, 18:42, celkovo upravené 2 krát.

Hore
 Profil  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Riso napísal:
alef0 napísal:
a este: kolko ludi vyhodili z paneura? a kolko sa k tomu prizna? lebo toto je debata o kvalite


nevim cisla, ale mam taky dojem, co som pocul od znamych, ze na tie sukromne skoly vacsinou chodia deti papalasov / goril / byvalich stbakov (ktory su bohuzial kapitalotvrona vrstva slovenskej spolocnosti), pretoze tam maju iste, ze za $$$ dostanu diplom. kvalita tych skol je biedna, ale rodicia tych deticiek ich tam vacsinou daju preto, lebo na urcite pozicie v statnej sprave moze podla tabuliek byt dosadeny len niekto s takym ci onakym titulom.

ti ludia si myslim, ze vacsinou maju teple miestecno v dozornych radach / statnej sprave dopredu vybavene... a na sukromnu skolu idu len kvoli titulu.

to je moj dojem. ale mozem sa mylit.


dojmy, dojmy, dojmy...
a na vychode su len sami cigani a bordel

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
wormwood napísal:
Riso napísal:
alef0 napísal:
a este: kolko ludi vyhodili z paneura? a kolko sa k tomu prizna? lebo toto je debata o kvalite


nevim cisla, ale mam taky dojem, co som pocul od znamych, ze na tie sukromne skoly vacsinou chodia deti papalasov / goril / byvalich stbakov (ktory su bohuzial kapitalotvrona vrstva slovenskej spolocnosti), pretoze tam maju iste, ze za $$$ dostanu diplom. kvalita tych skol je biedna, ale rodicia tych deticiek ich tam vacsinou daju preto, lebo na urcite pozicie v statnej sprave moze podla tabuliek byt dosadeny len niekto s takym ci onakym titulom.

ti ludia si myslim, ze vacsinou maju teple miestecno v dozornych radach / statnej sprave dopredu vybavene... a na sukromnu skolu idu len kvoli titulu.

to je moj dojem. ale mozem sa mylit.


dojmy, dojmy, dojmy...
a na vychode su len sami cigani a bordel


pozri si rebricek hodnotenia vysokych skol (zahranicny, nie nejake slovenske demagogicke rebricky).... a pozri si ktore slovenske vysoke skoly su lepsie hodnotene.


Hore
 Profil  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
sestra ide akurat bakalarcit na paneuropskej... na jednej strane cov iem z jej rozpravania, je pravda ten fakt o detickach papalasov a podobne... na druhej strane co vravi, ze kvalitativne jej ta skola dala viac, ako kebyze studuje v KE rovnaky odbor, ze ma o hodne viac skusenosti (napr moznost poziciat kvalitnu vybavu od skoly - na bakalarku pobehovala po KE s vystrojou za nejakych tusim 10k) ... skolne je nejakych 2,5k rocne ci tak nejak

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Doc. Mgr. Eduard Chmelár PhD. (* 21. august 1971, Modra) je slovenský historik, politológ, mediálny analytik a občiansky aktivista. Vystupuje ako teoretik a propagátor alterglobalizmu a svetoobčianstva.
V súčasnosti je vedúcim Ústavu politických vied Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy v Bratislave, ale prednáša aj na Katedre žurnalistiky FF UKF v Nitre a na Akadémii médií v Bratislave.

so far k tej skole..

inak pribehov o absolventoch city univerzity ti mozem dat par, nakolko ich viac nez dost poznam

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
lefo: kde tvrdim taketo nieco? zopakujem to uz asi treti krat. nova skola = nova konkurencia = viac prilezitosti = motivacia pre ine skoly. co je na tomto zle?


tu existuje isty framework kriterii, ktory ty ako skola musis naplnit, aby si sa mohol povazovat za instituciu vydavajucu oficialne svetom uznavane tituly. mame akredkom (poradny organ), mame ministra, ktory ma na zaklade rady akredkomu pravo usudit, ze dana skola tie kriteria zjavne nesplna... a toto je presne priklad onej multimedijnej skoly. vysvetli mi, co je na tomto konkretnom rozhodnuti o tejto konkretnej univerzite zle a prosim ta skus to bez fraz typu "vacsia konkurencia", pretoze tato fraza na slovensku doteraz velmi nefungovala.

lebo ako moze paneuropska skola prava motvovat filozoficku fakultu k zlepsovaniu, ked za danych financnych podmienok to mozne nie je? nijak.

keby islo tejto firme, pardon, wannabe institucii, o blahorodie naroda, tak ta firma si pokojne moze zalozit Filmovy institut Georga Lucasa a bude skolit kvalitnych ludi a bude im na konci tlacit Zlaty certifikat Georga Lucasa a George Lucas sam pride potriast rukou na "promocii" a po piatich rokoch sa pokojne moze stat, ze papier z tejto skoly bude mat vacsiu hodnotu nez bakalar z VSMU, resp. ludi budu brat do reklamiek, lebo budu sikovni. toto je uplne trhove a nepotrebujes sa na tom ani potahovat so statnymi organmi.


Citácia:
a druhej strane co vravi, ze kvalitativne jej ta skola dala viac, ako kebyze studuje v KE rovnaky odbor, ze ma o hodne viac skusenosti (napr moznost poziciat kvalitnu vybavu od skoly - na bakalarku pobehovala po KE s vystrojou za nejakych tusim 10k) ... skolne je nejakych 2,5k rocne ci tak nejak

toto prudko zavisi na konkretnom odbore, viem si predstavit, ze nejake skoly, kde kazdy student potrebuje kameru a hardver a podobne, na statnej skole asi sa k tomu nedostane. ale v kazdom porovnavani je treba jasne povedat, ze ktora skola sa porovnava s cim (alebo odbor s odborom), lebo ked niekto povie, ze chodil na socialnu pracu a ta mu nic nedala a v porovnani s nou je Paneuro skvele, tak to je samozrejme pravda, ale nic to nehovori o urovni statnych skol ako takych

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Wormwood, nebojujes s veternymi mlynmi, skor naopak, ty sa utiekat k argumentacii, ktora ti bola vyvratena. Tvoja zakladna myslienka, o novej konkurencii v podobe novej skoly je v nasich podmienkach absolutne irelevantna. Teoria je to pekna, ale ak sa nemyslim, vacsina popularnych vysokoskolskych oborov (a vsetky sukromne ponukaju prave tie odborne) je kazdorocne plna. Take pravo je plne kazdy rok a neovplyvnil to ani vstup Paneura, ani Sladkovicova, ani nejakeho detasovaneho pracoviska v Ziline, ktore je nejako velmi dobre predomnou skryte ale vraj tam je a nebudeme si radsej o tom viac hovorit... Jednoduchou zaujem o tieto odbory je taky, ze skola sa nemusi vobec zlepsit, dostane svoje chodiace mesce penazi. Student si prosto poda prihlasky na 5 skol a ved niekde ho vezmu. Co ho dosiahol vstup sukromnych skol? Degradaciu vzdelania, mozno nie vsade, mozno nie u teba na tvojej skole, ale ja som studoval pravo, poznam ludi z mladsich rocnikov, z inych skol. vidim to. Fakulta nie je nutena zvysovat kvalitu, kdeze, 90 percent ludi nejde na tu skolu za kvalitou, ale pre titul, aj ked specialne pre tento titul. A ked ho vyrazia z jednej skoly, da si prihlasku na inu pravnicku. A potom svojim znamym povie ze tam a tam ucia debili a oni tiez radsej pojdu na tu druhu fakultu. Je to smutne ale je to realita. A tych desat percent co chce kvalitu si ju vie najst takmer na kazdej skole, ak prejavi zaujem a vyucujuci nie su trkvasi, tak dostanu co chcu. Ale, tych 10 percent je zanedbatelne cislo, a aj to som mozno prehnal to percento.

Moja fakulta rok co rok znizuje naroky, zacalo to este pocas mojho studia, ked aj nam nieco zjednodusili a absolventi divne zazerali, potom sme to zazili aj my z opacnej strany, ked predmety na ktorych 70 percent ludi vyletelo aspon zo raz a ucili sme sa tyzdne, boli zrazu okresane, niektore dokonca uplne vynechane, system skusok sa zjednodusil etc. A teraz neviem, preco sa to deje? Ved prisli aspon dve sukromne skoly, kvalita mala zacast rast. ale.... Alebo azda preto, ze moja skola nebola sukromna? Je to mozne, jednoducho skola nechcela, aby ludia lietali, aby ludia odisli, pretoze z nich maju peniaze. Pokial si si ale nevsimol, to iste plati aj o sukromnej skole, ale niekolko krat viac, tam ten student zacvaka viac ako statny rozpocet.

Dovolim si sformulovat jednu myslienku. Ak sa pocet skol ponukajucich studium prava zvysi a aspon jedna z nich zacne vyrazne polavovat na narokoch, nie je mozne, aby tie dalsie naberali na kvalite. Mohlo by sa to stat jedine v pripade, ak by tie ostaten skoly zacali naozaj ponukat taku kvalitu, ze ta jedna skola si uvedomovala, ze na nich nema, a podlezenim standard by ich chcela tromfnut. Ovsem, pri pouziti tvojej argumentacnej linie o konkurencii a kvalite, by sa ta skola sama odpiekla a za par rokov by mohla zavriet. Ale vieme ze to tak nie je, kriteria idu dolu vsade. Navyse, pri skole ako pravnicka, nerozhoduje vybavenie, ale ludia co ucia, sposob vyucby. To druhe je smutne vsade a to prve, no...... Nevraviac o tom, ze napriklad nejaky ten garant z istej mojej oblubenej skoly je ten takzvany typ vlakoveho profesora, ktory zvlada garantovat kde tade a popritom este aj pracu v zahranici a co ja viem co vsetko. Len na tej skole ho clovek nemusi vidiet ani raz za 5 rokov. True story bro.

Inac k tomu, ze na sukromnej si to platis, tak mas k tomu iny postoj, na verejnej chlasces cely semester. Ja by som to trocha inak formuloval. Na verejnej chlasces cely semester a pocas skusok makas. Na sukromnej chlasces cely semester a pocas skusok... chlasces. Ocko zaplatil. Cest vynimkam, a samozrejme to chlastanie je taktiez len v pripade par jedincov, ale ked uz zvelicujeme tak preco nie.

Z mojho pohladu jedina vec, co sukromne skoly priniesli pre moj odbor je, ze to vystuduje kazdy debil. Vid ja.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
toto prudko zavisi na konkretnom odbore, viem si predstavit, ze nejake skoly, kde kazdy student potrebuje kameru a hardver a podobne, na statnej skole asi sa k tomu nedostane. ale v kazdom porovnavani je treba jasne povedat, ze ktora skola sa porovnava s cim (alebo odbor s odborom), lebo ked niekto povie, ze chodil na socialnu pracu a ta mu nic nedala a v porovnani s nou je Paneuro skvele, tak to je samozrejme pravda, ale nic to nehovori o urovni statnych skol ako takych

yo, presne ten pripad co hovoris ty, ze potrebuje kvalitny HW, co v ramci danej fakulty sedi
alef, zasa nepovazuj ma za idiota, nebudem porovnavat paneuropsku so socialnou pracou... -.- v ramci vlastneho oboru, masmedialka
co sa tyka ostatnych fakult, priznam sa, ze netusim ako su na tom, po kvalitativnej stranke, ale fakulta masmedii sa imo oplati tam robit (pokial mas prachy/nevadi Ti zadlzit sa; a ano, aj tam su ludia ktori nemaju vobec o to zaujem aa chcu len preliezt)

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No ok, na masmedialku sa zide technika, neviem porovnat ako na tom su ale ine masmedialky. V kazdom pripade, dalsie sukromne skoly, potrebuju nieco take? Tak mi napada, napr VSBM, perla peral, to by si mal Wormwood prist pozriet...Uz su vraj aj inzeraty ako kedysi tusim v Madarsku, okrem absolventov VSBM

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
http://www.sme.sk/c/6357786/richterov-t ... -case.html

Citácia:
Bývalý člen KSS, neskôr ústredný tajomník SDĽ a generálny manažér Smeru Ján Richter za komunizmu chodil na Vysokú školu politickú, ktorú podľa vlastných slov nedokončil.

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Jaj deturence keby niekto z vas studoval aspon na sukromnom gymnaziu nieto este na vysokej.

Na statnej skole rovnako platis lebo podplacas, nosis gifty a blbosti, cela bublina bezplatneho studia je blbost. Profesori su [vymazané] ktori si honia svoje ega na studentoch podla nalady a regionu a bars jaky Doc. Csc. Pan Poslanec chodi prednasat rovnako na statnu ako sukromnu a zbohatlicke deti studuju to pravo aj na statnej. No takze co, realny argument mate?

Do prveho rocniku na statnej sa prijma milion ludi lebo su zato peniaze zo statu, je to daleko nad kapacitu samozrejme a preto sa neskor vyhadzuje. Nie preto, ze by statna skola bola prisna. Ta sukromna ma aspon normalne pravidla kolko mozes studovat (bars aj v provom rocniku kym ta vyhodia).

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja nerozumiem na co konkretne reagujes Will. Nik nepovedal ze statna vyraza ludi a sukromna nie. Ba dokonca si dovolim povedat, ze sa mylis a ani vacsina statnych nevyraza, lebo ako vravi Alef, student je chodiaci mesec penazi. V ke z troch uni vyraza masovo len jedna a aj to len iste fakulty.

To ze jeden profesor uci tam i tam som napisal i ja v casti o vlakovych profesoroch.

Hej na statnej treba vsakovake skryte poplatky, zas realne ma to stalo cca 50 eur na rok, ak som neprehnal, to nie je 2,5k.

Nik nepopiera ze deti zbohatlikov nechodia aj na statne, a navyse zbohatlik neznamena automaticky rozmaznane decko co sa nechce ucit. Tak isto ako na sukromne chodia aj nezbohatlici co naizaj maju zaujem o studium

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Na debatu o kvalite reagujem, obzvlast na par jedincov pre ktorych sukromna skola = zaplatim si titul a pat rokov mi vsetci fajcia [vymazané] lebo som z bohatej rodiny.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Na debatu o kvalite reagujem, obzvlast na par jedincov pre ktorych sukromna skola = zaplatim si titul a pat rokov mi vsetci fajcia [vymazané] lebo som z bohatej rodiny.


i beg you pardon, konkretne par tychto pripadov poznam :)
ci uz deti politikov, alebo rozlicnych kolegov, ktori sa tu okolo mna hemzia - tupe boticky s titulmi socialnej prace - sladkovicovo
co zas nepopiera, ze su tam aj ine pripady - vid kopa spolocnych znamych

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 502 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 34  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun