HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 49 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ako ja tiez nechapem strach, ale fakt je ze do niektorych veci nema nikoho co byt. Aj ked vzhladom k tomu ze tam moze clovek vyplnit co sa mu zachce to je scheiss egal.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ochrana osobnych udajov resp. problem s nimi sa nesie v niekolkych rovinach. Za prve zistovat si niekoho osobne veci na nete nie je moralne uplne super, v dnesnej dobe je takmer bez problemov zistit kto je koho partner ci ako spatne prebehol ich rozchod a najst nekonecne mnozstvo jeho kompromitujucich fotografii kedze ich s velkou slavou a radostou kazdy pcha na kadejake internety ( navyse ak mate zopar fotiek jedinca tak algoritmus dokaze efektivne prejst celu databanku facebooku ci indexovane fotky googlu a najst Vasu tvar aj na miestach kde by ste ju ani necakali, typicky su to fotky z verejnych akcii, ktore spravil niekto iny pre vlastnu potrebu, alebo promo ucely)
dalsia vec, ktoru si uzivatelia hostinca asi velmi neuvedomuju je naivita ludi, ktori s velkou radostou zveria vsetky svoje osobne udaje uplne neznamej osobe ( nie je nad nick tinka-13-ba) a este sa s nou aj radi stretnu, u nas je teraz velka vec kysacky fajnsmeker, ktory bol este pol biedy, lebo zainteresovani vedeli do coho idu. ale netraba byt ani Sherlock Holmes aby si clovek dohladal kolko ludi naslo svojho vraha cez internet
a posledna a najviac vyuzivana vec - cim vias o sebe napisete tym vacsmi tvorite svoj internetovy fingerprint, na zaklade ktoreho budete otravovany reklamami zo vsetkych stran

v zasade plati vsetko co v realite, niekedy si poviete, ze rady proti kradeziam a podobne su uplna samozrejmost a kto by bol taky hlupak aby ho skutocne okradli. ale ja som si jedenkrat v zivote nechal mobil na viditelnom mieste v aute, lebo sa mi ho nechcelo brat so sebou a of kors mi ho cele vykradli. rovnake hlupe chyby sa daju robit aj na nete tak to netreba podcenovat ( napr. verim tomu, ze mesaic ukladania komunikacii na slabo zabezpecenom wifi v krcme a dostal by som sa k financnym udajom aspon jedneho cloveka, ktoreho by som nasledne mohol obrat o vsetko co ma na ucte )

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
axxis napísal:
Will napísal:
A haxori. V [vymazané] banke pri vymene penazi po mne chcu obciansky, na co to mi asi nikto nevysvetli rozumne, ale ludia sa boja odovzdat scitaci harok.
a to neni nejaky bezpecnostny backtrack, ze som si prisiel vymenit milion falosnych eur za Kc?


Na falosne penaze su stroje ktore povedia ci su ok alebo ne ;) navyse to by si museli sparovat cisla bankoviek s tebou konkretne lebo ked uz im ich raz das tak ti nedokazu, ze su tvoje. Pricom stale maju zaznam z kamery v budove a kedze vymienat peniaze zvycajne nechodis s kuklou na hlave tak to nebude take problematicke najs ta. Keby rovno aj nieco.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ani nejde o vymenu (lebo peniaze sa kontroluju uz pri vymene, ibazeby si vyrabal advanced kopie), ide skor o trackovanie kolobehu penazi, aby sa zamedzilo anonymnym vkladom ci vyberom a zrejme praniu spinavych penazi (anonymne vkladne knizky sa zrusili uz davno).

Naozaj problem nie je v kamerach, ale v tone dat, ktore ludia dobrovolne poskytuju, ved tuto bola kauza, ked nemenovaneho Nitrancana (uz neviem, ktory to bol, tusim Mr. Crow) stacilo vypatrat vdaka dropnutemu menu jeho radovej sestry na gymnaziu a uz sa data valili (a trvalo to 20 minut a bolo to s vyuzitim verejnych dat).

Rovnako fungoval pleaserobme.com, ktory sledoval check-iny na Foursquari a dedukoval, ked je majitel nie-doma a stal sa potencialnym zdrojom vykradania.

Presne je to o obcasnej chybe a to by clovek musel byt velky paranojik, aby ju nespravil, ved napr. kysacky gurman musel zazivat infarktove stavy, ked sa arwentina, jeho buduca obet, spytala na verejnom chate Pokecu, ci sa mu da verit. (Nehovoriac o tom, ze bud bol velky idiot, ked nechal logy v pocitaci alebo isla policia rovno na navstevu do Azetu.)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Ani nejde o vymenu (lebo peniaze sa kontroluju uz pri vymene, ibazeby si vyrabal advanced kopie), ide skor o trackovanie kolobehu penazi, aby sa zamedzilo anonymnym vkladom ci vyberom a zrejme praniu spinavych penazi
vklady a vybery su nieco ine ako zmena bankoviek. ono keby to clovek chcel obist tak spravi advanced metodu, ze pojde do nejakej zmenarne...ale koniec koncov uz som bol aj v zmenarni kde po mne chceli obciansky

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
axxis napísal:
Citácia:
Ani nejde o vymenu (lebo peniaze sa kontroluju uz pri vymene, ibazeby si vyrabal advanced kopie), ide skor o trackovanie kolobehu penazi, aby sa zamedzilo anonymnym vkladom ci vyberom a zrejme praniu spinavych penazi
vklady a vybery su nieco ine ako zmena bankoviek. ono keby to clovek chcel obist tak spravi advanced metodu, ze pojde do nejakej zmenarne...ale koniec koncov uz som bol aj v zmenarni kde po mne chceli obciansky

Moje skusenosti so zmenarnami su take, ze furt chcu obciansky.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 31.01.2007
Príspevky: 1392
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kde je hranica medzi tym ci si clovek radsej vyberie smrt ako byt trebarz otrokom vlady?
(Ja to nemyslim nijak, nasla som takuto otazku , zaujala ma a rada by som poznala odpoved - a odp. typu "to my vsetci" mi nepomoze)


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Smrt je prilis hranicne rozhodnutie, takto sudny clovek neuvazuje.

Nehovoriac o tom, ze ,,otrok vlady" ma moznost emigrovat.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Takych pripadov je velmi malo v porovnani s revoluciami ci odbojom. Jedine co ti asi poskytne odpoved je prestudovat si pripady ludi ktori spachali samovrazdu s jasnym politickym motivom (najnamejsi u nas Palach napr.).

Lebo vsetci revolucionari, disidenti, teroristi atd. zomreli bud pri hajeni svojho ciela nezomreli tak uplne z vlastneho vyberu.


Alef> Dobra poznamka s emigraciou, preto sa s tymito pripadmi stretavame hlavne pri totalitnych rezimoch kde emigracia znamena pokusat smrt na hranici.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 31.01.2007
Príspevky: 1392
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
V tom mate pravdu beriem.

Inak zákon dnes upravuje vsetko. Musime mat bezpecnostne pasy. Musime nosit motocyklove prilby. Deti maju jazdit na zadnom sedadle. Fajciari mozu fajcit len na urcitych miestach.Deti su vylucene zo skoly za drzanie drog. Vlada chce regulovat potraty, nabozenstvo, pohlavie, spravanie dietata, manzelstvo, slobodu prejavu.. Chce kontrolovat, co budeme moct odoslat na web, co deti mozu/nemozu nosit do skoly, kde mozeme prejst cez ulicu, kde sa mozeme modlit, kde sa mozeme opit, s kym mate sex, aky druh sexu mate, ake vtipy mozeme povedat, ci mozete zbit vase deti...

Napriklad k bezpecnostnym pasom. Je dobry napad pouzivat ich? Ano, je.. Malo by sa pozadovat od vyrobcov aut aby ich instalovali do novych aut. Ano. Mala by byt spustana osveta v podobe reklamy ci billboardov o rizikach nepriputania sa? Iste. Malo by sa vyzadovat aby som musela nosit pas? Nie, to by mala byt moja volba. Ak chcem byt hlupa, prosim. (Lez na druhej strane ako docielit aby na tom stat? nestratil)


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nuz ... napr. v Spojenych Statoch myslim vo vacsine alebo v celych pasy povinne niesu. Ale tu ti nezostava nic ine iba prestahovat sa. A zober si ze napr. v takom Svedsku mas este extra bezpecnostne rady a predpisy koli ich prirode. Nie nadarmo su Volva jedny z najbezpecnejsich aut. Je to proste usposobene krajine, ludom atd. Nazyvat to buzeraciou je ale scestne, rovnako ako pytat sa preco mam vzdy davat smerovku ajked na 20 kilometrov nikoho nieje? No preto. Pretoze potom sa kazdy zacne rozhodovat podla svojho individualneho uvazenia a nalady a na ceste vznikne chaos.

Ak sa chces vazne zamyslat nad takymito vecami tak musis prestat mysliet individualne. Nikdy nevies k akej situacii pride a ci na 100% ohrozis iba seba. Vyhlasenie, je to moje rozhodnutie pri modelovani spolocenskych pravidiel nema miesto. Prave preto, ze formujes spolocnost nie individua.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ach boze jed

Citácia:
Inak zákon dnes upravuje vsetko. Musime mat bezpecnostne pasy. Musime nosit motocyklove prilby. Deti maju jazdit na zadnom sedadle. Fajciari mozu fajcit len na urcitych miestach.Deti su vylucene zo skoly za drzanie drog. Vlada chce regulovat potraty, nabozenstvo, pohlavie, spravanie dietata, manzelstvo, slobodu prejavu.. Chce kontrolovat, co budeme moct odoslat na web, co deti mozu/nemozu nosit do skoly, kde mozeme prejst cez ulicu, kde sa mozeme modlit, kde sa mozeme opit, s kym mate sex, aky druh sexu mate, ake vtipy mozeme povedat, ci mozete zbit vase deti...


ach boze booooze, vlada reguluje nie sama pre seba ale pre istu skupinu ludi, ktorych zaujmy zastupuje (plus samozrejme svoje osobne)
skratka si zvykni, ze zijeme v socialnom systeme ludi a uz z principu sa nedaju zohladnit individualne potreby kazdeho jednotlivca

a potrebu pasov mozno pochopis ked budes matka, s tvojim synom bude slahat puberta a jediny dovod preco si nasadi pas bude nebezpecenstvo mastnej pokuty, ked to potom niekde autom zapichne, budes stastna ze taky zakon existuje

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
kedy mi vlada kontrolovala s kym [vymazané] :o
teda hej, v prenesenom slova vyzname to taka homosexualna particka nemala vzdy najlahsie.

inak ano jed. aj nie jed.
je buzeracia a je buzeracia.
nic na tom nemeni fakt, ze cast tejto buzeracie chrani zivoty (pasy, helma na bike... )
osobne som ale za slobodu rozhodovania

kludne si helmu nedaj
ale
a: bud sa pripoistis v poistovni, ze chodis bez helmy
b: sama si nasledok zaplatis

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
to jej rovno aj skolne spoplatni, co ma stat z penazi co investoval do vzdelavania niekoho co sa nasledne rozrube v aute

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nesuhlasim ivko

a stat ti nema prikazovat, stat ti ma dat informacie, moznosti
TY sa mas rozhodnut

ale za svoje rozhodnutie mas platit
nemoze ti predsa nejaky socialny inzinier riadit zivot. ak hej, kde je hranica?

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 49 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun